Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élek a kislányommal most hazamegyünk 1 hóra, ha beadom a gyerektartásra igényt megkapom, nem gond, hogy Angliában élünk? fórum

Angliában élek a kislányommal most hazamegyünk 1 hóra, ha beadom a gyerektartásra igényt megkapom, nem gond, hogy Angliában élünk? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. ápr. 25. 10:27
hat ez bizony nagy pech...na mindegy papiron mar igy is 10 eve vagyunk hazasok gyakorlatilag 3 de lehet hogy akkor inkab varok meg 8 evet (mire a lany betolti a 18-at) es majd utanna beadom :)/
2010. ápr. 25. 10:15
Sajnos ezt nem tudom. Mi nem voltunk összeházasodva, így amikor szétmentünk nem volt szabályozva semmi, ezért kellett a bírósági végzés. De válásnál tisztázódik ez a kérdés is nem? Mármint hogy közös-e a felügyelet. Mert az, hogy nálad van elhelyezve nem jelenti azt, hogy egyedül gyakorlod a szülői jogokat. A másik fontos kérdés, hogy az apa akarja-e kéthetente (vagy ahogy megegyeztek) vinni a gyerekeket, mert ha igen, akkor ugye ezt el kell intézni, ellenkező esetben bírságot is kiszabhatnak rád, ha ezt megakadályozod. Van egy ismerősöm, akik már 7 éve elválltak. Másik városba költözött az anya a lányával és az új pasijával. Az apának nincs beleszólási joga, hogy hová viszi a gyereket. Annyi van, hogy amikor vinni akarja, akkor tanúval megy, mert sokszor nem engedték el a lányát, így utána ment a bíróságra és megbírásgolták az anyát.
2010. ápr. 25. 10:00
Lanyok,nekem is hasonlo lenne a gondom, de par hettel ezelott beszeltem egy ugyvedel aki azt mondta,hogy ha el is vagyunk vallva,ha el is van nalam helyezve a gyerek akkor is kell az apa bele egyezese ahoz, hogy kulfodon elljen.Nah hat mondanom se kell, ezer szazalek,hogy ebbe soha nem fog beleegyezni,mar csak azert sem,nehogy nekem kenyelmesebb legyen.Szoval azt szeretnem kerdezni hogy ez igaz,barmint hogy mindenfele keppen kell az apuka engedelye?
2010. ápr. 24. 20:03

Szia. Pár éve pont ilyen helyzetben voltam. Először is! Fontos, hogy nálad legyen elhelyezve a gyerek, mert úgy nélküle is eltudod intézni az útlevelet, plusz oda viszed a gyereket (nagyjából) ahova akarod. És szerintem egy hónap nem lesz elég erre a dologra. Nekem sokkal több időbe telt. Először szerettem volna, hogy egy ügyvéd képviseljen, mert nekem is körülményes volt hazamenni. Ám meg kellett jelennem mindenképpen! A gyerek most már nálam van hivatalosan is és a gyermektartás is meg van ítélve (bár eddig egy fillért sem láttam).

Sok sikert az ügyhöz. Szerintem sima ügy lesz, ha eddig is nálad volt a gondalanul gyermek.

2010. ápr. 24. 18:11
szia, sok sikert az ügyhöz
2010. ápr. 24. 18:10
szia
2010. ápr. 24. 18:09
Jaj már előre félek mit fog nekem ott hazudozni..puszi
2010. ápr. 24. 18:09
Megyek lánykám tejbegrizt akar sziasztok puszi és kőszi a segitséget lányok.
30. szitaszivárvány (válaszként erre: 28. - Vanessa2006)
2010. ápr. 24. 18:08
Főleg, ha pénzt kérsz tőle!
2010. ápr. 24. 18:07
rővid őm nincs a gépen mielőtt valaki megjegyezné
2010. ápr. 24. 18:06
Hát igen tuti fog kőtőzkődni velem a drága
2010. ápr. 24. 18:04
Értem akkor ezt is elintézem.
26. Tumpika (válaszként erre: 25. - Szitaszivárvány)
2010. ápr. 24. 18:03
Azért kell a bíróságon bele írják a végzésbe ezt is.
25. szitaszivárvány (válaszként erre: 23. - Vanessa2006)
2010. ápr. 24. 18:02
De az útlevél náluk csak 3 évre szól... előbb-utóbb újat meg kell hosszabbítanod.
24. szitaszivárvány (válaszként erre: 22. - Tumpika)
2010. ápr. 24. 18:01

Ezért írtam, hogy nálunk nincs közös felügyelet. Így az útlevélhez sem kellett az apa.

De gondolom nálatok sem lesz közös felügyelet.

Vigyázok én, amennyire tudok... csakhát nincs bejárónőm viszont van egy kényelmes férjem és egy virgonc leányzóm. :-)

2010. ápr. 24. 18:00
Az utlevelet már aláirta tavaly egyűtt voltunk az okmányirodában.
2010. ápr. 24. 17:58
Az útlevélnél nem egészen így van. Ott kell, hogy a bíróság kimondja a jogerős végzésben azt is, hogy NEM közös a szülői felügyeleti jog. Mert oda nem elég csak az elhelyezésről, hanem közösen gyakorolják-e a szülői felügyeleti jogot, vagy csak az anya. Mert ha közösen, mind a 2 szülőnek ott kell lenni az útlevél igénylésnél. (okmányirodás vagyok)
2010. ápr. 24. 17:58
Á nem adom oda neki kérem az elhelyezést előszőr is.
2010. ápr. 24. 17:57
Nincs semmilyen papirom,értem hát nem szivesen járkálok biroságra de nehogy már a nőcskéjére legyen pénz a lányára meg nem..Vigyázz magadra,puszi
2010. ápr. 24. 17:54
A lényeg, hogy ha már meg van a jogerős bírósági végzésed arról,hogy nálad van elhelyezve a kicsi, akkor útlevél készítéséhez sem kell az apa és így nem tud keresztbe tenni. Ameddig ez nincs meg, mindkettőtöknek ugyanolyan joga van a kicsihez és ha ő elviszi és nem hozza vissza a lányod, akkor rendőrséggel se tudsz érte menni.
2010. ápr. 24. 17:52

Szia Vanessza!

Köszi, jól vagyunk, csak kicsit feszülgetek...

Arról sincs papírotok, hogy te neveled?

Mert ha nincs ezt feltétlenül intézd el. Gyakorlatilag a gyermekelhelyezési per és a gyerektartási mehet egybe.

Nekem csak arról van papírom, hogy én nevelem, nincs közös felügyelet. A gyerektartásról, láthatásról nem is tudtunk megegyezni, mert akkor ő már külföldön volt és az anyja jött el a tárgyalásra. vele meg nem akartam ezt megtárgyalni.

Most ott tartunk, hogy párhavonta kapok 20 ezret és párhavonta látja is.

17. Tumpika (válaszként erre: 16. - Vanessa2006)
2010. ápr. 24. 17:52
Szeritnem ha bemész a bíróságra, és beadod, elmondod mi a helyzet, ott elmondják a lehetőségeket. Meghatalmazhatsz is valakit, aki bemegy helyetted, pl. szüleid.
2010. ápr. 24. 17:49
Hu de én csak 1 hot leszek otthon.
15. Tumpika (válaszként erre: 13. - Vanessa2006)
2010. ápr. 24. 17:47
Ha eljön a tárgyalásra, és meg tudtok egyezni, akkor nem kell járkálni. Ha nem, akkor nem tudom hogy dönt a bíróság. Bekérik a keresetét, stb. Azért pár hónap kell, mire lerendeződik.
2010. ápr. 24. 17:46
Kőszi tumpika.
2010. ápr. 24. 17:46
Kőszi mindenkinek és ha beadom kb mennyi idő még lezérodik a dolog sokszor kell bemenni stb..
12. Tumpika (válaszként erre: 11. - Vanessa2006)
2010. ápr. 24. 17:45
Ha nincs róla bírósági vagy gyámügyi végzés, akkor nemhiszem.
2010. ápr. 24. 17:44
Ő amugy azzal fenyegetőzik hogy ha hazamegyek nem engedi vissza a kislányt,utlevelet aláirta anno szerintetek tud kersztbe tenni valahogy..
10. Tumpika (válaszként erre: 9. - Vanessa2006)
2010. ápr. 24. 17:44
Nem függ össze a láthatás és a gyerektartás.
2010. ápr. 24. 17:42
És hogy látja ha kint vagyunk sehogy..pl az egyik lány kint van a kislánnyal fizet az apa és skypen beszél a gyerekkel.igy álapodtak meg.szia szitaszivárvány jol vagy..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook