Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fogyhatnék heti 2 kilót? fórum

Hogyan fogyhatnék heti 2 kilót? (tudásbázis kérdés)


18. magdalina (válaszként erre: 9. - Kalthelios)
2007. okt. 22. 23:16
nagyon jó és érdekes dolgokat írtál köszi
17. dundy (válaszként erre: 16. - 53cc09e608)
2007. okt. 19. 13:00
Neked bevált? Kétségeim vannak.
2007. okt. 19. 12:25
Egyél nyugodtan , a málnalevélből készült tea erős zsírégető hatású, napi két csésze csodát tesz ! :)))
15. Loni (válaszként erre: 14. - Kalthelios)
2007. máj. 30. 09:58
Jaj de jó! Köszi. Akkor holnap be is reggelizek belőle.
14. Kalthelios (válaszként erre: 13. - Loni)
2007. máj. 30. 09:57
Szinte alig van benne kalória.
13. Loni (válaszként erre: 12. - Kalthelios)
2007. máj. 30. 09:43
De ugye nem jelet sok-sok plusz kalóriát?
12. Kalthelios (válaszként erre: 10. - Loni)
2007. máj. 30. 09:39

Ha szereted a joghurtot és a korpát, akkor salaktalaníts azzal! A megdagadt korpa is jól sikamikálja a bélbolyhokat és kíméletes megoldás.

Ne felejts el azonban sok vizet inni, hogy a korpa meg tudjon duzzadni, és hogy kimosd a bélésedet!

2007. máj. 29. 10:17
köszi az ötleteket
10. Loni (válaszként erre: 9. - Kalthelios)
2007. máj. 29. 09:03

Szia!


jaj, de jó volt ezeket olvasni!!!! Köszi. Szerinted egy fogyókúra alkalmával érdemes korpát enni (joghurttal stb), hogy azzal pucoljam a ki magam belülről? A keserűsót nem merem kipróbálni. Már a mályvatea is sok néha...

9. Kalthelios (válaszként erre: 2. - F3f17f8210)
2007. máj. 26. 18:58

Egyetértek az összes előző jótanáccsal azzal a kiegészítéssel, hogy:

1. Először méregtelenítsd, salaktalanítsd a bélésedet!

Nagyon jó, speciális teakeverékek vannak.


Egy másik lehetőség, mivel türelmetlen vagy:

A gyógyszertárakban lehet venni keserűsót (Glauber-sónak is nevezik). Keresd meg a kérdések között a témát, olvasd el a tapasztalatokat, tanácsokat!

Nem szívesen ajánlom, mert nagyon drasztikus, de mivel egyszer - régen, amikor már meguntam az éppen divatos fogyókúrákat - kipróbáltam, és túléltem, lehetőségként megemlítem.

Kíméletlen, de gyors módszer, hogy kipucold a bélbolyhaidra rátapadt, főleg a tehéntejtől és a sajtoktól származó trutyit.

Ha rászánod magad, előtte mindenképpen szerezd be valahonnan az aloe verás cég Probiotikumát! Azért nagyon fontos, hogy a "végül pisit kakiló nap" után másnap elkezdhesd visszatelepíteni a 6 nélkülözhetetlen baktériumtörzset a bélflórádba! (Az agyonreklámozott joghurt nem elég!)

E nélkül napokig, vagy hetekig is fájni fog a hasad...

Tapasztalatból mondom, mert annak idején még hírből sem ismertük az illető cég termékeit.

A salaktalanító napon igyál meg legalább 3 liter bizserementes ásványvizet, akkor is, ha nem érzed magad szomjasnak! (Ha a budidat takarítod, ahhoz sem elég a vízkőoldó... Sok vízzel kell tisztára öblíteni.)


Bármelyik salaktalanítás kiegészítésként jó az (infra)szauna. Azzal a bőrödnek is segítesz a narancsbőrt kisímítani.


Semmiképpen ne koplalj, és ne kezdj el vadul tornázni!

Ajánlom, olvasd el a "Hogy lehet a macskát lefogyasztani" kérdésre írt "szakdolgozatomat" :-))), abban elmagyaráztam a hízás okait.


2. Egy életre felejtsd el a kólát (a diétásat is), mert cukrozott, vagy édesített foszforsav!

Nem ennyire mérgezőek, de nagyon hízlalóak a szénsavas üdítők két okból:

1. a bennük lévő cukor miatt

2. a szénsavtól tévesen éhesnek érezzük magunkat, pedig a szervezetünk vizet "kér", hogy hígítani tudja a megivott savat, és helyre tudja állítani a felborított sav-lúg egyensúlyát.

Ebből következően a szénsavas ásványvíz sem ajánlott - főleg éhgyomorra.


Csak szökőnapokon :-))) egyél hamburgert, chipset, pizzát, pudingot, tejberizst, tejbegrízt, tejcsokoládét és más cukros, fehérlisztes finomságokat!


Ha éhes vagy, egyél minél több, vajon párolt zöldséget, szárnyashúst, halat, tenger gyümölcseit!

Kenyérből a magvas barnakenyeret ajánlom. Nagyon finom.

Ne egyél margarint, és ne főzz olyan olajokkal, amelyek telített zsírsavakat tartalmaznak! (Itt, a hoxán találsz egy cikket a témáról.)


Nassnak ropogtass el egy répát, karalábot, bármilyen nyers zöldséget, ami jólesik!

Egyél gyümölcsöt is, amennyi jólesik!

Ne vidd túlzásba, mert a TÚL SOK zöldség és gyümölcs is megterheli az emésztőszerveket, nehezen tudja feldolgozni azokat.


A szervezeted kálcium utánpótlására TEJ ÉS SAJT HELYETT egyél meg naponta 2 dekányi diót, pirítatlan mogyorót, mandulát! (Isteni a pirított, sós mandula, a pisztácia és a sósmogyoró is, de a pirítással elvesztették a beltartalmi értékeik jó részét, a sok só meg egészségtelen.)


A macskás hozzászólás 35. pontjában megtalálod a többi információt.

Ha a tej antireklámom érdekel, olvasd el "A sok joghurt és tejtermék ártalmas-e?" kérdésre írt értekezésemet!

"Tudod-e, hogy mit iszol, amikor kólával oltod a szomjadat?" - Ezt a kérdést is ajánlom mindenki figyelmébe, aki kólafüggő, vagy most készül azzá tenni a gyerekét.


Bárki kérdésére szívesen válaszolok a jövő héten, mert most elutazom.

Szép ünnepet Nektek is!

Kalthelios

2007. máj. 25. 22:29

Amúgy én is arra szavazok, hogy ésszel, semmi divatos diéta, csak amit egy életen át lehet tartani, és a régi kedvencek pedig megmaradnak a különleges alkalmakra:) Itt a kánikula, szerencsére az ember nem is kíván annyira mást, mint zöldséget és gyümlcsöt... legalábbis ezzel bíztatom magam:)

Ami viszont nehezebb a kánikulában, az a torna:)

7. Corra (válaszként erre: 2. - F3f17f8210)
2007. máj. 25. 22:27

SZia! Kb. ennyit kéne nekem is, de ha 20 menne le, akkor se esnék még túlzásba:) Az ember türelmetlen, de 2 dologra érdemes gondolni, még az egészségen túl is:

1. a bőr sajna, a túl gyors fogyáskor lehet, hogy lógni fog

2. a ruhák..... kinek van pénze kéthetente bevetetni a ruháiból, vagy újakat venni:):):)

Na persze bár ott tartanék, hogy lötyögnek rajtam a ruhák:)

6. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - F3f17f8210)
2007. máj. 25. 20:26

Az első ötlet, ne akarj hetente 2 kilót fogyni!!!


Ha éhezteted magad, akkor ugyan az elején gyorsan fogysze, de szinte biztos, hogy Lelassul az lanyagcseréd.


Még ha az első héten fogsz is 2 kilót, utána jobb, ha beáll fél, max egy kilóra a fogyás. Így ugyan 2 hónap helyett 3 alatt fogysz le 15 kilót, de azt valószínűbb, hogy tartani tudod.

Kerüld a túlzott szénhidrátfogyasztást, főleg este! Igyál elég vizet (napi 2-3 litert)!

5. Marypoppins (válaszként erre: 2. - F3f17f8210)
2007. máj. 25. 20:23
Én is!
4. Loni
2007. máj. 25. 17:08

Hát, elsőre szerintem próbáld meg az ősi diétát. Kevesebb cukor és zsírféle (ide értem az olajat is). Sok zöldség, gyümölcs, és sovány hús, hal. A vacsorát meg hagyd el, vagy csak egy joghutot egyél. Naponta 2 liter víz. Érdemes beszerezni tisztító gyógyteát.

Nem tudom, mennyire szeretsz tornázni... Ha nem nagyon, akkor érdemes elmenni egy infraszaunába, hetente egyszer. Ez segít a méregtelenítésben, fokozza az anyagcserét.

2007. máj. 25. 16:06
Ez engem is érdekelne...
2007. máj. 25. 15:54

Legalább 15 kg-ot le kell fogynom, szeretnék hetente minimum 2 kilót leadni.

Akinek sikerült már ez, segitsen!

Ötleteket várok...

2007. máj. 25. 15:52
S.O.S!! Ötleteket kérek heti 2 kg fogyáshoz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook