Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiskutyát szeretnék a 3 éves kislányomnak. Melyik fajtát ajánlanátok? Kertes házban lakunk. fórum

Kiskutyát szeretnék a 3 éves kislányomnak. Melyik fajtát ajánlanátok? Kertes házban lakunk. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
86. cukifalat (válaszként erre: 85. - BollerKrisz)
2010. ápr. 23. 07:13

nem olvastam végig a forumot...


azt ugye tudod h a Border Collie munka kutya???,


én is imádom, a következő kutyám szívem szerint az lenne, de...

a környékünkön van egy és a gazdák azt mondják h alig lehet lefárasztani a kutyát ééééssss gazda függő (pl rövid ideig lehet csak egyedül hagyni, stb)

2010. márc. 29. 08:15
Mégiscsak a Border Collie maradt. Már 3 hetes a kicsi, a tenyésztő folyamatosan küld róla képet. Igazán ennivaló, már a kislányomnak is tetszik. Tequila-nak fogják hívni.
84. Ata06
2010. febr. 4. 21:15

Még a Skótjuhász kutya is ideális lenne a számotokra! Itt megnézheted!

[link]

83. Ata06
2010. febr. 4. 20:41

[link]

Nézd meg itt! Itt még vannak kölykök!

82. 7c79ff1565 (válaszként erre: 81. - BollerKrisz)
2010. febr. 4. 14:53
nm. Annyit azért érdemes nektek tudni, ha valamit megengedtek neki egyszer, azt onnantól el is fogja várni. Pl. Ha megengeded neki majd hogy bemenjen a házba, akkor azt onnantól el is várja, természetesnek tartja majd, és ha netán ellenkezel neki, hogy mégse mehet be, akkor szó szerint megfordul, jó magasan felemeli a fejét, és pökkhendien, dacosan elmegy arrébb és megsértődik. utána meg ha odamész, akkor úgy kell puncsolni neki, mert meghallgatja amit mondasz, majd ha érdektelennek találja szintén elfordítjaa fejét, h hagyd békén:-) Iszonyúan durva, mint egy ember lenne, viselkedésre meg egy gyerekhez hasonlít annyira akarja h vele foglalkozzanak. Szerintem gyerek mellett vele nem lesz gond a kutyussal, lesz vele is foglalkozva, mega gyerek is örül neki, na meg ti is. Sok sikert, végül is találtatok kutyát?
81. BollerKrisz (válaszként erre: 80. - 7c79ff1565)
2010. febr. 4. 14:37

köszi.


Tényleg ennivalóak. Azt hiszem ennél a fajtánál maradunk, mert a kislányom is nagyon rákattant, és az autóba is befér. Mert ha már van kutyus, az családtag lesz, így jön velünk mindenhová, kivéve a nagybevásárlásokra.


köszi még egyszer

2010. febr. 3. 22:03
küldtem privit:-)
79. BollerKrisz (válaszként erre: 78. - 7c79ff1565)
2010. febr. 3. 21:46
Esetleg tudnál priviben ajánlani megbízható tenyésztőt, vagy olyat, akinek fajtatiszta párja van és lettek kicsinyei? Törzskönyv nem kell, csak fajta kutyus legyen. Mindegy hol van az országban, érte tudunk menni.
2010. febr. 3. 21:44
én nemhallottam még h túltenyésztett a kutya, nevelés kérdése az egész szerintem. Egyfajtiszta szamojéd engedelmes, viszont büszke, öntelt, és szeretetre vágyik, és azt vissza is adja. Gyereket meg sose bánt, meg időseket sem. ettől nemhinném h félni kéne. Amúgy a szamojédok szép maszkos kutyák, ha esetleg ilyenetek lenne, akkor olyat válassz ,amelynek az arcán jobban látszódik a világosabb sötétebb eltérés, emrt az nagykorára nagyon ki fogja emelni. Ha kant választasz annak szinte körbe fogva van gallérja és úgy néz ki mint egy fehér oroszlán ksiebb testben:-)
2010. febr. 3. 21:41

Bocs, hogy 2 részletben:


A telek nagy, rohanni való hely van bőven és a szomszédoknak is nagy hangos kutyusaik vannak, senkit nem zavarna, minket sem, ha ugat. Ez a dolga. Kis faluban lakunk, ahol nincsenek nagyon közel a szomszéd házak. Ebből gond nem lenne. Csak a gyereket meg ne harapja SOHA!!!

2010. febr. 3. 21:38

Ez a fajta végre a lányomnak is tetszik, nem úgy mint a collie. Abból akárhány fajta képet mutattam, kis kutyus, nagy kutyus, barnás, feketés mindig azt mondta, hogy nem ilyen kell neki. Viszont a szamojedre egyből azt mondta, hogy ez jöhet, mert tetszik.

Egy kérdés még vele:

Az uramnak volt régen 15-20 éve ilyen kutyusa, ajándékba kapta Sajószentpéterről és képzeljétek áll. "beltenyészet" volt, mert hiába foglalkozott vele, bolond volt a kutyus és mindenkinek neki akart menni, agresszív volt, ha rájött a bolondóra. (az uram jámbor lelkű, meg nem ütné, tehát a kuttyal volt a baj)

Hogy lehet kikerülni, hogy ne legyen túltenyésztett a kutyus? Csak bízni lehet az eladóban?

75. 7c79ff1565 (válaszként erre: 74. - Ata06)
2010. febr. 3. 21:28

nem is az a baj, h ugat, hanem az h nagyon emsszire elhallatszik, viszont ez nem mindig baj..


neked is van szamid?

74. Ata06
2010. febr. 3. 21:21

A samoyede utánozhatatlan játszópajtása a gyerekeknek, figyelmes és őrző. Határtalanul türelmes, húzogatni hagyja a fülét, lovagolni lehet rajta, hagyja magát macerálni.

Viszont nagyon ugatós!

2010. febr. 3. 21:09
nagyon az, anyumékat én megleptem egy kis szuka kölyökkel, mikor kisfiam született, vele nőtt együtt, msot két éves a fiam, a kutya igaz nagyobb testű, mint a képen is látod, de esze ágába sins bántani. Engedi h a száját is tépje. a leírásban is van, keress több oldalt, ott leírják. tipikus olyan kutya, aki a gyereket is "sajátjának" tekinti, annyira óvja. Viszont nagyon játékos, szereti ha szeretik. Kicsit meg is tud sértődni ez a kutyafajta(lehet a többi is) olyankor hátatfordít a gazdának, és duzzog szó szerint. Nem hullajtja a szőrét, dupla bundával rendelkezik, viszonylag hosszú fehér a szőre, a napfényben ezüstös csillogó a bundája. Nekünk egy hibája van, viszonylag hangosan ugat. Jó házőrzésre, de inkább társként és hobbykutyusként tartják. Anyumékhoz senki se mer bemenni, de elég emberbarát. (de ezt lehet tanítani, h idegent nem beengedni) Annyit tudok még hozzátenni, iszonyat értelmes. Betakarja saját magát takaróval, ha fázik, ha nem ér el valamit odahúz valami ládát v olyat amire ráálhat, és feláll.
2010. febr. 3. 20:27
Most nézzük a szamojedet. Nagyon tündéri. Mennyire szereti a gyerekeket???? Mennyire strapabíró gyereknyúzás terén???
71. Ata06 (válaszként erre: 60. - Megryan)
2010. febr. 3. 18:33

Ez tényleg nagyon jó keverék!

Bár a képeken inkább a moszkvai őrkutyát látom bennük!

2010. febr. 3. 18:18
és nincs az a szokásos kutyaszaguk keress rá a neten, fehér szibériai szamojéd. van leírás ,h milyen természetűek, aki ismeri, az tuti tudja, aki nem, a szamojédek oylanok, mintha mindig mosolyognának:-)
2010. febr. 3. 18:09
a szamojédek nagyon szeretik a gyerekeket, szép kutyák, és szófogadóak.
68. pemete (válaszként erre: 67. - BollerKrisz)
2010. febr. 3. 17:53
:DDD Vagy kiszőkíted egy-két helyen:p
67. BollerKrisz (válaszként erre: 66. - Pemete)
2010. febr. 3. 17:37

Nemsokára hazamegyünk, azért is keressük a kutyust. Csak a hal Norvég.


Persze, nem a gyerek fog kutyust választani, csak félek, hogy egyáltalán nem fog vele foglalkozni, és azt nem szeretném. A halnál nem jött be az, hogy mondjuk csíkos lesz.

Legfeljebb festek rá néhány fehér pöttyöt temperával...

66. pemete (válaszként erre: 65. - Megryan)
2010. febr. 3. 16:08
Mondjuk ők nem Magyarországon élnek, úgyhogy hiába tetszik meg nekik bármelyik is:(
2010. febr. 3. 15:59

Ezen a menhelyen 11 KÖLYÖK várja jobb sorát.


[link]


hátha megtetszik valamelyik képe

64. pemete
2010. febr. 3. 15:27
Rakok a képeim közé foltos kuttyokat:)
63. Hajnal89 (válaszként erre: 51. - BollerKrisz)
2010. febr. 3. 15:26
Ez tényleg nem normális.:S Az lenne a cél,hogy elvigyék szegényeket,nem hogy elriasztani a gazdi jelölteket.Ma már mindenből pénzt csinálnak:@ Én már találkoztam kicsi kutyival menhelyen,de gondolom őket hamarabb elviszik.Bár nekem a kor nem számít,ha boldog életet biztosíthatok,persze ez nem a topichoz tartozik,de kitartóan kampányolok a keverékek mellett.^^""
62. pemete (válaszként erre: 59. - BollerKrisz)
2010. febr. 3. 15:24
A dalmata tényleg nem olyan jó választás, mert azok nagyon szökősek, és nem akarok szemét lenni, de nem valami okos kutyák!
61. megryan (válaszként erre: 59. - BollerKrisz)
2010. febr. 3. 15:23

pöttyösnek a collie sem nevezhető. :)


Dalmata viszont tényleg nem olyan jó kisgyerek mellé, makacs, türelmetlen.


Viszont a kutya pöttyössége inkább ne írja felül a természetét.

lehet hogy ha mutattok neki más kutya képeket, megtetszik, hiszen 3 évesen hamar változik az izlés.

60. megryan (válaszként erre: 58. - Ata06)
2010. febr. 3. 15:21

Puli és moszkvai őrkutya keverékek.


Így közepes mérettel nagyon jó házörzők lesznek.

2010. febr. 3. 14:31

Megryan valóban gyönyörűek.


Ata kert van bőven: 2.000 nm, és parkosítjuk, csak egy kicsi lesz veteményes és virágos, de azt elkerítjük. A foglalkozás a kutyussal nem okoz gondot, mert otthon leszek (tervek szerint) a majdani tesóval, így lesz rá időm.


Csak az a baj, hogy a kislányomnak nem igazán tetszik, mert ő pöttyöset szeretne. Ezzel már megjártuk, mert halacskát akart, de csíkosat. Itt Norvégban ilyet nem kaptunk, ezért vettünk egy aranyhalat. Majd megveszett, amíg kibontottuk a csomagból, de mikor meglátta közölte, hogy cseréljük ki, mert nem csíkos. Mondtuk, ha nagyobb lesz lesznek csíkjai, hátha beveszi, de etetni sem akarja, mert nem csíkos. Hát ettől félek a kutyusnál is. Dalmatát nem akarok.

58. Ata06 (válaszként erre: 57. - Megryan)
2010. febr. 3. 11:05

Gyönyörűek! Úgy megdögönyőzném őket!

Ha kertesházam lenne nem sokat gondolkodnék rajta.

Milyen fajtájúak?

57. megryan (válaszként erre: 53. - BollerKrisz)
2010. febr. 3. 10:59

KÉT GYÖNYÖRŰ KUTYUS KERESI SZERETŐ GAZDIJÁT.


A FEKETE FIÚ A BARNA KISLÁNY.


KÉPEK A NAPLÓMBAN.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook