Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Baba a pocakban vetélés/missed ab után!

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

46875. Sz1232017-11-15 23:36
Sziasztok! Hallottatok már olyat, hogy 6 hetesen még volt szívhang, nyolc hetesen már nem látták, és mégis élt a magzat?

46874. kiscica20162017-11-14 09:21
Szia Karphatos !
Közhely tudom, de tényleg csak az idő az, ami enyhít a fájdalman és a szorongáson. Én tavaly márciusban 23 hetes terhesen vesztettem el a kisbabámat. Élni sem akartam. Én is voltam pszihológusnál, nekem segített..néhány hónapig jártam. Azt is megértem hogy aggódsz a korod miatt is, bár nem tudom hány éves vagy ? És hogy mikor vesztetted el a babát, de amíg nem enyhül a félelmed addig nem tanácsos újra kezdeni, mert a folyamatos rettegés nagyon nem használ. Próbáld erősíteni magad, hidd el, fogod azt érezni ha készen állsz , és ujra belevághattok a projektbe.
(válasz Karpathos 46873. hozzászólására)

46873. Karpathos2017-11-13 22:37
Sziasztok! Uj vagyok itt, es segitseget szeretnek kerni. Tul vagyok egy 7 hetes szivhangos embrio missed ab muteten (elso terhesseg) majd harom honapra ra egy biokemiai terhessegen(4 hetes). Megcsinaltattuk az osszes vetelest okozo vizsgalatot, a trombozison at a hormonokon keresztul, immunologiai vizsgalatok sorat, IR-t stb. Persze minden oke. A kerdesem az lenne, hogy lelkileg hogyan erosititek meg magatokat, hogy tovabb tudjatok lepni es a kovetkezo terhessegnek bizakodva nekiindulni. Voltam pszichologusnal de nem igazan valt be. Attol tartok hogy a kialakult felelem ami a kovetkezo kudarctol valo retteges nem visz elore, hisz tudom hogy pozitivan kell hozzaallni de valahogy nem megy... Ket terhesseg ket kudarc. Es nem vagyok mar fiatal, az ido is nyomaszt. Koszonom ha valaszoltok. Kivanom, hogy mindenkit csak boldogsag erjen a jovoben!

46872. Mohazöld2017-11-13 08:59
Sziasztok!
Köszi, már túl is vagyok a műtéten másfél hete. Semmi probléma nem volt.
A műtét után nagyon véreztem, majd elállt elég hamar. Egész héten pihentem, de hétvégén már sokat mozogtam, utaztam, totyogtam. Reggelre újra megindult kicsit a vérzés...
Megijedtem... de ez elvileg normális, még a tisztulási folyamat tart. Nektek is volt ilyen?

Egyébként nekem a doki arra a kérdésemre, hogy hogyan tovább, mi a baj velünk, menjünk-e vizsgálatra azt felelte, hogy hülyén hangzik, de ez a természetes kiválasztódás...
köszönöm a biztatást és a drukkokat :)

46871. Lily752017-11-04 10:06
Sziasztok!
E-hèt kedden kezdtem vèrezgetni.
Szerdàn voltam 7+2,uha-n ès nem làttunk babàt ès vèrvètel is volt. Tegnap imèt vèrvètelen voltam .
Az eredmènyt dèlutànra kaptuk meg,de addigra beindult a vetèlèsi folyamat.
Nagyon erős görcseim voltak.
Nem lesz szüksèg műszeres befejezèsre.
Rettenetesen szomorùak vagyunk😭

46870. Parapluie2017-11-01 09:40
Nagyon-nagyon sajnálom. :(
(válasz Mohazöld 46868. hozzászólására)

46869. Eperke1.2017-11-01 08:50
Sajnálom...
Érdmes lenne trombófilia iranyába elmenni, ha még nem vizsgáltak rá. Progeszteront kaptál? Pajzsmirigy, inzulin?
Ezek az elhalasok leggyakoribb okai.
(válasz Mohazöld 46868. hozzászólására)

46868. Mohazöld2017-10-31 12:30
Sziasztok. Nekem sem fejlődött tovább. 6 hétnél megállt, nincs szívhang.
Csütörtökön fognak műteni...

46867. Eperke1.2017-10-23 15:20
Ennyi idősen érdemesebb a műszeres. Sokkal előbb túl vagy rajta.
(válasz Adrissz83 46865. hozzászólására)

46866. Parapluie2017-10-23 12:45
Sziasztok!

Múlt heti UH-nál derült ki, higy megállt a babám a fejlődésben a 8. hét körül.
Összetörtem. :( Holnap kell hívnom az orvosom a műtét miatt. Kontroll UH-n szabálytalan 24 mm-es petezsákot láttak csak és a HCG-m 2 nap alatt 33.000-ról 28.000-re csökkent.
Szerintetek van bármi esélye, hogy magától elinduljon a folyamat, vagy jobb a műszeres befejezes?

46865. Adrissz832017-10-16 16:34
Szia!
Köszi hogy írtál te is. Persze én is ezekre gondolok folyton. Már vérzek, viszonylag normalis mennyiség van. Kicsit most görcsölök. Bevettem egy algopyrint, aztán majd meglatjuk hogy ennyi elég lesz-e vagy kell a műtét.
(válasz Mohazöld 46864. hozzászólására)

46864. Mohazöld2017-10-16 09:33
Szia,

szerintem a lelki eredetű dolgok nagyon is közre tudnak játszani abba, hogy a baba elhal. (Nem feltétlenül a genetikai rendellenesség a hibás).

Mi az elsőnél fél évig próbálkoztunk - nagyon nehéz fél év volt. Papámnak agyműtéte volt, stb- nem is fogant meg. Aztán mikor végre sikerült, folytatódott a nehéz időszak.. még műtétek vártak rá, az egész család tiszta idegbeteg volt...el is halt a magzat... szerintem az idegeskedésem jócskán közrejátszott benne, ráadásul eléggé meg is fáztam.

A vetélést szerencsére nem kellett műtéttel befejezni. Rá 2 hónapra újra összejött, nagyon félek, hogy ismét valami rossz dolog lesz a vége, de most otthon szerencsére minden rendben van, így biztos jobb esélyekkel indulunk..

Ne félj, ha jönni akar a tesó, úgyis fog jönni..majd amikor újra nyugalom lesz Nálatok! Tudom, könnyű mondani. De az ember talán jobban elfogadja olyantól, aki szintén átélte már. Én azt mondogattam magamnak, hogy sokkal jobb ez így, mintha később történt volna, vagy kiderülne hogy beteg és már tudnátok a nemét, esetleg a neve is meglenne már. Így kisebb a kötődés, könnyebben túl lehet rajta lenni.

Szerdáig még bármi történhet, simán beindulhat a spontán tisztulás! Kitartás
(válasz Adrissz83 46858. hozzászólására)

46863. Eperke1.2017-10-15 19:29
Csajok, aki jártas at lh tesztekben, ránézne a naplómra vagy felteszem a profilképek közé is. Ilyenkor mi van, nem volt pé?

46862. Eperke1.2017-10-15 19:28
Igen, Nekem is született egy egészséges lányom, semmi gond nem volt. Utána volt két vetélés. Utana mentem el vizsgálatra.
(válasz Adrissz83 46860. hozzászólására)

46861. tapka2017-10-15 07:14
Igen. Nekem 2 gyerek és 2 missed ab után derült ki
(válasz Adrissz83 46860. hozzászólására)

46860. Adrissz832017-10-15 06:51
Köszi a bíztatást! 😊 ez a rendellenesség jelen lehet úgy, hogy egy egészséges fiam már született?
(válasz Eperke1. 46859. hozzászólására)

46859. Eperke1.2017-10-14 13:39
Nem vészes a műtét, lelkileg rossz inkább. Javaslom Neked is, hogy vizsgáltasd ki magad trombofília irányába. Az okoz ilyet, nem jut a baba vérhez, mivel mikro vérrögök elzárják a felé vezető ereket a köldökzsinorban és elhal.
(válasz Adrissz83 46858. hozzászólására)

46858. Adrissz832017-10-13 23:17
Sziasztok! Régiúj tag vagyok. 2014 júliusában volt egy vetélesem. Első terhesség volt. 2015 júliusában megfogant a fiam. Nem volt könnyű terhesség, de a végén megszületett Vencel fiam, aki most 1,5 éves. Augusztusban nem jött meg a menstruációm. Nem.terveztük de így alakult. Nagyon rosszkor...mamám kórházba került majd meghalt... aztán temetes...csok intezés es a fiam is kifordult önmagából. Tegnap voltam 12 hetesen ahol.mondták hogy elhalt terhesség 6 hetesnek felel meg. 10 hetesen még volt szívhang...igaz nehezen találták. Bennem akkor is megállt az ütő. Szerdán műtenek ha addig nem történik semmi. Nagyon elkeseredtem...lesz még valaha tesó? Tegnap.azt mondtam nem...ezt többet ne. Félek a műtéttől...és nem tudom hogy legyen. 😢

46857. Mohazöld2017-10-12 11:56
Jövő héten megyek dokihoz, majd rákérdezek...bármit beveszek, csak nehogy még egyszer előforduljon :)
Szerencsére semmi barnázás és egyéb ijedésre okot adó dolog nincs...
Bár még elég korán vagyok, elvileg most van a 7. hét (utolsó menszesz első napjától számítva)
(válasz Eperke1. 46856. hozzászólására)

46856. Eperke1.2017-10-12 11:06
Ez doki függő, az első után azért már adnak a legtöbb esetben!! Barnázásnál meg mindenképpen, mert az szinte mindig progihiányra utal.
Nekem anno néztek progit, volt, de nem olyan jó, így rögötön kapom a pótlást.
(válasz Mohazöld 46855. hozzászólására)

46855. Mohazöld2017-10-11 12:18
Szia,
nekem nem kell progeszteront szednem egyenlőre.
Én azt hallottam, hogy az első vetélést általában betudják a genetikai rendellenességnek. A második után vizsgálják a sárgatesthormont.
(válasz Eperke1. 46854. hozzászólására)

46854. Eperke1.2017-10-11 12:01
Sziasztok,
nekem eddig 2 vetélésem volt, mind a kettő miss ab lett, nem indultak meg maguktól.
Látom többen friss babások, ügye használtok progeszteront? Ez alap ha már vetéltetek! Főlleg aki barnázik. Nem szabad megvárni míg baj lesz!
Nálam most készülnek az immonologiai, genetikai vizsgálatok, de a véralavadási zavar már biztos nálam.

46853. Mohazöld2017-10-09 11:26
Szia!
Úgy kezdődött, hogy elkezdtem barnázni picit (akkor nekem sem fájt, persze rögtön hívtam a dokim, mondta, hogy semmi gond, szedjek sok magnéziumot)
Másnap délután már görcsöltem is - egyre jobban. A végén -azthiszem- szülési fájdalmaim voltak, amik egyszer csak abbamaradtak. A következő nap pedig már ömlött belőlem a vér.
(válasz szelliaaa 46852. hozzászólására)

46852. szelliaaa2017-10-07 09:29
Szia gratulálok a picikéhez . Kitartást.
Az előző terhességnél a spontán vetélés sok vérrel járt fájdalommal?
Azért kérdem, mert 6hetes terhes vagyok és pecsételek sehol nem fáj,de halvány alig látszik. Betelefonáltam a MÁV kórházba ahol azt mondták akkor menjek be ha nagyon görcsölök,nem lesz semmi baj.
Kicsit félek.
(válasz Mohazöld 46850. hozzászólására)

46851. szelliaaa2017-10-07 09:28
Szia gratulálok a picikém. Kitartást.
Az előző terhességnél a spont@n vetélés sok vérrel járt fájdalommal.
Azért kérdem, mert 6hetes terhes vagyok és pecsételek sehol nem fáj,de halvány alig látszik. Betelefonáltam a kórházba ahol azt mondták akkor menjek be ha nagyon görcsölök,nem lesz semmi baj.
Kicsit félek.
(válasz Mohazöld 46850. hozzászólására)

46850. Mohazöld2017-10-06 08:05
Sziasztok!
Idén júniusban volt egy spontán vetélésem, szerencsére természetes úton teljesen kitisztultam, nem kellett műteni.
A hétvégén kiderült, újra van lakója a pocaknak :)
A dokihoz csak két hét múlva kell menni.
Nagyon izgulok, hogy ne legyen baj és ne kelljen újra átélni a júniusit..

46849. krisztina_kkr2017-09-19 18:14
Ha az orvos sem biztos abban, hogy eltűnt a pici, akkor van remény :) de ha rosszul is alakul, akkor se kenődj el, jobban sikerül majd a következő, én is a harmadiknak megyekajd neki 2 sikertelen után ;) nekem amugy nem ilyenem volt, csak "sima" elhalás
(válasz Szandikkka 46848. hozzászólására)

46848. Szandikkka2017-09-18 09:56
Sziasztok!
5het+6napos terhes vagyok,tegnap voltam az orvosomnal es 12mmes ures petezsakot latott,mondta,hogy egy het mulva menjek vissza.
Volt mar egy elhalt terhessegem egy eve,az orvosom az mondta,hogy remenykedjunk.
Nagyon meg vagyok ilyedve,nektek volt màr hasonlo?

46847. vmacska2017-09-11 15:40
köszönöm! sok sikert neked is!
(válasz krisztina_kkr 46846. hozzászólására)

46846. krisztina_kkr2017-09-10 17:32
Kitartást, valakinek tényleg sokadikra sikerül! :) én most kezdem az első lombikomat, félek... Tavaly volt egy 9. heti vetélés, idén meg egy elsőre sikeres inszemináció, ami méhen kívüli lett. Utóbbi nekem szörnyűbb volt, mint a missed, jó, hogy elkerülted. Ne add fel!!
(válasz vmacska 46840. hozzászólására)