Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
64698. Napsugár8 (válaszként erre: 64696. - 654268ce3d)
2022. jún. 20. 07:19

Boldog szülinapot így utólag is.

Többszörösen ügyes vagy, és többszörösen gratulálok.

Először is, hogy mégsem adtad fel! Ez a legfontosabb.

Másodszor, hogy elmentél mozogni, és még jó érzéssel is jöttél vissza, a fáradalmak ellenére. Jó indítás a következő időszakokra is.

Harmadszor, hogy nem igazán pénzben méred. Fantasztikus vagy! Csak így tovább.

64697. Groot (válaszként erre: 64696. - 654268ce3d)
2022. jún. 19. 22:18

Boldog szülinapot! 😃🎂🍾🥂🌷

Én is ikrek vagyok 😉

64696. 654268ce3d
2022. jún. 19. 20:32

sziasztok!

ma van a szülinapom ☺️

tegnap kirándulni voltam a barátnőmmel 🤭

nem bírtam a 2. túrát...

lesz mire készülni és nem is drága elmenni!

kb egy heti cigaretta ára.

már így mérem.

visszatérve: már majdnem feladtam az egészet 😭 aztán most új lendületet kaptam!

drukkoljatok.

🕊️

64695. subszi
2022. jún. 19. 11:06

Most hallottam a rádióban, rosszul tudtam: tartani és használni is illegális az Elf Bar, jól írtátok.

(Szívnám, ha kapnék, ha még használnék ilyesmiket.)

64694. subszi (válaszként erre: 64693. - Lydianne)
2022. jún. 18. 10:33

Annyira jó volt ezeket olvasni! :)

A párnahuzat, a lepedő is a fejnél büdi volt. A kezemet hetekig szaglásztam a jó illata miatt leszokás után.

Folyamatosan rágóztam én is, és sokan nem tudják, hogy az is káros.

Még a liftben sem szerettem beszélni, mert mindig elszívtam egy cigit, mielőtt bejöttem a házba.

"..olyan, mintha a sör legál lenne, a bor meg illegál." - és tényleg!

Én is szívtam külföldi cigit, de nekem azok nagyon erősek voltak, ahogy a töltött is, amitől még az ujjaim is elsárgultak. Kerestem gyengébb dohányt, nem találtam, köhögtem tőlük (a sima cigitől nem, az erőstől sem, csak a külfölditől és a dohánytól).

Nem sokára megvan az első hónap! Nagyon szuper!!!! :) :) Pár hét, aztán pár hónap, és egyszer csak meg fogsz lepődni, hogy "Azta, már ennyi ideje nem szívom?!". Nagyon nagy öröm tud lenni, hidd (higgyétek) el!

64693. Lydianne
2022. jún. 18. 08:43

Már minden ezzel van tele, nem tudom komolyan venni amúgy a nagy szabályozást.16 évesen a sarki kocsmában vettem a cigit, senki se kérdezte hány éves vagyok. Külföldi cigit szívtam éveken keresztül, ami ugyanannyira volt illegális mint most az elf bar. Cserébe féláron van mai napig. Dohányboltba csak öngyújtóért jártam néhany havonta. Egyik sem egészségesebb a másiknál. Nekem ez olyan, mintha a sör legál lenne a bor meg illegál :)

Valami jót is írjak, ma van a 22. Napom a kezdés óta, és az utolsó 2 napban nem volt akkor konlódásom mint a múlt héten még. Az e cigit mérsékelten szívom, mórikálom magam vele. Nem adja azt amit keresek, de el lehet vele szórakozni. Tegnap is kb 5-6 x vettem elő, és nincs is a kezembe annyi ideig, mint egy rendes cigi volt. Bár azt is rekord sebességgel szívtam :) a legjobb az egészben hogy nem vagyok füst szagú. Még a hajamat is ritkábban kell mosni. Nem szerettem, mikor pl mentem masszázsra régebben, frissen fürödve de mégis megjegyezte a nő, hogy biztos dohányoztam? Ez szégyen volt! Imádom, hogy érződik a parfümöm ☺️ nem kell óránként rágózni se, meg semmi ami elnyomná a cigis szagot. Este arra gondoltam, sokszor mondtam, hogy érzelmi alapon kötödök a cigihez. De negatív érzésekkel! Mióta jobb síkon fut az életem, nincs is szükség már erre a fajta levezetésre. Megjártam a mélyét párszor, betegség, családi , szerelmi drámák. Sokszor az éreztem, csak a cigi az egyetlen boldogságom, nem foszthazom meg magamat tőle! Most megfordult minden. Igyekszem fent tartani magam a felszínen, és ha rosszabbodna a helyzet akkor sem rágyújtani.✌️ szép hétvégét Nektek!

64692. Napsugár8 (válaszként erre: 64689. - Groot)
2022. jún. 18. 05:49
Nem kell kidobni, csak az ilyet utcára ne vidd, csak házi használatra! (Inkább nem írom le a véleményemet róluk, nem akarom elcsúfítani a fórumot)
64691. subszi
2022. jún. 17. 17:29

A kereskedés más, de az is, ha külfőldön rendelek. Itt mondjuk kereskednek is vele, mint a cigivel, ha jó tudom.

Mi is cigire költöttük.

Bár ha azt nézzük, én miként voltam nevelve, csoda, hogy nem drogra költöttem. (Rendes ember vált belőlem, de nem az otthoni dolgoknak köszönhetem).

Barátnőmnek viszont jó családja volt\van, ez egy ilyen időszak a skacoknak, ennyi. Felnőtt fejjel már én is szomorúnak tartom.

64690. Napsugár8 (válaszként erre: 64689. - Groot)
2022. jún. 17. 17:23
Ugyan már!
64689. Groot (válaszként erre: 64686. - Napsugár8)
2022. jún. 17. 17:18

Áh, birtokolni is tilos.

Ez vicc kategória. Gyerekem amikor jön haza, hoz ajándékba. Dobjam ki?

Ez van amikor nagyot akarnak alkotni, de szarkupac lesz belőle.

64688. Groot (válaszként erre: 64687. - Groot)
2022. jún. 17. 17:15

Nem is az a legnagyobb baj hogy szívják a gyerekek, mert ez már csak következmény.

Az sem mellékes hogy honnan van annyi pénzük rá.

És ha van annyi pénzük, akkor annyira silány sivár a tinik élete, hogy ne valami értelmesre költsék a szüleik pénzét? Ennyire megvan egy tizenéves kölyöknek mindene, hogy semmit nem óhajt jobban egy cigin kívül? Márpedig ezt a szülők tették velük. A gyereket 3 évesen már egyenrangú partnerként kezelik, teljesítik az óhajait. 10 év múlva pedig csodálkoznak a szülők hogy a kölök életunt, semmi nem elég jó neki.

64687. Groot (válaszként erre: 64685. - Subszi)
2022. jún. 17. 17:08
Elmondom min akadtam ki az ElfBar miatt.
64686. Napsugár8 (válaszként erre: 64685. - Subszi)
2022. jún. 17. 11:20
Igen, csak a fekete-kereskedelem a tilos, mert akkor az állam nem jut hozzá sem az áfá-hoz, sem a jövedéki adóhoz. Ugyanúgy, mint a ciginél is.
64685. subszi
2022. jún. 17. 10:07

Akkor ez most ilyen időszak.


"...mintha kinyílt volna a világ, nem vagyok valami rabja. Tök jó!" - mikor arról írtam, érezzétek az örömét annak, hogy nem cigiztek, erre gondoltam, én is ezt éreztem. :)

Az Elf Barról volt mostanában szó a tévében, én csak így hallottam róla. Két környező országban legális. Itt sem a szívása illegális, hanem "csak" az árulása, ha jól értelmeztem.

Azt nem értem, hogy az iskolások miért a nikotinosat veszik, mikor még nincsenek rászokta, amikor van nikotinmentes is.

64684. Groot (válaszként erre: 64677. - Lydianne)
2022. jún. 16. 22:32

Nekem az Elf Bar nem tetszik, túl erős az aromája. Túl mentolos.

Az e cigimen tudok variálni az ízeknél, egyszerre töltök edeset és savanykasat ha úgy szeretném.

Ami nekem volt az hivatalos helyről lett szerezve, úgy hozták. Netről ilyesmit soha nem rendelnék, utcán pláne nem vennék.

64683. Groot (válaszként erre: 64682. - Subszi)
2022. jún. 16. 22:27

Részvétem

Mostanában par napja én is ilyen hangulatban vagyok, én is sokat gondolok az elhunytaimra.

Lehet hogy a telihold, és az a bolygó együttálás amiről írtak.

Kis sírás segít, tisztítja a lelket.

Nekem nem hiányzik a nikotin, mintha kinyílt volna a világ, nem vagyok valami rabja. Tök jó! 🙂

64682. subszi (válaszként erre: 64681. - Napsugár8)
2022. jún. 16. 17:52

Amúgy nekem sem gond bagósokkal lenni, meg nem szokott hiányozni különósebben. A szervezetem nekem is hozzászokott a cigimentes élethez. De akkor neked akkor sem jön elő, ha rossz paszban vagy, ez jó.

Köszönöm a kedves szavakat. Nem szabad járatni az agyam, és akkor jól vagyok. :) Ma beindultak a gondolataim rendesen, holnap már minden rendben lesz.

Olvastam a fogyis fórumot, ahogy te is, én is csak pár kilóval küzdök, bár a leszokás miatt felszedett lement az elmúlt fél évben. A leszokóknak üzenem, hogy emiatt ne aggódjanak, bár tény, az első fél évbem még vigyáztam is, utána engedtem el magam (+9 kg 177 cm magassággal).

Most segítene a 300 gr-os Milka, de hát a diéta! :)

64681. Napsugár8 (válaszként erre: 64679. - Subszi)
2022. jún. 16. 17:36
Nem, azóta sem, már lassan 12 éve. A lassú, fokozatos nikotin megvonás módszere nyomán a szervezet totál hozzászokott a "mentes" állapothoz. Nyugodtan ülök akármelyik bagózó társaságban, eszembe sem jut, hogy nekem is szívnom kellene. Csak büdösek! :))
64680. Napsugár8 (válaszként erre: 64678. - Subszi)
2022. jún. 16. 17:33

Sajnálom, hogy most rossz passzban vagy! Fogadd részvétem a mamád miatt. ((:


Sírj, mert a könnyeket el kell sírni, engedni kell, hogy kijöjjenek belőlünk. Csak utána fogsz tudni egy kicsit megnyugodni. Sajnálom.

64679. subszi
2022. jún. 16. 17:32

És ugye, több mint egy éve nem dohányzom.

Napsugár, neked előfordul még nagy ritkán, hogy hiányzik?

Nem félek, hogy visszaszokom, és nem aggaszt, hogy most nagyon jó lenne rágyújtani, csak úgy kérdezem.

64678. subszi
2022. jún. 16. 17:22

Előre leszögetem, nem gyújtok rá.

Az az igazság, hogy az elmúlt fél évben egyszer sem hiányzott úgy a cigi, mint most! :( Nagyon pocsék hangulatom van stb. Egész délután sírhatnékom van... (vannak problémáim, egészségügyi is, meg sokat gondoltam ma az idén elhunyt, hozzám legközelebb álló személyre, aki anyám helyett anyám volt).


Amiért ezt leírtam, az az, hogy adjak egy tanácsot: meg kell tanulni kezelni a cigihiányt.

Ez így gagyin hangzik, de komolyan gondolom. Pusztán az akaraterő most kevés lenne nekem.


Szuperek vagytok, jó olvasni titeket. :) Csak így tovább!

64677. Lydianne (válaszként erre: 64676. - Napsugár8)
2022. jún. 16. 16:01
Azt mondta a rádió, jóval több nikotin van benne, mint amit ráírnak. Biztos azért kezdtem el nem cigizni mellette 😃 végülis nálam jól sült el. Az a gáz, hogy amennyire eldobósnak hirdetik, úgy meg van a nyitja, és utántöltögetik otthon, majd újra eladják. Ez olyan higénikus mint felszedni a félig elszivott csikket az utcán... amit én vettem az benne volt a gyári védőgázas csomagolásban. Mostmár nem kell az se ezek után. A fesztiválon is sokan szivták, nem tudom mennyire lesz ez ellenőrizve kicsiben.
64676. Napsugár8 (válaszként erre: 64675. - Lydianne)
2022. jún. 16. 13:59

Az biztos, hogy "ki tudja?" milyen kóficok vannak belekavarva abba az illatozó lébe vagy minek nevezzem?

De az is biztos, hogy egyre több ember kezd leszokni a cigiről, elsősorban az egyre durvább árak miatt. Szerencsére azért vannak olyan leszokók is, akiknél az egészségük az elsődleges szempont.

Viszont ennek hatására (gondolom) érzékelhetően kevesebb dohányárut vesznek, ami az eladónak nem tetszik, hát próbál ellene tenni valamit.

Hallottam, hogy ez is jövedékis termék, így a szabadkézi adok-veszek ugyanúgy büntetendő cselekmény, mint a zár nélküli dohánnyal való kereskedés. Aki nem igyekszik a leszokással, majd ezért is kb. ugyanannyit fizethet, mint a cigiért, és anyagilag ugyanott lesz. :))

64675. Lydianne
2022. jún. 16. 12:51
Ma kiakadtam, hogy az elf bar, amivel elkezdtem a leszokást, mennyire tiltólistás most. Rádió is ezt fújja, illegális, stb. Nekem unokatesóm hozta peströl, nem is sejtettem :D csak 2 adagot kaptam belőle. Aztán megvettem az e cigit dohányboltba. Ma érkezett a netről rendelt porlasztó, egy darabig elég lesz. Főleg ha kevesebbszer veszem elő minden nap. Már csak ilyen hobbi szint. Néha jó füstölni egy kicsit :) vagyis gőzölni. Van vizipipám is, de lusta vagyok macerázni vele. Ma szabadnapom van, de már nem kínlódom úgy, mint múlt héten. Beletörődöm lassan, hogy elengedtem, nincs többé cigi. Amúgy sose gondoltam bele, de a flancos puccos öngyújtóim, és a gáztöltő is szep kis összeg összességében! Fogyóeszköz volt! A gyufa már nem is része a háztartásnak szinte.
64674. Groot (válaszként erre: 64673. - Napsugár8)
2022. jún. 16. 09:41

Ugye ugye, óriási összeg.😔

Nem fogunk meginogni ☝️😁

Nálam már meg is szűnt a na még ezt a napot, na még ezt a hetet bírjam ki gondolata.

64673. Napsugár8
2022. jún. 16. 07:58

Le vagyok nyűgözve tőletek, komolyan mondom. Fantasztikusak vagytok!

Még sohasem számoltam ki, hogy a 43 év alatt hány Ft-ot füstöltem el! Arra emlékszem, hogy mielőtt leszoktam, havi 30 ezer Ft-ot költöttem rá. Egy év alatt 360 ezer, akkor 10 év alatt 3,6 millió. Vagyis a 43 év alatt testvérek között is egy lakás vagy kisebb kertes ház ára! 12 évvel ezelőtti árakon számolva! Jézusom!

Jusson ez az eszetekbe, ha esetleg meginogtok a leszokás útján!

64672. Groot (válaszként erre: 64671. - Lydianne)
2022. jún. 15. 22:26

Hm, fodrász jó ötlet! 😃

Én is magam csinalgatom, régen egy fodrász megmutatta hogy miket művelhetek a hajammal, hogyan vágjam.

Cicuka, én több ideig szívtam mint ahány éves vagy! 😁😁😁

Na leírva ez is kemény 😊

2 millió kábé, iszonyat. Én is töltögettem egy időben, de untam, és gyorsan száradt.

Mi is gyűjtjük, még mem tudom mi lesz belőle.

64671. Lydianne (válaszként erre: 64670. - Groot)
2022. jún. 15. 20:06
Szombaton masszázsom lesz, 2 hét múlva pedig a hajkezelésem utolsó alkalma. Ez a jutalom, tőlem magamnak.nem igazán járkálok fodraszhoz alapból. Nekem sem tűnt fel soha, hogy büdös , most "külsősként" sokkal másabb. Nekem 43.800 szálat ír az app, elszívottnak. Van az 50.000 is, mert akadtak durvább időszakok. Ez több, mint 2 millió forint! Persze töltöttem is, féláron vettem mindig, de akkor is veszett sok. Minden évben a 13. Havi pénzem elszivtam. Pokoli, mostantól nyaralós pénz lesz belőle, vagy amire kell. Gyűjtjük dobozkába. Párom is dobálja bele a pénzt, 2023.06.01. Felbontjuk 😄
64670. Groot (válaszként erre: 64669. - Lydianne)
2022. jún. 15. 19:42

Nálam is előfordult hogy a zsebemben, táskában kifolyt. 😁 Nem baj. Szokásom hogy az agyra teszem magam mellé, az elején még néztem hogy mi a bánat az a sok apró pötty. 😁 Most már ferdén ráteszem valamire így nem folyik ki. Le lehet zárni ha megnyomom, de nem szoktam.

20. napos leszel? 😃 Meg emlékszem amikor irtam hogy na, két hetes vagyok. Gyorsan megy az idő, most már sokkal jobb lesz. Tisztul már a tested a cigitől. Számolgattam pár napja, kábé 6-800000 szál cigit szívtam el. Ez nagyon durva!

Ma elment mellettem egy bagós nő, hát nagyon büdi volt a füst. Csodálom a páromat hogy bírta, nekem nem tűnt fel hogy ennyire rossz.

Tudod mit vettem észre? Egyre kevesebb nálam a stressz. Mintha nem érdekelnének a hülyeségek. Mivel stressz alatt én is rágyújtottam, ez most olyan hogy nincs cigi, nincs stressz.

Na még 10 napot bírj ki, utána kis jutalom. 😉 Mit szeretnél, minek örülnél?

64669. Lydianne
2022. jún. 15. 19:01
Ma kinyílt az e cigim, elpárolgott belőle a cucc. Letekeredett a kupája az övtáskámban 😂 így kb déltől este 6ig nem szívtam. Holnap a 20. Nap a kezdet óta! Ha nincs stressz, kisebb a vágy 😊 most jól alakulnak a dolgaim minden felől. Menni fog 💪 Ti hogy vagytok?
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook