Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Baba a pocakban vetélés/missed ab után!

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

46825. ddorka12017-05-18 09:14
Szia!
Sajnálom hogy ezt Neked is át kellett élned :(

Szerintem ha ki szeretnéd vizsgáltatni magad, akkor mindenképpen érdemes várni pár hónapot, mivel pár eredmény csak hetek, (akár 1,5 hónap) múlva érkezik meg.
Nekem tavaly áprilisban volt a missed ab műtétem, 9hetesen elhalt a magzat és nem indult meg magától a vetélés. A nőgyógyászom azt mondta a kontrollon, hogy próbálkozni akkor kezdünk amikor gondoljuk. Ha nincs készen a szervezet, úgysem fogan meg a következő kisbaba. Mi vártunk egy mensit és úgy voltunk vele hogy jöjjön amikor jönni akar (pedig májusban gerincsérvvel műtöttek). Július elején pozitívat teszteltem, most pedig itt fekszik rajtam az egészséges 10 hetes kislányom. Az első trimeszterben kezelésekre jártam: vízi torna meleg vízben, masszázs, tangentor kezelés, ezek sem épp a legideálisabb dolgok a terhesség elején, mégsem történt semmi baj.

Neked kell érezni, hogy akár lelkileg akár fizikailag kell e még idő a következő próbálkozás előtt. Sajnos akkor sincs rá garancia, hogy ez nem történik meg újra ha kivárjátok a 3-6 hónapot, de szívből kívánom hogy a következő bébi már maradjon veletek :)
(válasz R.L. 46819. hozzászólására)

46824. Steffi12302017-05-09 19:28
Szia! Sajnálom hogy veled is megtörtént! Nekem tavaly szeptemberben volt műtétem missed.ab. miatt. Első baba lett volna. Én immunológiai vizsgálatot végeztettem, abból derült ki, hogy leiden mutáció heterozigóta formája vagyok. Valószínű, hogy emiatt halt el a baba. Mihelyst kiderül a terhesség, azonnal szúrnom kell magam véralvadásgátló injekcióval. Még nem próbálkoztunk azóta, de hamarosan szeretnénk. A stressz bizony nem tesz jót, én is nagyon sokat stresszeltem/stresszelek.Nekem a nőgyógyászom 3-4 hónapot javasolt az újabb próbálkozással, igaz azóta eltelt már 8 hónap, de én a lelki megrázkódtatás miatt nem próbálkoztam eddig.Azt én is hallottam, hogy vetélés után nem sokkal könnyebb a teherbeesés, mert állítólag emlékszik a szervezet a terhességre. Minden jót kívánok neked!

46823. Steffi12302017-05-09 19:17
Kedves Csoport tagok! Szeretnék a Facebookon is belépni abba a csoportba, amely azonos néven fut az ittenivel.Hogyan tudom ezt megtenni? Köszönöm!

46822. macibogarka2017-05-07 19:01
Ja és igyan nem értek hozzá, csak nagyjából amiket olvasgattam, egy jó endokrinológus kéne, de sztem az éhomo inzulin kicsit magas, és az lh-fsh arányod sem jó! Cukor mennyi volt a terhelésnél?
(válasz Lady92 46816. hozzászólására)

46821. macibogarka2017-05-07 18:56
Szia! Nagyon sajnálom ami történt! Igazából mindegyik doki mást mond, hogy mennyit kell várni, van amelyik 1,3 vagy 6 hónapot javasol! Én is olvastam olyanokat, hogy nagyobb az esélye, hogy megmarad a baba ha egy vetélés után fogan, de ha már kivizsgáltatod magad én inkább várnék, mert ha idő közben kiderül valami akkor izgulhatsz, hogy ne legyen gond! Értem az aggodalmad, de szerintem nem azon a 2 hónapon múlik! Ugye vannak még okai a vetélésnek de azokat több vetélés után szoktak vizsgálni! Thrombosis panelt lehet még, kariotipizálást mindkettőtöknél, és ugye a párod ha nem akar spontán sikerülni. Van még egy két vizsgálat azokban nem vagyok otthon!

46820. macibogarka2017-05-07 18:50
Szerintem kérd el a leleteid tőle és kérj másodvéleményt!
(válasz Lady92 46818. hozzászólására)

46819. R.L.2017-05-07 18:43
Sziasztok,
Nekem 4 napja volt a missed ab-om muszeres befejezese. 34 eves vagyok, bar kb 3 honap probalkozas utan teherbe estem, elegge elkeseredtem. A terhesseg elso par hete (amig meg nem tudtam rola) nem
volt stresszmentes, kaveztam, tetovaltattam, szoval nem volt idealis. Egy eleg draga szuleszeti klinikara jarok, ezek a vizsgalatok es a mutet eleg szep vegosszegu lett ugyhogy most a 6. heti mutet utani kontroll elott nem akarok elmenni, sot mar egy kesz vervizsgalati eredmennyel mennek. Nagyon erdekel, hogy miket kene megnezetnem, de latom macibogarka Te is eleg reszletesen leirtad. Lehet privatban tovabb erdeklodom :) a masik kerdesem hogy mennyire gondoljatok felelotlensegnek nem kivarni a javasolt 3 honapot a mutet utan? Olvastam jo par sztorit, miszerint rogton utana vagy egy honap mulva mar egy vegul egeszseges terhesseg kezdodott. Lassan 35 leszek, nem szivesen varnek negyed evet most... en a kovetkezo menses utan mar probalkoznek.
(válasz macibogarka 46817. hozzászólására)

46818. Lady922017-04-24 21:00
Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszod ! Az orvosom szerint minden rendbe van , amiben kételkedek mert már lassan 2 ciklusok kimaradt ! Kaptam gyógyszert amitől megjön elvileg
(válasz macibogarka 46817. hozzászólására)

46817. macibogarka2017-04-19 19:44
Szia! Nekem 2 vetélésem volt, azután vizsgáltattam ki magam. Érdemes a 3. és 21. ciklusnapi vérvételen kívül nézetni még inzulinrezisztenciát és pajzsmirigy panelt is! A cukorterhelésnél legjobb ha minimum 3 pontosat csináltatsz, a pajzsmirigynél a TSH mellett fT3, fT4, anti-TPO és anti-TG ami fontos. Elvileg nőgyógyász, endokrinológus kiírhatja a cukorterhelést, a pajzsmirigyet (legalábbis az összes részét) endokrinológus tudja kiírni. Egy vetélés után nem nagyon foglalkoznak az emberrel, de még néha 2 után sem....tapasztalat. Ha megteheted a legjobb a magánvérvétel! Vagy egy nagyon rendes doki! Ja ès jól mpndták előttem a sárgatest-elégtelenséget a 21. nap utáni vérvételek -2 naponta- tudják igazolni.
(válasz Lady92 46801. hozzászólására)

46816. Lady922017-03-20 10:50
Sziasztok ! Szeretném segítségeteket kérni! Írtam már pár hónappal ezelőtt , missed ab om volt! Elküldtek hormon vizsgálatra illetve , cukorterheléses vizsgálatra! Csak szombatra kaptAm időpontot addig ha valaki aki leírná , hogy mit gondol nagyok örülnék
Insulin 0 perc 12.9 uLu/ml
Insulin 120 perc 19.1 ulU/ml

Lh/Fsh hányados 2.10
Lh:7.8
Fsh:3.7
Testosteron :2 nmpl/l
Progresteron :3.3
Ciklus 5. Nap

Előre is köszönöm

46815. kiscica20162017-03-19 19:55
Szia Deduka !
Nagyon sajnálom ami történt..részvétem.
Én épp egy éve, 23 hetesen vesztettem el a kislányunkat. Nem éreztem a mozgást, elmentem ultrahangra - ott közölték hogy sajnos már nincs szívhang. Meg kellett szülnöm..és igen, a pokol ezután jött. Azt hittem bele őrülök. Évek óta vártunk rá, második lombik. 2 hónap után vissza mentem dolgozni, nem bírtam már itthon lenni. Jártam.pszihológushoz...de nagyon nehezen enyhül a fájdalom..még ma is borzasztó érzés.
Próbálkozunk, de eddig eredménytelenül..a nődokim azt javasolta probáljunk meg 1-2 inszeminációt, mert közben lett egy olyan betegségem aminek a lombikkal járó nagy hormon változás nem tenne jót. Ha az inszem nem hoz eredményt akkor csak az marad...a párom eredményei miatt mentünk egyébként lombikra..
Megkérdezhetem hány éves vagy ? Én 37.
(válasz Deduka 46809. hozzászólására)

46814. Rosse182017-03-18 00:47
Sziasztok a nővérem most 4 hónapos 24 éves és a terhessége elejétől kezdve nagyon rosszul viseli fáj neki a hasa nagyon a dereka.. rendszeresen jár orvoshoz hallják a baba szívét is minden rendben de multkor valami szövettan vizsgálaton volt ma jött meg az eredmény és az orvos azt mondta fenyegető vetélésnek van indulva jósló fájásai vannak azt tanácsolta pihenjen nagyon sokat . első babája nagyon félünk elmegy tőle vagy beteg lesz . tudtok valami tanácsot adni? köszönöm

46813. annácskaa2017-03-16 15:19
Nem nézettem. Mert nagyon ráérek sajnos...ebben az évben már nem próbálkozunk.
(válasz Magni1 46811. hozzászólására)

46812. Magni12017-03-16 07:19
Nagyon sajnálom :(
Nincs jó módszer, sajnos mindenképp végig kell menni a szörnyen hosszú gyász útján.
Én elolvastam az asszonyok álmában síró babák c könyvet, ahol megértettem, hogy minden vetélés VALAMIÉRT történik.
Voltam 2x kineziológusnál, ő segített a legtöbbet, ha pesti vagy, bátran ajánlom.
Van egy honlapja Singer Magdolnának, ahol fel lehet iratkozni egy vigasztaló levelek csomagra, azok is kicsit nyugtatnak.
Én visszatértem a rendszeres sportoláshoz, néha kicsit túlzásba is vittem, de más értelmét nem láttam az életemnek.

46811. Magni12017-03-16 07:14
Te jó ég!
Ez borzalmas :(
Nekem is leidenem van.

Olyan genyó ez a mutáció, már a nagy babákat öli meg. 12+ heteseket.

Annácska, Te végülis nézettél trombózis panelt? Lett vmi találat?
(válasz annácskaa 46810. hozzászólására)

46810. annácskaa2017-03-15 20:23
Édes istenem nagyon sajnálom :(
Nekem volt kolléganőm volt így 39 hetesen az ikrei meghaltak...
Kiderült a Leiden mutációja és 3 hónapja egy egészséges kislánynak adott életet.

46809. Deduka2017-03-15 10:30
Sziasztok!
Volt itt közületek valakinek középidős vetélése? Hogy lehet ezt feldolgozni?
Történetünk a következő, és 2 napja történt:
6 év várakozás, sok viszontagság után, többedik lombik beavatkozásunk sikerrel járt. Duplán is, mivel ikreink fogantak. Minden rendben volt, gyermekeink szépen fejlődtek, a legdrágább szűrővizsgálatokat választottuk, mely szerint egészségesek voltak. A pocakom már félidőben hatalmasra nőtt, szépen mocorogtak... A 20. héten mégis rossz érzés kerített hatalmába. Panaszmentesen mentem az ügyeletre, vizsgálatot kérve. Senki nem vett komolyan, de szánalomból megvizsgáltak. Ott látták, hogy kinyílt a méhszáj, és a magzatburok már a hüvelyben van. Mindent megtettek, hogy állandó fekvéssel, visszatartó gyógyszerekkel kihúzhassuk legalább a 24. hétig, hogy babáinknak életkilátásaik lehessenek. Azonban a burok megadta magát, és pár nappal később megrepedt. Meg kellett szülnöm őket, illetve meg kellett volna, de keresztben feküdtek, ezért nem indultak el kifelé. Orvosom kézzel a méhemből szedte ki őket. Azt hittem belehalok...
Most, hogy vége, már tudom, hogy az csak pár rossz óra volt fizikailag. A legnehezebb a lelki része... Hogyan lehet ezt feldolgozni, hogy minél előbb újra bele tudjunk vágni? Sajnos már nem vagyunk fiatalok.

46808. Nanu2017-02-24 21:46
Szia!Ez normális műtét után.Ha nem múlik el a napokban vagy erős a fájdalom akkor szerintem nézessd meg magad.Nekem az első missed ab után lett egy 6 cm cisztám ami miatt fájt a hasam.
(válasz Masodiklurko 46807. hozzászólására)

46807. Masodiklurko2017-02-24 20:54
Sziasztok
Azt szeretnem kerdezni, h van akinek mutet utan fajt a hasa alatt? Nekem tegnap volt műtétem..de ma du tól sokszor fajdogal a hasam.. koszii

46806. Menekülés2017-02-18 19:40
Csütörtökön voltam a 3 hetes kontrollon.A doki szerint rendben vagyok. Most elkezdett fájni a bal petefészkem. Érdekes, mert a baba is a bal oldalon volt.
Annyit mondott beszéljek a diabetológián a dokival, hogy szedhetek-e hormontartalmú gyógyszert .Valamivel védekezni szeretnék.De időközben a másik meló nem sikerült, ezért arra s gondoltunk lehet ujra kéne próbálkoznunk.

46805. gonoszkiralylany2017-02-16 13:53
Sziasztok! Kicsit több mint 1 hónapja volt a műtétem, azóta még nem jött meg, de nagyon várom. A napokban érzem néha hogy szurkál a petefészkem. Nem igazán zavaró, nem is erős fájdalom. Lehet ez a peteérés jele? Eddig sosem éreztem... Aggódom kicsit h ez ciszta is lehet, de a kontrollon 2 hete minden rendben volt.

Julinda a vizsgálatokkal nem tudok sajnos segíteni, de a méhszáj tágítást nem csak lamináriával lehet megoldani! Én BPn a Szent Imre kórházban voltam, itt egy összetört tablettát helyeztek fel, ami egyáltalán nem volt fájdalmas. Ráadásul 3-4 óra alatt hat, reggel befeküdtem, kora du. műtét, este mehettem is haza. De persze remélem, egyikünknek se lesz szüksége erre többször.

46804. Julinda2017-02-11 23:09
Sziasztok! Meg marciusban irtam ide a forumra, abban a honapban volt a missed ab utani mutetem. :( Azota eltelt 1 ev, es en folyamatosan ezen ragodom. Nagyon szeretnek babat, de egyenesen rettegek. Ettol az egesztol es a mutettol. Nekem tenyleg annyira fajt, nem is sikerult felhelyezni a laminariat. Pont igy kepzelem el, amikor valakit megcsonkitanak mindenfele erzestelenito nelkul. :( Nem merek ujra probalkozni emiatt. De folyamatosan ez jar a fejembe... Szeretnem de felek. Milyen vizsgalatokra erdemes elmennem szerintetek? Varom a valaszotokat

46803. Lady922017-02-09 07:34
Köszönöm a válaszod !!

46802. Magni12017-02-09 07:30
A következő ciklusod 3. napján, utána a pé után 3 nappal, aztán még egyszer 2 nappal vetess vért, és nézess progeszteron értéket. Ebből látja az orvos, hogy pé után megfelelően emelkedik-e.
Magán laborban 1-2ezer ft
(válasz Lady92 46801. hozzászólására)

46801. Lady922017-02-08 23:24
Sziasztok ! Leírom az én történetemet is ! Január elején volt missed abom :( 9 hetesen! Nagyon elvagyok keseredve! Utánna kb két és fél hétig volt barnázásom majd múlt pénteken jött meg ( pontosan) ! Igaz nem sok pár csepp pár napig! Ma voltam kontroll vizsgálat a doki mindent rendbe talált! A terhességem alatt volt párszor barna vérzésem , utalhat sárgatest hormon problèmára? A doktor szerint ha még egy vetélés lenne akkor érdemes kivizsgàltatni magam , én nem szeretnèm megvárni! És ki mennyit várt a babàval? Mi szeretnénk minél elöbb

46800. gonoszkiralylany2017-02-04 12:21
Van, hogy csak később mutatja, szerintem ez lehet baba!
(válasz viki000 46799. hozzászólására)

46799. viki0002017-02-03 16:54
Remélem így lesz,csak attól tartottam,hogy mar akkor is mutatnia kéne a tesztnek. Vasárnap azért reggel még próbálkozok egyel. Meglátjuk.. :) köszönöm szépen!!
(válasz gonoszkiralylany 46798. hozzászólására)

46798. gonoszkiralylany2017-02-03 13:33
Szia! Ha a késői együttlét volt sikeres, akkor lehet hogy minden el van csúszva, ezért negatívak még a tesztek :) Szerintem próbálkozz hétvégén is a teszteléssel, aztán jövő héten a dokinál kiderül. Drukkolok!
(válasz viki000 46797. hozzászólására)

46797. viki0002017-02-03 13:13
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni.. tavaly márciusban és 2015 októberében volt
egy missed ab-om. Most január elsején jött meg utoljára. A Ciklusaim nem éppen szabályosak a műtétek utan változó 23-24-25-26 naposak. Viszont nagyon ciklus végén voltunk együtt a férjemmel ( január 21.-22.én. ) A mensim azóta sem jött meg, viszont a tesztek negatívak.. a melleim viszont teltek,feszülnek és lent is érzem "azt" a fura érzést. Szerintetek lehet még baba a dologban és csak simán koraiak voltak a tesztek vagy mondjak le
róla? (Persze dokihoz megyek jovo heten de addig is tanácstalan vagyok) köszönöm előre is! :)

46796. Menekülés2017-02-02 18:35
Szia!
Igen igy is beszéltük meg a dokival...
és kiderült, hogy amit az előző doki irt fel gyógyszert nem is szedhettem volna önmagában..csak kisérő gyógyszerként valami más mellé....szóval az ötletek jöhetnek...szivesen fogadok minden tanácsot.
Most szeretnék ujra futni, hogy fogyjak.Mert azt mondta az orvos, hogy ha lefogyok és tartom a diétát, akkor nem kell majd gyógyszer sem .
(válasz tapka 46786. hozzászólására)