Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi baja lehet a hörcsögnek? fórum

Mi baja lehet a hörcsögnek? (beszélgetős fórum)


2017. márc. 18. 00:12
Sziasztok, van egy torpehorcsogunk, semmi baja nem volt meg estere jatszottunk vele es nemreg eszrevettuk hogy nem mozdul, nyitva van a szeme es neha neha intha felsohajtana,mi baja lehet?
2010. szept. 3. 09:39
sziasztok! Lenne egy kérdésem, méghozzá az h. meddig tud visszaemlékezni egy dzsungáriai törpehöri, ugyanis mikor elszökött és rá 2 napra meg tudtuk végre fogni igen félős lett és a testvérével is összebunyózott, pedig addig össze voltak rakva 1 ketrecbe, most külön vannak és meg is szelídült.
20. jecsim
2010. júl. 20. 18:36

Az én hörim akkor viselkedett így, amikor már kicsit öreg volt, és állandóan elesett, meg vonszolta magát, és ő szélütést kapott.

Ja meg cukorbaja is volt, az egyik szemére meg is vakult teljesen.

19. 0b8e011f8c (válaszként erre: 18. - Ministry)
2010. júl. 6. 14:32
Egy nagy "hörcsögházban" lakik, legfelül van neki egy műanyag házikója, alul pedig összetúrta a forgácsot és abban alszik. Általában csak akkor megy fel a házába, ha fázik, most lent alszik a forgács között.
2010. júl. 5. 15:17

Egyébként hol alszik?

Van valami kis kuckója?

17. Ministry (válaszként erre: 10. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 5. 15:16

A mienk kap dinnyét, paradicsomot, minden félét.

Biztos nem ettől van. Akkor inkább hasmenése lenne szerintem...

16. Annaaa
2010. júl. 5. 14:55
Ez nálunk is így van...A magokat otthagyja napokig...
15. 0b8e011f8c (válaszként erre: 14. - Annaaa)
2010. júl. 5. 14:53
Biztos fog neki örülni, ha almán kívűl mást is kap:D Egyébként szerintem is hülyeség, hiszen különbözik egy alma mondjuk egy dinnyétől? Meg eleve válogatós a magokat illetően, a gyümölcsöt meg zöldséget szivesebben megeszi, mint a magvakat.
14. Annaaa (válaszként erre: 13. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 5. 11:50

Szerintem ez hülyeség...bocsi... Az enyém is megeszik mindent! És kell is neki különféléket adni, hogy változatos legyen az étrendje, mert ha folyamatosan ugyanazt kapja, ráun, bedepizik és abba hal bele!

Egyb. bárhol rákeresel a neten, csak azt találod, hogy kb. bármilyen zöldséget gyümölcsöt ehet!

13. 0b8e011f8c (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2010. júl. 5. 10:44
Az én hörcsim is megeszik mindenféle zöldséget és gyümit, de ahonnan hoztuk, ott azt mondták, hogy nem szabad neki magok és almán kívűl másfajta ennivalót neki, mert az lerövidíti az élettartamát 3 évről 1-re.
12. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 4. 21:47
Nagyon szereti az uborkát, szőlőt, paradicsomot, dinnyekockát is lehet neki adni. Főleg az utóbbi kettő a jó, mert magas a víztartalma. És mindig legyen nála friss víz! Nálam a krumplit is elfogyasztották a karalábéval együtt.
11. 0b8e011f8c (válaszként erre: 9. - Annaaa)
2010. júl. 4. 21:11
A járólap darabka jó ötlet, köszönöm az ötletet. Bizony, szegény kisállat is nehezen bírja ezt a meleget, ha melege van, olyan helyre fekszik, ahol egyáltalán nincs forgács. Kipróbálom a járólapos megoldást, hátha jobban lesz tőle. Köszönöm.
10. 0b8e011f8c (válaszként erre: 8. - Ministry)
2010. júl. 4. 21:09
Amikor megkaptam, akkor volt 3-4 hónapos, pár hónapja volt 1 éves. Olyanról is olvastam, hogy almán és répán kívűl nem szabad neki másmilyen gyümölcsöt és zöldséget adni, mert lerövidítik az élettartamát. Mi adtunk neki epret, kekszet és paprikát is, arra is gondoltam már, hogy lehet, ezek okozták a rosszulléteit. Persze azóta nem adunk neki ilyeneket, kizárólag magokat és almát, de úgy tűnik, hogy ennek ellenére is rosszul van valamitől.
2010. júl. 4. 19:51

Lehet nem bírja a meleget! Olvastam az interneten, hogy érdemes betenni a forgács alá egy kis darab járólapot mert az mindig hideg és ha letúrja róla a forgácsot ráfekhet hűsölni, ha nagyon melege lenne!

Am. egy ilyen állatnak 20-25 fok az ideális hőmérséklet, afölött tuti melege van..sok gyümölcs-zöldség kell neki és mindennap friss víz!

2010. júl. 4. 18:21

Nekem is az van.

Ezek a fajták nem élnek túl sokáig, csak 2, max 3 évig.

Előfordulhat, hogy már nem volt akkor sem fiatal, amikor megkaptad, most pedig már elég öreg.

Az én régi hörcsögöm majdnem 3 évig élt, de a végére már olyan volt, mint egy öregember. Alig mogzott, csak vonszolta magát, és szinte az egész napot átaludta. Ha "felállt" akkor is már nagyon görnyedt volt.

2010. júl. 4. 18:18
Van neki, szokott is benne futni elég sokat. Aranyhörcsög.
2010. júl. 4. 18:16

Az érdekelne, van-e mókuskereke stb.


Mellesleg milyen fajta hörcsög?

2010. júl. 4. 18:07
Szinte alig mozgott, amikor a hátán feküdt sem mozdult meg egyáltalán, amikor felkelt és visszabújt a fackába, eléggé nehezen mozgott, és a hátsó lábait is vonszolta maga után.
2010. júl. 4. 18:00

Nekem is van, de nem adok neki inni.


Azt mondták nekem, hogy nem bírja sem a húzatot, sem a túl meleget.


Mozogni hogy tud?

3. 0b8e011f8c (válaszként erre: 2. - Ministry)
2010. júl. 4. 17:56
Megnéztük az itatókáját, hogy nem tömődött-e el, de nem volt vele gond, és a hörcsögöm is mindig iszik, ha szüksége van rá. Meg mindig kap almát, az is pótolja valamennyire a folyadékot a számára.
2010. júl. 4. 17:52
Nem száradhatott ki?
2010. júl. 4. 17:49
Van egy hörcsögöm, és ma nagyon furcsa dolgot csinált. Egyszer csak kimászott a forgácsból, amiben aludni szokott, és a hátára dobta magát, meg sem mozdult, de lélegezni lélegzett, csak nagyon szaporán, és résnyire tartotta csak nyitva a szemét. Utána felkelt, de csak egy lépést tudott tenni, utána elterült, és mozdulatlanul feküdt egy ideig, majd visstabújt a forgács közé. Utánanéztünk a hörcsög betegségeknek, de egyiknél sem voltak ilyen tünetek, amelyek az én hörcsögömnél jelentkeztek. Szerintetek mi a baja? Még csak 1 éves, remélem ezek nem annak a jelei, hogy el fog pusztulni..:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook