Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy horgász bácsi bűne... fórum

Egy horgász bácsi bűne... (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 14. 23:53

Végig olvastam,szinte az összes hozzá szólást,de atém a horgászatról szólt.Ez a bácsi 61-éves kisnyugdijjas.Én 63-éves,nyugdijjas horgász vagyo immár 52-éve végig engedélyel./118000-Ft a nyugdijjam/Nyugdijjazásom elött 28 évig a bkv nál voltam buszvezető(42 év munkaviszony)Dokumentáltan 3340 órát dolgoztam átlagosan,volt olyan hónap ahol 36 nap után volt egy szabadnapom,ezért adják akórkedvezményt.Én nem tudom mit dolgozott ez aszegény kisnyugdijjas,,de az átkosban még képzetlenül is tudottvolna olyan munkát vállalni amitől most nem kéne siránkozni a kis nyugdijj miatt.A törvény pedig egyértelmü aki engedély nélkül horgászik ,az büntetendő cselekményt követ el.3-5000-Ft között kiváltható az engedély államijegy fogási napló.Aztán váltható akár kedvezményes napijegy.

az engedély nélkül horgászó atöbbi horgászt lopja meg akik mindezért fizetnek.Arról az erkölcsi rombolásról nem is beszélve amit azokkal a fiatalokkal követ el ,akik felé a mi korosztályunknak kutya kötelessége jó és követendő példát mutatnunk,még akkor is ha a nagy gazemberek büntetlenül lopnak milliárdokat.Ez a mi erkölcsi kötelességünket nem irja felül.

39. 3b816157ed (válaszként erre: 36. - Ec882cfc9f)
2010. febr. 7. 09:35

ezt viszont tényleg jól leírtad

további szép napot

38. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 36. - Ec882cfc9f)
2010. febr. 7. 09:34

Sajnos ez igy igaz amit leírtál....hiába a választások...látszólag a mi kezünkben van a öntés...addig a pillanatig onnantól kezdve mint akinek átmosták az agyát...le van sz@rva a köznép...

Húsz éve építkeztünk, akkor egy gyerek már meg volt, albérletbe laktunk, amit tudtunk saját magunk megcsináltunk, (még mindig nincs kész teljesen)

Beköltöztünk újra terhes lettem mivel ahogy illik aláírtunk még egy gyereket... megszülettek az ikrek..én gyesen, a páromnak akkor szünt meg a cége és alakult át kft.nek. munkahely volt...de meló nem... patt helyzet, nekünk is küldték a végrehajtós levelet......bizony minden munkát elvállat, csak megmaradjon a házunk..én pedig otthon a 3 gyerekkel......senkinek sem könnyű ha csak nincsen sok-sok nullás takarék könyve....nekem sincs....

Nagyon nagy változásokra van szükség...mikor kijelenti valaki ő nem megy szoc. munkára de a segély az kéne neki...sorban potyognak a gyerekek...

sajnos hogy ide juttatták az emberek többségét...

Ma is dolgozom reggel 8-tól holnap reggel 7-ig....

én örülök hogy van munkám..nem mindig volt...

Nagyon meg tudom érteni az elkeseredésedet...én is átéltem...depresszióval megtűzdelve.....sőt akár kerülhetek újra olyan helyzetben..hiszen ki tudja mit hoz a jövő...DE NAGYON NEM AKAROK OLYAT MÉG EGYSZER!!!

Szívből kívánom hogy minél hamarabb forduljon jobbra a sorotok!!

2010. febr. 7. 09:22

Egyébként az a 10%-nyi munkanélküli is azért munkanélküli, mert jobban szereti otthon a pi..ját vakarni, mint húzni az igát.

Direkt úgy akarták, hogy megszűnjön a munkahelyük, és utcára kerüljenek, ez volt a céluk.

Lusta büdös dögök, nemhogy keresnének, legalább találnának.

Nem hogy ilyen szipiszupi emberkék lennének, mint te.

Na mentem éhendögleni...

36. ec882cfc9f (válaszként erre: 34. - 3c2c8696c4)
2010. febr. 7. 09:20

Jó, ha már nekem szólt: pont az a gondom, hogy fillérekért kell dolgozni megszakadásig, ami a gyerekekkel töltött idő rovására megy, de a megélhetésre még mindig nem elég.

Pl. négyfős családra (két szülő, két gyerek) 200 ezer fölött van a létminimum, de a minimálbér 70 valamennyi, a CSP 26 ezer, az kb. 160-170 ezer. A létminimumba nem szokták bekalkulálni, hogy kell fizetni lakáshitelt is, és olyan minimális rezsivel szokták kiszámolni, amit szerintem csak napelemekkel és házi víztisztítóval-ásott kúttal tudnak összehozni, mert nekünk nem megy.

Érdekes, a szüleinknek sem megy. A barátainknak sem megy.

Sír mindenki, hogy fogy a magyar, ki fog nyugdíjat termelni, és ilyen hülyeségek, de két fiatal ember nem tud a közös fizetéséből felnevelni tisztességgel két gyereket, mert lakni is kell, enni is kell, ruha is kell.

Vagy nyomorogva, vagy nem vállalnak gyereket.

(Vagy ami még rosszabb: a gyerekekből élnek sokan, ezért van nekik 5-6.)

Basszuskulcs, hát de sokat is várok az élettől: a munkabér legyen elég a számlákra és kajára, ne vigyék el házat a fejünk felől.

Hát tényleg, miért is nem dolgozok a kisbaba mellett úgy, hogy nincs kire bízni, és a férjem is csak napi 8 órát dolgozik, heti 6 nap, nem 12-őt heti 7 nap, és akkor akár 5 ezer forinttal többet is kaphatna!


Tudod mit?

Dögöljünk éhen mind: a nyugdíjas bácsi is, amiért a 41 ezer mellett nem ment el még háromszakba dolgozni, mint az okosok, meg mi is, amiért kitojtam két kenyérpusztító kis nyomorékot a világra, ahelyett, hogy inkább még két állást keresek!

Miközben mások azon agyalnak, milyen a jó bejárónő, milyen pónin lovagoljon a gyereke, elég-e a 450 négyzetméter két embernek, és a három kocsi, illetve mekkora legyen idén a szilikoncicije, mert mennek a Bahamákra nyaralni, és nem tudni, ott mi a divat.

Ugye, Dömike?


Valahogy most úgy érzem, k.vára nem fog hiányozni a net, legalább nem kell beszélnem senkivel.

35. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 34. - 3c2c8696c4)
2010. febr. 7. 08:19

Bocs... csak az első sor a válasz a te észrevételedre...

A munkanélküli véleményem az zsákbamacskának szolt!

34. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 33. - 3b816157ed)
2010. febr. 7. 08:17

..............nos....én is ismerek!!!!!! de nem mindenki..................nem kellene általánosítani!!!!!!

én is voltam munkanélkülin..nem is keveset, van 3 gyerekem, akartam munkahelyet tettem érte és most van!!!


Tudom hogy ha nincs, az bizony nagyon rossz, de dolgoztam takarítóként, fillérekért bedolgozást vállaltam, helyettesítettem boltban......aki keres az talál lehetőséget....

2010. febr. 7. 00:11
egyébként ismerek egy pár halőrt, megvan a véleményem róluk, hogy ........................
2010. febr. 7. 00:08

em az ilyen embereket kellene megbűntetni akik éhesek

hanem azokat akik felt szemtelenül az arcunkba röhögve teszik zsebre a milliárdokat

2010. febr. 7. 00:07

akkor olcsóbb a tojást megvenni mint pipit tartani


én nem így gondolom

fájt kiadni annó 400 ft-t egy doboz tojcsiért

és megesszük pár nap alatt

2010. febr. 7. 00:06

ja gondolom, hogy olcsóbb a boltba a hal

ki eszi meg a kövér zsíros hájas tenyész pontyot

29. 3b816157ed (válaszként erre: 24. - Ec882cfc9f)
2010. febr. 7. 00:04
ez nevetséges és mélyen felháborító
28. manul
2010. febr. 6. 23:11

Ha nincs engedélye a horgásznak,a halőrnek jogában áll elvenni a felszerelését.

A mostani horgászbotok szénszálasak illetve üvegszálasak amiket nem könnyű elégetni.

Szerintem a bácsi"házi készítésű"felszereléssel horgászott!

A horgászat nem éppen olcsó hobbi,azok akik engedély nélkül horgásznak megkárosítják azokat,akik kemény pénzeket fizetnek ki halasításra és egyéb dolgokra.

Ettől függetlenül sajnálom a bácsit én nem vettem volna el tőle a halat.

27. badonyimariaeva (válaszként erre: 26. - Ec882cfc9f)
2010. febr. 6. 22:27
Nagyon sajnálom, ne haragudj!
26. ec882cfc9f (válaszként erre: 25. - Badonyimariaeva)
2010. febr. 6. 22:19

Figyelj, én most "búcsúzom" az internettől, ha lejár a hűségidő, ezt és a tévét is lemondjuk.

Nem járok fodrászhoz, nem veszek könyvet, nem eszek egy normális ételt hónapok óta.

Nincs olyan költséges hobbink, de már ezekről régen lemondtunk. Nem kötök, nem csinálok semmit, mert drága. A férjem évente vett egy-egy makettet, de már azt sem, mert nincs rá pénz.

El nem tudod képzelni, mi mindenről lemondtam már. És még csak most jön a neheze: most számoltam össze, hogy nyáron már az evésről vagy a villanyról, esetleg a vízről kéne lemondanunk.

Szerintem nem olyan fontos a horgászat.


Ha a bácsi azért ment horgászni, mert kell a hal húsa, olcsóbb lett volna, ha megveszi boltban.

Ha a horgászat a hobbija, ahogy te írod, horgászszenvedély miatt, akkor sajnos kénytelen az ilyen úri huncutságokról lemondani, vagy horgásszon ott, ahol az ingyen van.

25. badonyimariaeva (válaszként erre: 24. - Ec882cfc9f)
2010. febr. 6. 22:11

Nincs igazad!

Te nem tudod, hogy milyen a horgászszenvedély!

Nem csupán a hal a lényeg!!!

Nem tudom Te mit szólnál hozzá, ha le kéne mondanod a szeretett hobbidról?

Belegondoltál már?

Egy kicsit el kéne gondolkozni, a saját mivoltunkon, majd utána ítélkezni szegény emberek felett!

24. ec882cfc9f (válaszként erre: 1. - Add65ea990)
2010. febr. 6. 21:26

Pont most nyitottam egy siránkozós fórumot.

Nem a bácsi az egyetlen, aki nem tud megélni.

Mondjuk, a horgászás pont a gazdagok sportja. Drága a felszerelés, drága a napijegy, a csalétek, minden.

Ezzel az erővel siránkozhatnál, hogy miért nem hagyják a szegény embert ugyanúgy vitorlázni, mint a milliomost, vagy miért nincs minden nőnek szilikoncicije, miért csak a gazdagoknak lehet.

Bocs, de a horgászásért fizetni kell. Ha a bácsinak nincs rá pénze, ne horgásszon. Kb. a csali és a botok árából vehetett volna egy csomó halat.

Aki horgászik, tudja, hogy azért a pár kiló pontyért, amit esetleg kifog egy olcsóbb felszereléssel, mennyire nem éri meg kifizetni az egész hóbelebancot. :((( Megvenni olcsóbb.

23. survivor3 (válaszként erre: 6. - 3c2c8696c4)
2010. febr. 6. 21:04

Melyik bolygón adnak 5.000 és 15.000 forint között éves engedélyt? (Jó, az Ipoly folyóra kb. 8.000 Ft , de hal sincs benne...)

Egy napijegyet már nem lehet kapni 2500 Ft alatt.


Sajnálom a bácsit de sajna ilyen szar világban és országban élünk...

22. 2104cc91e8 (válaszként erre: 21. - 2104cc91e8)
2010. febr. 6. 20:53

Az biztosan olcsó, ha pl. egy-két darab 4-5000.- Ft.-os horgászbotot miegymást elégetnek!!!

Pláne egy kisnyugdíjas embernél:(

Na, nem mondom tovább :((

21. 2104cc91e8 (válaszként erre: 20. - Frutty)
2010. febr. 6. 20:51
Talán bizony börtönbe kellett volna csukni úgy 15-20 évre, ugye ?!
20. frutty (válaszként erre: 1. - Add65ea990)
2010. febr. 6. 20:48

szabály az szabály!

a halat jogossan vissza engedték a bácsival.de a botot csak elszokták kobozni-

sz szabálytalan ha elégetik.

még a bácsi olcson meguszta..

19. bancsi77 (válaszként erre: 18. - 3c2c8696c4)
2010. febr. 6. 20:46
Köszi, de az apu horgászik:)
18. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 17. - Bancsi77)
2010. febr. 6. 20:44
Itt súgják mögöttem...halasitás 15.000, tagság 1000, takarítás 1000 állami jegy 1000=18.000Ft beprotezsáljalak???...:-)))))
17. bancsi77 (válaszként erre: 6. - 3c2c8696c4)
2010. febr. 6. 20:41
hát nem tudom merre 5-15000, mert mifelénk 35000 Ft.
16. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 12. - 2104cc91e8)
2010. febr. 6. 20:38
okés...igen csak én voltam a béna, nem olvastam elég figyelmesen...elégetni tényleg nincs joga!!!
2010. febr. 6. 20:37
hmm nekem csak ez jött le a filmből.... h szerencsétlen h járt, és még hány ember lehet ilyen helyzetben...:S
14. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 11. - Vidámfarkas)
2010. febr. 6. 20:37
na szép.....sajna ez így igaz....:-((((((((
2010. febr. 6. 20:35
úgy h kilenc bottal horgászott egy rendszámn élküli csónakkal, nah de kérem nem ez a lényeg hanem h 41.000 éljen meg és még a hobbiját is fizesse meg ebből a kevéske pénzből:s
12. 2104cc91e8 (válaszként erre: 9. - 3c2c8696c4)
2010. febr. 6. 20:34
Mert az emberi jóérzésem azt diktálja, azért gondoltam, hogy nincs joga elégetni!!!!!
11. vidámfarkas (válaszként erre: 1. - Add65ea990)
2010. febr. 6. 20:33

Ha teljesen végignézted volna,akkor láttad volna azt,hogy éppen "gondolatébresztő" a film :)

Arról szólt,hogy bemutatták a nyugdijas bácsi, egy jómódu és egy "névtelen" csapat horgászását.

A bácsi egy viszonylag kis halat fogott,tehát őt elkapják(ták), a jómódu, motoros csónakból,kampóval horgászott,amivel nem szabad,mert sérti a halakat,ki is fogott 5 nagyhalat,amit elrejtett mire odaértek hozzá az ellenőrök,akiknek azt mondta semmit nem fogott,hiába a jó felszerelése és a hivatalos engedélye. Volt a névtelen csapat,akik kihelyezett hálóval halásztak és teherautóval vitték el a halakat,NOS ez a gondolatébresztő része ennek a kisfilmnek,ugyanis őket még a közuti ellenőrző rendőr is csak ránézésre simán továbbengedte. Ez a mai helyzet nálunk minden téren,aki kicsi,azt még jobban elnyomják,aki jómódu, az már tudja hogy kell eltitkolni azt,amit szerzett,de legjobban azok lopnak,akit mindenki ismer,mert puszipajtásaik vannak mindenütt :(. Amugy ez egy müvészfilm volt, önkéntes szereplőkkel :))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook