Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Igaz, hogy ha az ún. negatív kalóriás (Norbi U1-es) ételeket eszed jobban fogysz mintha nem ennél semmit? fórum

Igaz, hogy ha az ún. negatív kalóriás (Norbi U1-es) ételeket eszed jobban fogysz mintha nem ennél semmit? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. a9986bef96 (válaszként erre: 37. - Sitecom)
2010. jún. 4. 14:49
Szia,most én is megyek,mert én meg tanulok.:)
38. a9986bef96 (válaszként erre: 36. - Sitecom)
2010. jún. 4. 14:49
Hm, érdekes.Nálam a mozgósúly 2kiló volt mindig is.Ez korábban 54-56-ot jelentett,még van hova lemennem,bár nem cél,mert ezek alsóhatárok már az én magasságomhoz.Most vagyok pont középen.:)
2010. jún. 4. 14:48
sziasztok további jó csevegést mennem kell mert felébredt a fiam:)
36. sitecom (válaszként erre: 33. - A9986bef96)
2010. jún. 4. 14:46
azért van pár kiló amit én mozgó sulynak hivok...4-5 ez mostanság le fel ugrál..:)de ige minden kép más életmod kellett hozzá,és nem csak az étrendben.....
35. a9986bef96 (válaszként erre: 34. - Sitecom)
2010. jún. 4. 14:46
Á,hamar rááll az ember szeme,nem gond.:)
34. sitecom (válaszként erre: 32. - A9986bef96)
2010. jún. 4. 14:43
ügyi vagy.én lusta vagyok számolgatni:)
33. a9986bef96 (válaszként erre: 26. - Sitecom)
2010. jún. 4. 14:41
De lehet annál tartósabb.Az életmód váltás ugyanis döntő jellegű kérdés szerintem.:)
32. a9986bef96 (válaszként erre: 27. - Binky)
2010. jún. 4. 14:41

Ez nem olyan,amire válaszolni lehet.Én a személyreszabott diétában hiszek,adott paraméterekkel.Íme ez voltam és vagyok én:

164cenit,68kilo->58kilo

Napi 7x ettem(itt már az én eü gondom dominál példul),de alapból 5 étkezés megfelelő egészségesen.

Napi 160g ch.(egyetlen szelet torta megvan 90-100ch is...)Csak ezt számoltam,mivel zsírszegényen étkeztem amúgy is,a fehérje pedig úgymond "ízlésesen" volt hozzáigazítva,ez normál ízlést jelent,nem az "én a húst hússal szeretem" c. műsort.A fehérjéknek is van rendesen energiatartalmuk.Ennyi.:)

Na meg a mozgás: nálam a bicikli vált be,főleg a szobabicikli,ezt hozzáteszem.

31. sitecom (válaszként erre: 30. - Ariadna)
2010. jún. 4. 14:40
ezért irtam,hogy nem 1 év volt ,ahogy te irtad...emlékezetböl sacoltam...:)
30. ariadna (válaszként erre: 26. - Sitecom)
2010. jún. 4. 14:36
2006.10.07. 100 kg 2007.10.03. 59 kg, vagy valamit nagyon rosszul nézek? :)
2010. jún. 4. 14:34
hát nagyon öszinte leszek...tényleg mindent.csak nagyon nagyon keveset,és sokszor.pl nem egy tábla csokit nassolok el,csak 3 kockát...vagy a 4-5 szelet kenyér helyett csak egyet eszem.mozogni igazábol öszintén lusta vagyok....de mondom sokszor mindenböl keveset.igaz nem honapok alatt ment le hanem évek alatt...közben volt egy pocaklako is...de megérte,és nagyon drukolok mindenkinek,hogy érezze ezt az érzést...magát a sikert.:).
28. Binky (válaszként erre: 26. - Sitecom)
2010. jún. 4. 14:29

Épp azért csodálatos, hogy volt akaraterőd mindig újrakezdeni.

Nekem is olyan 1 év 4-5 hónap kellett, és még mindig úton vagyok.

27. Binky (válaszként erre: 24. - A9986bef96)
2010. jún. 4. 14:29

Kb 2 perc múlva úgyis fel fogják tenni a kérdést, hogy pontosan hogyan csináltad, szóval megkímélem a többieket a fáradságtól és megkérdezem:

Van diéta leírásod? Kb miket eszel egy nap?

26. sitecom (válaszként erre: 25. - Ariadna)
2010. jún. 4. 14:28
dehogy egy év.....majdnem 5 nézd csak meg a dátumokat:)))))hosszu volt ám:)
25. ariadna (válaszként erre: 22. - Sitecom)
2010. jún. 4. 14:27
Te jó ég! Én is megnéztem...40 kiló 1 év alatt!!! És tartod is szépen! Minden elismerés a tiéd!
24. a9986bef96 (válaszként erre: 19. - Ariadna)
2010. jún. 4. 14:24
Hát...én igazából eü.okból kényszerültem diétára,de azóta már tanulom is...:) És amire akkor rájöttem,az igaznak bizonyult.Én mindig(ha egy teljesen egészséges ember szeretne fogyni) ch-diétát javaslok,mert az az alap.(és azért ennek megvan a maga oka sejtszinten is...)De ne bonyolítsuk...Ugye ha csak megnézel egy szendvicset...hát nem a húsra raksz kenyeret,meg vajat...Plusz:az is alátámasztja ezt,hogy milyen %-os arányokról beszélhetünk az egészséges kalóriabevitelnél.Szóval ez a diéta laza,könnyen kezelhető és tanulható és nem utolsó sorban működik is.Nincs semmit tiltó listán,de valamit valamiért...Tehát az nincs,hogy egy étkezésre megeszem (és nem is tudom általában) az egynapi,vagy akár a többnapi ch-adagot is.Tehát igen:számolni kell,mérni,de könnyű belejönni hamar és saccolni,mert egy egészséges embernél nincs tétje.Na meg a mozgás.Az elengedhetetlen.De az a 10kiló nem olyan vészes feladat.Ráadásul nagyon megszokható a diéta,nagyon vevő rá a szervezet,nagyon meg tudja szeretni és gyakorlatilag,ha elérted a kívánt testsúlyt,nem fogysz tovább,mert a kilókhoz igazítva az már nem alulszámlázás lesz,hanem a megfelelő szükséglet.Így nincs rizikó sem,vagy "hogyan tovább,ha lefogytam"...:)
23. Binky (válaszként erre: 22. - Sitecom)
2010. jún. 4. 14:22
megnéztem a mérlegelődet:)
22. sitecom (válaszként erre: 21. - Binky)
2010. jún. 4. 14:21
??????????????????????????????????????
21. Binky (válaszként erre: 20. - Sitecom)
2010. jún. 4. 14:21
Asztapaszta te vagy az új példaképem!!!
2010. jún. 4. 14:14
szerintem egyél mindent csak keveset pl ha megettél eddig két szelet rántott husit két maréknyi bármilyen körettel csökentsd le a felére.én ugy gondolom,minden féle ételre szüksége van a szervezetnek....ne koplalj,és ne is vidd tulzásba a kajcsikat...pici mozgás és biztos meg lesz az eredmény
19. ariadna (válaszként erre: 17. - A9986bef96)
2010. jún. 4. 14:09
Tehát ettél mindent, csak számoltad a kalóriákat?
18. Binky
2010. jún. 4. 14:07

Dietetikustól hallottam, hogy ilyen hogy negatív kalória nem létezik...csak a hideg víz von el pár kalóriát a szervezetedből, mert az fel kell melegíteni testhőmérsékletűre, amúgy minden kalória, csak néhány kajánál olyan kevésről beszélhetünk, hogy olyan, mint ha nem is vittünk volna be kalóriát, a test a természetes funkcióinak fenntartásához azonnal el is használja.


Jelzem, csak hallottam, de a józan eszem is azt mondja, hogy kaja csak átvitt módon fogyaszt, pl. rostos és eltelít, vagy könnyen emészhető vagy épp nem zsíros.

17. a9986bef96 (válaszként erre: 15. - Ariadna)
2010. jún. 4. 14:07
Rajtam is 10kiló plusz volt.Így jött le.
16. a9986bef96 (válaszként erre: 12. - Ariadna)
2010. jún. 4. 14:05

Ajjajj...Figyelj csak...ezt sem kipróbálni nem kell,sem komolyan venni.-10kiló/hó nem tartozik sem a racionális,sem az egészséges tartományba.Heti fél-1kilót tartunk annak és az szenvedés nélkül,önfegyelemmel,mozgással elérhető.

Nincs veled semmi probléma.Azt kellene már megérteni mindenkinek és akkor nem ülnének fel a norbi és tsai káros hülyeségének,hogy a táplálékból nyert energia nem csak azért kell,hogy kezünket fel tudjuk emelni,vagy a lábunkról ne essünk le.Az ezekből nyert energia fedezi az életfolyamatok(sejtek működése pl!!!) energiaigényét.Ebből az következik,hogy mindig,mindig van egy nélkülözhetetlen alapenergia igény,még akkor is,ha csak vegetáló életmódban gondolkodunk,ami ugye irracionális.Amennyiben ez a minimális energiaigény nem teljesül,megkezdődik az ún."önemésztés",ami elsősorban nem a zsírtartalékokat fogja érinteni.Azt is,de nagy mértékben a szervezet saját fehérjéit,az izmokat.Ami veled történt,hogy nem bírtad,teljesen egészséges dolog.Örülj neki és ne kínozd magad.A fogyás minden esetben(kivéve,ha betegség okozza az elhízást) megvalósul egy olyan valóban negatív mérleggel,miszerint is a bevitt energia kisebb,mint amire szükség van,de elégséges ahhoz,hogy az igazán fontos szükségletekre jusson.Ekkor megtörténik az,hogy a kieső energiát(ami nem egyenlő a glükóz és fehérje hiánnyal,hanem azok normalizálásával,értsd: a napi kalóriához viszonyítva)a zsírdepóból kezdi a szervezet fedezni.Kis mozgás hozzá és törvényszerűen beválik.

15. ariadna (válaszként erre: 14. - Sitecom)
2010. jún. 4. 13:58
Mert télen felszedtem majdnem 10 kilót. :)Egyszer sikerült lefogynom, mint az a képen is látszik, tartottam is pár évig. Most ismét felszedtem és azóta próbálgatom a diétákat, de egyik sem válik be.
14. sitecom (válaszként erre: 12. - Ariadna)
2010. jún. 4. 13:52
néztem a fotod....tök csini vagy....minek fogyoznod??:)
13. Szilvamama (válaszként erre: 12. - Ariadna)
2010. jún. 4. 13:48
Nem akarlak elkeseríteni, de magával a diétával nincs baj, esetleg rossz ételeket választottál. Nekem a kitartásomon bukott el ez a fajta diéta.
12. ariadna (válaszként erre: 8. - A9986bef96)
2010. jún. 4. 13:45
Olvastam Norbi: 10 kiló mínusz/hó c. könyvét és erre felbuzdulva Kipróbáltam (csak U1-es kajákat ettem), de pár napnál tovább nem bírtam. Nem tudom, hogy az akaraterőmmel van-e baj vagy a diétával, ezért kíváncsi vagyok, hogy aki próbálta már és végig tudta csinálni, hogy vált be?
11. Betsabé (válaszként erre: 1. - Ariadna)
2010. jún. 4. 13:44
Nem igaz!
10. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1. - Ariadna)
2010. jún. 4. 13:42

A Norbi 1 nem egyenlő a negatív kalóriás ételekkel! Ez két különböző fogalom! :)


Maximum a nullkalóriát tudom elképzelni amúgy, azt hogy kajától fogyjál azt nehezen! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook