Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés-műtéti megoldás fórum

Pajzsmirigy túlműködés-műtéti megoldás (beszélgetős fórum)


1 2
26. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 25. - Inci65)
2009. máj. 7. 15:48

Szia!

Engem január 26-án műtöttek. Több éve túlműködő voltam, de sokáig nem okozott problémát a fogyáson kívül. Múlt év elején nekem is nagyon magas volt a pulzusom, fáradt voltam gyenge, remegett kezem-lábam, és 2 hónap alatt ismét fogytam 23 kg-ot. Az orvos, akinél múlt év áprilisban kezdtem a pályafutásomat műtétet javasolt. A PM. működésem beállítása után került rá sor.

Én nagyon nem viseltem jól a műtétet 10 napig voltam kórházban, lebénult a gégém és a hangszalagjaim, így műtét után phonitriára jártam. Műtét után 1 hónappal mentem vissza a PM szakrendelésre, ahol orvosom tőlem kérdezte, hogy miért javasolta a műtétet? Megnéztem a régi papírjaimat, amikből már ki tudtam szűrni a lényeget. Autoimmun jellegű struma nodosa a betegségem neve, amely benőtt a mellkasom alá is. Ezért kellett a műtét.

Műtét után 1 hónappal kezdtem dolgozni, a hangom 2,5 hónap múlva rendeződött, a vérnyomásom ismét jó (magas lett a műtét után), és a koleszterin szintem is rendben van már.

A teljes PM eltávolítása miatt alulműködő lettem, kaptam rá letrox tablettát, amit minden nap kell szednem életem végéig. A gyógyszer szedés nem zavar, általános közérzetem jó, csak a hízás zavar egy kicsit, de tornázok és bízom benne, hogy az is rendeződik.

Orvos javasolta a műtétet?

25. inci65
2009. máj. 7. 14:53
sziasztok! Még új vagyok itt, sajna sorstárs vagyok. Nekem is túlműködik a pajzsmirigyem, remegek, izzadok és a pulzusom is sok. Mondták többen, hogy ha egy göm okozza csak a problémát, akkor jó lesz kivetetni, azaz menjek műtétre. Szeretném azok írását olvasni, akik túl jutottak egy ilyen műtéten, és mivel jár, mik az eredmények. Remélem választ kapok tőletek, amit előre is nagyon szépen megköszönök. Inci
24. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 23. - Tibi31)
2009. jan. 7. 20:04

Szia!


Ez az eredmény mindenképp túlműködésre utal. Nekem két helyen szoktak vért venni, az egyik helyen 0,27-4,2 a másik helyen 0,4-4 között jók az értékek. Tehát az alacsony TSH érték túlműködést mutat. Menj el szakorvoshoz! Ott elvégzik a szükséges vizsgálatokat és megmondják van e teendő!

23. Tibi31 (válaszként erre: 21. - B9fb9d38f8)
2009. jan. 7. 16:13

rosszul irtam


Január

TSH 0.114 Lmiu/l 0.4-4

22. Tibi31
2009. jan. 7. 16:11

Szia Fegu a Jukiusi

TSH: 0.0114 Lmiu/l 0.35-4.94


Januári

TSH: 0.0114 Lmiu/l 0.4-4

amit ma kaptam meg

21. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 20. - Tibi31)
2009. jan. 5. 08:45

Igen, nekem látszik. Az egész problémám azzal kezdődött, hogy egy kedves kollégám azt mondta, hogy van valami a nyakamon. Én azt mondtam, hogy izom, de nem hagyott nyugodni, így elmentem orvoshoz, aki nagyon jól szórakozott. Közölte, hogy igazunk van mindkettőnknek: izom is és kicsit nagyobb PM is van a nyakamon. Ez kb. 2000-ben volt. Azóta többször igazolta a vérvétel a túlműködést, de a fogyáson kívül más panaszom nem volt, így nem volt teendő.

Azért azt, hogy látszik a nyakamon ne képzeld el horrorisztikusnak, mindössze annyi, hogy a nyak és a test találkozásnál általában van egy mélyedés az emberek nyakán, nekem viszont nincs. Most a gyógyszer szedése miatt jobban látszik, de nem vészes. Akkor szemmellátható, ha kifejezetten arra figyel valaki. Egyébként nekem is nőiesen karcsú a nyakam:-)

Mindenképp menj el szakorvoshoz! Vérvétel, ahol megnézik a THS, T3, T4 értékeidet! A szakorvos fogja tudni, hopgy milyen vizsgálatokat kell elvégezni! Nekem volt UH-m, izotópos vizsgálatom, röntgenem, és meg is szúrták a nyakam (szövettan). Egyik vizsgálat sem fájdalmas, de nagyon fontosak. Ezen vizsgálatok hiányában nincs értelme izgulnod!!!

20. Tibi31 (válaszként erre: 18. - B9fb9d38f8)
2009. jan. 3. 16:13
Ja még valami nekem még bár azt mondta hogy PM túlmüködést sejt de tapintotta és nem érzete volna hogy az lenne,és azért mondta hogy vigyem el a vérképet vizsgálatra.Ja és hogy lehet hogy téged műtenek pl itt sokan irták hogy egy évig szedték a gyógyszert és utána akkor neked már látszott a pajzsmirigyed szemmelláthatóan?Na remélem sikerül a mütéted
19. Tibi31 (válaszként erre: 18. - B9fb9d38f8)
2009. jan. 3. 16:06

Szia Fegu


Hát nálam az azt igazság hogy nagyon talán annyi tünet van hogyhamar felkapom a vizet de fáradtásg meg remegés hálistennek nincs.Nekem azt mondta az orvos hogy nem tapintható semmi a nyakamon de egy telefes vérképet kért és azt mondta hogy menjek el valami kivizsgálásra meert még ő nem tudja hogy az van e.Hát meg hogy Agusztus óta, megmondom a frankót azért nem is mertem eddig elmenni féltem azonosulni azzal a ténylel hogy azt mondják az van nekem is.Remélem hogy mivel se nem fogytam drasztikusan hanem már vagy 4 éve tartom a sulyom és mint írtam nincs semmi panaszom remélem hogy vagy nincs semmi és csak sejtése volt az orvosna vagy ha az van akkor még gyógyszerel még korigálható

18. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 17. - Tibi31)
2009. jan. 3. 15:32

Szia!


Sajnos ez a betegség ilyen. Nem mindig vannak panaszok. Magas pulzus lehet mástól is. A vérképeden, ha csináltattak TSH vizsgálatot - az a döntő- Ha alacsony akkor túlműködsz. A túlműködés tüneteit biztos ismered, ha elolvastad a fórumot: szapora pulzus, kéz-láb remegés, fáradság (hiszen a magas pulzus azt produkálja, mintha egésznap futnál), nehezen viseljük a meleget, így hőhullámok, pörgősek vagyun, de nagyon, és a fogyás. Nekem volt úgy, hogy csak fogytam, ekkor nem is foglalkoztak velem. Most, hogy minden tünetet produkáltam, gyógyszereztek és 9-én műtenek. Nem kell izgulni, kezdeti stádiumban a gyógyszer is segít!

Igen a szívre veszélyes a magas pulzus, erre szoktak adni külön gyógyszert az csökkenti. Nekem azt mondták, azér kell műteni, hogy ne legyen szív ritmus zavarom. Menj el a vizsgálatokra, komoly betegség, de kezelhető! Augusztus óta nem jutottál el orvoshoz?

17. Tibi31
2009. jan. 2. 16:09
Sziasztok még agusztusba voltam orvosnál csupán egy vérvételen és ezek után elküldtek egy teljes vérkép kivizsgálásra majd vissza vittem a körzetihez és azt mondta hogy bár ö nem látja hogy beteg lennék mivel nem fuladok és nem izzadok néha van szapora szivverés amikor futok vagy olyasmit csinálnlok de még is azt mondta hogy a leletek alapján ö pajzsmirigytulmüködésre gyanagszik bár még hozzáteszem nm fogytam nem hiztam és annyi mindent irtak már ebbe a forumba hogy még jobban félek elmenni arra az ultrahag vizsgálatra mert mi van ha mind annak ellenére hogy nincs panaszom az lenne PM tulmüködés. Mivel semmi nem látszik lekogom meg ilyen hogy fogyás vagy reggel felkelek és nincs fulladás hogy ez most tulajdonképpen szivre veszélyes?
2008. dec. 2. 20:48

Ladymariann! Rosszul lettél? Ha jól értem nem műtöttek, hanem csak bekerült valamiért.


Mindenképp írok, ahogy kijövök. Nagyon izgulok már, hiszen néhány nap van már csak hátra a műtétig.

Igen, barátnőm, aki nővérke is és őt is műtötték mondta a napokba, hogy azért kell megműteni, mert egyszer csak elaludhatnék végleg (szívritmus zavar miatt), és a sebész, aki műteni fog ő is ezzel indokolta a műtét fontosságát.

Írok mindenképp (a műtétről, arról, hogy vagyok és arról is, hogy az orvosom mit tanácsol a hízás elkerülésének érdekében). Azért még benézek ide a napokban.


Jobbulást mindenkinek!

2008. dec. 2. 13:47

Sziasztok!

11,23-án 00,12-kor írtam itt a fórumon, reggel 8 órakor már eszméletlenül kórházba voltam. Tanulságként írom le a történetemet, nem lehet hülyéskedni erre most rájöttem. Ma engedtek ki az alábbi megállapításokkal: a pajzsmirigyem tönkretette a szivemet, a szivem pedig rakta kegyetlenül a vizet a tüdőmre, nagyon kicsin múlt minden. Az orvosok elszörnyedtek hogy a leleteim láttán a pajzsmirigy orvosom napi fél szem gyógyszerrel bocsátott útra márciusba úgy hogy majd találkozunk decemberben.

Szóval nem lehet elkönnyelműsködni a dolgokat mert a pajzsmirigy egy rejtélyes dolog, nem kell feltétlenül elfogadni hogy mit mond egy orvos, kontrolláltatni kell őt is.

Fegut kérem hogyha túl van a műtétem akkor írja meg a véleményét.

2008. nov. 23. 21:05

Ritkán, de ide jutok a géphez.

Én lecserélném a János kórházas orvost, hogy kire azt nem tudom, de jártam oda. Én is híztam kb. 20 kg-ot 1 év alatt. A János korházi orvosom szerint olyan nincs, hogy egyszer túl egyszer alul működik a PM. Vonogatta a vállát, hogy én túl működök mégis hízok ilyen nem lehet, de ötlete sem volt mi ez. Én is bele törödtem. Kövér leszek örökké. Aztán ez év elején kezdtem érezni jelenlegi tüneteimet: szapora pulzus, fulladás, fáradség, gyengeség, stb., és indult a fogyás 23 kg 2 hónap alatt. Mint lentebb írtam dec. elején műtenek. A sebészt kérdeztem a hízásról, mert természetesen én sem szeretném visszaszedni a lwadott kilókat. Azt mondta, hogy a műtét utáni gyógyzserrel egy kicsit lehet játszani, ugyanis tiroxin tartalma, ugyan azt előidézi, mint a túlműködés, tehát felgyorsul az anyag csere, de vigyázni kell, mert sok fogyókűrás ennek túladagolásába halt bele.

Én is csak reménykedek, hogy igaz.

2008. nov. 23. 00:12

Sziasztok! Pár éve tudom hogy pajzsmirigy problémáim vannak, de mivel az orvosaim sem vettek igazán komolyra nekem meg kényelmesebb volt hagyni, így elhanyagolódott a téma. Tavaly már komoly gondjaim adódtak, így komplett vizsgálatokra küldtek. Sokat nem értek hozzá, de a doki szerint egyik pajzsmirigyem túlműködik, a másik alul, ja és hogy még cizelláltabb legyen az egyik középen egyáltalán nem működik. Mindenesetre túlműködőként tartanak számon, orvosom (akihez kb. félévenként tudok bejutni a Jánoskórházba) szerint ha valakinek ennyire túlműködik, annak olyan vékonynak kellene lenni mint az újjam. Hát én ennek ellenére híztam 15 kg-ot. Nem kaphatok izotópot mert nem fogadja a szervezetem, szenvedek a túlműködés összes tipikus velejárójától. Újabban több napig tartó fulladási rohamaim vannak és most jött el az a perc amikor úgy gondolom hogy el kellene fogadnom a műtétet. És itt jön a DE... Hogy tudom feldolgozni a következő 15-20 kg. újabb begyűjtését? Szerintetek ez törvényszerű?

Mit tanácsoltok, milyen információitok vannak, mit kéne tennem? Ez már nem csak hiúsági kérdés nálam hanem már az első 15 is fizikai fáradalmakat jelent, mi lesz a 30 után? Dokibá' pedig ilyen kilátásokkal bíztat annak ellenére hogy odafigyelek az étkezésemre.

Hogyan tovább????

2008. nov. 22. 21:50

Sziasztok régebben műtöttek (Kata, Detty, Hornikó és győri Betty)!


Na meg Maci, Boci, és mindenki, aki ezen fórumon megfordult.


Remélem mindenki nevére jól, legalább is közel jól emlékszem.


Műtét előtt állok (2008. december 7. vagy 8.). Nekem is túlműködő PM betegségem van évek óta, ami panaszokat csak idén okozott. Fáradság, izzadás, fulladás, szapora pulzus, és 23 kg minusz 2 hónap alatt. Bele olvastam sok hozzászolásotokhoz. Biztató, hogy a műtéttől annyira nem kell félni, bár úgy is fél mindenki.

Mi van ha a műtét előtt ismét túlműködik a PM-em? Elmarad a műtét?


Szeretném megkérni fórumunk azon kedves tagjait, akik túl vannak már a műtéten, hogy írjatok légy szíves az elmúlt néhány hónap eseményeiről is. Sebetek szép, ha jól gondolom és remélem is!!!! Nem tért e vissza valakinek a műtét előtti állapot? Mennyit híztatok? Nem vagytok már fáradtak? Bírtok annyit, mint jóval a műtét előtt? Bár én már nem is emlékszem mennyit bírtam:) Fulladás, félrenyelés stb. nem jelentkezik?


Remélem ránéztek időnként az oldalra!


köszi a válaszokat előre is.

11. e76e8f01ad (válaszként erre: 10. - Betty Angyal)
2008. nov. 10. 23:19
Szia Betdenkepp mutesd meg magad!Engem most szeptemberben mutottek,de hidd el hogy gyerek jatek az egesz,tudom furcsan hangzik de tenyleg igy van.Egy mandula mutetttol jobban felnek.minden jot Angi
2008. nov. 10. 17:55

sziasztok!

én nekem már 10 éve van pajzsmirigy túlműködésem és több mint 1 évig nem szedtem gyógyszert és semmi bajom sem volt, de sajnos kb. 3 hónapja megint kialakult!!És most az orvosaim mindenképpen a mütétet javasolják!!!!!De én nem akarom!!!!

Kisbabát szeretnénk a párommal és több mint fél éve próbálkozunk és nem estem teherbe!Azt mondták azért is nehéz mert ez a bajom!

Tud valaki tanácsot adni, mert teljesen el vagyok keseredve, hogymegcsináltassam e vagy sem!!

Az egyik fő ok amiért nem mert elhízik az ember és már nem úgy fog működni a pazsmirigye!!!!:(

9. e76e8f01ad (válaszként erre: 6. - Lányom)
2008. aug. 22. 22:29
szia kedves!Pajzs mirigy mutet elott allok,most szeptemberben mutenek,a szovettani vizsgalat indokolja a mutetet,sajnos meg nem tudom mire szamithatok mert,az orvosom sem bozonyos abban hogy sima pajzsmirigy tulmukodes az az pm nagyobbodas,vagy daganat vagy ciszta.kerlek ird meg nekem mire szamithatok.es hogy mi tortent neked a mutet utan?Tisztelettel Angela
2007. nov. 13. 00:12

almato!

Bevállaltad, nagyon érdekel mi van veled?

7. lányom (válaszként erre: 5. - Betty-Győr)
2007. szept. 26. 22:19
Nagyon egyet értek veled. Igen valóban elkísér egy életen át, de ÉLSZ! Hisz fontos hormonokat termelő szerv, melynek hormonjai sok szervünk működésének írányításában vesz részt, vagy irányítja azt. És azt is tudnod kell, hogy nagyon sok-sok pm. műtét után nem kell gyógyszert szedni, mert nagyobb szevrészt csak akkor szoktak tudatosan eltávolítani, ha nem akarják kockáztatni a később felmerülő problémákat, hisz te biztos tudod, hogy sajnos ez a probléma recidiválásra ( újra kialakuásra képesség)hajlamos. Örülök, hogy elégedett vagy, hidd el totál eltávolításom volt, (és egyebek) ami a CC.miatt szükséges volt én mégis elégedett vagyok, és hálás Dr. Lukács prof.-nak.Jó egészséget!
6. lányom (válaszként erre: 2. - Vixi77)
2007. szept. 26. 22:02

Remélem a Te esetedben ez így is marad. De kíváncsi lennék mennyi az az idő, amitől úgy érzed, hogy téged igazolt!Arra is kíváncsi lennék milyen tapasztalat sugalja neked azt, hogy "műtéttel arra mennek rá, hogy nagyobb pm. -darabot vegyenek ki". Tudod ezt csak akkor volna szabad kijelenteni ,ha totál meggyőződtél róla. Nem tudom mennyire tudod azt, hogy pm. műtétnél sokkal több gond az orvosnak kivitelezni a műtétet, ha minél nagyobb szerv részt távolít el.És szerinted miért tenné ,ha nincs rá szükség? Imádnák fölöslegesen kidobálni a pajzsmirigyet vagy L-Thyroxin (tbl. pontos neve amit írtál, ugyanis a tyroxin csak így simán az egyik hormon neve amit a pm.termel) fogysztást karnák növelni?

Tudod nem akarlak kritizálni, de én sajnos rosszindulatú rákos pajzsmir beteg voltam Tehát CC-s. 29 évesen reoperáltak másodszor. Most 44 . éves vagyok. Nincs egyáltalán pm. szervem, tehát hidd el NAGYON tudom mivel jár, de megmentették az életemet. Pedig én is az idővel késtem el hiába kérleltek. Remélem te nem jársz így , és igazol téged a véleményed. Én tapasztalatból írok neked. A lábadozási szakról pedig az a véleményem, hogy sok esetben függ a betegtől is!!!Sok szerencsét.

2007. szept. 26. 21:51

Igen, én is azt mondom, időben kell. Engem is műtöttek 18 évesen. Én nem a radioaktiv kezelést választottam. Viszont igaz, hogy most alulműködik, mert képtelenség a helyes kiveendő méretet eltalálni. Most gyógyszereznek. De szerintem akinek egyszer valami problémája volt vele, annak végigkíséri az életét. És nem játék, mert létfontosságú szerv, még ha nem is tudják sokan. És minél tovább kezeletlen, annál nagyobb lehet a baj!!!

(Az alulműködős fórumban szinte csak olyanok írtak, akik műtét után átestek - akaratuk ellenére - a ló túloldalára.) Érdemes oda is benézni!

2007. szept. 26. 21:45

A pajzsmirigy működésének zavara esetén, ha már göböt is találnak bárki szervében (és az növekvő tendenciát mutat lsd,UH eredménnyel.) ,és az orvos műtéti megoldást javasol NE HALOGATSA SENKI!

Saját tapasztalatból írok. 29 évesen másodszor operáltak ill. sűrgősséggel reoperáltak (kötelező ujra operálás), mert malignus (rosszindulatú, rákos) eredményt mutatott a szövettan.Teljes szerveltávolítás és .... dolgok következtek amire emlékezni, főleg beszélni róla sem jó. Vigyázat,az ídő nem mindig igazoló tényező ! Ne félj belevágni! IDŐBEN KELL!

3. CILUSKA (válaszként erre: 1. - Almato)
2007. jún. 4. 19:17
Olvasd el a hozzászólásaimat a "Pajzsmirigy betegek fóruma" topikban.
2007. jún. 4. 16:43

Az a baj a műtéttel, hogy kifejezetten arra mennek rá, hogy nagyobb pajzsmirigy-darabot vegyenek ki, mint amennyi kellene és ezáltal pedig csökkent működést hoznak létre. Ez pedig egy életre megmarad, viszont azt mondják, hogy tyroxin hormonnal könnyebben szinten lehet tartani.

A lábadozási idő is sokkal hosszabb, mint a radiojód kezelésnél.

Én nem vállaltam be, és hosszú távon az idő engem igazolt szerencsére.

2007. jún. 2. 14:33

Sikeresek-e a műtétek?

Érdemes bevállalni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook