Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Norvégiában élők ide! Milyen az élet Norvégiában? fórum

Norvégiában élők ide! Milyen az élet Norvégiában? (beszélgetős fórum)

2013. máj. 8. 10:40

Nyáron Norvégiába készülünk, ha minden jól megy kempingekben fogunk faházakban megszállni. Azt szeretném kérdezni, hogy nagyjából milyen élelmiszer árakra számítsunk, van-e lehetőség olcsóbban étkezni etetleg valami olyan kajáldák vannak-e, amik nem kimondottan éttermek, mert arra nem lesz pénzünk. Van-e olcsóbb diszkontüzlet ahol érdemes vásárolni?

Kérlek, ha tudtok válaszoljatok!

178. zserdei
2013. ápr. 19. 00:23
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy valaki az ittlévők közül megy-e a Larvik- Győr BL döntő larviki meccsére? Köszi
177. Daveeee
2013. ápr. 8. 16:51

Sziasztok!


A feleségemmel ugy dontottunk, hogy kikoltozunk Norvegiaba. En most jottem haza Svedorszagbol, 4 honapot laktam kint nyelvet tanulni, meg egy ket munkam volt de csak idoszakos. Amugy webdesigner, grafikus vagyok. Igazabol szakmamban szeretnek elhelyezkedni, de barmilyen munkat elvallalnek a kezdetekkor. Ha valaki tudna valamilyen munkat, akar takaritoit, mosogatoit, gyarban is akkor irjon nekem a kohand@gmail.com e-mail cimre.


Koszonom elore is a segitseget!

176. 7af2d3692b (válaszként erre: 174. - Mandika90)
2013. márc. 8. 02:36
Egy fodrász is nagyon drága, úgyhogy szerintem jó lehetőségeid lesznek, főleg egy ekkora adu ásszal, hogy a párodnak biztosítanak a rokonok munkát!!!
2013. márc. 7. 17:54
Sziasztok! Nem tudjátok esetleg, keresnek-e gyermek-nővéreket, 20 év szakmai múlttal? És hogy mennyi leher a fizetés? Tervezzük, hogy kiköltöznénk Norvégiába, igaz nehezítő tényező, hoghy én vak vagyok. Köszönöm ha valaki válaszol :-)
2013. febr. 25. 15:08

Sziasztok.

Az utóbbi időben elkezdtük fontolgatni a párommal h külföldön kellene próbálkoznunk. Norvégia az első számú hely ami jó lenne, mivel a párom nagynénjéék kint élnek :) Szóval neki már lenne is munkalehetősége, mert van egy éttermük.

Én viszont szeretnék a szakmámban dolgozni. Többek között van szülésznő nőgyógyász-technikusi-, kozmetikusi-, kézápoló-műkörömépítő és most megyek majd masszázs tanfolyamra is.

Az lenne a kérdésem h mekkora érdeklődés van a Norvégoknál a műkörömépítésre, masszázsra, kozmetikára. Tehát a szépségiparra? Milyen áron csinálják ezeket a szolgáltatásokat?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

Andi

173. ipath
2012. dec. 3. 12:41
Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy 2 ember számára mennyi kb a megélhetés Norvégiában? Kis lakás bérlése,rezsi,étkezés..Fontos lenne tudnunk egy megközelítőleges számot, nagyon köszönöm előre is a választ!!
2012. szept. 29. 03:54
Egy olyan kérdésem lenne, hogy itt Norvégiában is azt jelenti a 3 hónap próbaidő, hogy bármelyik fél indoklás nélkül bármikor felmondhat?Köszi
2012. szept. 26. 15:37
Ha kézbekapjuk a szerződésünket, akkor azzal mi az első teendő? Egyből hivatalba (melyik?) kell menni, vagy csak neten lehet elindítani a regisztrációt? Köszi
170. 7af2d3692b (válaszként erre: 167. - Madár78)
2012. szept. 26. 15:27
Szia!Sajnos emailben nem tudom elküldeni,mert túl nagy lenne.
2012. szept. 26. 11:01

Sziasztok!


Roli vagyok, Építőipari, műszaki végzettségem(nem felsőfokú) van, sajnos tapasztalatom a kötelező gyakorlatnál nincs több. Ha van lehetőség későbbiekben akár tanulnék is, és szeretnék dolgozni is ezen a területen.

Most vendéglátásban tudnék elhelyezkedni, mert ezen a területen van 4-5 éves gyakorlatom leginkább pultosként( ez 3 évet jelent ), a kisebbik része felszolgálói tapasztalat. Van jó referenciám itthonról, és Londonból is. De minden más is érdekel. Egyenlőre mindketten angolul beszélünk, EGYENLŐRE!


Barátnőmmel mennénk ki ketten.


Aki tud írjon, és minden segítséget szívesen vennénk!


Üdvözlet minden magyarnak: Roli!

2012. szept. 17. 18:16

Kis segítség aki kéri:


Nyelvtanulashoz, gyakorlashoz linkek:



[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

steinpastein.cappelendamm.no

norskgrammatikk.cappelendamm.no

herpaberget.cappelendamm.no

herborvi.cappelendamm.no

www.sofn.com/norwegian_culture/languagelessons_index.jsp

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezt sem árt megnézni:

www.nokut.no

167. madár78 (válaszként erre: 166. - 7af2d3692b)
2012. szept. 16. 22:35

Köszi a választ, sajna gyorsabban gondoltam mint írtam... nem a könyvet akartam magyarul- azt akartam még kérdezni, hogy magyar-norvég szótárt találhatok e valahol ( norvég -magyar már van a netről.

Ha a beolvasott könyveket ill. ha van cd e-mailban el tudnád küldeni megköszönném.

A 2012 På Vei könyvet láttam a neten de nekem átszámolva valami 30 és 48 ezer Ft közötti összegek jöttek ki + postaköltség.

2012. szept. 16. 11:52
Én szkennelve szereztem meg, azt hiszem nyomtatva nem igazán tudod megvenni. Egyébként csak norvég nyelvű, tehát nem találsz belőle angolt, magyart...Valamint nekem még az a véleményem, hogy egyedül nehéz belőle tanulni, mert sok plusz nyelvtant kell hozzá megismerni, hogy megértsd. De én ezt úgy mondom, hogy tanárral vettem végig és én minden segítséget megkaptam a megértéséhez!
2012. szept. 15. 22:30

Sziasztok.

Tud valaki segíteni, hogy a På vei könyv, munkafüzet és audió hol vásárolható meg?

Nem tudom, hogy van-e magyar fordításban, vagy csak angolul található meg.

Ha tud valaki segíteni kérem jelezze, szeretném elkezdeni a nyelvtanulást - sajnos kis hazánkban ritka az a hely ahol norvég nyelvet oktatnának. Köszönöm!

2012. szept. 15. 19:39
Sziasztok! Milyen útvonalat ajánlanátok Mo.-ról Trondheimbe kocsival? Köszi
163. 9242a6388c (válaszként erre: 162. - Menimen)
2012. szept. 13. 06:44
Jeg kan forstå det!:)
162. menimen (válaszként erre: 161. - 9242a6388c)
2012. szept. 13. 00:39
félre írtam ... nem nyelvvizsgámon, hanem csak vizsgámon , azaz szakmain :P
161. 9242a6388c (válaszként erre: 160. - Menimen)
2012. szept. 9. 23:19
Gratulalok!:)
160. menimen (válaszként erre: 159. - 9242a6388c)
2012. szept. 9. 22:14

Túl vagyok már minden nyelvvizsgámon :D

Mostmár csak pár vizsgára kéne felkészülnöm, csak egyik sincs még folyamatban.

Kocsi,norvég-angol nyelvvizsga.


De már hivatalosan is hálózat üzemeltető vagyok :-)

159. 9242a6388c (válaszként erre: 158. - Menimen)
2012. szept. 8. 19:15
Mikor vizsgázol?:)
158. menimen (válaszként erre: 157. - 9242a6388c)
2012. szept. 8. 14:32
Hát szia!:) Visszatértem :D
157. 9242a6388c (válaszként erre: 156. - Menimen)
2012. szept. 8. 08:15
Szia!:))
156. menimen
2012. szept. 8. 04:46

Sziasztok!

Aki még indul Tromsø-be vagy tervezi a jövő év folyamán, az kérem vegye fel velem a kapcsolatot!

Minden információt szívesen veszek, még attól is aki már máshol van , vagy máshová indul!


Előre is köszönöm!

155. 7af2d3692b (válaszként erre: 139. - Oslonorge)
2012. szept. 6. 22:16

Szia! Most olvasom a hozzászólásod újra, azt mondod, hogy a På vei-ből 10 lecke bővel elég? Mi átvettük mind a 17-et tanárral. Persze annyira már nem vágom, de hát ismételni könnyebb, mint tanulni.:)Neked milyen szinten lett vizsgád, amikor már szóba álltak veled a munkahelyek?

Valamint az erkölcsi mindenhol jó angolul? Mert én 3x annyiért láttam a Bajza utcában a norvégra fordítást. Írtam neked priviben is, remélem hamarosan leszel. Tőled mindig olyan jó infókat kapok!:D

2012. szept. 5. 06:37
Sziasztok! Szerintetek érdemes regisztrálni az Udi-nál addig, amíg nincs munkaszerződésünk? A honlap szerint lehet regisztrálni online is, viszont csak 3 hónap tartózkodási engedélyt kaphatsz EU-s állampolgárként. Viszont, ha előtte nem is jelentkezünk ott, csak beállítunk egy szerződéssel, az nem gáz? Bár, az sem világos, hogy mikor indul a 3 hónap?Egyébként mi van, ha lejár a 3 hónap?Köszi és bocs a sok kérdésért, de lassan indulnánk ki és még próbálunk gyorsan minden infot megszerezni!:)
2012. aug. 24. 18:18

Sziasztok!

Aki esetleg keszul a kozeljovoben kijonni es szuksege lenne norveg koronara annak szivesen eladnek. Nem sokrol van szo egyaltalan, ha erdekel baloghlevente92@gmail.com -os email cimen eler.

2 honapot voltam kint, elsejen megyek haza. 20 eves vagyok ismeroshoz jottem. Hal Istennek melot is tudott adni, de volt olyan idoszak mikor kerestem, de csak egy hetig, de akkor eleg aktivan. Csak angolul beszelek es semmifele visszajelzest nem kaptam semmillyen cegtol, pedig nem agysebesznek jelentkeztem. Szemelyesen is megprobalkoztam rengeteg etteremnel, hotelnel, epitkezesen, munkaerokozvetitonel, de hiaba.

Ha nem beszelsz norvegul es nincs valami szakmad, akkor nem a legtobb esellyel indulsz, de ami a legfontosabb itt is az a kapcsolat.

130 koronatol, szakmatol fuggoen elmehet az oraber eleg messzire is (a srac akinel vagyok 2-400 kozott keres orankent, magas fak kivagasaval). Ebbol meg lejon az ado, amit ha jol tudok, akkor 35%-nal kezdodik, de ha nem ered el az evi 80 ezer koronat, akkor nem adozol ( ponotsabban visszakapod, ebben nem vagyok egeszen biztos, hogy hogy van).

Ha van egy munkad es heti 5 napon napi 8 orat dolgozol, akkor szepen meg fogsz tudni elni.

Az arak tenyleg magasak, de en pl. nagyon olcson kitudtam hozni mindent, de ez legfokepp hideg kajat jelent. En a KIWI nevu elelmiszer uzletlancban vasaroltam es ok forgalmaznak First Price termekeket, amik SOKKAL olcsobban a tobbi helyi termeknel, minosegileg is lejjebb vannak, de nem Tesco gazdasagos azert.

En nagyon jol erzem/ereztem magam, gyonyoru helyeket lattam es engem az esos, tizenpar fokos ido nem zavart, sot.

Az emberek, akiket megismertem kedvesek voltak mind. Angolul 12 even felul mindenki beszelt a tapasztalataim alapjan, persze mindig akadhat kivetel.

Kivanom a legjobbakat!

Levi

152. oslonorge (válaszként erre: 148. - Bergen)
2012. aug. 19. 20:03
Milyen munkát kaptál norvég nyelvtudás nélkül és hol????Nagyon érdekelne,mert eddig még SEHOL nem lehetett dolgozni norvég nyelvtudás nélkül itt Oslóban azok közül a munkaerőközvetítő irodák -én voltam kb 20ban- illetve cégek közül ahol személyesen is voltam.Nekem pl a norvég nyelvvizsga után lett munkám.Érdekelne,hogy milyen középvezető vagy norvég nélkül???!!!
151. Quercus
2012. aug. 19. 12:04

Abban kérném a segítségeteket, hogy erdész végzettséggel fakitermelési gyakorlattal van-e lehetőség Norvégiában munkát találni?

Természetesen ha ez lehetséges, akkor elkezdem a nyelvet tanulni.

Előre is köszönöm a tájákoztatást.

150. bergen (válaszként erre: 145. - Oslonorge)
2012. aug. 19. 01:58
egyéként üdv szomszéd:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook