Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
64788. Groot (válaszként erre: 64786. - Lydianne)
2022. júl. 13. 16:32

Ez a tüdőszűrés ceremónia vicc, csak épp nevetni nem lehet rajta. Kovid után műtétre várva a doki hirtelen adott időpontot hogy most vagy "soha". Oké, minden ment simán, erre a tüdőszűrésnél szóltak hogy kábé 3 hét múlva mert tele vannak, nincs hely. Mondom sürgős, akkor hová menjek? Ja hát mehetek hozzájuk, csak rá kell iratni a beutalóra hogy sürgős. Kérdeztem ha van sürgős beutalóm akkor van hely??? Ja. Meglett, de édesanyjuk nemi szervét sűrűn emlegettem.

Áh, biztos tiszta a tüdőd, régen mondták amikor rákérdeztem, hogy nagyon sokat kell ahhoz szívni hogy látszódjon.

Megértem hogy fura úgy bulizni, én is folyamatos rágyújtó voltam. Tényleg, ebből a szempontból van egy kis hiányérzetem, de inkább az a közösségi rituálé. De szerencsém van, a környezetemben egyre többen e cigiznek.

A köhögéssel hogy állsz?

Az az izgalmas, hogy másképp érzem az illatokat, és más az ételek íze. Az utcán is, olyan levél és virág illatokat érzek, amit már régen nem.

Te is?

64787. Groot (válaszként erre: 64782. - Subszi)
2022. júl. 13. 16:16

Dehogy vagyok lázadó! 😁

Inkább az jellemez, hogy ha mindenki az egyik irányba néz akkor én a másikba, ott mi lehet érdekes? 😊

64786. Lydianne
2022. júl. 13. 09:41
Ma megyek tüdőszűrőre, elküldött a munkahely. Tavaly sem volt gond, hátha most se lesz. Az egész körülményes kínlódástól jobban félek, mint magától az eredménytől. Nem tudom máshol hogy van, de itt 4 út mire elintéződik. Beutalót kértem a háziorvostól, adnak egy csekket a szűrősnél, vissza a postára, viszem a borítékot a szűrésre, majd ha szerencsém van beleférek a napi 8 emberbe. Itt csak annyit csinálnak... vicc. Ma-holnap elfogy a nikotinos lötyim. Amit úgy számoltam, hogy 1 hónapig lesz elég, 1.5 hónap lett. Ezek szerint keveset szívtam. Kezdek beletörődni, hogy nincs cigi, csak nehéz. Nekem nagyon fura úgy bulizni, hogy nem gyújtom egymás után. Mások meg ott cigiznek mellettem. Az alkalmazás szerint már 560 cigit NEM szívtam el. Nem vagyok büdös, jó a hajamnak és a bőrőmnek. Ha eléggé el vagyok foglalva, pl egy pörgős munkanapon akkor nem szokott hiányozni
64785. subszi
2022. júl. 13. 07:50
Én is március 14-én kezdtem. Úgy látszik, jó hónap a leszokáshoz. :)
64784. Napsugár8 (válaszként erre: 64781. - Groot)
2022. júl. 12. 07:59

Kezdjük újra: én fokozatosan szoktattam le magam a cigiről, naponta egyre kevesebbet szívtam, az 5 perces varázsmondatomnak köszönhetően. Ekkor még nem is dugtam magam elől. (A módszert, lépésről lépésre egy cikkben megírtam. Adatlapomon megtalálható!)

Amikor már csak napi 3-4 szálat szívtam, akkor sem eldugtam, hanem elraktam szemem elől egy olyan helyre, hogy ha rá akarok gyújtani, meg kelljen mozdulnom érte!!! Ekkor jött az ötlet, hogy a konyhában, a mosogatón túl. És még ott is kicseleztem magam = gyomrom.


Igen, először márc. 15-re nem vásároltam cigit azzal, hogy már nem lesz rá szükségem, és este 7-kor olyan nikotin-éhség jött rám, hogy elindultam a városban, és kerestem egy non-stop boltot, és vettem!!! cigit.

A következő több napos ünnep, ápr. 8.-a volt, húsvét másnap, de ekkor már ügyesebb voltam, nem hagytam magamat cigi nélkül. És ez volt az a nap, amikor d.e. 10 óra körül eszembe jutott, hogy a reggeli kávé után egyszerűen elfelejtettem rágyújtani! Akkor úgy megfordult a fejemben, hogy talán pótolni kellene, de nem!!!


Vártam még néhány napot, és nem kellett!!! A néhány szál maradékot az erkélyen levő virágládába szépen eltemettem, annak rendje módja szerint elbúcsúztam tőle. Megköszöntem neki, hogy amikor szükségem volt rá, mindig kéznél volt!! :)) és segített. És a parkban szedtem kikirícs virágot és azt ültettem a "sírra"!!!


Ezzel a szertartással tudattam az agyammal, magammal! hogy végképp vége! 2011. április 8.-a óta egyetlen szálat sem szívtam, és nem is kívántam! (2010. december közepén kezdtem el gyakorolni, hogyan is csináljam. Durván 4 hónap alatt odafigyeléssel ugyan, de önsanyargatás nélkül vontam meg magamtól a nikotint.)

Ezek szerint nem 12, "csak" 11 éve! Azért az sem most volt. De megérte! És igen, büszke is vagyok magamra. :))

64783. subszi
2022. júl. 11. 22:22
Volt, hogy sokat kocsikáztam, hogy tudjak cigit venni, ebből kiindulva simán megkerestem volna az "eldugott" cigit. :)
64782. subszi (válaszként erre: 64780. - Groot)
2022. júl. 11. 22:20

Te kis lázadó! :D

De, elszívtam, ezért húztam le sokat a wc-be. Azért mert volt, nem akartam szívni, összetörtem, lehúztam, majd következő "idegbajnál" megint vettem... Sajnáltam nagyon, hogy szálanként nem lehet venni, mint régen.

64781. Groot (válaszként erre: 64778. - Napsugár8)
2022. júl. 11. 20:57

A nikotin gyorsan kiürül. Tehát elvileg már a harmadik napon leszokhattunk volna. De mégis nehéz.

Azt nem értem amit írtok, eldugjátok a cigit. Na de tudjátok hová! 😁🤣

Régen én is dugtam el szálakat, de azért hogy milyen jó lesz az akkir amikor elfogy a cigim és nem tudok hirtelen venni mert ünnep van vagy késő este.

Ezzel csak az volt a gond, hogy dugas terén kreatív voltam és elfelejtettem hogy hol vannak a cigik. Bezzeg a leányom megtalálta, adogatta nekem. És amikor mesélte hol találta, nem azon akadtam ki hogy hová dugtam hanem hogy ő mit keresett ott! 🤣 Nagykorú volt de hát akkor is. És ezek a szálak már borzalmasak voltak, elveszítették az aromájukat.

64780. Groot (válaszként erre: 64776. - Subszi)
2022. júl. 11. 20:48

Lehet hogy fordítva vagyok bekötve. 😁

Ha valami előttem van nem érdekel, ha tiltott akkor akarom! 😃 Szerintem te sem szívtad volna el.

Volt olyan hogy ismerősöknél a csikket én öntöttem ki mert büdinek találtam, de szetintem hisztis lettem mert el is mostam a bagótálat. 😊

Szerintem ma léptem a hatodik hónapba.

Mi beszereztünk párásítót. De sajnos száraz a lakás.

64779. Groot (válaszként erre: 64775. - Napsugár8)
2022. júl. 11. 20:36

Nekem a vérem kívánta.

Ahogy beleszívtam, éreztem ahogy húzódtak össze az erek.

64778. Napsugár8 (válaszként erre: 64776. - Subszi)
2022. júl. 11. 07:08
Mert kitaláltam magamnak a varázsmondatot: "még 5 percet bírj ki!" Megnéztem az órát, és nem igaz, hogy 5 percet nem bírsz ki! És amikor a szervezet átáll arra, hogy már eleve 5 perccel később jelez, de ismét csak azt mondod: még 5 perc... és néhány nap múlva észreveszed, hogy az eredeti fél óránkénti rágyújtás helyett már csak 3/4 óránként gyújtasz rá... és a módszer működik...
64777. Napsugár8 (válaszként erre: 64773. - Napsugár8)
2022. júl. 11. 07:05
Persze én is már csak akkor dugtam el magam elől, amikor már csak napi 3-4 szálat szívtam, hiszen ahogy mondtam, én hónapok alatt lassan vontam meg magamtól a nikotint. Tehát az utolsó hetekig mindig ott volt kézügyben. Én azt mondom, jobb az a módszer, mint kínozni magunkat egy azonnali megvonással.
64776. subszi
2022. júl. 10. 18:07

Hogy lehet úgy lerakni, hogy kéznél a cigi??? :)) Kizárt, hogy én ne szívtam volna el!

Mondjuk a fokozatos leszokást sem tudtam volna elképzelni (ha a munka olyan volt, többet szívtam, bqgós társaságban is stb.

5 hónap? Akkor te már leszoktál, nem kérdés. Ilyenkor segített már nekem az ára is. "Ennyiért már biztos, hogy nem veszek!" Kb. elég volt az árára gondolnom, és már nem is kívántam. :)

Vizet cigi mellett is sokat ittam, kiszáradok, köhögök is olyankor, úgy kiszárad a torkom. Azt hittem a cigi szárít így ki, de hát ugye kiderült, hogy nem, hisz ez nem változott (szerencsére).

64775. Napsugár8 (válaszként erre: 64774. - Groot)
2022. júl. 10. 14:32

Mert én mindig a gyomromban éreztem a nikotin-éhséget, ezért cigi helyett kapta a vizet. Hogy Pavlovi-e, ki tudja?

Én nagyon kemény dohányos voltam. 43 éven át napi 1,5 dobozzal szívtam, amikor azt mondtam magamnak: eddig és nem tovább. Mindenféle segédeszköz, segédszer nélkül, de keményen megdolgoztam vele. Most már örülök, hogy így döntöttem. :))

64774. Groot (válaszként erre: 64773. - Napsugár8)
2022. júl. 10. 14:05

Én el sem dugtam a cigit! 😁

Ott lapult 4 hónapig a táskámban az öngyújtóval, naponta többször a kezembe akadt. Amikor már olyan tárgy volt ami idegenszerű, akkor adtam túl rajta.

Ez a vízivás nem olyan mint a pavlovi reflex? Valaki cigi helyett vizet iszik amikor kívánja? Ha így van, akkor bármivel helyettesíthető.

64773. Napsugár8 (válaszként erre: 64765. - Groot)
2022. júl. 10. 10:55
De én olyan helyre dugtam a cigit, hogy a konyhában a mosogató mellett el kelljen mennem. No ott megálltam egy falmellékit megittam, és visszafordultam. Nem azért ittam, mert szomjas voltam. Önbecsapás!
64772. Napsugár8 (válaszként erre: 64770. - Groot)
2022. júl. 10. 10:53
Én 12 évvel ezelőtt fokozatosan tettem le, naponta kevesebbet szívta, "még 5 percet bírjál ki" önbecsapással, és hasonló cseleket bevetve. (Adatlapomon a módszerről találsz egy cikket!) A végeredmény: pár hónappal később elfelejtettem! rágyújtani. Azóta sem vettem még a kezembe se. :))
64771. Groot (válaszként erre: 64767. - Subszi)
2022. júl. 10. 10:37
Sokszor pótlom a vizet, a bőröm meghálálja. Szerintem te is ilyen vagy! 🙂
64770. Groot (válaszként erre: 64766. - Subszi)
2022. júl. 10. 10:35

Én olvasgattalak ám itt benneteket visszafelé, melyikőtök hogyan és milyen sikerrel tette le a bagót.

Nálam az e cigi vált be. Oké, rászoktam mert szeretem, de ha nem tudok beleszívni akkor sincs már hiányérzetem. A bagótól 5 hónapja tiszra vagyok, egy szálat sem szívtam azóta. 🙂

Én ennek örülök, elégedett vagyok magammal. Végül is nálam az volt a cél hogy a bagót letegyem. 😉

64769. subszi
2022. júl. 9. 20:19
Szi, azaz Szia! :)
64768. subszi (válaszként erre: 64761. - Niky)
2022. júl. 9. 20:18

Szi!

Lassam meglesz a két hét! Gratulálok!

Elvben egyetértek veled, de ha valakinek segítséggel megy, akkor megéri úgy, tapasztalat. ;) Hamarosan másfél éve nemdohányzó ember vagyok! Fél évig használtam a sprayt.

Hány évig cigiztél? Hogy vagy, hogy bírod cigi nélkül?

64767. subszi (válaszként erre: 64765. - Groot)
2022. júl. 9. 20:15
Lehet, hogy nekem is ezért nem segít. :) Pedig tényleg sokan ajálották. Én is sok vizet iszom alapból.
64766. subszi (válaszként erre: 64763. - Groot)
2022. júl. 9. 20:10

Igen, van benne nikotin, de ettől független nem volt nehéz arról "leszokni". Talan nem is annyira a cigiről, hanem a cigizésről kell leszokni.

Undorítóan büdösnek és rossz ízűnek talaltam, mégis nagyon szerettem cigizni, és sokan ezt mondják.

Fura, hogy mégis csak sokadik próbálkozás után sikerült. Bár ha nem született volna meg unokahúgom, még most is cigiznék szerintem. Ő hatott rám ösztönzően, nem akartam, hogy kellemetlen szagúnak érezzen, hisz neki rossz lehet, ha büdi szájjal beszélnek az orrától 10 centire, és én azt akartam, hogy örüljön, ha kezembe veszem, és bohóckodom neki. Volt, hogy kértem róla videót, máris elmúlt a cigizhetnékem, imádom a kiscsajt! :)

64765. Groot (válaszként erre: 64762. - Napsugár8)
2022. júl. 9. 19:08
Én sokszor iszom vizet csak úgy, nekem ez nem segítene. 😁
64764. Groot (válaszként erre: 64761. - Niky)
2022. júl. 9. 19:06

Ügyes vagy! 🙂

Nekem kell az e cigi. Szeretem. Lehet hogy rossz szokás, valamennyire árthat is talán, de én konkrétan a nikotintól, kátránytól salétromtól akartam megszabadulni. Már szúró köhögésem volt.

Most már egyre ritkábban jön rám és egyre mélyebbről. Érzem hogy tisztulok. Az e ciginek idáig csak egy káros tevékenysége volt, allergiás vagyok a banángőzre.

A párom pedig mondta hogy nem csak a bagóbűz szűnt meg, hanem igen kellemes illat lett a szobában. Persze van olyan íz ami nem tetszik neki, de mondta hogy a többi nőcis.

64763. Groot (válaszként erre: 64759. - Subszi)
2022. júl. 9. 18:58
A spray-ben van nikotin?
64762. Napsugár8 (válaszként erre: 64761. - Niky)
2022. júl. 8. 15:58

Gratulálok! Ügyes vagy!

Légzéstechnika, pohár víz technika, és még néhány egyéb módszereket kellene kitalálni, amelyek bármikor, bárhol előszedhetők, ha szükség van rá. Én anno mindig megittam egy nagy pohár vizet! :))

64761. Niky
2022. júl. 8. 15:50

Sziasztok,bocsánat hogy bele,én 10 napja tettem le a cigit de eszembe se jut hogy e cigivel helyettesitsem..Nem is értem.Ha egyik rossz szokast abba tudod hagyni,folytatod egy masikkal?

Azt javasolnam azoknak akik le akarnak szokni,semmivel ne helyettesitsenek.Légzéstechnika jó ötlet.

Minden agyban dől el.

64760. Napsugár8 (válaszként erre: 64757. - Lydianne)
2022. júl. 8. 15:44

Ne engedd, hogy beidegeld magad! Végy néhány mély lélegzetet, szabályos belégzés, szabályos kilégzés, 5-10 alkalommal egymás után. És csak!!! arra koncentrálj, hogy egy belégzéssel minél több tiszta oxigént tudj a tüdődbe szívni!

Nem harcolni kell valami (bármi) ellen, és nem arra kell az erőnket összpontosítani, hogy legyőzzük, hanem kitérni előle, és az erőnket, energiánkat, gondolatainkat másra fordítani, másra összpontosítani!

Mindaddig amíg harcolsz ellene, ő az erősebb! Ne szentelj neki figyelmet, összpontosíts másra!!! és rögtön kivetted a fegyvert a kezéből. Te vagy a győztes! :))

64759. subszi (válaszként erre: 64757. - Lydianne)
2022. júl. 8. 11:48

Sajnálom, hogy ilyen nehéz napok is vannak! :(

Nekem is volt anno olyan e-cigim, ami folyt, zsepivel fogtam mindig körbe, na meg mindent összekent. Keresni kell másik fajtát, sokféle van. Mondjuk én netről is rendeltem jónak tűnőt, az két napig volt használható. A folyás nem függ össze azzal, hogy rossz már a porlasztó? Ez ugrott most be.

Miért nem próbálod ki a Nicorette sprayt? Nekem az segített tavaly, és nem keveset, nagyon jó volt.

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook