Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meg akarták mérgezni a kutyáimat. Lelkibeteg lettem. fórum

Meg akarták mérgezni a kutyáimat. Lelkibeteg lettem. (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 22. 14:01

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, egy kivülálló jobban, és hidegfejjel látja a dolgokat.

Mint lent említettem az őr át lett helyezve, és ezért dobta be a mérgezett tojást, ja azt még talán nem is írtam, hogy az utcánkban én szoktam a szemetet felszedni, s mióta ez az őr ott volt a kerítés mellé öntötte a szemetét, tehát nem a konténerbe vitte hanem kiöntötte a keritésen az út mellé ahol mi is járuk. Na én mint rendesen elkezdem a szemetet szeni, kesztyű stb. Egyszercsak vagy öt fött tojás a szemét között amit az őr kiöntött. Ezekben nem volt méreg. Ez elött is szinte biztos voltam hogy ő volt. De ez útán 100% hogy ő tette. Mivel elkerült onnan és nem ették meg nem foglalkoztam a témával. Azt hittem megszabadultam, De tegnap megtudtam, hogy újra itt dolgozik. Nem tudom mit csináljak, szeretném a tudtára adni, hogy tudom hogy a mérgezett tojást dobott be. Nehogy megismétlődjön. Egy ismerősőm azt mondja hagyjam, ne foglalkozam vele. De félek hogy újra megteszi!

Ti mit tennétek a helyembe??? Kérlek segítsetek.

2010. febr. 22. 13:57
Ma elvittem a dokihoz a tojást, patkányméreg volt benne. Megköszönte hogy bevittem. Olyan rendes volt. Azt mondta, ha megette volna valamelyik kutya nem halt voltna meg ilyen kis mennyiségtől. Ahhoz sokkal többet kellene megenniük.
31. Gabriellaxp (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2010. febr. 21. 19:41

Helló!

Járunk iskolába, több mint egy éve. Ezzel nem foglalkoznak. Erre nem tanítják a kutyákat. De ha meg is van tanítva, egy jó falatra sem csábul el? Persze ha nem vagy mellette. Ha az udvaron talál valami finomat, nem eszi meg? Nem kell így elfogadnia senkitől. Csak találta a saját területén. Hála az égnek a tojást nem ették meg.

2010. febr. 21. 19:10

Én is azt mondom újból olyanon rágódni ami nem is biztos, teljesen felesleges.

Tanács: vidd el a kutyát iskolába ahol megtanítják csak a te kezedből , vagy saját edényéből fogadjon el ennivalót. Akkor nem kell lelkibetegnek lenned. Az enyém csak tőlem fogadta el, nem nehéz megtanítani.

Ez a lelkibeteg kifejezés meg tényleg erős. Sajnos hány ember a gyermekét veszíti el és talpon van erős, itt a hoxán is akad bőven. Nem szabad egy potenciális eseten agonizálni. Mondom abban a helyzetben, hogy én is szeretem az állatokat és igen családtagként éltek, élnek velünk.

29. spinneli (válaszként erre: 28. - Gabriellaxp)
2010. febr. 21. 15:37

kevés dolog miatt válok idegbeteggé ez tény, valahogy úgy tapasztaltam hatékonyabb az életben ha a legtöbb helyzetben objektívebbek tudunk maradni.


Természetesen mivel te egy semmivel nem bizonyítható dolog miatt nem alszol és rágod magad jobb ember vagy és tartalmasabb életet élsz, mint én.

:)

28. Gabriellaxp (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2010. febr. 21. 14:47

Szerintem te sem kezelnéd ilyen lezseren, ha rólad és a te kutyáidról lenne szó.

Persze csak az tudja átérezni a dolgot akinek volt már kutyája és családtagnak számít.

27. spinneli (válaszként erre: 26. - Gabriellaxp)
2010. febr. 21. 14:40

Nem láttam még ilyet, de a következtetéseidre semmi bizonyíték nincsen, úgyhogy magadat is kár túráztatni rajta, és mint konkrét tényt kezelni.

Ha kiderül, hogy mérgezett, ha kiderül, hogy a kutyádnak szánták akkor el lehet kezdeni lépéseket tenni, pláne, hogy lehet semmi alapja az egésznek.

26. Gabriellaxp (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2010. febr. 21. 14:38

Helló!

Elhiheted én lennék a legboldogabb ha a toljás egy normális főtt tojásnak nézne ki. Egy hámozott tojás kivülröl fehér belül piros az egyik fele. Te láttál már ilyet? Mert ha igen, akkor mindenképen jelezd, nagyon meg tudna nyugtatni.

Hogy nem a kutyáknak szánták szerinted. Kinek? Nekem, nem szoktam a földröl fött tojásokat piros belsővel eszegetni. Alig aludtam az éjszaka. Szeretném bevizsgáltalni a tojást. Nagyon jó lenne ha kidrülne, hogy valami természetellenes tojás. És nem kellene attol rettegnem. Mikor történik, valami végzetes.

2010. febr. 21. 11:47
Igazad van bocsi.
24. spinneli (válaszként erre: 23. - 66cec28b76)
2010. febr. 21. 11:42
nem is rólad van szó, hanem a topiknyitóról-oda se neki.
23. 66cec28b76 (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2010. febr. 21. 07:44
Bevallotta a szomszéd hogy ő volt. Nem mi nyomoztuk ki. Mi csak megosztjuk a tapasztalatokat.
2010. febr. 20. 22:23

1. Nem biztos, hogy mérgezett

2. nem biztos, hogy a kutyádnak szánták


De öröm, hogy már megvan a konkrét tettes is cirka 2 és fél óra után itt a hoxázók segítségével, vasat neki.

21. linksys (válaszként erre: 9. - Gabriellaxp)
2010. febr. 20. 22:01
Akkor ez a tipikus bosszúállás,nem talált rajtad más fogást, és a kutyákon akar törleszteni..hát ez olyanok szokták tenni, akik gerinctelenek...
20. 66cec28b76 (válaszként erre: 17. - MMMaya)
2010. febr. 20. 21:59
Tudom nekem is van 3Rosszcsont.
19. linksys (válaszként erre: 12. - MMMaya)
2010. febr. 20. 21:59

Nálunk is a szomszéd kutyák sokszor ugatnak éjjel is és zavróak, de akkor sem csinálnék ilyent.


Sajnos az ember a szomszéádaival kell,hogy egymás mellett éljen,de nem mindenkivel lehet dolgokat megbeszélni,,mert inkább szörnyű dolgokat csinálnak.


És mindig azon állnak bosszút, aki nem tehet semmit sem róla..

18. MMMaya (válaszként erre: 15. - 66cec28b76)
2010. febr. 20. 21:54
Valóban bosszantó, de ez nem megoldás, főleg, hogy a kutya gazdája a másik szomszédom volt, ezt a mérgezős is tudta :((( Gonosz, rosszindulatú emberek... :(
17. MMMaya (válaszként erre: 14. - 66cec28b76)
2010. febr. 20. 21:53
Másfél évesen még minden érdekes... :(((
2010. febr. 20. 21:03
Sajnos,nekünk két cicánkat mérgezték meg.Az egyik elpusztult sajnos,a másikat még meg tudtuk menteni,pedig kétszer mérgezték meg.
15. 66cec28b76 (válaszként erre: 13. - MMMaya)
2010. febr. 20. 20:47
Mondjuk az elég bosszantó mikor szétszedik a kerítést. Mi is jártunk így , na de tüzelt a kutyánk és jöttek udvarolni. Na de van megoldás ere is.
14. 66cec28b76 (válaszként erre: 5. - MMMaya)
2010. febr. 20. 20:45
Őrület! Pont ezt akartam kérdezni hogy tudom nem hülye a gyereked de mivan ha megkóstolja azt a szalonnadarabot? Barom emberek vannak gyerekek.
13. MMMaya (válaszként erre: 12. - MMMaya)
2010. febr. 20. 20:44
Akkor azért tette ki, mert volt a kerítésünkön egy hatalmas lyuk, amit előtte egy német juhász féle kutyus szedte széd, ő azt akarta lemérgezni :(
12. MMMaya (válaszként erre: 8. - Linksys)
2010. febr. 20. 20:36

Szia :)

Nem kérdeztem, egyszerűen csak átmentem, bedörömböltem a kapun és kész tények elé álltottam. Tudtam, hogy csak ő lehet. Nem volt más választása, akkor látta be a saját butaságát, mikor mondtam neki, hogy a gyerek ott járkál, akkor másfél volt a fiam.

Szerencsére azóta ilyen nem történt, de szerintem már csak idő kérdése, mert a kutyáink nagyon zavarják őket :(( Elég ugatós a pulink, de hát, ez a dolga...

11. 74463bc518 (válaszként erre: 10. - Gabriellaxp)
2010. febr. 20. 20:35
Gondolom csak, hogy a szomszéd, de a tényen nem változtat.
10. Gabriellaxp (válaszként erre: 3. - 74463bc518)
2010. febr. 20. 19:50

yohanna

Nagyon sajnálom, a pulid! Tudod ki tette?

9. Gabriellaxp (válaszként erre: 2. - Linksys)
2010. febr. 20. 19:46

Szia!

Egyetlen egy valaki jár a fejembe. A szomszédban van egy cég. És az őrt a fönökével, helyre kellett igazitani. Sajnos hiába szóltam neki. Szemtelen volt, és a főnökének szóltam. Rajta kivül senki haragosom nincs. Vele sem veszekedtem. De egyszerűen rákényszeritett erre a lépésre. De ez persze csak feltevés. De más nem jöhet szóba. A kutyák senkivel nem tettek rosszat. Mégcsak az ugatásukkal sem zavaják a szomszédokat. Jólneveltek, nem ugatnak este. Szóval ők nem hibáztak az biztos.

8. linksys (válaszként erre: 5. - MMMaya)
2010. febr. 20. 19:44
Szia:) És bevállalta a szomszéd ,hogy ő tette oda, és miért? Nem lehet azt megbeszélni, ha valakinek valamilyen gondja van ..és ráadásul a kisgyerek is ott szaladgál, aki biztos sok mindent beszed a szájába...micsoda őrült emberek.Jól tetted,hogy átmentél,...ez a minimum..
2010. febr. 20. 19:41

őrület!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

én már nem kutyázom,de 19évig kutyáztam

de ha ilyet hallok,ki ver a viz!!!!!!!!!

2010. febr. 20. 19:40

pár napig vidd be őket,és csak ugy enged ki ha át vizsgálsz mindent!!!!!!!! én ezt tenném,nehéz de próbáld meg!


meg szolj mindenkinek,az esetről! riassz mindenkit,figyeljünk egymásra!

2010. febr. 20. 19:39

:( Te jó ég :(((


Azt hittem csak az én szomszédom ekkora barom :(


Így már mi is jártunk, a kerítés mellett, a mi kertünkben! volt egy szalonnadarab, beleforgatva méregbe... Olyan helyen ahol a kisfiammal naponta 2x elmentem akkor...

Hát mit mondjak, én nem bírtam uralkodni magamon és átmentem. Azóta nem fordult ilyen elő, de mondtam neki, ha csak egy macskám is eltűnik, feljelentem. Elég volt már :(

2010. febr. 20. 19:39
Sajnos nem tudsz mit tenni. Előre meg ne aggódj, hogy mi lehet...hiszen akkor az utcára se lehetne kimenni, mi lesz ha az én fejemre esik a tégla alapon. Amíg az orvos nem mond biztosat addig meg a tojásról sem mondhatod, hogy mérgezett. Igaz én nem vagyok szakértő. Nekem is vannak állataim, de elhesegetem az ilyen gondolatokat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook