Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napi 1200 kcal, nektek milyen egy napi menütök? fórum

Napi 1200 kcal, nektek milyen egy napi menütök? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
29. Iviiiiii (válaszként erre: 28. - Corby)
2010. márc. 23. 20:46
Ma jött az első, még nem ettem belőle, csak a túrórudit. Elég fura ízű, olyan se nem jó se nem rossz. Én egész napi menüt rendeltem mára, holnapra csak ebédet csütörtökre meg valamilyen ebédmenüt. Ha megkóstoltam a kajákat, beszámolok:) Az egész napos menük 1200-2000 ft között vannak, 4-5 fogás. Nekem soknak tűnik, mármint ebéd és vacsi is főtt kaja, én csak egyszer eszem egy nap főttet. Szerintem nem drága, főleg, hogy nem kell a főzéssel, és az egy főre való külön főzéssel bajlódni:) Csak azt nem értem miért nem írják ki a kcalt.
28. corby
2010. márc. 23. 20:17
Az a zsírégetőklubbos kaja,melyik?Ettél már ilyet?És egésznapra hoznak,vagy csak ebédet?Mennyibe kerül?
27. Iviiiiii (válaszként erre: 26. - Corby)
2010. márc. 23. 19:00
Nem mértem tegnap. Hétvégén becsúszott 1-2 fagyi, meg sütöttem gofrit (teljes kiőrlésű lisztből, édesítővel). Nem számoltam a kalóriát, de nem ettem sokat, szerintem nem léptem túl az 1200-at, de biztos ami biztos elkerültem a mérleget:) Rendeltem a hétre zsírégetőklubbos kaját, arra nem irják rá hány kalória :(
26. corby
2010. márc. 23. 14:49

Szia!



Ittvagyok,még taknyosan,de már jobban.HÉtfői mérlegelésem 64,5 kiló voltam.HÁt nagyon remélem hogy nem jön vissza ,mert sztem ez leginkább a betegségnek köszönhető.Tegnaptól nagyon figyelek megint a kajára.Ma fincsi husilevest ettem ebédre.Te hogy állsz?

2010. márc. 20. 09:46
Örülök, hogy jobban vagytok, és most a könyv majd segíteni fog!:) A betegséggel leadott kilók nagyon könnyen visszajönnek vigyázz!!
24. corby
2010. márc. 19. 14:21

Köszi!

Végre kicsit jobban vagyok,meg már a gyerek is.Totál kivan a gyomrom.Vasárnaptól szinte semmit nem ettem,csak a gyógyszert.Úgyhogy most nem diétázom,csak nem eszek.Nem bírok nyelni csak folyós dolgokat.Na ez az igazi fogyókúra.:)

Kaptam tegnap a férjemtől egy könyvet,amibe napi menük vannak leírva,és azokat lehet kombinálni,(napi 1200kcal),viszont nincs leírva hogy mondjuk a reggeli az hány kalória.

23. Iviiiiii (válaszként erre: 22. - Corby)
2010. márc. 18. 22:28
Jobbulást nektek! Én ma reggel 65,6 kg voltam:) Majd írj ha meggyógyultál, nagyon drukkolok.
22. corby (válaszként erre: 21. - Iviiiiii)
2010. márc. 17. 08:30

Szia!


Itt vagyok,csak annyira ramatyul vagyok,hogy el sem tudom mondani.Bár ma már egész jól érzem magam.

Mivel jól benyeltem valami vírsut(a dokim szerint csak megvagyok fázva,közben lázas vagyok fáj a fülem a nyakam a torkom,és még sorolhatnám)enni sem nagyon ettem/eszem.NEm tudok nyelni és nem is kívánok semmit,ugyhogy a hétvégi bűnözésnek szerintem semmi nyoma.Ma erőt vettem magamon,kikeltem az ágyból és megmértem magam.65,2!!Örülök neki,és most már jó lenne beszereznem egy nacit magamnak,mert már az övvel eggyütt is leesik,és tök idétlenül áll rajtam.

Kicsit helyrejövök,és újra számolgatok,most nics erőm.Ráadául szegény picurkám is beteg,félő volt hogy megint kórházba kerülünk,de egyenlőre jól van.

ÉN hétfőn szoktam méretközni,de van hogy pénteken is megmérem magam mert nem bírom ki.Centit nem szoktam mérni.DE lehet azt kéne.

2010. márc. 15. 07:20
Fél kilót híztam! :S Remélem neked jobb lesz, és jobbulást!
2010. márc. 14. 15:17
Hétfőn és csütörtökön. Szivem szerint minden nap mérném magam, de az hamis eredményekhez vezetne (állítólag). Az ideális (állítólag) a heti egy mérés, de én nem birom ki addig:) Centiket is mérek olyankor. Én is félek a holnapi méréstől, tegnap meg kellett ennem egy zsíros kenyeret. Mondjuk így 1265kcal lett a napi, de későn ettem azt a zsíros kenyeret. :(
19. corby (válaszként erre: 18. - Iviiiiii)
2010. márc. 14. 11:55

Lehet hogy majd kipróbálom ezt a süti,bár ez a hétvége igen csak gázs,ráadásul beteg vagyok,semmi erőm a számolgatáshz.Picurka is beteg,hát nem tudom milyen lessz a holnapi mérlegelés.:S

Te mikor szoktál méretkőzni?

18. Iviiiiii (válaszként erre: 17. - Corby)
2010. márc. 13. 15:32

Szia! 100g olyan sütiben 364kcal van (nagyjából), ha csak teljes kiőrlésű liszttel csinálod. Ha keversz bele korpát, kevesebb és még az emésztés is felgyorsul:) (a korpa 170kcal a teljes kiörlésű liszt 331) Nem tudom, hogy sütivel mennyi kcal-t ehettél meg. Szerintem ha egy tábla csokinyit számolsz, az nem csalás (450kcal). Legjobb ha lemozgod, amennyivel túllépted az 1200-t.

Ha salátázol, leírom az öntetet, amit én enni szoktam. Hasonlít az íze a tartárra, amit én nagyon szeretek, de diétás:)

Tejföl, só, bors, édesítő, mustár, citrom leve. Én mindig ilyen öntetet teszek a salátáimra. Sok sikert a hétfői méréshez, kiváncsian várom az eredményedet:)

17. corby (válaszként erre: 16. - Iviiiiii)
2010. márc. 12. 14:18

Helló!


Hú de jó neked,én a mai napon igen csak bűnöztem!!!Reggelire megettem a normális kajámat,aztán csináltuk a kisfiammal leveles tésztábvől sütit,lekvárosat és sajtosat.Jól befaltam belőle.NEmtudom hétfőn mit fog mutatni a mérleg....:S

MA megpróbálok nem enni többet,sajnos fogalmam sincs mennyi kalóriát ettem meg a sütikkel.De már úgy ki voltam éhezve rá.MÁr két hónapja nem eszek ilyeneket nagyon hiányzott.HOlnap egésznap csak salátát fogok enni.

És ebbe a sütibe mennyi kcal van?

2010. márc. 12. 08:50

Szia! Ma reggel rendesen kiszámoltam mennyi kcalt ettem! 268-at. Lemértem mindent, nem csaltam. Nem lett volna türelmem hozzá ha nem kezdünk beszélgetni!

Ebédre csőben sült brokkolit fogok enni, a brokkoliban csak 24 kcal van:) Persze ne migazi besamellel, hanem máshogy.

Egyszer megpróbáltam sütit sütni egész jó lett. Íme a recept:

teljes kiőrlésű liszt (és/vagy korpa)

cukormentes kakaópor

édesítő

sütőpor

kevés meleg tej

Mennyiséget sajnos nemtudok mondani, csak rakom és keverem mig jó íze nem lesz. A msszából kisebb részeket sütőpapiros tepsibe teszek, és megsütöm. Olyan ronda és finom süti:) A korpának borzalmas íze van ha nyersen megkostolod a tésztát, de ez a borzalmas íz valahogy kisül belőle!

Köszönöm a receptedet, még nem próbáltam ki, de ami késik nem múlik:)

15. corby
2010. márc. 11. 20:39

Igen,ismerősek ezek a piszkálódások,bár a férjem igen támogat benne.

Akkor eddig igen sok kilótól szabadultál már meg!Nagyon ügyes vagy!!!

Süti recept:

ALmás rétes,ha édesítővel csinálod akkor 1 szelet:155kcal

Linzer II:

36db

25 dkg liszt

25 dkg túró

25 dkg margarin

édesítő.

Az anyagokat összegyúrjuk,és 1-2 órán át a hűtőben pihentetjük.ALmás,meggyes,túrós lepényhez ajánljuk

1 db:87 kcal


Cseresznyés sütemény:

50 kdg cseresznye

5 dkg cukor

125 gramm liszt

porcukor

50 gramm porcukor

0,3l tej

3 tojás


A cseresznyét becukrozzuk,és 30 percig állni hagyjuk.

A tojást felverjük,hozzáadjuk a lisztet ,sót,porcukrot,végül beleöntjük a tejet,és jól elkeverjük.Zsíradékkal kikent sütőformába beleszórjuk a a cseresznyét,ránöntjük a tésztát,és 35-40 percig 180 .ra előmelegített sütőben megsütjük.Tetejére porcukrot szórunk.

Egy adag:255 kcal

2010. márc. 11. 20:24

Apu támogatása elég két oldalú:) Egyik oldal, hogy milyen drága ez a kenyér, a másik meg a vicces piszkálódás, hogy milyen nagy a hasam stb.Persze ez oda-vissza működik. Anyám csak irigykedik, mert ő is fogyni szeretne, csak még nem tudta rászánni magát, szóval folyton megkapom a magamét, hogy hogy képzelem, hogy ennyit fogytam (már 11,7 kg-t) A barátom eleinte nagyon támogatott, most már inkább csak elfogadja, mint "dilit"

Sütireceptet tudnál küldeni légyszíves?

13. corby
2010. márc. 11. 19:52

Igen tényleg olcsóbb!!!

Az álomsúly 58.ELőször 60-at találtam ki,de én is csináltam egy ilyen kalkulátort,és ott 58 kiló jött ki.Mellesleg a férjem is azt mondta legyek 58 mert ő is annyi.

AKkor a családod támogat ebben.A férjem engem is támogat.Csak az apóstól kaptam csokit,de hát ő nem tudja hogy fogyni szeretnék.:p


Nekem is egy naci az inspirációm.:)

12. Iviiiiii (válaszként erre: 11. - Corby)
2010. márc. 11. 18:33

58-at írtam be. Egy netes kalkulátor szerint 57 kg az ideális testsúlyom, de én 62-60-nal is jól érezném magam. Van egy "szűk gatyám" 27-es, nyári, abba szeretnék beleférni.

Felvágottal az a baj, hogy nem én járok vásárolni. És a pultban kapható általában olcsóbb, az eladó meg nem irja rá hány kcal:)

Nőnapra én Norbi csokit kaptam:)

A főtt kajákat nem szoktam kiszámolni, inkább keresek neten hasonló receptet amihez oda van írva, vagy bármit. Ez így nem pontos, de van hogy nem én főzök magamnak, és legalább nagyjából tudjam, mennyit eszem.

Neked mennyi az álomsúly?

11. corby (válaszként erre: 10. - Iviiiiii)
2010. márc. 11. 17:53

Hát a címét nem tudom sajnos mert egy fénymásolatom van nekem is,de talán cukorbetegeknek való.

Nem is könyv hanem inkább ilyen füzet szerű.

Felvágott??Hát igen nagy dilemma.Próbálok olyat venni(előrecsomagolt)amin rajta van a kalória.

Köszi nem kell a norbis,inkább maradok a mindent eszek csak keveset dolognál.

Édesség:hát elég nehéz megállnom,főleg ha a gyerek eszik egy csokit stb...Vagy ha kapok nőnapra egy csokit!!!:S

Én is inkább lassan de biztosan,csak vissza ne jöjjön.Szeretnék nyáron nem extra nagy ruhákba járni.

Pont a száénhidrátot akartam kérdezni,hogy mennyi lehet aból enni,vagy érdemes-e azt is számolni.:)

OLaj??ebbe a füzetbe vannak receptek oda van írva miből mekora adag kell.Nagyon megkönyíti a számolgatást.

Álom súly mennyi?

10. Iviiiiii (válaszként erre: 9. - Corby)
2010. márc. 11. 17:42

Meg tudod mondani annak a recepteskönyvnek a cimét? (ha kaphato boltban)

Mozgásra tudok ajánlani egy dvd-t. Rubint Rékának van egy olyanja, amin 20 perces edzések vannak, mindegyik más izomcsoportra. Ezt egyszer kell megvenni (vagy letölteni:)) szóval nem olyan drága mint az aerobik. Felvágottakról mit gondolsz? Engem annyira idegesít, hogy nincs rájuk írva hány kcal, netes táblázatokban meg van egyféle, pl. géponka. És abból én nemtudom, hogy az extrasovány csirkemellsonkám hány kcal. Tudom, hogy nem szabad 1000kcal alá menni, ezért kérdeztem, tudsz-e valami fogyókúrás kalóriabombát:) Inni, ásványvizet iszom, szénsavmentest, mert abból többet tudok:) A baj ott kezdődik, hogy a táskámba csak egy liter fér el, ezért jó ha a napi 2liter megvan. Azonkívül a Slice nevű szénsavas cukormentes üdítőt iszom. Elég finom, és csak 120Ft a két literes. Vagy van a bolero italpor, az is cukormentes, csak nem túl egészséges. Ha édességhiányom van akkor a 120kalóriás tejeskávét iszom (pici kávé, 2 édesítőbogyó, 2dl tej), vagy főzök pudingot, édesítőszerrel. Na arról nemtudom hány kcal, nem szoktam beleszámolni a napiba, ez is csalás:) 4 hetes Norbi diétát ha gondolod átküldöm, de előre szólok, hogy szörnyű!

Én is 66 kg vagyok :) Nem akarok gyorsan fogyni, mert az nem tartós, és a mindenféle étrendkiegészítő csodaszerekben sem hiszek. És nem számolok szénhidrátot, egyrészt mert nem tudom mennyit lehetne abból egy nap enni, másrészt mert akkor már a zsírt értelmesebb lenne számolni. Méregetni csak az olyan dolgokat szoktam amiben sok a kalória, és tudom, hogy csak keveset kéne ennem. (pl. kolbász) Amivel bajom van az az olaj. Sokmindent nem tudok olaj nélkül megfőzni, és az a minimális pici mennyiség amit odateszek nemtudom hány ml lehet. Te ezt figyelembe veszed?

9. corby (válaszként erre: 8. - Iviiiiii)
2010. márc. 11. 16:46

Én azt hittem hogy a norbi féle diéta változtatos.

ÉN egy kétheteset csináltam ,kibírtam de nagyon rossz volt,viszont az igért 8 kiló helyett csak 2 kilót adtam le.

Én is csalok néha,meg most hogy tönkre ment a mérlegem nem tudom pontosan kimérni hogy csak 10 dkg legyen.Nagyából mondjuk tudom az ilyen leveseket hogy két szedőkanál az egy deci.

Van egy receptes fűzetem,abban vannak receptek mindneféle és kalóriatartalom is.Sokkal könnyebb így.Ha mondjuk valamin nincs rajta a dobozán akkor vagy abba megnézem vagy a neten,ha meg egyáltalán nem találok róla semmit,akkor meg sem eszem,vagy ha mégis akkor egy hasonló dologhoz mérem.Nem pontosan 1200 kcal eszem,van hogy többre sikeredeik.VAgy pl néha már nem bnírom a vizet meginni ezért teszek bele szörpöt(energiaszegény,1dl 6 kcal)na azt van hogy nem számolom bele mert ha megcsinálok egy pohárral nem mérem ki hogy hány mililitert raktam bele.

Egy füzetbe írkálom hogy mit ettem és úgy könnyebb,főleg ha volt olyan nap amikor ugyanazt ettem.

Szerintem aki 100 kilós könyebben tud fogyni heti 2 kg,mint mondjuk én most vagyok 66.De gondolom egy idő után nekik is leáll.

ÉN most valami mozgást szeretnék,de itthon nincs időm rá mindig.ELjárni meg többe kerül a leves mint a hús.GOndolok itt a buszjegyre meg a belépőre.MOst a környéken kérdezősködöm tud-e valaki valami aerobic órát.Bár lehet nem fogom az elején bírni,mert kipurcanok.:p

Te mennyit iszol naponta?Én kb 2,5-3 l vizet.De néha becsúszik egy gyümilé is.

Ja és az édességgel vannak problémáim.

MÉg annyit akartam,hogy azért vigyázz 1000kcal alul ne nagyon menj,azt inkább kórházakba szokták csinálni ha jól tudom,de nem biztos,csak hallottam róla.

8. Iviiiiii (válaszként erre: 7. - Corby)
2010. márc. 11. 14:14
Szia! köszönöm az ötleteket! Én 4hetes norbit csináltam,de a második hét végére már nagyon rosszul lettem: szédültem, gyenge voltam, nem birtam az egyoldalú evést. Volt egy műsor a tv-ben ott 1500kcal-os diétával fogytak heti 2 kg-t. Ők 100kg-osak voltak:) Én a 3. hét norbi után kezdtem számolni a kaloriákat, hogy többféle dolgot ehessek, az február 21. volt. Azóta 1,5 kg-t fogytam, de nem csinálom teljesen jól. Egyik nap még 1000kcalt sem eszem másik nap meg épphogy 1500 alatt... ha ezen változtatnék, szerintem jobban menne. (és persze ha nem csalnék néha) fáraszto tud lenni ez a számolgatás, te hogy csinálod, hogy egyszerűbb legyen? Nincs mindenre ráirva a kalóriatartalma:S
2010. márc. 11. 10:50
És te mikor kezdted el milyen súllyal és mennyit adtál már le ezzel a kalóriszámlálással?
6. corby (válaszként erre: 5. - Iviiiiii)
2010. márc. 11. 10:40

SZia!


Nos,hát a mai napo ugy fog kinézni előreláthatólag:

Reggel megittam egy nescafét vízzel,ami 79kcal

és egy vaniliás shaket tejjel 2dl ami 166kcal

egy pohár narancslevet ami 2dl és 82 kcal

ebédre

káposztát fogok enni sajtal joghurttal ami 300kcal egy adag

délután lehet hogy valami gyümit,vagy joghurot de kb 200-300 kcal legyen, majd vacsira ami 17-18 között zajlik eszem teljes kiörlésű kenyeret (tartós)kiszámoltam 24,4 kcal van egy szeletbe,erre fogok kenni retek krémet ami egy adag 94 kcal.

A napom úgy néz ki hogy:reggeli kávém 6-kor,reggelim 8-kor,ebéd 12-kor,uzsi 15-kor és a vacsi legkésőbb 18-kor.

A legtöbb kalóriát inkább reggel vagy ebédre fogyasztom.

Esetleg a délutáni kávéd mellé ehetnél egy joghurtot,vagy ez a shake is nagyon jó és rossmanba vettem 1200,- ért.Lehet tejjel és vízzel is csinálni,sztem nagyon finom és igencsak jól lakom vele főleg ha tejjel csinálom.Ja és van hogy rudit(85 kcal) eszem ilyenkor,vagy egy fél kiflit(75kcal)vagy zabfalatot 3db ot és hozzá 2dl tejcsit.Vagy vannak sütit receptjeim diétás esetleg nézek majd valamit és leírom neked.

5. Iviiiiii (válaszként erre: 4. - Corby)
2010. márc. 11. 08:10
Jó reggelt:) bocsi az este eltüntem. Nekem általában az a bajom, hogy túl kevés a kalória:) Mert igyekszem csak Norbi 1-es dolgokat enni, így pl tegnap 800 volt. Délutáni tejeskávéval szoktam ezt növelni (ami 120kcal) de ne ma legjobb módszer. Nem tudsz valamit, amit csak úgy bekaphatnék napközben, hogy följebb menjen a kalória, de nem csoki, műzliszelet, gyümölcs, hanem diétás dolog? ( És olcsó is:))
2010. márc. 10. 20:47

Köszi szépen rendik vagytok.

Van szakácskönyvem abból leskelődöm,de kíváncsi vagyok ki hogy csinálja.Meg persze jó olyanokkal dumálni akik ugyanabban a cipőben járnak.Én próbálok mindnenfélét enni,és nem főzök külön magamnak.

Ma reggelire

egy kiflit ettem,tejjel

ebédre fél kiflit és zöldborsó főzeléket.

uzsira joghurtot

vacsira pedig egy shaket ittam.A napi kalória bevitelem így volt 1185 kcal.És pechemre tönkre ment a mérlegem ugyhogy kb tudom hogy mennyi volt a főzi.

Egyébként Iviiiiiii sztem is elég az 1200 kcal,iagz az elején furcsa volt,hogy úristen azelőtt mennyit ettem pedig azt gondoltam hogy nem eszem sokat.De igen sokat ettem.Most 17-18 között vacsizok,onnantól csak vizet iszom.

3. e7eb9848dd (válaszként erre: 1. - Corby)
2010. márc. 10. 20:20
Szia én is számolom a kalóriákat és a ch-t is,de a norbi mellett.nézz be az adatlapomra,ott alul a táncoló salikra kattintassz és bent vagy a blogomban,ott minden este bevezetem,hogy mit és mennyit eszek,hátha segít nézd meg.
2010. márc. 10. 20:19
Szia! Én is ezt (próbálom) csinálni. Az 1200kcalt könnyű betartani, van ,hogy 1000-t sem eszem meg. Nem azért mert szenvedni akarok, hanem, mert elég annyi és kész. Én általában diétás kenyérből készült szendvicset reggelizem, ebédre vagy levest vagy natúr húst, vacsira mg salátát, vagy puffasztott búzábol készült szendvicset. Tornázom minden nap, vagy este itthon picit, vagy lemegyek edzőterembe. Így lemegy heti 1 kg, ami nekem elég:)
2010. márc. 10. 20:15

Sziasztok!


Én két hónapja kezdtem el diétázni.Az utolsó 3 hétben már csak a kalóriákat számolom.Először egy kéthetes fogyókúrát csináltam,de nem hozta meg a várva várt hatást.Ezért döntöttem úgy hogy a kalóriákat számolom.

SZívesen cserélnék tapasztalatok,vagy fogadnék jó tanácsot,és recepteket,esetleg valami jó kis tornagyakorlatot főleg comb és fenék részre.

Beus

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook