Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2017. szept. 13. 06:06

Valakinek van ötlete, hogy terhesség alatt mivel tudom kezelni a rosaceámat? Félidős vagyok. Aztán szoptatni kellene, tehát elég sokáig nem használhatom a legtöbb gyógyszert, krémet.

Rettenetesen nézek már ki. Vörös és tele van hólyagokkal. Akárhová megyek, mindenhol rémülten kérdezik, hogy mi történt az arcommal.

Nagyon el vagyok keseredve... :-(

2059. GabriellaWales (válaszként erre: 2056. - Pink 38)
2017. szept. 12. 19:28
Szia,en is probaltam utanajarni ennek a csaladomban,hogy kinek lehetett az arca rozaceas..Anyunak most is szep a bore,es mindket nagymamanak.Persze a rancokat es az oregsegi foltokat leszamitva,ami termeszetes folyamat.Apura sajnos nem emlekszek,mar nincs kozottunk..de anyu elmondasa szerint sose volt semmilyen borproblemaja!De megis tortent valami,amit eszrevettem es megdobbentem!Ez pedig a hugom,akivel evekig nem tartottuk a kapcsolatot..Szoval az o arcan is elkezdodott valami,de szerintem mar nem most!Igaz,hogy o eros dohanyos,ami biztosan nem hasznal :((
2058. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2057. - Pink 38)
2017. szept. 12. 18:03

Érdekes, ha visszaolvasnál pár oldalt, meg is találnád a választ...


Kolbi

2057. Pink 38
2017. szept. 10. 22:24
Érdekesség hogy nekem is az arcom bal oldalán van. A jobb oldalán is volt egy kis ideig de onnan el is tünt rövid időn belül. Nem értem ezt az egy oldalú dolgot....
2056. Pink 38 (válaszként erre: 2055. - GabriellaWales)
2017. szept. 10. 22:20

Szia!

Nálunk apai nagymamámnak vörös eres mindkét arca fele.

Lányának aki apu tesója Rosaceás lett a bőre inkább csak piros,foltos.Ő 52 éves.

Apum arca ugyanolyan vörös eres mint a mamáé,és vagyok én aki szintén Rosaceás lett az enyém a legcsúnyáb időnként gyulladt,göbös.33 éves korom óta szenvedek vele.

Én úgy tudom van örökletes hajlam ebben a betegségben, de nálunk inkább női ágon fordul elő.

2017. szept. 10. 13:55
Bejottek a huvos oszi idok Angliaban,igy az ego erzes is egyre gyakrabban elojon sajos :(( De csak az arcom bal oldalan,ugy mint eddig,szerencsere nem terjedt tovabb..A Soolantra kremet en sem merem abbahagyni,mert felek,hogy visszajonnek a gobok.Pici alapozoval szerencsere el tudom tuntetni az enyhe pirossagot.Idegenek,es akik nem ismernek,semmit sem vesznek eszre az arcomon..Azt szeretnem kerdezni,hogy ezt a rozacea betegseget oroklik a gyerekeink? Nekem 1 fiam van,epp kamaszorban es neha eszreveszek pirossagot az arcan,es sajnos pattanasai is vannak.De nekem ilyen koromban szep volt a borom,semmi rozaceara utalo jelre nem emlekszek,sot errol a borbetegsegrol nem is hallottam!
2054. rlnd01
2017. aug. 27. 08:52
Akkor ha pl rosacea elleni krémmel kezelném, nem múlna el ?
2053. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2052. - Rlnd01)
2017. aug. 26. 17:09

Úgy hívják, hogy erythema e pudore. A legtöbb rosáceás páciensnél a kórelőzményben említik, de nem szükségszeű, hogy minden EP-és rosáceás lesz.

Bőrgyógyász nem sokat tud tenni ellene (tanácsok az életmódra).


Kolbi

2052. rlnd01
2017. aug. 26. 14:12

Sziasztok. Kis iskolás korom óta szenvedek abban, hogy nagyon könnyen elvörösödök. Ezt elfogadtam, bár azt hozzá kell tennem, hogy elég jelentősen hozzátett a személyiség fejlődésemhez(csúfoltak stb). Azt vettem észre, ahogy telik múlik az idő, egyre súlyosabb a helyzet. Ez a negatív irányú fejlődés, amit én ennek tudok be, depresszióba sodort. Elhatároztam, hogy teszek ellene, és elkezdtem utána olvasni. Akkor jöttem rá, hogy valószínűleg rosacea-m van, ami nem is annyira ritka betegség.  Beírtam a Google -be és kidobta ezt a fórumot. Azért írtam le röviden a storymat, mert nem volt még időm végig olvasni a fórumot. Ezt későbbiekben meg fogok tenni, de addig is bármilyen segítséget, tapasztalatot szívesen fogadok. Már kértem időpontot a bőrgyógyászhoz, de ismerve a magyar egészségügyet, ez legalább másfél hónap.

Válaszokat előre is köszönöm.

2051. SSszonja
2017. aug. 24. 12:25
Sziasztok ismét.Olyan érdekes ez a kór.Kb fél éve semmi de semmi tünetem,de kb elfelejtettem hogy van erre ma bumm belobbant.arclángolás a semmiből.epp vmin felhúztam magam kis pici dolgon az válthtta ki mert más nem történt.de fura ez.
2050. GabriellaWales (válaszként erre: 2048. - Hedvig1)
2017. aug. 14. 18:20
Nagyon nehez megtalalni a megfelelo arcapolo termekeket.En is sokfelet kiprobaltam,a DrHazirol csak olvastam.En ugy tapasztalom,hogy csak 1-2 hetig jo valami,aztan elkezdi"nem szeretni"a borom.Rendeltem Rozacea Care csomagot,de sajnos nem valt be..LaRochePosay-t is probaltam,de az sem jo es meg sorolhatnam amiket kiprobaltam....Az Avene termekek valamivel jobbak,de az illatmentes valtozat tul zsiros.Nekem a Soolantra krem sokat segitett,de emelett is nagyon vigyazni kell mivel mosok arcot,milyen hidratalo kremet hasznalok nappal.
2049. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2048. - Hedvig1)
2017. aug. 14. 11:19

A fényképét elnézegetve fiatalabb koromban szívesen kipróbáltam volna, de most már hűséges és elég öreg vagyok.


Kolbi

2048. Hedvig1
2017. aug. 10. 18:24
DrHazi-t próbálta valaki?
2047. Hamil (válaszként erre: 2046. - SSszonja)
2017. aug. 9. 12:40
Folyamatosan jottek a gobok.Finaceat hasznaltam az valamennyire lehuzta,de mindig visszajottek mashol.Miota ezt hasznalom sehol semmi,szep tiszta a borom,de biztonsag kedveert 3 naponta bekenem.
2046. SSszonja (válaszként erre: 2045. - Hamil)
2017. aug. 8. 20:31
Neked milyen tüneted volt,min segített?
2045. Hamil
2017. aug. 8. 12:10

2016.12.08 an kezdetem a Soolantrat,most fogyott el a kenocs!

Ilyen jo hatast meg semmivel sem ertem el!!! Azota kb teljesen tunet mentes vagyok.

Kb 3naponta vekonyan bekenem az arcom.Ezt tovabbra is alkalmazom majd ill.megprobalom 4 naponta kenni.

2044. GabriellaWales (válaszként erre: 2043. - SSszonja)
2017. aug. 7. 18:30
En is ugy vagyok mint te,szeretem a meleget,persze a tul nagy forrosagban inkabb arnyekos helyet keresek.Feher boru vagyok,hamar leegek.A Soolantra krem nekem sokat segitett,de erzem,hogy nem mult el a rozacea,ott van az arcom bal oldalan csak most nyugalmi allapotban,szinte semmit nem lehet latni..Barcsak igy maradna,de sajnos nem hiszem.
2043. SSszonja (válaszként erre: 2042. - Reményhal)
2017. aug. 2. 12:27
Nekem ha nincs fűtés megszűnik minden tünetem.honapok óta semmi bajom.elore felek a fűtési szezontól.Napsütés se csinal semmit csakis akkor ha uvegablakon at kapom vagyis fülledt levegotlen helyen.na az halál.Lehet hogy a göbös verzióra viszont ez lehet a magyarázat.Az enyem szerintem sima érbaj.
2017. aug. 1. 11:28

Nézzétek mit találtam:

[link]

2041. Reményhal (válaszként erre: 2040. - SSszonja)
2017. júl. 13. 19:40
Köszi a választ! Thermálnak is! :)
2040. SSszonja (válaszként erre: 2028. - Reményhal)
2017. júl. 13. 19:29
Nekem pm alulműködésem van de mindig rendben vannak az értékeim es akkor is rendben volt mikor ez a kórság beütött.
2039. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 2029. - Reményhal)
2017. júl. 12. 23:40
Nekem is van mindkettő. :(
2038. Reményhal (válaszként erre: 2036. - 8f8f3a827e)
2017. júl. 12. 21:43

Akkor félreértettelek. Bocsánat! Megkövetlek.:)


Azért a gyógyulásban mindig lehet reménykedni. Csodák is vannak.:) Ráadásul egészen pontosan senki nem tudja, hogy miért lesz vki rozaceas. Az orvostudomány is fejlődik, derülnek ki új dolgok és néhány dolgot újra kell gondolni. A rozacea-t kelta átoknak is nevezik. Néhányan úgy gondolják, keletről hurcolták be az atkát. Lehet, hogy ez olyan dolog, hogy van, akit szívesen csípnek a szúnyogok, van akire rá se hederítenek. Lehet, h finom cukros a vérem vagy a hormonok felborulása miatt jobban kedvez a környezet a szaporodásuknak. Például nekem az is olyan érdekes, hogy nem akarom leírni a gyógyszer nevét ( nehogy mindenki kipróbálja, például én sem mertem), de sok A vitamint tartalmaz és májkárosító, de azt olvastam, hogy néha azt is felírják a makacs rozaceasoknak és olyat is olvastam, hogy soha többet nem volt a páciensnek panasza. Én arra gondoltam, hogy azért, mert a faggyúmirigyek elsorvadtak ( persze nem teljesen, nem jó a kifejezés) és nem volt mit kajálniuk a demodexeknek :) Szerinted ez buta gondolat? Olyan nehéz azt elfogadnom, hogy örökletes.Nekem nagyon sokáig éltek a dédszüleim is és senkit nem ismerek a rokonságban, akinek lett volna rozacea-ja.

2037. GabriellaWales (válaszként erre: 2034. - Reményhal)
2017. júl. 12. 20:59
En is koszonom a valaszodat :) Es orulok,hogy sokat javultal.Az en arcom is szep,ugy tunik a Soolantra legtobbunknek segit itt a forumon.Nalam a keringessel is gond lehet,ezert hidegek a vegtagjaim az idojaras lehulesevel.Illetve a combomon evek ota hajszalerek vannak,talan a visszer elojele?Ezert gondolom,hogy hajlamos vagyok az erbetegsegre.A rozacea is egyfajta erbetegseg,rossz keringes szerintem..De az en arcomon nincsenek lathato erek,semmi. Ezert mashoz nem tudom kotni a betegsegemet,mert durva gyomorproblemam nincs,nem eszek zsiros-tul fuszeres eteleket,szekrekedesem sincs.A tul sok bab,lencse,sargaborso viszont erzem,hogy nem jo.
2036. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2034. - Reményhal)
2017. júl. 12. 17:26

Bocsánat, az atkát folyamatosan irtom (irtatom) én is, de a páciensnek tisztában kell lennie azzal, hogy az eredmény átmeneti javulás lesz.


Irtom krémmel, szájon át adott szerrel és életmóddal.


Kolbi

2035. Reményhal (válaszként erre: 2033. - GabriellaWales)
2017. júl. 12. 08:30
Köszi, hogy írtál!
2034. Reményhal (válaszként erre: 2033. - GabriellaWales)
2017. júl. 12. 08:27
Én is vékony voltam egészen eddig. Most heti 3 futás, 2 edzéssel nem hízok. Csak kb 4 kiló van rajtam, nem ez a fő problémám.Soolantrat kb 2-3 hetente este még használok, de már tevezem, h végleg abbahagyom. Az égő érzés teljesen megszűnt. Kipp-kopp lekopogom.Nekem annyi maradt, h kb 2-3 hetente előjön egy pattanás. Tudom, h ez még az. Mások szerint mindenkinek van pattanása. Igen, csak ez nem mitesszer. Ilyenkor lekezelem, utána megint 2-3 hétig rendben. Vörösödni nem vörösödök, pedig heti háromszor futok, volt, h délben a napon. ( Csak akkor volt időm és akaraterőből futottam).Én nem csak Soolantrat használtam egy nagy csomó mindent. Demodexet irtottam. Tudom, h Kolbi szerint ennek nincs értelme,mert ez csak következmény, de ettől lettem tünetmentes.Másfél éve volt mikor kijöttek rajtam piros kiütésszerű pöttyök, ami később összefolytak és folyamatosan piros voltam és marta az arcomat vmi.Kb 1 éve, h ez az állapotom.
2033. GabriellaWales (válaszként erre: 2029. - Reményhal)
2017. júl. 12. 01:15
Nekem is volt pajzsmirigy betegsegem,regebben irtam rola,hogy meg is mutottek.Azota,sot valojaban eletem vegeig hormonpotlo tablettat kell szednem.Szerencsere nekem sulyproblemam sose volt,aklatilag vekony vagyok..Nem hallottam rola,hogy lenne osszefugges a rozaceaval,de szerintem is jobb ha utanajarsz. Hasznalod meg a Soolantrat? Es az ego erzes elojon nalad? En sajnos az idojaras lehulesevel tapasztalom az ego erzest is,ma este peldaul be kellett kapcsolnom a sutot :(( Ilyen az angol"nyar"!
2032. Vidaedit
2017. júl. 11. 21:41
Azt elfelejtettem írni, hogy sosem dohányoztam, alkoholt kb évente 2-3 alkalommal fogyasztok, akkor is minimálisat, mert nem bírom... A nagy melegre és a fényre érzékeny vagyok, nem tudok napozni, szalmakalap nélkül napon lenni, mert nagyon könnyen napszúrást kapok.
2031. Vidaedit
2017. júl. 11. 21:38

Sziasztok!

Bőrgyógyászom szerint rosaceám van. Kitágult erek nincsenek az arcomon, de pici piros gyulladt csomócskák igen, és könnyen elpirulok, melegben, testmozgás után, egy pohár bor elfogyasztása után... Soolantra krémet kaptam, most egy hónapja esténként használom és azt vettem észre, hogy azóta nem nagyon pirulok, melegben sem, és a göböcskék is jóval szebbek, simább a bőröm, egyenletesebb színű, hidratáltabb.

Most találtam erre a fórumra, ahol az egyik hozzászólásban rátaláltam a Raynaud szindrómára. Valószínűleg nekem is van olyanom, mert néha (teljesen változó, hogy milyen gyakorisággal, van, hogy egy héten kétszer is, de most pl. hónapok óta nem volt) hideg hatására teljesen érzéketlenné válik az ujjam vége, hófehér lesz és nagyon lassan tér vissza belé az élet. Ha meleg víz alá teszem, kb az az egyetlen, ami gyorsan hat, bár akkor meg vörös lesz és fáj, de gyorsabban túlvagyok rajta.

Lehet a kettő között összefüggés? Mármint a Raynaud és a rosacea között. Ha igen, van bármi tennivalóm? Lehet/kell ezt kezelni? Vagy csak éljek együtt vele? (A nagymamámnak is ugyanígy fehéredik az ujja, bár ő 97 éves... Én 40 vagyok.)

Köszönöm, ha tudtok válaszolni, segíteni.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook