Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Oviba szoktatás fórum

Oviba szoktatás (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 2. 18:03
Sziasztok!! Ma megint ment a cirkusz reggel,még rugdosott is ,de 6kor felköltöttem és 7-re abba hagyta a hisztit igy nyugodtan elindultunk :) és időben beértünk az oviba!
16. katus3 (válaszként erre: 1. - 03c4e4f52b)
2010. ápr. 1. 16:10
Szia! Mintha csak én írtam volna,amiket írtál! Lányom 5 éves(Bettinek hívják:-) ) ,egy éve járunk oviba,és 3 hete alig bírom betuszkolni az ajtón,zokog,hogy nem akar bemenni,és szorítja a lábamat. Az ovónő cipeli be. Tegnap a férjem vitte,már az udvaron járt,mikor a lányom kiszaladt utána,hogy ne hagyja ott. Már este sírva alszik el. Azt már tudjuk,hogy az egyik csoporttársa bántja,tőle fél.Lett szólva az ovónőnek,anyukának,a gyereknek. Ezek ellenére a másik lány képes úgy is piszkálni,mikor ott vagyok. Mától van szünet,lányom ki van virulva,énekel,meg van könnyebbülve,hogy nem kell mennie egy hétig. Nem tudom már mit csináljak. Sajnos rossz az ovónők hozzáállása is.:-(
2010. ápr. 1. 15:26
Egyik ismim a gyerekének növényi nyugtatót adott,hogy kicsit nyugodtabb legyen a gyereke ne feszülten álmosan hisztisen menjen oviba! Ti erről mit gondoltok??
14. 03c4e4f52b (válaszként erre: 12. - Macsusz77)
2010. ápr. 1. 15:21
Két év ?? Na most jól megnyugtattál :))
13. 03c4e4f52b (válaszként erre: 8. - Tündér74)
2010. ápr. 1. 15:19
Aranyosak az óvónénik próbálnak segíteni ígérnek neki ezt azt majd ezt csináljuk reggel ha jössz de hiába.
2010. ápr. 1. 15:17

Nekem a nagylányomnak 2évbe tellett,hogy megszokja az ovit!!!!Igaz nem sírt,de csak nagyon nehezen ment be,ha nem jött ki érte valaki ott állt az ajtóban..:(

Tudom azért mert én itthon voltam a kistesóval..szegény nem értette miért pateroltam el..

Januártól a fiam is ovis,egy csoportba kerültek,egy kicsit így könnyabb volt,az első hét nagyon könnyen ment.Mondta ia az óvónénink lesz ez még másképp is.Bizony 2-3 hetente előfordul egy pár sírós nap.Ő bent sír én pedig kint az ajtó előtt..

Az ajándékozás nem jó ötlet azt olvastam,mert úgyis egyre több és nagyobb dolog kell,ráadásul az oviba nem azért kell járni,hogy jutalmat kapjon.

Sok-sok kitartás kell,és hogy ne érezze rajatad,hogy nem szívesen hagyod ott.

11. 03c4e4f52b (válaszként erre: 7. - Bia0723)
2010. ápr. 1. 15:16
Az én lányom február 6-án töltötte a hármat! És ő is egy hetet megy egy hetet itthon van mert beteg.Akkor egy cipőben járunk sajna :( Ez is a gond,hogy sokat betegek és így újra kell kezdeni a beszoktatást! Ez őrület! Sajnálom ,hogy beteg lett megint a kisfiad!
2010. ápr. 1. 15:15
Együtt érzek veled!!Sokan mondják,hogy 2 hét és minden rendben lesz,de sajnos még nem voltunk 2 hetet egy huzamban oviban!!:(
2010. ápr. 1. 15:12
Ja,igen!!Én is elhozom rögtön ebéd után!És nálunk is a reggelek a nagyon nehezek!Nem bírok vele,akármit ígérek nem akar mosakodni,öltözni!!
8. tündér74 (válaszként erre: 1. - 03c4e4f52b)
2010. ápr. 1. 15:09

Természetes, ha sír, inkább a sírás nélküli beszokás számít különlegesnek.

MOndjuk az tényleg sok, hogy 1 hónapja szegényke sír. Az óvónénik milyenek? Tudják kezelni a helyzetet? Mert az sokat számítana.

7. bia0723 (válaszként erre: 1. - 03c4e4f52b)
2010. ápr. 1. 15:09

Szia Betti!


Az én nagyobbik fiam február 10-én töltötte a 3 évet!Március 3-án felmentünk az oviba érdeklődni,hogy mikor kezdhetünk és mire van szükség az oviban az alap dolgokon kívül!

Az én drága kisfiam bement a csoportba és nem is volt hajlandó kijönni!Úgyhogy eljöttem,1 óra múlva visszamentem érte!Akkor sem szeretett volna haza jönni,de muszáj volt!!A többiek ebédeltek és alváshoz készülődtek...

Másnap mentünk már nem szívesen,de maradt.

Aztán 3. nap elszabadult a pokol!!

Ment másfél hetet/sajnos üvöltés,őrjöngés volt!!!/ aztán lebetegedett.Itthon volt másfél hetet!!Most hétfőn újra elindultunk és újra üvöltés,őrjöngés!Rossz hallani,de nem akarom feladni!Tegnap reggelre bárányhimlős lett,sajnos!!

Most azt hiszi azért nem kell mennie,mert ő nem szeretne!!

6. 03c4e4f52b (válaszként erre: 4. - 2ed619333f)
2010. ápr. 1. 15:05
A lányomat ebéd után elhozom fél egykor úgy hogy még nem is sokat van bent,és mindig kap csokit ezt azt mikor megyek érte !A hangsúly a reggeleken van.Oltári hisztiket csinál alig tudom felöltöztetni hiába ígérek én bármit is!! :(((
2010. ápr. 1. 15:01
Képzeljétek el ma reggel el se tudtam indulni vele időben mert olyan hisztit levágott,így később sikerült becsalnom az óvoda közeli boltba majd az oviba és így ott hagytam!Óvónő azt mondja ez a reggeli cirkusz csak nekem szol,mert az oviba elvan! Előre félek a holnapi naptól!!!
2010. ápr. 1. 14:57
Nekem is ezt csinálta a kisfiam, igaz hullámokban tört rá. Kezdetben semmi gond nem volt, aztán mikor észrevette, hogy ez most komoly, és nem csak akkor megyünk, ha kedvünk van, elkezdődött. Próbálkoztam meglepikkel, hogy kap vmit, ha nem sir, de nem jött be. Aztán egy ideig korábban jártam érte, még mikor aludt. Tehát olyan három körül. Ez bevált. Azóta nem sir.:) És ha lehetőségem van jutalom szabadnapokat csinálunk. Igy most úgy tűnik működik a dolog, de elkiabálni nem merem, inkább lekopogom.
2010. ápr. 1. 14:53
Szia! Nekünk hónapokig ez volt és már 5 éves a kisfiam, de ha hosszú hétvége van azután még mindig előfordul a sírás reggel. Hát csak kitartást tudok hozzá ajánlani, meg erőt. Trükköt sajnos nem :(
2010. ápr. 1. 14:52

szia

a mi ovinkba van de ővelük az a baj hgoy az anyuka nem foglakozik a kislánnyal eleget hétköznep dolgozik hétvégén meg kiadja a kislányt a nagymamának

2010. ápr. 1. 14:51
Sziasztok! Van köztetek valaki kinek a gyereke minden reggel sírva megy az oviba? Az én lányom már egy hónapja ezt csinálja és már teljesen kivagyok idegileg! Segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook