Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Norvégiában élők ide! Milyen az élet Norvégiában? fórum

Norvégiában élők ide! Milyen az élet Norvégiában? (beszélgetős fórum)

149. bergen (válaszként erre: 143. - Oslonorge)
2012. aug. 19. 01:56
egy év, plusz még egy, ha kérvényezed az első év letelte előtt.
148. bergen (válaszként erre: 139. - Oslonorge)
2012. aug. 19. 01:55
szerintem egyáltalán nem alapfeltétel a norvég nyelvtudás. egy kukkot nem beszélek még és a 8.naptól van munkám, mostanra meg középvezető lettem.
147. 7af2d3692b (válaszként erre: 137. - EBMZicke)
2012. júl. 31. 17:47
Igen Clau!:D
2012. júl. 30. 21:39

[link]

ra tudsz menni a megjelölt campinghelyre es az info alatt megtalalod a linket a camping oldalahoz....es ott a -priser- alatt megtalalod az arakat.

2012. júl. 30. 15:59

Az élelmiszerárak a következőek:

kenyér a Rema 1000 délelőtt fehér kenyér fél kg 6.90,délutánra elfogy és csak a 20-40kr-nás kenyerek maradnak.

Tej:14.90kr szintén a Rema 1000ben-itt ez a legolcsóbb viszonylag

Felvágott:nem veszek,mert nem eszek disznóhúst és ezekben csak az van,de jobb ha otthonról felpakolsz belőle!

üdítő:a meny nevű boltban 10*1.5 liter darabonként 14-15kr+darabonként 2.5kr betétdíj

Otthonról érdemes hozni a vajat,krémsajtot és egyéb konzerveket,mert itt egy krémsajt ami 10dkg min 15kr ami ugye min 550-600ft/10dkg

Kempinget nem ismerek.

144. poco1
2012. júl. 30. 12:24

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni?

Norvégiában élelmiszer árak

kenyér

tej

felvágott

hús

üdítő

stb.

HOL ÉRDEMES VÁSÁROLNI?

CAMPING NAPI DÍJ?

NAGYON KÖSZÖNÖM.

2012. júl. 17. 19:02
A kocsi egy évig lehet kint,amit a regisztrációdtól számítanak,vagyis attól a naptól,amikor hivatalosan beadod az igényedet az itteni tartózkodásra.Hát IT vagy nem a norvég nyelvtudás nagyon kell.
142. Bernibej (válaszként erre: 141. - Oslonorge)
2012. júl. 17. 09:27

Koszi az infokat oslonorge.

Igazabol ne mragaszkodom az IT melohoz. Szivesen csinalnek mast is. A parom szallast kap a cegtol ahova szerzodott es megkerdezte, lakhatok vele.

Szoval ez szerencseree megoldott es fizetni sem kell erte pluszban.

Kocsit majd akkor visszuk amikor enis kimegyek, mert addig kell nekem :)

Hallottam valamit arrol, hogy kulfoldi rendszamu kocsi csak x ideig lehet hasznalatban. Errol tudsz valamit?

2012. júl. 17. 08:49

Bernibej a facebookon a norvég-magyar baráti körben sokan vannak Stavangerből.

[link]

Az IT munkákhoz norskprøve 3 kell minimum!Ha otthon nyelvvizsgáztál,akkor érdemes már otthonról elindítani az itteni honosítását a nyelvvizsgának!nokut.no oldalon olvashatsz többet róla.Ja és még egy,aki ki akar jönni,hozza a kocsiját is,mert az sokmindenben segíthet,sok munkához kell is!

2012. júl. 17. 08:44
bocsánat,nem ott tanulni,hanem otthon:)
2012. júl. 17. 08:43
Én 1 éve élet Oslóban a férjemmel.Lenne pár tanácsom azoknak,akik ide szeretnének jönni.norvég nyelvtudás nélkül bejelentett munkát találni lehetetlen.A munkaközvetítő irodákban szóba sem állnak addig veled,amíg nem norvégul válaszolsz a kérdéseikre.Érdemes ott megtanulni minimum a På vei nyelvkönyv első 5 fejezetét,de inkább jobb az első 10,mielőtt útrakelsz.Itt is lehet tanulni,de be kell regisztrálni és 2 hónapot várni kell,amíg ketyeg az óra a lakbérre.A finn.no-n itteni munka nélkül elég nehéz lakást találni,érdemes még utazás előtt tájékozódni,hogy van-e ismerős,ők tudnak e kiadó szobát vagy lakást,mert nekünk ez a rész nehezen ment és havi min 8500 kr egy kicsi pincelakás,ami ugye 8500*38 ft/hó.Érdemes mindenféle jogosítványt beszerezni,legfőképpen a buszsofőr munka hiányszakma itt,de sok helyre kell C/E kategóriás jogsi.Érdemes beszerezni minden hivatalos irat fordítását otthon valamint referencia leveleket minden korábbi munkahelyről vagy gyártani olyat ami minden jeletkezéshez jól jöhet.Sok munkához kell hatósági bizonyítvány (az erkölcsi külföldön jó verziója) és ezt otthon le is kell fordíttatni!Nem muszáj norvégra,de éppen annyiba kerül,mint az angol,tehát érdemes norvégra fordíttatni.Érdemes megírni norvég típusú önéletrajzot még otthon és jó sok példányba kinyomtatni,itt nagyon drága a nyomtatás és a fénymásolás is.
2012. júl. 17. 08:40

Sziasztok,

A parom mernoki allast kapott Stavangerben. Augusztus vegen utazik ki.

Nekem nagyon jo allasom van Budapesten ezert amig nem stabilizalodnak nala dolgok odakint addig nem megyek utana.

11 eves IT/irodai tapasztalatom van , angolul jol beszelek es norvegul is alapfokon.

Szeretnem felvenni a kapcsolatot olyanokkal akik Stavangerben vagy a kornyeken elnek, hogy minnel tobbet megtudjak az ottani eletrol es a lehetosegekrol.

Akar mailben bernibej@gmail.com, akar itt a forumon megkereshet barki. :) Elorei koszi minden infot.

Berni


(A parom mar most hianyzik. 11 eve vagyunk egyutt es azota nem voltunk kulon 5 napnal tobbet.)

137. EBMZicke (válaszként erre: 134. - 7af2d3692b)
2012. júl. 10. 17:07
:DDDD Ja,te vagy az Edina.Hisz mi mar irogattunk erröl a temarol mas közössegi oldalakon....:)
136. EBMZicke (válaszként erre: 134. - 7af2d3692b)
2012. júl. 10. 17:01
Ferjem is kamionos es több even keresztül dolgozott Norvegiaban is.Sajnos most nem tudom,hogy a magyar E,C kategoria ugyanaz mint Nemeto.-ban is,mert ferjem nemet es nemet josija van.Munka van itt böven,csak itt is egyre jobban vigyazni kell,hogy hova jelentkezik az ember.Ferjemnek mar voltak rossz tapasztalatai norveg fuvarozo cegekkel.Ismerek cegeket,ahol majdnem csak külföldi soföröket foglalkoztatnak,leginkabb lengyeleket,mert ök kevesebb oraberert dolgoznak,mint a norvegok vagy svedek.
2012. jún. 2. 20:34
szállás hybel.no szerintem sokkal jobb mint a finn.én most költözök bergenbe ha van valaki ott szívesen vennék bármi infót.
2012. máj. 17. 23:10
Sziasztok! Tudna valaki segíteni a jogosítvány kategóriákkal kapcsolatban? Néztem hirdetéseket, ahol T1, T4 stb. kategóriákat emlegetnek. Páromnak C, E kategóriája van, ez ott kint melyiknek felel meg? Egyébként mit tudtok a kamionos munkákról? Elfogadják a külföldi sofőröket?
2012. ápr. 27. 11:40

Sziasztok,

Tudnátok segiteni, hogy mivel érdemesebb utazni Oslóból a Valle és az Odda nemzeti parkba majd vissza Oslóba? 2 hétre mennénk nyaralni, de egyelőre nem találtunk hasznos oldalakat.

Aki járatos a dologban, légyszives irja meg, hogy melyik a kifizetődőbb, esteleg küldhettek linket is autóbérlésre és szállásfoglalásra Osló és a nemzeti park közelében. Szállásnál nincsenek nagy igényeink.


Köszi!

2012. ápr. 15. 09:45

Kedves EBMZicke!

Folyamatosan nezzuk a Finn.no oldalon az allasokat es alberleteket.Probalunk felkeszulni az arakra... Meg lenne egy kerdesem mindenkihez aki olvassa a forumot...es persze nem az utolso..:) alberletet Meg indulas elott szeretnenk intezni itthonrol. Szerintetek mennyi remeny van erre? Vagy hogy erdemes belevagni?

2012. ápr. 4. 13:40

Szia Zsoze!

Szakacsokat mindig keresnek...föleg Osloban es ha meg valamennyire tudtok norvegül is...akkor tuti,hogy sikerülni fog!Neztel mar a www.nav.no oldalon munka utan?Az alberlet arak nagyon durvak Osloban.:(((A ferjem is Osloban kezdte annak idejen(2005) a munkakeresest.Ö akkor Vinterbroban(nem messze Oslotol) kapott munkat ,mint targoncas a Lidl föraktarban.

2012. ápr. 4. 11:32

Sziasztok!


A férjemmel idén tervezzük a kiutazást. Már figyeljük az albérletek Oslo környékén meg az árakat. Tanuljuk a nyelvet és a kiutazásunk ideje is attól függ mikor érezzük magunkat biztosnak a beszédben. A kérdésem az lenne hogy, Oslo környékén hol éri meg letelepedni és hol van a legtöbb munkalehetőség? Továbbá érdekelne hogy szakácsként mennyire tudnék érvényesülni, mennyire keresett szakma?

Ha valaki tudna írni privátba pár szót segítségül annak hálás lennék!

Előre is köszönöm!!

2012. márc. 31. 19:16

sziasztok!

A párom és én is szeretnénk Norvégiába költözni idén, Oslo-ba. Csak angolul beszélünk, illetve még tanulunk hogy addigra menjen a nyelv. Szakmám sajnos nincs, viszont addig szeretnék egyet megcsinálni europass oklevéllel. Azt szeretném megtudni hogy milyen szakmát érdemes elvégeznie egy nőnek, hogy ott viszonylag hamar kapjon munkát angol nyelvtudással? ilyenekre gondoltam mint pl. a műkörmös vagy spinning edző...de szivesen vennék egy kis segítséget, hogy mit érdemes :) köszönöm előre is!

128. menimen (válaszként erre: 127. - 9242a6388c)
2012. jan. 31. 01:24
íram privit :)
127. 9242a6388c (válaszként erre: 126. - Menimen)
2012. jan. 25. 19:31
Hei!;)
126. menimen
2012. jan. 25. 19:30

Sziasztok , valaki indul Tromsø-be november környékén? Ha igen , írjatok :)

Köszi ^^

125. manyaszgabi (válaszként erre: 122. - 9242a6388c)
2012. jan. 18. 15:28
Ezt légyszi nekem is küldd el privátba.Köszönöm!!!!!!
124. gabenic (válaszként erre: 122. - 9242a6388c)
2012. jan. 18. 10:53
köszi a segítségedet! Ebbe a kis Világba ez nagyon nagy dolog! :)
2012. jan. 18. 07:28
Korona..jav:)
122. 9242a6388c (válaszként erre: 121. - Gabenic)
2012. jan. 18. 07:13
Atlagos kereset? Pl egy tanar 400000 kotona per ev...ez azlagos...nem tudom pontosan. Majd keresek olyan oldalt ahol fent vannak a fizetesek, privatban elkuldom.
121. gabenic (válaszként erre: 119. - 9242a6388c)
2012. jan. 18. 01:46

Köszönöm a linkeket!

A házak árát és az albérleteket azt megtudtam, a munkánál nincsenek feltüntetve a fizetések vagy csak én nem látom?

az utolsó link az nem jött be. azon lettek volna a bolti dolgok?

mennyi ott egy átlagos kereset hogy ezt az életet lehessen sponzorálni?

2012. jan. 17. 21:58
Most csináltak egy felmérést: Trondheim a világ legdrágább városa...Osló csak a második...:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook