Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Baba a pocakban vetélés/missed ab után!

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

46849. krisztina_kkr2017-09-19 18:14
Ha az orvos sem biztos abban, hogy eltűnt a pici, akkor van remény :) de ha rosszul is alakul, akkor se kenődj el, jobban sikerül majd a következő, én is a harmadiknak megyekajd neki 2 sikertelen után ;) nekem amugy nem ilyenem volt, csak "sima" elhalás
(válasz Szandikkka 46848. hozzászólására)

46848. Szandikkka2017-09-18 09:56
Sziasztok!
5het+6napos terhes vagyok,tegnap voltam az orvosomnal es 12mmes ures petezsakot latott,mondta,hogy egy het mulva menjek vissza.
Volt mar egy elhalt terhessegem egy eve,az orvosom az mondta,hogy remenykedjunk.
Nagyon meg vagyok ilyedve,nektek volt màr hasonlo?

46847. vmacska2017-09-11 15:40
köszönöm! sok sikert neked is!
(válasz krisztina_kkr 46846. hozzászólására)

46846. krisztina_kkr2017-09-10 17:32
Kitartást, valakinek tényleg sokadikra sikerül! :) én most kezdem az első lombikomat, félek... Tavaly volt egy 9. heti vetélés, idén meg egy elsőre sikeres inszemináció, ami méhen kívüli lett. Utóbbi nekem szörnyűbb volt, mint a missed, jó, hogy elkerülted. Ne add fel!!
(válasz vmacska 46840. hozzászólására)

46845. Lady922017-09-09 20:34
Nekem nem volt ! Viszont azóta se állt be a menzeszem
(válasz vmacska 46844. hozzászólására)

46844. vmacska2017-09-09 11:20
Hőemelkedés a műtét utáni napokban mennyire normális? Görcs és vérzés nincs.

46843. Lady922017-09-08 21:07
Szuper :) így is marad minden !!! Csak pozitívan !
Köszi a bíztatást
(válasz Borókata 46841. hozzászólására)

46842. Lady922017-09-08 21:06
Sajnálom ! Kitartást ☹☹☹☹☹🌷
(válasz vmacska 46840. hozzászólására)

46841. Borókata2017-09-07 20:55
Köszönöm szépen :) jók lettek az eredmények az ultrahangon, egyelőre minden rendben.
Neked pedig sok sikert! Esetleg próbáld ki, amiket írtam, hátha neked is beválik a torna és a meleg zokni, és jövő hónapban már kopogtat a baba ;)
(válasz Lady92 46839. hozzászólására)

46840. vmacska2017-09-07 10:22
Azóta túl vagyok rajta. 😞
(válasz Lady92 46837. hozzászólására)

46839. Lady922017-09-06 20:25
Sok sikert kívánok ! Rendben lesz minden !
(válasz Borókata 46838. hozzászólására)

46838. Borókata2017-09-05 19:39
Sziasztok lányok, csatlakoznék a klubhoz. Nekem egy éve ment el a kisbabám, a 9 hetes ultrahangon már nem volt szívhangja, és egy ideje már nem is fejlődött. 4 nappal később magától kilökődött, nem kellett műtétre mennem. Megsirattuk, meggyászoltuk, aztán 2 hónap kihagyás után folytattuk a próbálkozást. Az első baba azonnal összejött, el se akartam hinni, utána viszont teltek a hónapok, de nem akart jönni. Illetve többször is úgy éreztem, hogy elindult valami, de aztán 3-4 nap késéssel mindig megjött (amúgy halálpontos szokott lenni). Időközben voltam éves rákszűrésen, és beszélgettünk a dokival, hogy nem jön össze a baba. Azt mondta, vetéléskor előfordulhat, hogy a folyadék egy része rossz irányba préselődik, és elzáródik a petevezeték. Ezt más orvosok ugyan nem erősítették meg, de a fülembe tette a bogarat, és elkezdtem kutakodni, hogyan lehetne ezt rendbeszedni műtét nélkül. Rátaláltam az Aviva tornás tanfolyamra, amit hamarosan el is végeztünk a párommal együtt. A másik dolog, ami érdekesnek tűnt, a "hideg méh"-szindróma: ha az embernek nincs melegben a lába, akkor fáznak a belső szervei, még ha ezt nem is érzi. A fázó méh pedig összezsugorodik és nem tudja befogadniah embriót. Az első babánk nyáron fogant meg pikk-pakk, de utána már hidegebb időben próbálkoztunk.
Elkezdtük szépen hetente kétszer gyakorolni az Aviva tornát, és mindig ügyeltem rá, hogy meleg zokni legyen a lábamon. Legnagyobb meglepetésünkre már a következő hónapban megfogant a baba, beis ágyazódott szépen, ma vagyok 12 hetes. Persze végig rettegtem, hogy megint elmegy, egyszer be is véreztem, több mint 100km-re az otthonunktól, szombat este, egy lakodalom kellős közepén... de megmaradt a baba, kaptam Utrogestant, meg feküdtem pár napot. Holnapután megyek az első genetikai ultrahangra, nagyon remélem, hogy ezt a babát már sikerül kihordanom és világra hoznom, első babánk lenne, és én már 39 éves vagyok.
Kívánom mindenkinek a legjobbakat. <3

46837. Lady922017-09-05 17:51
Szia!
Nálam mikor észrevették,hogy nincs szívhang , pár órán bellül már a műtőbe találtam magam! Műszeres befejezést kellett alkalmazni! Nagyon féltem ! De a lelki fájdalmaim erősebbek voltam mint a testi!
(válasz vmacska 46836. hozzászólására)

46836. vmacska2017-08-31 15:45
sziasztok!
egy kis bátorításért jöttem.
sikerült az ötödik lombikunk, de a nagy öröm nem sokáig tartott, még a szívhangig sem jutottunk el, ráadásul elég rossz helyen tapadt meg, még épphogy méhen belül, az úgynevezett tubasarokban, a bal oldalon. sokáig keresgették, volt 1-2 irgalmatlan hét, amikor méhen kívülinek hitték...
szóval "életjelenség nem detektálható", de még adtak egy hetet, hétfőn jár le, akkor újra uh lesz, és gondolom, műszeres befejezés.
mire számíthatok?
(utrogestant még nem kellett abbahagynom)

46835. Lady922017-08-27 21:00
Sajnos nálunk is ugyanez ! Januárba vesztettük el és sajnos nem
Sikerül azóta sem
(válasz Menekülés 46829. hozzászólására)

46834. boldogliz2017-08-13 14:32
Jelentkeztem én is klubba. Nekem már 2 vetélésem volt, most kivizsgálásokra járok,de szeptembertől szeretnénk újra elkezdeni próbálkozni.
(válasz vecus 46830. hozzászólására)

46833. kiscica20162017-08-10 21:33
Nagyon sajnálom hogy át kellett élned ezt a szörnyűséget..én 23 hetesen éltem át.. Nehéz igen, közhely, de az idő tényleg enyhít a fájdalmadon. Lehet tudni mi okozhatta a szívleállást ?
(válasz Kittka 46832. hozzászólására)

46832. Kittka2017-08-10 14:17
Sziasztok!
Mi 5 éve szeretnénk babát! 2014 októberében és 2015 januárjában volt spontán terhességem, sajnos mindkettő spontán vetéléssel végződött! Azóta rengeteg kivizsgáláson átestünk. Idén júniusban sikerült a 3. lombikunk, sajnos leállt a szíve a babánknak,így most a 10. héten missed abom volt!
Hát a laminária felhelyezését több orvos megkísérelte,mire sikerült! Tényleg egy érzéstelenítés nélküli csonkítással felért!
A lelki fájdalom viszont még nehezebb!
Nem tudom h normális,de nem vérzek csak pici barnázàs van!?
Mindenkivel együttérzek....

46831. Menekülés2017-08-09 19:30
Köszönöm :)
(válasz vecus 46830. hozzászólására)

46830. vecus2017-08-08 06:03
Szia!
Nagyon sajnálom ami veled történt!

Van egy zárt klub, ha van kedved gyere oda beszélgetni.
A klub neve Vetélés vagy missed ab utáni babavárás.
(válasz Menekülés 46829. hozzászólására)

46829. Menekülés2017-08-07 03:42
Sziasztok!

Elég rég jártam erre....
Januárban vesztettem el a babát 10 hetesen.
Április óta próbálkozunk újra de eddig semmi.

46828. ddorka12017-06-28 21:35
Szia!
Sajnálom hogy veled is megtörtént :(

Az első vetélés(ek) után nem szoktak az orvosok alapos kivizsgálást javasolni, legalábbis nagyon ritka. Viszont ha szeretnéd kivizsgáltatni magadat, akkor érdemes keresni egy jó endikronológust, illetve kérj beutalókat a nődokidtól.
(válasz Karpathos 46827. hozzászólására)

46827. Karpathos2017-06-21 00:12
Sziasztok! Nekem is missed a műtétem volt májusban. Azt szeretném kérdezni, hogy a Ti orvosotok magától javasolt e vizsgálatokat, hogy miért történhetett? Pl. Hormon vizsgálatot a sargatest elégtelenség miatt, vagy az inzulinrezisztencia értékeket, immunológiai vizsgálatot stb. Mert Nekem ez a szelektal a természet maszlag, és hogy hasrautesre ramondjak hogy probalkozz újra majd lesz valahogy nem igazán felelősségteljes... Köszi ha válaszoltok.

46826. Mami?2017-05-30 23:07
Sziasztok! Rég nem jelentkeztem. Nekem május 30.án volt mised ab műtétem, a terhesség 8. hetében vesztettem el a babát. Mi ezt követően amint megjött próbálkoztunk és a 2. hónapban(tavaly augusztus) meg is fogant a kis drágánk. Akit végül úgy kellett kiimádkozni és 6 nappal a kiírt időpont után végül császármetszéssel megszületett idén május 17.én. Szeretném megköszönni az összes csoporttag támogatását amit a műtét utáni és a terhesség első időszakában kaptam. Kitartást kívánok mindenkinek és hiszem, hogy megérkezik mindenkihez egy kis csoda a maga idejében.

Ami nekünk bevált az a tudatos tervezés, ovu teszt, d3 vitamin folsav.

46825. ddorka12017-05-18 09:14
Szia!
Sajnálom hogy ezt Neked is át kellett élned :(

Szerintem ha ki szeretnéd vizsgáltatni magad, akkor mindenképpen érdemes várni pár hónapot, mivel pár eredmény csak hetek, (akár 1,5 hónap) múlva érkezik meg.
Nekem tavaly áprilisban volt a missed ab műtétem, 9hetesen elhalt a magzat és nem indult meg magától a vetélés. A nőgyógyászom azt mondta a kontrollon, hogy próbálkozni akkor kezdünk amikor gondoljuk. Ha nincs készen a szervezet, úgysem fogan meg a következő kisbaba. Mi vártunk egy mensit és úgy voltunk vele hogy jöjjön amikor jönni akar (pedig májusban gerincsérvvel műtöttek). Július elején pozitívat teszteltem, most pedig itt fekszik rajtam az egészséges 10 hetes kislányom. Az első trimeszterben kezelésekre jártam: vízi torna meleg vízben, masszázs, tangentor kezelés, ezek sem épp a legideálisabb dolgok a terhesség elején, mégsem történt semmi baj.

Neked kell érezni, hogy akár lelkileg akár fizikailag kell e még idő a következő próbálkozás előtt. Sajnos akkor sincs rá garancia, hogy ez nem történik meg újra ha kivárjátok a 3-6 hónapot, de szívből kívánom hogy a következő bébi már maradjon veletek :)
(válasz R.L. 46819. hozzászólására)

46824. Steffi12302017-05-09 19:28
Szia! Sajnálom hogy veled is megtörtént! Nekem tavaly szeptemberben volt műtétem missed.ab. miatt. Első baba lett volna. Én immunológiai vizsgálatot végeztettem, abból derült ki, hogy leiden mutáció heterozigóta formája vagyok. Valószínű, hogy emiatt halt el a baba. Mihelyst kiderül a terhesség, azonnal szúrnom kell magam véralvadásgátló injekcióval. Még nem próbálkoztunk azóta, de hamarosan szeretnénk. A stressz bizony nem tesz jót, én is nagyon sokat stresszeltem/stresszelek.Nekem a nőgyógyászom 3-4 hónapot javasolt az újabb próbálkozással, igaz azóta eltelt már 8 hónap, de én a lelki megrázkódtatás miatt nem próbálkoztam eddig.Azt én is hallottam, hogy vetélés után nem sokkal könnyebb a teherbeesés, mert állítólag emlékszik a szervezet a terhességre. Minden jót kívánok neked!

46823. Steffi12302017-05-09 19:17
Kedves Csoport tagok! Szeretnék a Facebookon is belépni abba a csoportba, amely azonos néven fut az ittenivel.Hogyan tudom ezt megtenni? Köszönöm!

46822. macibogarka2017-05-07 19:01
Ja és igyan nem értek hozzá, csak nagyjából amiket olvasgattam, egy jó endokrinológus kéne, de sztem az éhomo inzulin kicsit magas, és az lh-fsh arányod sem jó! Cukor mennyi volt a terhelésnél?
(válasz Lady92 46816. hozzászólására)

46821. macibogarka2017-05-07 18:56
Szia! Nagyon sajnálom ami történt! Igazából mindegyik doki mást mond, hogy mennyit kell várni, van amelyik 1,3 vagy 6 hónapot javasol! Én is olvastam olyanokat, hogy nagyobb az esélye, hogy megmarad a baba ha egy vetélés után fogan, de ha már kivizsgáltatod magad én inkább várnék, mert ha idő közben kiderül valami akkor izgulhatsz, hogy ne legyen gond! Értem az aggodalmad, de szerintem nem azon a 2 hónapon múlik! Ugye vannak még okai a vetélésnek de azokat több vetélés után szoktak vizsgálni! Thrombosis panelt lehet még, kariotipizálást mindkettőtöknél, és ugye a párod ha nem akar spontán sikerülni. Van még egy két vizsgálat azokban nem vagyok otthon!

46820. macibogarka2017-05-07 18:50
Szerintem kérd el a leleteid tőle és kérj másodvéleményt!
(válasz Lady92 46818. hozzászólására)