Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg fel kell ébreszteni az újszülöttet éjszaka, hogy szopizzon? fórum

Tényleg fel kell ébreszteni az újszülöttet éjszaka, hogy szopizzon? (beszélgetős fórum)


1 2
52. 5e48d37001 (válaszként erre: 50. - Nyuszko83)
2010. jan. 30. 15:22
Nem mertem cumis üvegezni,mert nagyon rákapott és nem akart szopizni csak a cumis üveg,úgyhogy Én inkább nem tettem neki fére tejcsit megszoptattam ha nagyon sok volt.
2010. jan. 29. 19:02
miért kéne felébreszteni?? ha egészséges, nem koraszülött, fel fog kelni, ha éhes...
50. nyuszko83 (válaszként erre: 47. - 5e48d37001)
2010. jan. 29. 18:48
Én akkor sem ébresztettem, hanem kifejtem. Jaj, de jó lenne, ha az én fiamnak lenne ilyen jó alvókája.
2010. jan. 29. 17:01
Nem is tudom,hogy tévedtem ide...Én már nagymama korban vagyok,de azt tanácsolom,nem kell ébreszteni a babát,aludjon ha nem éhes.Úgyis szól...
48. tfazek
2010. jan. 28. 21:35
Köszönöm szépen a sok hozzászólást, elég egyértelmű a helyzet.:-) Éljen az alvás!
2010. jan. 28. 21:16

Én csak akkor ébresztettem fel,mikor annyira sok volt a tejem,hogy átázott a ruhám és a paplan:D

Akkor feléberesztettem és szoptattam,de amúgy nem kell.Örülj neki ,hogy alszik és pihenj Te is olyan ritka az olyan babó aki átalussza az éjszakát,ha éhes vagy szomjas fel fog éberdni magától.

2010. jan. 28. 19:33
Isten ments! Örülj, hogy alszik! Álmában még egy gyerek sem halt éhen :-)))
2010. jan. 28. 17:57

Én utoljára a kórházban ébresztettem a lányom éjjel, de akkor sem három óránként, hanem 4 óránként.

A hivatalos álláspont szerint 2-3 óránként szoptatnom kellett volna, mert picit sárga volt. De ő nem akart olyan sűrűn enni.

Az egyik csecsemős mondta, hogy nekik ezt kell mondani, de örüljek, hogy jól alszik, ne piszkáljam.


1-1,5 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Előtte is max. 2szer ébredt.

Ő is 11 hónapos, most este 9től, reggel 9ig alszik.

(Nyáron a kánikulában többször felkelt inni, de az csak 2 perc volt.)


Szóval szerintem felesleges felébreszteni enni, úgyis szól, ha éhes.

44. banita33 (válaszként erre: 43. - Erzsó78)
2010. jan. 28. 15:33
Én 2 tőt nevelek,a szopis részen már bőven túl vagyok,de soha nem ébresztettem,kivéve az esti lefekvésnél! Csak hogy át aludja az éjszakát! Mind 2 fiam 1 hósan átaludta !!!!
2010. jan. 28. 15:13
Fel ne ébreszd azt a babucit,tudja ő,hogy mikor éhes!Nyugi
42. cony4
2010. jan. 28. 15:09
De hülyeség!Miért kéne felébreszteni???
2010. jan. 28. 15:05

Én se ébresztettem fel egyiket sem éjjel A fiam 11-től reggel 6-ig aludt. a lányom viszont éjjel 2-kor óramű pontossággal visította, hogy ő már éhes. De csak 3 hónapos koráig.

Ha ő ébreszt, mert éhes, akkor persze, etesd meg, de csak ezért fel ne ébreszd! kell a pihenés neked is. :)

2010. jan. 28. 14:57
Ne ébreszd fel!!! Örülj, hogy alhattok. Ők nagyon tudják mikor éhesek. :)
39. tfazek
2010. jan. 28. 14:42
Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy nálunk az álomszoptatás szóba sem jöhetett. Késôbb, féléves kora körül 1-2x sikerült úgy megszoptatni, hogy nem ébredt föl.
38. tfazek
2010. jan. 28. 14:41
Ez jó :-) Na az enyém úgy aludt, hogy az istennek se kelt fel a világon semmilyen kimélô és kevésbé kímélô módszerre sem. Ha akart, aludt mint a bunda, ha nem,a kkor meg lehetetlen volt elaltatni. Most már csak mosolygok ezen, de akkor....br..
2010. jan. 28. 14:38

Nem hallottatok még az "álomszoptatás"ról?

Álmában is tud enni az újszülött.

36. tfazek
2010. jan. 28. 14:33
Hát nekünk se kis munka volt felébreszteni. Volt hogy 1-1.5 órát pelenkáztuk ébresztgettük, amíg végre szopizott. Aztán meg hasfájós lett aztán meg ki tudja.... Tulajdonképpen csak a sárgaság miatt érdekelt a dolog, hogy gond-e, ha napi 1-2x nem, három, hanem 5 óránként kap. Amúgy eszem aágában sem lesza ksitesót felébreszteni, remélem ô is így gondolja majd :-)
2010. jan. 28. 14:32
Dehogy is. Egészséges baba jelzi ha éhes. Persze ha beteg a baba, kövesd az orvos utasítását.
2010. jan. 28. 14:07
Én nem keltettem soha - miután hazamentünk a kórházból, mert ott ugye más volt a rendszer - pedig az enyém is sárga volt. Először keltünk 2szer egy éjszaka, aztán már csak 1szer, és ez a kis tündér 7hetes kora óta végigalukálja nekem az éjszakát! :-)
2010. jan. 28. 14:04
Barátainknak született pici súlyú babája alig volt két és fél kiló, na Őt ébresztették amíg el nem érte a 3 kilót, utána már nem. AZ én lányom 3és fél volt mikor hazahoztuk Őt nem ébresztettem bár mondták hogy azért keltsem 4 óránként ha nem jelezne. Nos én nem tudtam felébreszteni. Isten látja lelkem megpróbáltam de aztán hagytam aludni, úgyis szól ha éhes:)
32. fbogi (válaszként erre: 9. - Tfazek)
2010. jan. 28. 14:04
Így már egészen más a helyzet. A sárga babák aluszékonyak, ezért igaza volt az orvosnak! Aztán ha ez elmúlt és alszik éjjel, akkor nem kell felkelteni természetesen!
2010. jan. 28. 14:02
igen, ha kicsi súllyal született akkor kell ébreszteni , nehogy le essen a vércukorszintje...
2010. jan. 28. 14:01

Csatlakozom az előttem szólókhoz:NEm kell felébreszteni!:)

Na és persze ha a védőnő kérdezi hogy ébreszted-e,akkor jóóó nagyokat kell bólogatni hogy igen!

Nem kell mindent az orrukra kötni!

2010. jan. 28. 14:00
A lányom kilenc hónapos. Nem keltettem fel egyszer sem éjjel, felkelt magától;) Előfordult, hogy nem kelt fel, akkor én nem tudtam aludni, hogy miért nem kel, a hátára tettem a kezem, hogy lélegzik-e, légzésfigyelő mellett:D. Nekem az a jó, ha felkel legalább kétszer enni. Nyugodtabb vagyok. Ahogy előttem is írták, hagyni kell, hogy kialakuljon a saját ritmusa.
28. weberkitti (válaszként erre: 1. - Tfazek)
2010. jan. 28. 13:59
Isten ments! HA alszik aludj te is! MAjd szól, ha éhes! Én sose etettem órajelzésre! Bár ált.3-4 óránként szólt, de hogy felébresszem!? Szerintem, ha nem keltettétek volna is ébredt volna magától.
2010. jan. 28. 13:59
én se ébresztettem fel egyik lányomat sem éjszaka, bár a kicsit nem kellett ébreszteni, míg szopizott minden éjszaka elkérte ami neki járt :)
2010. jan. 28. 13:58

Én nem ébresztettem soha, de mondjuk az enyémet nem is kellett, mert szinte mindig fent volt éjjel az első 2 hónapban. Már majd megőrültem az álmosságtól...

Aztán valahogy kialakult az, hogy átalussza úgy az éjszakát, hogy 1-2-szer megébred, akkor kis szopi, s rögtön visszaalszik. Most 10 hónapos :DDD

25. a908366fdb (válaszként erre: 21. - Tfazek)
2010. jan. 28. 13:57
Mi is sárgák voltunk, mikor hazajöttünk a kórházból. elég sokáig ráadásul. De még így is azt mondta a gyerekorvos, hogy ha napközben szépen eszik, nem kell éjjel ébreszteni...az egy másik dolog, hogy nem mindig evett szépen napközbe, de általában olyankor fel is kelt enni éjjel...
2010. jan. 28. 13:57

Elég lett volna amíg lemegy a sárgaság. Az én fiam is besárgult, de csak pár napig ébresztettem fel, utána nem.

Ha éhes, felébred úgy is, és követeli a kaját:)

2010. jan. 28. 13:57

mindenki leírt mindent, mire ideértem :-)


ha nagyon kis súllyal született, és nem evett este rendesen, csak akkor ébreszteném fel.


nagyobbik fiam csak inni kapott éjjel, hamar le is szokott a felébredésről. a kicsi - valamiért Pocinak hívtuk - megkövetelte éjjel a kaját, nem nyugodott le az ivás után. az első 3 hétben kapott enni, de egy idő után ő is csendesen szuszogott éjjel.


sok szerencsét és boldogságot a babaváráshoz!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook