Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanácsot szeretnék gyerekkneveléssel kapcsolatban fórum

Tanácsot szeretnék gyerekkneveléssel kapcsolatban (beszélgetős fórum)


2010. jún. 1. 16:26

Kedves első hozzászóló ahogy igy mondják neked a költözés és a változás kissé megviselte ezt a picurkát légy vele türelemmel idővel majd megszokja az új környezetét az pedig nem megy máról holnapra.

Beszéljél hozzá magyarázd el neki miért került erre sor és majd kiheveri és megszokja, csak idő kérdése.

Üdvözlettel: Ágnes

15. bakklara (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2010. jún. 1. 14:08
Köszönöm a biztató szavakat. Megnyugodtam, hogy nem orvosi eset a gyerekem, mint ahogy az néhányan gondolják az oldalon. Sajnos az embernek néha nincs választása, hogy költözik-e vagy sem. A mai világban ott próbál boldogulni az ember ahol lehetőség van. Ahol laktunk, ott nem volt. Egyébként a szakemberekkel kapcsolatban: az ismerőseim között van néhány, aki gyerekkorában produkált ennél durvább dolgot is pl. ette a szenet, a bogarakat vagy éppen a csirke végtermékét. Mégsem rohantak egyből szakemberhez vele. Nem bántásként, de sok szakember egyébként is úgy ad tanácsot, hogy könyvből megtanulta, de gyereke az nincs, és hát valljuk be a gyakorlatban lehet megtanulni valamit igazán. Úgyhogy mégegyszer köszönöm, hogy biztatsz.
14. Sicike (válaszként erre: 12. - Tamianyu)
2010. jún. 1. 08:03

Egyetértek.

Mint írtam korábban,a gyerekek sok dolgokon fent sem akadnak,amiken mi felnőttek izgulunk,vagy görcsölünk.

Talán sokszor az a gond,hogy érzik a szülő aggodalmát,és erre ők is reagálnak.

De ha bizonyos helyzetekben higgadtak maradunk fel sem vesznek dolgokat.

Sokszor csak sasolok,én is az én fiam milyen nyugodt 1 bizonyos helyzetben,amn én már csontig rágtam volna a kezemet.Nálunk a kövtkezetesség apára jellemző és ez nagyon jót tesz mind2 gyereknek,nem pánikolnak.

Szerintem is csak akkor kellene orvos vagy szakember ha nagyok a bajok,beteg,lázas stb.....

2010. jún. 1. 07:59
amit leírt a fórumindító abszolút normális. a fiam költözés nélkül ugyanezt produkálta ennyi idősen. vettem egy könyvet anno abban erről azt írták hogy most kezdi felfedezni hogy ő és anya két külön személy vége a szimbiózisnak+ kezdi a dackorszakot.az én fiamat nem lehetett letenni az ölemből vinnem kellett kézben pedig tudott járni
2010. máj. 31. 21:29

Minek ijesztegetitek a fórum indítót feleslegesen?

Teljesen természetes dolgokat ír le,semmi rendkívülit amit egy 16 hós ne produkálhatna:"Kukázik, pakol a ruhásszekrényből, ha valami nem tetszik neki, torkaszakadtából visít (ez a boltban elég kellemetlen)"

Mi ebben a rendkívüli?

Pozitívum:"Azért jó irányba is változott: jobban alszik a költözés óta éjszaka és nappal is. Ha már egy pillanatra nem lát, akkor szinte sír, hogy "anya", mintha valaha is egyedül hagytam volna, ami soha nem történt meg."

Ha egy gyereknék negatív változás áll be,akkor nem alszik jobban mint előtte.

Az anyához ragaszkodás is természetes,hiszen Ő jelenti a biztonságot neki.

A gyerekek sokkal könnyebben veszik a környezet változást mint mi felnőttek.

Ha emiatt lenne probléma,akkor nyugtalan lenne,beteges,kicsit vissza felé fejlődne,nem aludna jól,csökkenne az étvágya...stb..

2010. máj. 31. 21:18

Ahogy a 2. hozzászóló is írta, nem ártana megkérdezni egy hozzáértőt. Ha mindez, amit leírtál egyik napról a másikra alakult ki, valami komolyabb oka van, mint egyszerű hiszti (természetesen az sem egyszerű), de ha egy kisgyerek hirtelen ekkora fordulatot vesz, ne vedd félvállról, hogy majd kinövi.

Biztosan a költözés is megviselte, másféle körülmények, helyzetek, emberek. De ő még túl pici ahhoz, hogy ennek a valódi jelentőségét felmérje...ezzel nem azt akarom írni, hogy nem fogja fel, mi történik vele, de ilyen idős korban még a közvetlen környezet (vagyis ti) jelentik a biztonságot, és ha jól értettem, ez nem változott.

Sok babás oldalon adnak tanácsot gyerekpszichológusok, gyerekorvosok, így el sem kell vinned, első körben csak egy e-mailedbe kerül.:)

10. Tamianyu (válaszként erre: 1. - Bakklara)
2010. máj. 31. 21:08

Te teljesen természetes dolgokat írsz le,amit egy ennyi idős gyerek produkál költözés nélkül is.Ha azt írtad volna,hogy nyugtalan,nem alszik,beteges,nyűgös...stb..akkor én is azt mondanám a költözés az ok,de így szerintem nem.

A "kukázás,a szekrényből pakolás...stb."nem rosszaság,hanem érdekes ekkora gyerek számára.

És a másik jelenség amit írsz,az akaratosság hiszti,az is természetes,most bontakozik a személyisége,megmutatja,hogy van saját akarata,amit érvényesít is.Ezeket a dolgokat megfelelően kezelni kell.Pl,a kukázás helyett tereld el a figyelmét mással,mondjuk adj neki fakanalat kistálat játszani,az enyémek imádnak főzni.Az akaratosságot kell kezelni,legyen annyi szabadsága a gyereknek amennyit jónak láttok,de legyél mindig nagyon határozott vele.Amit nem szabad,azt sosem szabad,és senki ne engedje meg.Akkor sem,ha hatalmas sírás van miatta.Nálunk pl sosem érnek célt hisztivel,ezért nem is mondanám,hogy nagy gondot jelent.Mindegyik gyerek megpróbálkozik vele,de ha nincs megfelelően kezelve elfajul.Ha ezzel nem ér célt,akkor sokkal kevesebb bajotok lesz vele.Persze próbálkozni fog,de ez természetes.A gyerekek feszegetik a határokat,mi szülők pedig azért vagyunk,hogy kiszabjuk ezeket.A határozatlanságot rögtön kihasználják,attól kezelhetetlenek lesznek,mint pl földön fetrengős hisztik(ezért agyon vágnám Őket,szerencsére ilyen sosem volt nálunk,és nem is lesz!).Hidd el semmi gond nincs a kicsiddel,egyszerűen fejlődik értelmesedik.

2010. máj. 31. 20:26
Szia! Szerintem ez még nem "dackorszak". Egy alig másfél évesnél inkább még tényleg arról van szó, hogy felfedezi a dolgokat, emellett lehet, hogy tényleg utánozza azt, ahogyan ti pakolásztatok. :)Az el-nem-kapatáshoz: szerintem, még elég óvatosan kell bánni a "fegyelmezéssel" ilyen korban, mert több kárt lehet vele okozni, mint amit a pillanatnyi haszon ér...
2010. máj. 31. 20:11
Szerintem is a környezet változás lehet a dologban, és igaza van az előttem szólónak, kezdődik a dackorszak, az én lányom 20 hónapos és ő is cirkuszol elég sokat, szinte minden nap van valami amin "kiakad":), pedig mi nem költöztünk! Szóval ne izgulj biztos nem komoly a baj, törődj vele sokat, gondolom szeretetben nincs hiány:), de ami tényleg nagyon fontos, előttem is írták, azért ne kapasd el, és ne engedj meg neki, olyat amit eddig sem! Hidd el nem lesz baj!
2010. máj. 31. 20:02

Szerintem a környezetváltozástól van.Na meg ebben a korban a gyerekek mindent "akarnak".Jön a dackorszak:)

Sok kitartást!:)

2010. máj. 31. 19:57

Szerintem ezek egy ennyi idős babának elnézhető.

Úgy értem,ha betegséggel nem járnak, akkor ezek nem vészesek.

Hamar át fog álni.És ahogyan írtad 1 kis előny is van benne az alvása.

Egyébként a pici babák jobban viselik a változásokat,mint a nagyobbak vagy 1 felnőtt.

Néha elképesztőek a gyerekek.

2010. máj. 31. 18:10
Sziasztok,az én véleményem az hogy ha nem nyugtalan nem rossz kedvű akkor semmi ok a pánikra,felfedezi az új környezetét :)
2010. máj. 31. 18:06
Valószínűleg ő is megérezte a költözéssel járó izgalmakat, idegeskedést, és ez zaklatta fel. Sok-sok türelem kell ilyenkor, bár azért légy következetes - amit nem szabad, azt azért most se engedd meg!
3. 3521a947d3 (válaszként erre: 1. - Bakklara)
2010. máj. 31. 18:01
Megbolygattátok a kis megszokott dolgait, de ne aggódj,majd át áll idővel.
2010. máj. 31. 17:44

Nehéz ügy.Szerintem mindenképpen a környezetváltozás az oka.Én a helyedben szakembert kérdeznék meg,nem biztos,hogy ezt a fórumon kéne megoldani.Az én lányom is költözött velem egyszer,csak mi Németországból Magyarországra.Gondolhatod?!Sokat kell vele foglalkozni,megismertetni vele az új környezetet.

De én mégis javaslom a dokit,okos tanácsokat tud adni.Sok sikert és kitartást neked!!!

2010. máj. 31. 17:38
Kislányom 16 hónapos. Az lenne a gondom, hogy mióta költöztünk (Mo. egyik végéből a másikba, szóval elég nagy váltás volt) kijöttek rajta a rossz tulajdonságok, vagy nem tudom, hogy ez a költözésnek tulajdonítható-e. Kukázik, pakol a ruhásszekrényből, ha valami nem tetszik neki, torkaszakadtából visít (ez a boltban elég kellemetlen). Előtte ezeket a dolgokat nem csinálta. Nő és az miatt? Azért jó irányba is változott: jobban alszik a költözés óta éjszaka és nappal is. Ha már egy pillanatra nem lát, akkor szinte sír, hogy "anya", mintha valaha is egyedül hagytam volna, ami soha nem történt meg. Nem tudom, hogy miért csinálja ezeket és hogyan lehetne leszoktatni róla.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook