Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés után mennyi idővel lehet biztonságosan hüvelyi úton szülni? fórum

Császármetszés után mennyi idővel lehet biztonságosan hüvelyi úton szülni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. dec. 11. 16:15

Sziasztok!


Nyitottunk egy klubot a témában, akit érdekel szívesen látjuk!

95. eperlevél (válaszként erre: 94. - Beuanya)
2010. márc. 21. 19:19
betöltött 11., kedden megyek uh-ra, de voltam már a dokimnál, mikor papíron betöltöttem a 7. hetet
94. beuanya (válaszként erre: 84. - Eperlevél)
2010. márc. 21. 18:07

Igazából nem tudom pontosan miért jelentette ki már most. Nem tudok róla, hogy maradandó sérülésem (fizikai) lett volna a leválás, vagy a császár miatt. Annyit tudok, hogy a méhben kialakult egy pici oxigénhiányos rész, aminek rendbe kell jönni, de úgy értelmeztem, hogy ez csak a próbálkozásig eltöltendő időt befolyásolja. Szrintem max lelki tényezőkkel magyarázható, hogy nem engedne szülni. De én nagyon bízom benne, hogy addig még sok idő eltelik, és mire odaérünk még a véleménye is megváltozhat. Legalább egy picit engedne vajúdni, hogy ne programozottan legyen "kikapva" onnan a baba.

Igazán nem is tudom miért gondolkodom most ezen, hisz még nagyon messze vagyok sajnos a pozitív teszttől :( :(

Te most hányadik hétben jársz? Dokinál voltatok már?

93. eperlevél (válaszként erre: 92. - Bluemoon1978)
2010. márc. 20. 14:45
köszi:)
92. bluemoon1978 (válaszként erre: 81. - Eperlevél)
2010. márc. 20. 13:23
Gratula a kistesóhoz!
91. eperlevél (válaszként erre: 90. - Szilvaaa)
2010. márc. 20. 11:00
Köszi, persze, csak az ésszerűség határain belül. :) Nem fogok végletekig ragaszkodni hozzá, ha nem megy, hát nem megy. De nagyon-nagyon szeretném.
90. Szilvaaa (válaszként erre: 81. - Eperlevél)
2010. márc. 19. 22:34
Gratula a Kistesóhoz, nekem október 4-én születet a lányom:) "küzdj a természetes szülésért", de csak az ésszerűség határain belül... Szép terhességet neked!
89. Szilvaaa (válaszként erre: 70. - Bluemoon1978)
2010. márc. 19. 22:30

Sok erőt és kitartást kívánok Neked!

Saját tapasztalatom nincs, mert nekem mind a 2 gyermekem természetes úton született. de itt a házunkban sorra születnek a babák (új építésű ház, sok fiatallal és szocpolt is sokan vettek igénybe, így a kötelezettség" miatt is jönnek a bébik:).

A felettünk lakó barátnőm júniusban szülte a 2. kisfiát és ugyanúgy, mint az elsőnél 17 óra vajúdás után császározni kellett, mert nagy volt a baba és nem tágult rendesen... A két gyerek közt 18 hónap van. Felettük pedig a másik barátnőm 3 hete szülte a kisfiát természetes úton. Neki 2007. májusában császárral született a lánya és most simán ment minden:) itt 33 hónap van a 2 gyerek közt...

Szóval nagyon nehéz, tutit egyik orvos sem fog neked mondani, de az a jó ha megpróbálod. Sok kórház van ahol a dokik egyáltalán nem zárják ki a császár utáni természetes szülés lehetőségét, de aztán lehet, hogy a természet közbeszól... A lényeg úgyis a végeredmény, attól semmivel sem kevesebb egy anya (szerintem kapcsolatban sem a gyermekével), hogy nem természetes úton hanem császárral szül A lényeg az EGÉSZSÉG és ezt Te tudod a legjobban! Kicsi angyalkád fentről fog segíteni Neked!!!!

88. bluemoon1978 (válaszként erre: 82. - Beuanya)
2010. márc. 16. 09:24
Én nem azt mondom, hogy mindenképp simán kell szülni, ha baj van, akkor is, de legalább nem szabad elzárkózni tőle...az orvos a szülés minden pillanatában figyeli a heget, ennek függvényében tud dönteni!
2010. márc. 15. 20:23

én császárral születtem, utánam anyukám még 3x szült simán


régen nem csináltak ekkora gondot abból, hogy volt már egy császárod:)

86. eperlevél (válaszként erre: 85. - Lolita63)
2010. márc. 15. 20:21
:O
2010. márc. 15. 20:21

Én még mindig érzem a császár helyét,minden időváltozást megérzek,pedig 25 éve volt.

Van egy ismerősöm,3 császárja volt,és 12 gyerek anyja:)Egyik jött a másik után.Most 37 éves.

84. eperlevél (válaszként erre: 82. - Beuanya)
2010. márc. 15. 20:18

Sajnálom, hogy ez történt veletek


Arra kíváncsi lennék,ha nem gond, hogy miért mondja az orvosod, hogy nem lenne neked biztonságos simán szülni?

Szenvedtél valami komolyabb károsodást a lepényleválás és a császár miatt? Csak mert pont ilyen esetben engedik inkább simán szülni a kismamikat. Mármint ha császár előtt már volt egy sima szülésed.

2010. márc. 15. 20:15
abban viszont egyetértek maximálisan, hogy nagyon sok már sajnos a császár, és sajnos sokszor indokolatlanul elvégzik, kényelmi, vagy a fene tudja milyen szempontból :( :( :(
82. beuanya (válaszként erre: 77. - Eperlevél)
2010. márc. 15. 20:14

Igen, hidd el én is elkondolkodtam egy pillanatra azon, hogy orvost váltok, DE, azonnal ráébredtem, hogy mit is gondolnék. Már elvesztettem egy babát, nem tudnám megbocsájtani magamnak (és más se nekem jogosan) ha újra történne valami baj, mondjuk azért mert én ragaszkodom a sima szüléshez. Tudom nagyon kicsi az esélye annak, hogy baj lehet, de láthatjuk mégis megtörténik.

Már szültem természetes úton, és mindennél jobban szerettem volna újra átélni ezt, és nem magam miatt, hanem azért aggódom, hogy esetleg nem indul be azonnal a tejem, vagy megviseli a babát, hogy "csak úgy" kiveszik onnan, és persze a legfontosabb, hogy ahogy kikerül ebbe a vilábba nem tarthatom azonnal a kezemben.

Hidd el ez nagyon nehéz "döntés" nekem. Nagyon szomorú vagyok azóta is, hoyg ezt megbeszéltük, pedig még húú mennyire messze vagyok sajnos szüléstől.


Egyébként Neked nagy nagy gratula, nem régen derülhetett ki, hogy babát vársz!


(ez persze nem tartozik ide, én épp ma egy éve teszteltem pozitívat. nagyon nehéz, ha eszembe jut)

81. eperlevél (válaszként erre: 80. - Bluemoon1978)
2010. márc. 15. 17:27

nekem is hónapokig fájt a sebem, talán még most is néha, pedig már több mint két éve


én nagyon megszenvedtem utána, a pisilés gondot okozott, mert a hólyagom is fájt


a gerincbe adott érzéstelenítőtől hónapokig zsibbadt a bal kezem két ujja és a lábamon is


most úgy néz ki októberben születik a kistesó és küzdeni fogok a sima szülésért

80. bluemoon1978 (válaszként erre: 79. - Eperlevél)
2010. márc. 15. 16:54
Ha lett volna választási lehetősége (ami sajnos nem volt) én is a hüvelyi úton szüléshez ragaszkodtam volna...pedig aztán voltak fájdalmaim bőven...de a császár az nagyon gáz, még most is sokat fáj a sebem, nagyon nehezen épülök fel belőle! Arról nem is beszélve, hogy nagyon féltem/félek a gerincbe kapott érzéstelenítőtől!
2010. márc. 15. 10:38
Akkor sem éri el az 1 százalékot a hegszétválás veszélye és ez nagyon kicsi. Azokat könnyebben engedik szülni természetesen akik simán majd császárral szültek, bár már ki tudja. Az a baj, h. a dokiknak is egyszerűbb a császár, sajnos. Épp most olvastam, h. lassan már több császárt látnak a szülésznek tanuló orvosok mint sima szülést.
78. bluemoon1978 (válaszként erre: 77. - Eperlevél)
2010. márc. 15. 08:56
Ezzel maximálisan egyetértek, bár én még nem szültem csak császárral!!!
2010. márc. 14. 14:28

Sziasztok!


A császár témához annyit szeretnék hozzáfűzni, ha természetes úton szeretnétek szülni keressétek meg a megfelelő orvost, mert sajnos az orvosok nagy százaléka már akkor kijelenti, hogy lehetetlen, mikor még ezt nem is lehet megmondani. Az a legnagyobb gond, hogy be vannak szarva a perektől.


Csak egy kis érdekesség: USA-ban több császár után szülnek nők természetes úton...


Szóval, ha kell, váltsatok orvost, mert az nem normális, hogy valaki már akkor elzárkózik a sima szüléstől mikor még teherbe sem estél. Biztosan a 36. hét betöltésével lehet megmondani mire lehet számítani, mert a heg állapota akkortól mérvadó.

Főleg, ha már szültél a császár előtt simán...

2010. márc. 14. 12:50

Kedves Bluemoon!

Sajnálom, de valóban jobb így a kislányodnak! Ő már egy Angyalka és fentről mosolyog ránk, ahogyan a többi Angyalka is! Sajnos, hogy így alakult, ez igazságtalan és értelmetlen! A jövőt szabad csak nézni és pozitívan gondolkozni és koncentrálni a következő terhességre!

Beuanya! Mi kedden megyünk egy új nőgyógyászhoz, mert az én régi orvosom, nos arról inkább no comment. Elmúlt a szúrkálás a hasamban, de megkérdeztem és a frontok miatt volt. Most nálam is megvizsgálja ez a doki és majd megírom, mi volt. Én is gyanítom, hogy egy évet fog mondani ez az orvos is. Majd csak eltellik az idő valahogy!Kitartás mindenkinek!

75. bluemoon1978 (válaszként erre: 74. - Beuanya)
2010. márc. 14. 09:45

Szia,


Elég óvatos az orvosod! Nekem kevesebbet mondtak, olyat is hallottam, hogy 4 hónap, csak akkor tuti császárral kell szülni...mi nem várunk ennyit, kb. 9 hónapot fogunk és utána újra próbálkozunk! Ja, és én is szeretnék természetes úton szülni, mert a sebem olykor még most is fáj...kíváncsi leszek, hogy lesz-e olyan, aki enged legalább próbálkozni!

2010. márc. 13. 19:07

Sziasztok


Voltam a héten a dokimnál. Megvizsgált, mindent rendben talált, de Ő 1 évet javasolt a műtéttől számítva. Akkortól próbálkozhatunk, ami október. Jó messze van még nagyon nehéz lesz kivárni, de nem tehetünk mást, hisz az egészségünkről van szó. Ráadásul rákérdeztem, hogy ha odakerülünk megpróbálhatnánk-e természetesen szülni. Ő nem engedne engem bele egy vajúdásba az előzményekre való tekintettel. Nagyon nagyon elszomorodtam, de meg kell értenem, hogy ezt az áldozatot meg kell hozni ahhoz, hogy újra babánk lehessen.

73. beuanya (válaszként erre: 72. - Bluemoon1978)
2010. márc. 10. 15:51

Mielőbbi jobbulást Neked!!!! Sajnálom :( :(


A másik dologra, ja csak sajna a mi és a ti esetetekben nem a két gyerkőc közötti korkülönbségről, hanem a szülések között eltelt időről tudunk csak beszélni :(

72. bluemoon1978 (válaszként erre: 71. - Beuanya)
2010. márc. 9. 20:10

Elég vacakul vagyok, korábban is pánikbeteg voltam ami most erősebben kijött...nem tudom mi lesz!

Igen, nekünk azt mondták, hogy az ideális ha 18-24 hónap van a két gyermek között!

2010. márc. 9. 20:00

Sziasztok


Bluemoon,

már lassan egy hónapja... hogy vagytok?? Bár ez elég hülye kérdés...

Akkor ezek szerint Nektek is 9 hónapot mondtak várakozásra?


Dóri,

Mi lett a szurkálással? Elmentél végül dokihoz?

Én most tervezem, mert picit fáj a hasam, meg megkérdezem Ő mit mond, mit lát a seben, stb.

70. bluemoon1978 (válaszként erre: 69. - Wididóri)
2010. márc. 9. 13:00
Sajnos a kislányom február 11-én meghalt, eddig bírta szegényke...tudom, hogy jobb így neki, de nekem nagyon nehéz...Ami a következő babát illeti, nekem azt mondták, hogy ezt a tavaszt és nyarat hagyjuk ki, utána már lehet próbálkozni...már alig várom!
2010. márc. 8. 10:39

Kedves Bluemoon!

Nagyon sajnálom, amin keresztülmentek! Teljesen megértelek, nagyon rossz látni, a kisbabád szenvedését! Kitartást, sok erőt és mielőbbi babavárást kívánok!

Engem a 32. héten császároztak meg, mert elzáródott a köldökzsinór. 6 napot élt a kisfiúnk. Beuanyával már beszélgettünk, Anettet pedig az Angyalok szüleiről ismerem. Nekem egy év várakozást javasoltak. 30.-án lesz fél éve, én is számolom a heteket, ahogy Anett is írta.

Mi van azóta a kislányoddal, Pankával?

Nagyon sok erőt és egészséget kívánok!

2010. febr. 19. 14:13

szia.itt is öszinte részvétemet szeretném kinyilvánitni,erősek legyetek,és kivánom hogy minél elöbb teljesüljön a kivánságod!!

bucsuzz el a nevemben is Pannátol,

szeretettel és mély gyásszal a szivemben ölellek Anett

67. bluemoon1978 (válaszként erre: 65. - Beuanya)
2010. febr. 13. 08:03
Köszönöm!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook