Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Baba a pocakban vetélés/missed ab után!

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

46906. Judit04022018-02-15 16:10
Sziasztok. Most elsônek írok fòrumba. Tavaly màjusba volt az elsô vetélésem akkor 5.+6nàl jàrtam. Augusztusba ùjra pròbálkoztunk. Oktòberben màr nem jött meg. Òriàsi volt a boldogsàgunk. Ma 2hete voltunk a 19.+2nél. Uh-nal megàllapította a doktornô h nincs szívhang. Februàr 4.-én megkellett szûlnöm(missed ab). Azòta minden nap csak sírok. Jövôhéten megyek kontrollra. Azt szeretném kérdezni hogy mit tanàcsoltok mennyi idô utàn probàlkozhatunk ùjra?

46905. LiluLilu2018-02-12 07:23
Sárgatest elégtelenség= progeszteronhiánnyal. Nagyon könnyű kezelnj
(válasz Ámami 46900. hozzászólására)

46904. LiluLilu2018-02-12 07:21
Szia
Nekünk is sokára jött össze elsőre, hamar ujra probalkozhattunk de nem gondoltam, h igaza van a dr nőnek h ilyenkor 6 honapig könnyebb a teherbeesés. 1 ciklust vártunk ki,utána kezdtük újra. E vitamint, vasat és folsavat szedtem a kihagyott ciklusban végig, másodikban vasat ovulációig és Evitamint 5.hetes korig -mert nagyon vékony volt a méhnyálkahártya..
Lényeg h nagy meglepetésünkre sikerült 2 hónappal utána és azóta 35+2 hetes vagyok.
Érdemes hamar újra próbálkozni.:)
Párom amúgy szedett vetelestol kb cinket es 1500mg C-vitamint.:)
(válasz Buddhababo 46903. hozzászólására)

46903. Buddhababo2018-02-05 12:02
Sziasztok!

Most először csatlakoztam fórumhoz,vagy írtam.
Pár napja volt misse ab-om,amit művi úton fejeztek be. Nagyon elkeseredtem. Nagyon vártuk a csodát,2 év után estem teherbe miután már kezdtem feladni és gondoltam az ünnepek után elkezdem a kivizsgálásokat,stb. Aztán maga volt a menyország mikor pozitivat teszteltem és 8 hétig minden rendben volt,aztán jött a barnázás,voltam UHon,volt szivhang,azt monfdták rendben van,kaptam utrogestánt és másnapra mégis elhalt,nem volt szivhang. Utána műtét. Pár nap múlva megyek kontrollra. A kérdéseim:
Kinek mikor,mennyi időre sikerült teherbeesni utána? Mivel segithetem elő az új terhességet? Hogyan tovább?

Néha picit jobb,reménykedek,hogy ha most sikerült,sikerül megint és akkor minden jó lesz. Olvastam,hogy gyorsabban összejött missed után. Máskor meg csak sírok és nem is tudom mit érzek,csalódás,harag,önvád...
Bocsi,hogy hosszú lett,de úgy érzem jobb,ha kiírom ezt magamból.

46902. Rose20132018-02-04 12:11
Sziasztok!

Nekem január 19.én volt műszeres befejezésem, mert 10 hetesen nem volt szívhangja a magzatomnak. 2 hetes terhesen voltam nőgyógyásznál, de ő azt mondta, hogy cisztám van. Biztos volt benne, hogy nem lehetek terhes, mivel PCOS-t állapítottak meg nálam két éve. Mivel pár napra rá vérezgettem azt gondoltam igaza van. Januárban ajánlottak nekem egy endokrinulógus-nőgyógyászt aki már sokaknak segített. Mivel akkor már két hete rózsaszínes, néha barnás folyásom volt hamar kaptam időpontot. Akkor derült ki, hogy terhes voltam, de akkor már nem volt szívhangja. Szörnyű érzés volt, és az sem segített sokat, hogy páromon és testvéremen kívül mindenki azzal próbált nyugtatni, hogy most már legalább tudom, hogy lehetek terhes, és, hogy jobb így neki, mert biztos beteg volt.

46901. Ámami2018-01-29 16:46
Szia! Én is jelentkeztem, köszönöm, ha felveszel :-)
(válasz Parapluie 46899. hozzászólására)

46900. Ámami2018-01-29 16:46
Sziasztok!
2017. június óta próbálkozunk a párommal. 2017. júliusban teherbe is estem, de sajnos nem úgy növekedett a baba, ahogy kellett volna, szívhangot se nagyon láttak, majd 10 hetesen spontán megindult a vetélés, amit műtéttel fejeztek be.
Orvosom tanácsa alapján vártunk 3 ciklust, és január óra újra rajta vagyunk a témán :-) Mivel korábban is (van már 3 gyerekem az előző házasságomból), és legutóbb is szinte azonnal teherbe estem, fel se merült bennem, hogy majd most nem...
Nem figyelgettem semmit (hőt, ilyesmit), csak egy ovulációs naptárba jelölgettem be az együttlétek napját, és hát a kiszámolt ovuláció ellőtt is meg után is meg a napján is szorgosan együtt voltunk :-)
Szinte biztos voltam benne, hogy na most... de ma (számítás szerint napra pontosan) megjött... Viszont 2-3 napja volt pecsételő vérzésem, másnap semmi, aztán tegnap megint, és ma jött meg rendesen. (Persze jó csalódott voltam, letört a nagy magabiztosságom...)
Régebben nem volt ilyen, a műtét után sem, csak az előző hónapban (decemberben), de akkor csak 2 nappal a menstruáció előtt kezdődött, most meg már 3... Szerintetek lehet ennek valami oka, ami miatt aggódnom kéne? Olvasgattam és találkoztam olyannal, hogy sárgatest-elégtelenség, ilyesmi. Valakinek hasonló tapasztalat?
Köszi előre is!

46899. Parapluie2018-01-28 15:26
Jovahagytam a jelentkezesed! :)

Mar tudsz is irni!
(válasz Mano123 46898. hozzászólására)

46898. Mano1232018-01-28 14:00
Szia!
Csatlakoztam a csoportba de nem tudom hogyan írhatok.Tudsz segíteni ebben?
Válaszodat köszönöm :)
(válasz Parapluie 46895. hozzászólására)

46897. Mano1232018-01-28 13:59
Kedves Mummmy!
Sajnálom hogy te is át estél ezen megrázkódtatáson.Viszont akkor amit írtál arra lehet következtetni,hogy újból áldott állapotba kerültél?
Majd írj kérlek hogy mit lehet tudni rólad/rólatok.
(válasz Mummmy 46896. hozzászólására)

46896. Mummmy2018-01-27 18:18
Sziasztok!
Johetek?
Szenteste indult meg a vetelesem, akkor papiron het hetes terhes voltam, gyakorlatilag nem fejlodott embrio, szikholyagnal tovabb nem jutottunk. A verzes januar masodikaig tartott, folyamatos orvosi kontroll mellett, majd befezejett vetelesnek minositettek, magatol gyonyoruen tisztult, igazabol ha lehet ilyet mondani egy “konnyu” veteles volt.Januar 7-en peteeresem volt (tisztan megereztem, ra ket napra uh igazolta) aminek a kornyeken tobb aktus is volt (doki aldasaval). Mensi azota se jott meg, doki tanacsara teszteltunk ket napja: halvany pozi, masnap szinten halvany de erosebb elozo napinal.

Hogy ideges vagyok-e?
A vilagbol kiszaladnek az erzelmi hullamvasutamtol

46895. Parapluie2018-01-27 16:38
http://www.hoxa.hu/?p1=klub&p2=6670474

Itt tudjatok elerni! :)

46894. Mano1232018-01-26 10:13
Nagyon köszönöm a válaszodat.Sokat segített.Nem tudunk együtt lenni a férjemmel sokáig mivel amúgy se a történtek után,meg ő kamionos és most vasárnap elmegy és lehet csak márciusban jön haza.
Szívesen csatlakoznèk ahhoz a csoporthoz.Milyen fórum téma körön belül találom meg?
A kontrollra én is hasonló időpontra gondoltam a 3 hetet mondtam magamnak hogy magánba elmegyek és rá kérdezek hogy minden rendben van e odabenn és mikortól mit tanácsol a dokim.
A teherbe esés is szóba fog kerülni,viszont nem tudom valamilyen vitamint szedjük e?Ha igen milyet?És hogy ez a terhesség a progeszteron hormon szedessel kezdődött mert igyekeztünk megtartani,de várható vagy valószínű hogy a következő terhessègnèl is szednem kéne vagy előtte szednem kellene valamilyen hormont hogy ez ne forduljon elő legközelebb?Ilyenkor mi a tanácsos?
(válasz Parapluie 46893. hozzászólására)

46893. Parapluie2018-01-26 10:02
Szia!

Először is nagyon-nagyon sajnálom, hogy át kellett neked is élned ezt a szörnyűséget. :(

Nincs buta vagy bugyuta kérdés, mindenkinek rengeteg kérdés kavarog ilyenkor a fejében, főleg a megfelelő tájékoztatás hiányában.

Kontroll: nekem a műtét után a 3. és 6. héten is el kellett mennem. A műtét után 3 héttel kellett csinálni egy terhességi tesztet, ha pozitív, akkor azonnal jelentkezni az orvosnál, mert akkor valami még fent tartja a terhességet.

A házas élettel mindenképpen várjátok meg a következő mensit, de inkább én 6 hetet javasolnék, nekem utána még sokáig kellemetlen volt az együttlét, nyitva lehet még a méhszáj, meg ugye sajnos eléggé megbolygatták odabent a dolgokat.

Normális, ha abbamaradt a vérzés, simán lehet, hogy pár nap múlva újra jelentkezik kicsit erősebb, vagy gyengébb formában. A lényeg, hogyha nagyon-nagyon darabos, kellemetlen szagú vagy lázad van, akkor mindenképpen doki.

Az totál változó, hogy kinek mikor jön meg. Van akinek a műtét után 28. napra megjön, nekem a 7 hét kellett, általában azt mondják, hogy 6 héten belül meg kell jönnie.

Igyekeztem minden kérdésedre válaszolni, de ha bármit elfelejtettem kérdezz nyugodtan.

Ez a fórumon már nem annyira aktív, de van egy klub, szuper csapattal, jelentkezz nyugodtan: :)
Vetélés vagy missed ab utáni babavárás.

46892. Mano1232018-01-26 09:46
Sziasztok!
Rég óta tagja vagyok a hoxa-nak és öröm vagy sem,de én megkönnyebűltem hogy egy találtam ezt a fórumot ahol erről irhatok.
Nekem Január 21.-èn volt befejezett vezelesem.A terhesség a 12.hetben volt, sőt majdnem el is hagytuk,amikor is elkezdtem barnás folyás tüntettel a kórházba menni.Ott a dokim volt az ügyeletes és elmondta hogy sajnálatosan nincs szívhang és a magzat méretei alapján kb a 8.het óta nem fejlődött.Nagyon elsirtam magam,össze törtem.A terhesség az első perctől kezdve vérzéssel és barnás folyassal indult de felírt Progeszteron hormont hogy azért próbáljuk megtartani.De ez hiába való volt.A kiírt műtét előtt egy nappal beindult otthon a vetélés,a férjem a 2 éves kislányommal otthon maradt én kínok közt berohantam.Es befejeztèk azt amit a természet elindított.
Nekem a műtét után semmilyen gyógyszert nem adtak,nem kaptam infót hogy kell-e kontrollra mennem vagy hogy hány hétig nincs házas élet.Annyit mondtak hogy az újabb baba probalkozasig 3-4 hónapot várjunk.De a kérdésem az hogy műtét után hány héttel jön meg a menstruáció,és utána akkor szabályosan lehet lesz peteèrèsem?Bocsánat ha bugyuta a kérdésem de életem első ilyen beavatkozásán estem túl.A vérzés ami a műtét után maradt az csütörtökön elmúlt,azaz 4 nappal a műtét után.Ez normális.Es akkor a következő vérzésem ami menszesz az mikorra várható?Persze én gondoltam hogy magamtól magamba kontrollra megyek de az mikor tanácsos?Köszi ha valaszoltok.Szeretnenk tesot,és reménykedünk,de nem tudom mik az esèlyeim.Ezek a tapasztalatok is érdekelnek.Hogy kinek mennyi időre rá jött össze a baba.Nekunk a lanyomhoz 3 év kellett ehhez a terhességhez 1 év,vajon a másikhoz mennyi?

46891. nadine812018-01-25 19:21
Igen, nekem utána csak sima vérzés volt, színe is mint mensikor.
(válasz totoka17 46890. hozzászólására)

46890. totoka172018-01-24 20:00
Ha egyszerre eljott,kiurultem,utanna mar csak sima verzes van?nincsenek darabkak benne igaz?Olyan messze van az az egy het...
(válasz nadine81 46889. hozzászólására)

46889. nadine812018-01-24 18:03
Szia. Meséltem én is itt hogy volt már 2 vetélésem, az első után kellett műtét mert a kórházban fektettek és hát így nem tudtam kiürülni. A másodiknál úgymond több eszem volt. Hétfői napon kezdődött a vérzés de ekkor még volt szívhang. Aztán pénteki napon erősebb görcsök és jöttek a darabok, ahogy az előzőnél is. Csak rá 2 napra mentem be a kórházba, addig jöttem mentem hogy tisztuljak. Szerencsém is lett, merthogy komplett abortusz lett és nem kellett műtét. Nem véreztem nagyon, kb mint egy normál mensi, és én is azon a napon kezdtem vérezni amikor a mensi ideje lett volna, ez mindkét terhességnél így volt. Kaptam ergam cseppeket méhösszehúzásra és exacyl vérzés csillapítót, bár ezeknek nem láttam szükségét de azért be szedtem. Ez 2016 júniusban volt, azóta sajnos nem jön össze a baba. Kezelt problémák : pajzsmirigy alulműködés, magas prolaktin, pco , inzulin rezisztencia... 2 év alatt A-tol Z-ig kivizsgáltattam magam, folyamatosan járok vérvételekre, vizsgálatokra. Nézettem véralvadás zavart, immunológia, endokrinologia, diabetologia...
(válasz totoka17 46883. hozzászólására)

46888. totoka172018-01-24 17:27
Oki,m ugy tenyleg nem talaltam:)
(válasz Parapluie 46887. hozzászólására)

46887. Parapluie2018-01-24 16:54
Rosszul írtam bocsi, Vetélés vagy missed ab utáni babavárás. :)
(válasz totoka17 46886. hozzászólására)

46886. totoka172018-01-24 16:43
Koszonom szepen a kedves szavakat!Rakeresek a csoportra!
(válasz Parapluie 46884. hozzászólására)

46885. Szeretemacsaladom2018-01-24 16:41
Sziasztok. Multheten kozoltek hogy elhalt a terhessegem 6 hetes voltam 17mm petezsak 4mm embeio szivhang es eletjel nelkul. Hetfon egy ujabb ultrahang 22mm petezsak 6mm embrio eletjel nelkul 7het 2nap. Momdta a nő hogy latszik a petezsak korul vannak beverzesek es hogy ez az en szervezetem a magzat ellen tehat elkezdodott a veteles. Leis irtak hogy missed.ab.
Aztan egy masik elyen azt mondtak menjek vissza jovohet hetfon egy ujabb ultrahangra addig hatha no es lesz szivhang. Kerdes ha egyik helyen ahol fizettunk ulttahangert ott azt mondtak elkezdodott a.masik helyen nem lattak vagy ilyenkor mi van. Hematomam a terhesseg elejetol volt sajna azota csokkent valamennyit!? Valaki tud irni valami okosat? Persze nem gorcsolok es nem verzek jol vagyok hal Istennek de az egyik intezemney szerint maf tul kelett volna legyek az abortuszon .

46884. Parapluie2018-01-24 16:02
Szia!

Először is nagyon-nagyon sajnálom, ami veled történt. :(

Nekem ugyan nem indult be spontán a vetélés, műteni kellett, de talán túl vagy a nehezén, a nagyobb része már távozott.
Ettől függetlenül lehetnek még görcsök, vagy nagyobb darabok, de lehet, hogy már csak vérezgetni fogsz. Ha esetleg nem tudott magától teljesen kitisztulni a szervezeted, akkor az UH-n biztos látni fogják.

Van egy zárt csoport, Baba a pocakban vetélés/missed ab. után.
A nevével ellentétben nagyon sokan vagyunk, akik a közelmúltban átélték ezt a szörnyűséget és tudják pontosan, hogy min mész keresztül, ha gondolod csatlakozz nyugodtan.

Kitartást és sok-sok erőt, ha tudok bármiben segíteni írj nyugodtan! :)
(válasz totoka17 46883. hozzászólására)

46883. totoka172018-01-24 15:39
Sziasztok!Tanacsra/tamogadasra lenne szuksegem!9hetes terhes voltam,mikor beindult a veteles!(Azpont a tegnap volt)Szombaton elkezdett minimalis rozsaszin folyasom lenni!Pont aznap mikor a mensim is szokott!Felhivtuk az ugyeletet,azt mondtak h nyugi nem kell menni sehova m a szervezetem igy reagal h megkellett volna jojjon!Ha tovabb tart mint a mensi,akkor hivjam vissza oket!Kicsitt megnyugottsm mivel h orvos mondta!Tegnap reggel felkeltem egybol egy nagy gorcs es verzes....megindult a veteles!Nem M.on elunk,hanem egy skandinav orszagban!Ugyeleten azt mondtak h sajnos ez elo fordul es menjek haza,ezt a termeszet megoldja!Majd egy het mulva menjek vissza es megnezik kiurultem e!A tegnap delutanig oriasi gorcseim es mehosszehuzodasaim voltak,a tegnap eljott egyben egy adag akarmi,es ma reggel ismet egy majszeru vlmi!(jo nagy adag)A verzesem minimalis...ilyen rovid ido alatt tisztulhatok!Semmim nem faj....sajnos igy kell uljek egy hetig!Kerlekszepen csak olyan emberek irjanak akik jotanaccsal ,tamogatassal tudnak ellatni!Negativum van eleg,arra nincs szuksegem!Koszonom

46882. mgagi2018-01-24 14:39
Sajnälom hogy ti is ätmentetek rajta, de ne adjätok fel mert nincs lehetetlen!

46881. mgagi2018-01-24 14:37
Ha Rh összeferhetetlenseg van veteles utän kell hogy kapj ant-d-t.
Ha veralvadäsi problema van akkor verhigito szuri kell pozitiv teszttöl.

46880. nadine812018-01-22 17:23
Szia. Sajnálom, ami történt :( Az első babámat én is szülinapomon este a kórházban vesztettem el, nem sokkal az 1. évfordulónk után. Én is kb 9 hetes voltam, nekem is műtét kellett. Rá fél évre ismét terhes lettem, sajnos az sem végződött jól, azóta -2016 május - pedig teherbe sem tudok esni pedig minden kezelve van. Nálam Pco, inzulin rezisztencia, magas prolaktin, pajzsmirigy alulműködés volt a gond. Véralvadás zavarom Nincs, de az immunológia vizsgálat szerint következő pozitív teszt után vérhigító injekciókat kell kapnom. Addig aspirin protectet kellene szednem, de csak be kavart. Akkor nálatok Rh összeférhetetlenség van?
(válasz Melina89 46879. hozzászólására)

46879. Melina892018-01-22 02:07
Sziasztok.
Engedjétek meg hogy el meséljek picinyke fajó megis boldog történetet. Paromal 8.5 éve találkoztunk. Évek alatt 2x probáltuk meg. A kapcsolatot de sajnos iskola egyetem miatt nem sikerült. Tavaly májusban rám irt 6.5 év után és hihetetlen boldog lettem.Valami el indult mikor meg láttam a nevét. Azota össze költöztünk házat vetünk szeretnénk családot apapitani. Nagy boldogságunkba sikerült is legalább is azt hittük. 9.5 hetesen el vetéltem egyszer csak el keztem vérezni semmi fájdalmam nem volt. Mütéti uton végezték el a megszakitást. Hálisten minden rendben volt. Nagyon szeretük volna.Kiderült hogy a vetélés oka a vérem volt. Betegségnek látta a szervezetem a magzatot és meg támadta. Kaptam szurit ellene vérem. ARH D negativ.Minden vizsgálaton voltunk elötte mindent olvastunk utána jártunk. De erröl sehol se irtak nem tudtam hogy létezik ilyen. Vetélésem és egynapon mütétel 2017.10.04 volt pont a szülinapomon. Soha senkinek nem kivánom hogy ilyet éljen át. Van némi boldogságunk is összeházasodunk. Ez ami történt össze hozot minket olyan szinten hogy azt hittem ilyenben sosem lesz részem. Csak elöre megyünk sose felejtem el hogy picibabánk el ment. Tudom hogy velünk van mert mi szeretjük bárhol is van. Az orvosunk áprilisba vár a vizsgálatra hormon meg minden ami kel. Addig vitamin és folsav be vítel ezerrel. Köszönöm hogy meg hallgatatok. Már most izgulunk és reméljük minden rendben lesz.
Csak előre 🐘

46878. N.Encike2017-12-23 13:02
Sziasztok!
Ha megengeditek szeretném elmesélni a történetemet aminek kezdete 2014-re nyúlik vissza. Akkor spontán teherbe estem de a hetedik héten sajnos elvetéltem. Az orvosok nem tudták megmondani hogy mi volt a baj. A tortúrán utána következett ugyanis lelkileg nem bírtam sehogy sem rendbejönni. Inzulinrezisztenciám is PCom van erre én elkezdtem egy cukrászdában dolgozni és nagyon sok olyat ettem amit nem szabadott volna rám is jött pár kiló. Sehogyan sem tudtam teherbe esni. Így eltelt egy év és elküldtek lombik programra. Ott megtörténtek a szükséges kivizsgálások beindult a folyamat stimuláltak, ki nyerték a petesejteket és visszaütöttek egy embriót. Sajnos nem sikerült és én még nagyobb depresszióba zuhantam. Azután valami megvilágosított hogy így nem mehet tovább elkezdtem sportolni egészséges ételeket enni elhagytam a cukrot és a finomított szénhidrátokat betartottam az ir diétát. Az orvosom tanácsára elhagytam a koffeint, sok folyadékot ittam és a táplálkozással együtt a hangulatom és kezdett megváltozni .
Augusztusban elmentünk egy hétre nyaralni akkor már leadtam szinte az összes felesleges kilómat. Szeptember 1-jén megjött 21-én volt a második embrióbeültetés sem ezúttal fagyasztott embrióval.
Szeptember végén volt egy kis vérzésem totálisan kiborultam hogy ez sem sikerült. Október 1-jén csináltam egy tesztet amire elfelejtettem ránézni később mert siettem munkába. Valahogy mégis rá vetült a tekintetem is azonnal meg is akadt mert nagyon halványan de ott volt a két csík! Nagyon hihetetlennek tűnt hogy két és fél év után először látok ilyet. Másnap kellett mennem HCG tesztre aminek az eredményét másodikán mondták el. A HCG szinten 400 körül volt gratuláltak terhes vagyok!!!
Leírhatatlan öröm fogott el 10 mp-cel később viszont jött az aggódás hogy mi lesz most. Csigalassúsággal haladtak a napok végre elhagytam a kritikus hetedik hetet. Elkezdtem barnázni. Bementem a dokihoz Ultrahangra megállapította hogy van szívhang és normálisan fejlődik a baba. A napi három progeszteron mellé felírt még pluszban heti kétszer proluton progeszteroninjekciót.Nem kellett feküdnöm.Még kb 2x volt a 12. hétig barnázás,de végre elértük a 13-ik,sőt holnap már a 16. hét kezdődik!
Voltunk már 3d-s uh-n is ahol kiderült-még nem 100%- hogy egészséges kisfiú!!!
Biztatásképpen Szerettem volna elmesélni nektek a történetemet hogy soha ne adjátok fel hagyjátok hogy meggyógyuljon a lelketeket aztán csak pozitívan és céltudatosan haladjatok előre!Sikerülni fog!

46877. Ónanó2017-12-22 12:41
Írtam privát üzenetet 😊
(válasz Szunszi5 46876. hozzászólására)