Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ugrálókötelezés fogyaszt vagy csak az erőnlétünk fejlesztésében segít? fórum

Az ugrálókötelezés fogyaszt vagy csak az erőnlétünk fejlesztésében segít? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. szept. 2. 11:54

erőnlétünk fejlesztésében segít

legalábbis remélem!

2010. szept. 29. 20:01
Maga az ugrálókötelezés nagyon jó....én csak ajánlani tudom....mellette meg fehérjekurázni ami abból áll h. csak fehérhúst ehetsz semmi mást, és csak sütőpapirban készítsd el mert az olaj hizlal, ha simán sütőpapirban csináljátok akkor kevesebb a bevitt szénhidrát, de ha mellette mozogsz rendszeresen naponta 30 perc akkor egy hónap után rendesen meglátszik...plusz naponta 50 felülés, vagy ahogy bírjátok....én ezzel 10 kilót fogytam / hó és még mindig csinálom....és egy jó életmód....csak utána vigyázni kell hogy ne essünk vissza a rossz kajákra
41. eb367c2660 (válaszként erre: 40. - Jucmok)
2009. júl. 22. 09:19
Na ez tök szuper!..amikor kisebb voltam akkor rengeteget ugrálóköteleztem..mostanra már abbamaradt ..de szerintem újra elkezdem!! :D Bár nekem nem igazán megy a hullahop karika...:DD
40. Jucmok
2009. júl. 22. 08:25
Sziasztok! Én eddig rékáztam napi 20 percet, de kicsit unalmassá vált ezért gondoltam, kipróbálom az ugrálókötelet.Nagyon bevált, imádom. Minden nap 20 perc ugrálókötél és utána 10 perc hullahopp karika. Nem uncsi, közben tévézni szoktam. :) :) :) És nem mellékes,hogy a rékázós comb után kicsit bedurrant a combom és vastag maradt, a kötelezés után meg csak azt látom,hogy szálkásodom!!! :) :) :)
2009. júl. 13. 15:31
Biztos, hogy fogyaszt, csak én sajnos nem szeretek ugrálni!
2009. júl. 13. 13:48
Én is ugrálókötelezem! Szép Tesco gazdaságos rózsaszínnel! :) Eddig napi 20 percet bírok de szeretném felvinni egy órára mellette pedig Rubint Rékázok. Remélem így hatásos lesz! A nyújtás nagyon fontos mert akkor nem "durran be" a vádli!
2009. júl. 10. 09:36
:) akkor örülök...:)) Huhhh...azt nem tudom..passz :(
2009. júl. 8. 23:54
Koszonom szépen Crazy Girl! Jo volt elolvasni a cikket, már csak azt szeretném tudni, hogy napi hány perc ugrokotelezés hatása látványos mondjuk 2 honap alatt, vagy 4honap alatt! a karunkat is formálja valamennyire?
2009. júl. 6. 13:36

Ezt a cikket egy oldalon olvastam...remélem nem baj ha be másolom,hátha segít valakinek...:))



"


Egy helyben szökdelve kiváló kondíciót szerezhetünk, arról nem is beszélve, hogy e gyakorlat alakformálónak sem utolsó. A folyamatos ugrálás olyan mértékben emeli meg a pulzust, mintha könnyű iramban kocognánk, tehát mérsékelt terhelést jelent. A szív és érrendszer mellett pedig alaposan megdolgoztatja a comb és a lábszár izmait. Ez a látszólag játékos, gyermekkort idéző mozgásforma azonban komoly erőnléti hátteret biztosíthat élsportolóknak is, gondoljunk csak az ökölvívók, kick-box versenyzők, atléták felkészüléseire. De nem csak erőnléti célzattal érdemes ugrókötelezni. A kitartó szökdelés dinamikussá teszi járásunkat, a lépések robbanékonyabbak, kecsesebbek lesznek, a nehézkesebb járásúakra gyakorolt esztétikai hatás sem elhanyagolható.

Az ugrókötelezés az aerob mozgások közé tartozik, éppen ezért kiváló zsírégető. Előnye, de egyben hátránya is, hogy a kötél hajtásához, némi ügyességre van szükség, így bonyolultabb edzésforma, mint a futás vagy a gyaloglás. Viszont az ugrókötelezés sohasem válik unalmassá, mert ugrálhatunk egy lábon, páros lábon, hajthatjuk a kötelet „egyenesen” vagy „keresztbe”, illetve ugrókötelezhetünk egyedül – csak tőlünk függ, hogy rendszeresen gyakoroljunk -, de akár társaságban is.


Fontos, hogy milyen talajon ugrálunk. Mindig egyenes, stabil felületeke válasszunk, kerüljük a betont, helyette inkább füvön ugrókötelezzünk. Az ugrókötelezés helyszínét mindig úgy válasszuk ki, hogy sem a talaj – magas fűben nem lehet ugrókötelezni -, se pedig a környezet ne legyen zavaró. Kellemetlen és balesetveszélyes, ha valamibe beleakad az ugrókötél, nagy, szabad területeket keressünk. Az ugrókötél hossza sem mindegy. A túl rövid vagy a túl hosszú ugrókötél nem használható jó, sőt több bosszúságot okoz, mint örömöt. A kötél kiválasztásánál vegyük figyelembe, hogy a kötélnek „meg kell kerülnie téged”. Ha túl hosszú a kötél, akkor a fogónál meg tudjuk csomózni, ha viszont rövid, akkor nincs más megoldás, hosszabbat kell venni.


A kötelet csuklóból kell hajtani. Igyekezzünk elsajátítani a tökéletes technikát, de tartsuk be a mértékletesség elvét. Először napi 1-2 percet ugrókötelezzünk, és kondíciónk erősödésével emeljük az ugrókötelezéssel töltött idő hosszúságát. A bemelegítésről viszont sohase feledkezzünk el, akkor is be kell melegíteni, különös tekintettel a csukló, a tér és a derék ízületeire, ha csak napi fél percet ugrókötelezünk. Sok kicsi sokra megy, néhány hónap múlva már percekig tudunk ugrálni. Célszerű naplót vezetni, hogy nyomon tudjuk követni a teljesítményünk növekedését. Az ugrókötelezés hatására nem csak edzettebbek lehetünk, hanem karcsúbbak is. "

2009. júl. 2. 14:33
Mindkettő
33. hableány24 (válaszként erre: 32. - 5a5c6c6a02)
2009. júl. 2. 14:19
Köszi a választ!
2009. júl. 2. 13:59
egy edzés forma!az állóképességed erősítésére,a tűréshatárod kitolására szolgál azzal, hogy a szíved izomzatát is erősíti, valamint az izom megdolgoztatásával segít a hajszálerek képződésében. Minél több van belőlük, annál nagyobb az izom, ergo annál kevesebb dolga van a szívnek. Magas pulzusszámon, "lihegve" végzett gyakorlatok.
2009. júl. 2. 13:57
Mi az a cardios?
2009. júl. 2. 13:41
sziasztok! engem is az érdekel, hogy fogyaszt e, meg erosit e? végulis csak használ ha az élsportolok boxolok pl, ezt használják! mennyiért tudok JÓ ugrokotelet venni és hol?
29. a9338a7669 (válaszként erre: 22. - Vasolya)
2009. ápr. 24. 11:15
Ezt örömmel hallom, én is ezzel próbálkozom :) Mennyit ugráltál és hány naponta? Minden nap?
2009. ápr. 17. 15:28
Béres Alexandra Lendület című dvd-jén van egy 6 perces ugroköteles extra, és azt mondja hogy ha egy megcsináljuk egymás után 5×, akkor az fél óra kardios edzsésnek felel meg. Úgyhogy szerintem kardios edzsésnek is jó, meg persze fejleszti az állókésséget.
2009. ápr. 15. 08:46
Gondolod, hogy az erősítő dvd-kkel is lehet fogyni, nem csak erősít? Eltűnik a zsír is?
2009. ápr. 15. 07:38
Minden testmozgás fogyaszt,amit étkezés után legalább másfél órával végzünk.Ez erre is érvényes.
25. zsuzso100 (válaszként erre: 22. - Vasolya)
2009. ápr. 14. 22:12
És Te mennyi idő alatt fogytál és mennyit csináltál /alkalom, /hét?
24. zsuzso100 (válaszként erre: 23. - 75bb1970ba)
2009. ápr. 14. 22:11
Te lakásban csinálod? Nem verted még le a lámpát? :-)
2009. ápr. 6. 14:12
Mindkettő, a tapasztalatok alapján. Még nem kérdeztem meg az alattam lakót, hogy ők mit szólnak hozzá?!
2009. ápr. 6. 10:16
Én az ugrálókötélel nagyon sokat fogytam,szerintem mindent meg mozgat a kartól kezdve a has ,fenék ,comb,és a vádlit is erősíti.:))
2009. ápr. 6. 10:11
Minden mozgás fogyaszt.
2009. ápr. 6. 09:01

sziasztok. én is csatlakozok, jóóó az ugrálókötelezés!!! Régebben csináltam, 100 előre páros lábbal, majd csak jobb lábbal 100, majd bal lábbal 100, aztán hátrafele ugyanez, aztán levezetésként a végén sima "futás", azaz váltottlábas kötelezés előre 100, hátra 100.

Most is csinálnám, de...a szomszédok elég furán néznének rám, a garázsban meg nem fér el a kötél akadály nélkül, így sajnos nem tudom csinálni. pedig tényleg jó. nagyon megizzaszt, meg ugye fogyaszt is .

2008. márc. 12. 17:17
Biztosan fogyaszt,mint a legtöbb más mozgás forma is!szerintem!
18. direne
2008. febr. 21. 17:34
Szerintem fogyaszt is.
2007. szept. 24. 08:48
Én csak ajánlani tudom az ugrókötelezést, nagyon jó kardió gyakorlat, zsírégető.
16. dundy
2007. szept. 24. 06:54
Mennyi lenne a min. kötelezés időben? Gondolom az függ asúlytól is.
15. 7anna7
2007. aug. 27. 17:09
biztosan fogyaszt és növeli az erönlétet, az egyik ismerősöm sokáig boxolt és az edzésen mindig ugrálóköteleztek, én is probálkozom vele
2007. aug. 27. 16:01
Szerintem biztosan fogyaszt, persze nem árt, ha mellette diétázol. Már csak azért is, mert ha fél órát ugrálsz az nagyon jó, csak utána ne ess neki egy fél tábla szalonnának. Szóval próbáld meg a kettőt összehangolni. (Mármint a mozgást azzal, hogy mit eszel.)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook