Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? fórum

Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? (tudásbázis kérdés)


120. szibyke
2012. febr. 28. 10:46
Sziasztok!Nálunk most vettük észre,hogy vannak.Kb egy hónapja költöztünk,persze panelbe.A kezdeti sokk után,kezdek észhez térni valami undorító jelenség !Rémálom azóta az életünk ,egy ágyat már ki is dobtunk!Ha valaki tud, hatásos szert rájuk kérem írja meg!Ha nem falnak halálra addig ,akkor köszönöm !
2011. nov. 20. 18:00
Köszönöm a válaszokat/segítséget!Igazából azért kérdeztem...mert nagyon sok oldalt elolvastam ezekről a bogárkákról...és csak a pöttyöket tapasztaltam....mást igen nem nagyon...és a párom sem tapasztalt semmit náluk...szerintem várok még egy kicsit...pár napot...mert igazából már a pöttyeim is múlnak el...azt szeretném még kérdezni,h ez a Super Cobra Spray hol vásárolhatom meg...
118. 6187eb1c9a (válaszként erre: 115. - Rebi0311)
2011. nov. 19. 07:36
Vegyél Super Cobra Sprayt,befújsz vele mindent,ágyat,szobát,szőnyeget,20 percre becsuksz mindent,ezt megismétled 5-6 nap múlva, elfognak tűnni.Nem drága 600 forint körül van.Mi a nyáron szenvedtünk a bolhák miatt,és ez a szer vált be,jó az ágyi poloskára is,minden rejtőzködő életmódot folytató dögre.
2011. nov. 18. 23:07
Jujj, pár napja láttam a tv-ben, hogy egy családnak ellepte a házát ez a poloska. Rengeteg pénzt beleöltek az irtásba, de hiába. Végül úgy szabadultak meg a dögöktől, hogy speciális módszerrel felfűttették az egész házat 50fokra, így gyakorlatilag megsütötték az összes élősködőt.
116. c6973617d3 (válaszként erre: 115. - Rebi0311)
2011. nov. 18. 22:28

Rebi!

Sajnos hazavihettétek :( Nem mindenkit szeret ez a jószág, lehet hogy a tesódat nem.

2011. nov. 18. 18:21

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ami lehet agy kicsit butácskán hangzik...

Két hete elmentünk bulizni...buli után az egyik ismerősömnél aludtunk...Reggel mikor felkeltünk nagyon viszketett a kezem...ekkor közölte velem a párom,h poloskák vannak a lakásban...akkor már persze-mivel tudtam-még jobban vakaróztam...hazaértünk...megfürödtem,megmostam a hajam...elmúlt a viszketés..."megnyugodott a lelkem"...de mielőtt eljöttünk az ismerősömtől...megráztuk a ruháinkat...utána nem nagyon foglalkoztunk vele,h ez történt...egy hétre rá...vasárnap elkezdett viszketni a kezem és piros pöttyök lettek rajtam...hétfőre már a páromon is megjelentek...mindketten elmentünk orvoshoz vele...azt a választ kaptuk,h allergia...elkezdtünk gondolkodni,h mitől...kajától,ruhától...nem jöttünk rá...mire egyik nap a párom találkozott azzal az ismerősünkkel aki szintén ott aludt velünk a szobába a párjával...mind a ketten pöttyösek...a kérdésem az lenne,h szerintetek hazahoztuk-e a poloskákat?Azért kérdezem mert például a tesómmal egy szobában alszunk,egymás mellett...és ö nem lett pöttyös...se senki a családban...

2011. júl. 20. 20:42

sziasztok!

Nekünk tavaly voltak. Egy tanári jutalomkiránduláson szedtük össze egy 3csillagos szállodában. Azt mondják szállodákban van a legtöbb! én is próbálkoztam házilag, de teljesen felesleges, semmit nem használ. Mi 14ezret fizettünk, de egy alkalom elég volt, meg kidobtuk a régi ágyunkat! De pl. engem megcsíptek a fenekemen és elfertőződött, és ha kencéket is hozzászámolom, akkor kicsivel több a költség.

2011. jún. 21. 13:32
ki hívtuk az írtókat, több mint 1 hónapja, és nincsenek bogarak :) és csak 10ezer ft volt
112. Tnus
2011. máj. 23. 14:45

Sziasztok!


Igenis meg lehet tőlük szabadulni, egy a fontos: LELKIISMERETES IRTÓ! Nekem szerencsém volt, családunkban foglalkozik vele nagybátyám és ő saját elmondása szerint 2. irtás után GARANCIÁT vállal, tehát a 3. már díjmentes lenne, ha szükséges! Egyébként kisebb bogárfertőzés esetén nem szokott 2. irtásra szükség lenni, mint ahogy nálunk sem volt (kb. 20-30 bogártetemet találtunk)!

Tehát ezt kell nagyon megfontolni, kinek fizettek érte!


Üdv.,


Tnus

2011. márc. 16. 18:43
ha pesti,akkor érdekel !!!!!!!
2011. márc. 14. 08:30

halljátok :S

ugye írtam egy pár hónappal ezelőtt hogy elköltöztünk....nagyon vigyáztunk hogy ne hozzuk át a dögöket.....nem is vlt semmi..

3napja viszont vannak meginnt bogarak ááááááááááááááááááá -.-"

nem hiszem el de komolyan !!!! miért léteznek ezek a bogarak? nem lehet tőllük meg szabadulni ...

109. hoviraglany00 (válaszként erre: 106. - Zsanna84)
2011. jan. 28. 13:50

Szia!


Azt mondta a szakember, hogy remélhetőleg nem kell második alkalom. Én is nyugodtan alszom azóta, örülök, hogy ti is! :)

2011. jan. 24. 11:56
Nah akkor mi jó drágát hívtunk,28ezer ft,2 írtás...
2011. jan. 24. 11:11

Szia!

Remélem nem úgy jársz mint mi anno.Közel 1 évbe telt mire kiirtottak.Mi csak őket hívtuk akik most irtották ki a csótányokat is.Piac mellett lakunk és van bajunk a sok bogárral.7800 ft fizettünk és 3 alkalom ingyen volt.

106. Zsanna84 (válaszként erre: 105. - Hoviraglany00)
2011. jan. 24. 10:26

És lesz második írtás is?

Nekünk lassan eltelt egy hónap,és bogármentesek vagyunk!Le is kopogom!:)

2011. jan. 24. 09:18

Sziasztok!

Volt nálunk a rovarirtó. 10000 Ft volt, hogy a szobámat bogármentesítse, de már második napja hogy ott alszom, és nem észleltem újabb csípést... Mielőtt jöttek két hétig nem mertem ott aludni, mert már lámpafénynél is csíptek, annak ellenére hogy bolti spray-vel kétszer átfújtam minden zugot ahová bebújhatnak.

Annyit kellett tennem, hogy, nem alszom ott 1 napig, és közben szellőztetek, mert nagyon büdös volt a szer amit használt (erőteljes padlólakk szaga volt)

Remélem tényleg nem fog egy sem megcsípni.

Nekem is azt mondta a szakember, hogyha elő is jön 1-2 bogár az meghal, mert a szernek hosszan tartó hatása van.

2011. jan. 7. 21:21

akit én hívtam 28000 ft-ért csinálja,ebben 2 írtás van és fél évi garancia!sajnos nem olcsó,de megéri!én is vidéki vagyok,a legközelebbi városból jött ki,ami 25 km-re van!

szívesen segítek,tudom milyen szörnyű ez!

2011. jan. 7. 21:11

Kedves Zsanna!


Köszi a választ, holnap hívom is őket, remélem kijönnek hozzánk, mivel vidéki vagyok.

Ma mindent kiprorszívóztunk, befújtunk piros Raiddel, de tudom hogy az nemigazán hat.

Kb. mennyi költséggel jár ez az egész?


Méf egyszer köszi a segítséget!

Üdv,

Steffi

102. Zsanna84 (válaszként erre: 101. - 94438f8efa)
2011. jan. 7. 18:37

Szia!

Nagyon sajnálom hogy így alakult!Ezek képekesek megbújni bárhol,én is úgy féltem hogy viszünk valahova,de szerencsére nem jelentkeztek máshol!

Én neten böngésztem sokat írtók után,és találtam egy oldalt ahol regisztrálva vannak sokan:

[link]

Innen hívtam fel egyet,és szerencsére jó munkát is végzett,eddig legalábbis úgy néz ki!

Az első írtásnál befúj a fertőzött szobában,majd elgázosítja a lakást!Szerintem mivel nektek nagy házatok van akkor úgy csinálja majd hogy mindenhova jusson a gázból!Be kell zárni mindent,és minimum 6 órára kiköltözni!Azt mondta hogy minél később van kiszellőztetve annál hatásosabb a gáz!Mi 8 órát hagytuk!Semmit nem kell kipakolni,nagyon arrébb húzni se kellett,bár nálunk nagy szekrények nincsenek,csak egy beépített!Ez a gáz bejut mindenhova,minden kis repedésbe,és ott is marad mindenhol,ezért utána egy darabig felmosni se lehet,mert ha előjönne egy bogár akkor az meg is döglik!Fél évig hat ez a szer!a második irtásnál már nem gázosít,csak fúj!a második irtás után 6 hónap garanciát biztosít,de azt mondta sikeres szokott lenni a 2!

A ruhákat nem kell kivenni a szekrényből és kimosni se kell!Én csak a 2 hónapos kisfiam ruháit mostam ki,biztos ami biztos,bár az irtó azt mondta hogy emberre nem ártalmas!Jah meg az ágyneműt sztem nem árt áthúzni!Mást nem kell csinálni!Én már nagyon bánom hogy nem hívtuk előbb,nem kellett volna egy évig szenvedni!

Remélem tudtam segíteni,és hamarosan vége ennek a rémálomnak!

Üdv:Zsanna

101. 94438f8efa (válaszként erre: 100. - Zsanna84)
2011. jan. 7. 18:08

Sziasztok!

Valaki meg tudná adni egy olyan cég címét, telefonszámát, akit alkalmazott és az írtás sikeres volt? Elég sok kontár írtásról hallottam már. Előre is köszi!


Nekem is megvan a magam története az ágyi poloskáról:


Londonban élek, és a kinti 1,5 év után olyan házba költöztünk, ahol magyarok élnek, ráadásul az egyik "barátunk" ajánlotta a szobát! Életünk legrosszabb döntése volt odaköltözni.


Az első napon kaptunk az egyik ott lakótól egy smst, hogy hozzunk piros raidet a bogarak ellen.

Milyen bogarak ellen? Gondultuk biztos van 2 pók vagy hasonló...

Az után a pokol jött!! Számunkra ismeretlen ágyi poloska! Szinte kiirthatatlan! 2szer jött az írtó, azóta is vannak bogarak. Tavasszal költözünk, nem kérdés!!


DE!!!!! Most jöttünk haza Karácsonyra, és szuvenírként haza hoztuk valahogy őket, pedig 2 bőrönd üres volt, a többiben is alig pár cucc, kimosva.

2 napja itt is csípnek Magyarországon, valószínű megfertőzük a családi házunkat, ahonnan a mozgás sérült nyugdías édesapámat nem lehet mozdítani, költözés kizárva!!!


Olvastam, hogy télen hetente 1szer, 2szer csípnek. Ennek ellenére a tesóm lábán 2 nap alatt 2 különboző szobában 2 csípése van.

A családi ház nagy, most akkor mindent be kell fújni, vagy csak a hálószobákat?

A ruhákat mindet ki kell venni, és 60 fokon kimosni??


Azt is olvastam, ha 6 hónapig nem esznek, megdöglenek, de valahol 18 hónapot is olvastam..


Előre is köszi, jó lenne egy megbízható írtó!!!

Üdv,

Steffi

100. Zsanna84 (válaszként erre: 99. - Hoviraglany00)
2011. jan. 5. 21:17

Szerintem ragaszkodj az írtáshoz! Én is próbáltam kimosni mindent,2 ágyat ki is dobtunk ezek miatt,de semmi haszna nem volt,csak pár nap nyugalom!

Remélem sikerül megszabadulnod tőlük!

99. hoviraglany00 (válaszként erre: 98. - D7e65d27c4)
2011. jan. 5. 16:48
Ez jó hír! Örülök, hogy nálatok vége van! :) Én is úgy döntöttem, hogy 60-90 fokon kimosok mindent(matrachuzattól a kispárnahuzaton át a pokrócig), így naponta mosok 1-2 adagot, de remélem a petéknek így végük lesz egy héten belül. A tulaj pedig hajlik rá, hogy kihívja a rovarirtókat még januárban. Már két napja kislámpával alszom, így egy csípésem sincs, de nem merem lekapcsolni a villanyt...
98. d7e65d27c4 (válaszként erre: 96. - Hoviraglany00)
2011. jan. 4. 18:16
Már 1,5hónapja elköltöztünk szerencsére! De nem jelentkeztek,és nagyon vigyáztunk hogy ne hozzuk át őket!! mindent ami már kivolt mosva azt is át mostuk 60-90fokon 2-3x,szóval nagy meló volt vele,de megérte! most pár hangyáink vannak ,1x 2x csípnek de nem komoly :) remélem nektek is véget ér hamar a rémálom :/
2011. jan. 4. 14:30

Mi egy éve küzdöttünk vele!mi is fertőzött albérletbe költöztünk! vettük a bolti spray-ket,de hiába! nem rég elegem lett,és felhívtam egy írtót! Kiderült hogy a városban nagyon sokat szenvednet ettől,és mondta hogy sok helyen kiírtotta már!

NEm olcsó,28 ezer ft! Ebben 2 írtás van,az első meg volt múlt héten,és egy hónap múlva jön megint!Azóta egyet találtunk,az is döglött volt!Az írtás után 6 órával mehettünk vissza a lakásba,és rengeteg döglött volt a földön,az írtó szerint ez jelzi hogy sikeres volt az írtás! Remélem mindenkinek sikerül ezektől megszabadulni!

96. hoviraglany00 (válaszként erre: 88. - D7e65d27c4)
2011. jan. 3. 11:44
Ez vicces. Remélem nem adjátok ki fertőzötten a lakást... Én pont egy ilyen fertőzött lakásba költöztem be... Bútorozatlan lakás, csak egy ágy volt benne. De ez is elég... Már kb 3 hete szenvedek. Az előző lakók nem szóltak a tulajnak, így én veszem a bolti spray-ket és fújok és szenvedek. Nagyon remélem, hogy vége lesz hamar,de ha nem, akkor a tulaj kifizeti az irtást... Remélem a költözéssel nem vittétek magfatokkal ezeket a dögöket.
95. hoviraglany00 (válaszként erre: 23. - D7e65d27c4)
2011. jan. 3. 11:25
Nekem az arcomat is összecsípik. Mivel fázós vagyok csak az arcom és a kezem van szabadon. Így csak itt jutnak táplálékhoz. Nagyon durván néz ki a sok hatalmas bedagadt csípés...
94. Kapa (válaszként erre: 51. - Aj_sa)
2010. nov. 13. 16:45
Hamarosan kipróbálom az Oxyfly 10 Cs-t. Valahol olvastam, hogy nagyon hatékony szer. A tapasztalataim később megírom. Egyébként a kisebb tárgyakat, pl könyveket be kell rakni zsákokba és szorosan lezárni ragasztószalaggal a szájukat. A poloskák így vagy megfulladnak, vagy éhen halnak. A konnektorokat, villanykapcsolókat Szedjétek ki a falból, és pucoljátok ki onnan is a dögöket. A mosószeres/samponos víz megöli őket. 5 literes permetező géppel nyomtam le a fészkeiket. Egész hatásos, egyre kevesebb van. Amíg nem érkezik meg az irtószer ez is segíthet.
2010. nov. 5. 21:04

Békásmegyeren lakom(3.kerület) hegy felöli oldalon ....azt hallottam,hogy fél hegyfelöli oldal az ágyi poloskák miatt szenved!!!!

Itt ugyan is rengetek denevér van,és mindenkinek erkélye van...!

de arról is hallottam,hogy amerika is szenved a poloskák miatt!


jogica! Hát lehetséges! :)

2010. nov. 3. 22:19
én azt hittem ez nem olyan gyakori dolog,idehaza ritkán hallok ilyet,külföldön ahol pl a szállodákban ritkán takarítanak előfordul,de lakásokban?Itt nem írtanak ilyet csak csótány ellen van ilyen lehetőség írtani
91. Jogica (válaszként erre: 90. - D7e65d27c4)
2010. nov. 3. 21:16

Amúgy meg nincsenek véletlenek. Valamiért erről a helyről el kell költöznötök. Lehet csak később jössz rá a miértre. És lehet, hogy ezek a csúszó-mászók üldöztek el, de mégis jobb, hogy így lett.


Kívánom, hogy az új otthonotokban érezzétek nagyon jól magatokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook