Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mitől van, hogy a kenyér tartóban egy pár nap után a kenyér el kezd penészedni?(száraz, tiszta, sőt a rács alá kéztörlő papirt is teszek) fórum

Mitől van, hogy a kenyér tartóban egy pár nap után a kenyér el kezd penészedni?(száraz, tiszta, sőt a rács alá kéztörlő papirt is teszek) (tudásbázis kérdés)

27. simple
2010. febr. 12. 10:29
A mai kenyerek általában, egy-két napig jók!
2010. febr. 12. 10:20
A mai kenyerekkel alapvetően az a baj, hogy élesztővel, és nem kovásszal készülnek. Régen, amikor még nem voltak kenyérgyárak, az asszonyok hetente egyszer sütöttek kenyeret, de az még a hetedik napon is kenyér volt:) Maszek pékségekben lehet kapni igazi kovásszal készült kenyeret, igaz drágább, de megéri kipróbálni.
25. kefekötőke (válaszként erre: 24. - Mohonc)
2010. jan. 10. 10:35

Jaaaaaaaajjjjj meneküljünk!Vagy tanuljunk úgyis a tudásbázis fórumoknál vagyunk.

"az elektromos mező, ami bekavar a dolgoknak."

Erre mondta egyszer egyik tanárom:"valamit maga már olvasott valahol,de váltsuk ezt aprópénzre!"

Most már nem menekülsz. Itt vagyunk körülötted sok ezren ,tudatlanul,megszégyenülten.

Magyarázd már meg hogy is van ez,ne hagyd,hogy bután haljunk meg!

24. mohonc (válaszként erre: 22. - Kefekötőke)
2010. jan. 10. 08:16
Szerintem nem mond ellen, mert pont az elektromos mező, ami bekavar a dolgoknak. Az ugyanis sokszor hatással van másra is. (elktroszmog....)
23. Ymanie
2010. jan. 9. 22:22
Az előre szeletelt-csomagolt kenyeret vagy frissen-melegen csomagolják,vagy másnaposan-szikkadtabban.Az első esetben két nap után tényleg penészesedik,függetlenül attól,hogy hol tartják.Tapasztalat...
22. kefekötőke (válaszként erre: 21. - Mohonc)
2010. jan. 9. 20:07

Jó megértettem.Nálad valami működött ami ellentmond a fizikai-kémiai szabályokkal,mármint az általam ismertekkel.

Semmi baj csak a véleményemet írtam le.

21. mohonc (válaszként erre: 17. - Kefekötőke)
2010. jan. 9. 18:18
Akár elhiszem, akár nem, így van. A kenyeret ugyanott vesszük, ugyanaz a kenyértartó is, csak pont máshol van. Próbáld ki, meglátod. Nem kell elhinni, tapasztald meg! :)
20. Bucóka20 (válaszként erre: 18. - Agnesss0129)
2010. jan. 9. 17:02

Én írtam az 5 napot,de kicsit elszámoltam.:D

A lényeg,hogy nem a tárolástól,hanem a kenyértől magától függ,h meddig ehető.

19. agnesss0129 (válaszként erre: 14. - Mohonc)
2010. jan. 9. 17:02
köszi!erre nem is gondoltunk!a mikró tetején van nekünk is...
18. agnesss0129 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2010. jan. 9. 17:01
nem 5napról volt szó.kb.2nap után mi sem nagyon esszük meg,csak ha melegszendvicsnek vettük.szeleteltről volt szó,és tényleg a minimálisat vesszük meg.
17. kefekötőke (válaszként erre: 14. - Mohonc)
2010. jan. 9. 16:58

Nme kell elhinni mindent amit mondanak.

Nem azért penészedik meg a kenyér mert a mikrón,vagy hűtőn ,vagy a DVD-n,vagy a fagylaltkeverőn van.

A penész spórája majdnem mindenhol jelen van.Hogy "kivirágozzon" vagyis kék,meg zöld meg néha fekete foltok lesznek láthatók,bizonyos körülmények kellenek úgymint harmatpont vidéken úgy mondjuk:nyírkosság,meg sötét,meg némi idő.

Meggyorsíthatók a folyamatok,ha a kenyeret melegen müa.tasakba betesszük a sötét kenyértartóba.Egyébként még mérgező,de legalább is nem egészséges lehet.

2010. jan. 9. 16:51

Az tuti, hogy leginkább a kenyértől függ.

Mi hétköznap a közeli kisboltban veszünk 0,5 kg kenyeret, de ha abból marad akkor 2-3 nap múlva penészes.

Vasárnap van a piacon egy maszek pék, ha attól veszek kenyeret, kiflit, zsömlét, az még csütörtökön is ehető. Minden vasárnap megveszem a magunk fél kiló kenyerét, tíz zsemléjét, de az még kedden is zsemle. A bolti zsemle már estére egy lapos-nyúlós nem tudom mi.

15. andi6020 (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2010. jan. 9. 16:35

Ahány ház, annyi szokás. Nyilván nem halna tőle meg senki. Bár ez nem indok, hiszen kevés olyan lejárt szavatosságú, netán romlott élelmiszer van, aminek az elfogyasztásába bele lehetne halni. :-)

Én nem eszem meg, mondjuk nem is szokott megmaradni fél kiló. Én úgy gondolom,hogyha 72 óra múlva a szavatossága "elméletileg lejár", akkor 4-5 nap múlva "gyakorlatilag is lejár" annyira, hogy urambocsá kidobjam..

14. mohonc
2010. jan. 9. 16:27

Nem mindegy, hogy hol van a kenyértartó.

Amikor a kenyértartónk a hűtőn vagy a mikrón volt, sokkal hamarabb romlott meg benne a kenyér, mint most, amikor elvettük onnan. Én sem akartam elhinni, amikor mondták, hogy ez is befolyásolhatja, de tényleg így van. :)

2010. jan. 9. 16:19
Ha veszek, akkor a hűtőben tartom:)
2010. jan. 9. 16:15
Ha nem fogy el 1-2nap alatt a kenyér akkor lelehet fagyasztani,utána ugyanolyan friss.
2010. jan. 9. 16:05
Ez a dolog kenyértől függ, nem tartótól. Én mondjuk kevés kenyeret veszek egyszerre, inkább majdnem minden nap-két nap.
10. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2010. jan. 9. 15:58

Meghalni nem fogok tőle,és ha semmi baja akkor megeszem,nem vagyok nyifi...:S

Nem fogok azért kidobni egy fél kg kenyeret,mert a szavatossága "elméletileg lejárt"...

2010. jan. 9. 15:58
Sziasztok :) Én maradok a hagyományoknál, vagyis konyharuhába teszem !
2010. jan. 9. 15:57

A kenyér szavatossági ideje általában 72 óra.

5 nap után én már akkor sem enném meg, ha nem lenne rajta semmi látható bibi.

7. agnesss0129 (válaszként erre: 3. - Mamazon)
2010. jan. 9. 15:57
erre én is gondoltam...
6. agnesss0129 (válaszként erre: 4. - Bucóka20)
2010. jan. 9. 15:56
hát én is kisérletezem több fajta közt,kisebb nagyobb sikerrel.már van,hogy minimálisat veszek,hogy ne kelljen kidobni.
2010. jan. 9. 15:55

kevés levegőt kap!

ezek a kenyerek gyors érlelésűek,és nagyobb a víz tartalmuk is!

a kenyértartómat emiatt én sem használom:(

2010. jan. 9. 15:49

Nekem is ugyan ez volt a bajom,de kiderült,hogy a kenyér a hibás.Vettem más fajtát és az nem kezd el már a 2. nap szikkadni,utána meg penészedni.

Még 4-5 nap után is ehető.

2010. jan. 9. 15:42
Mekkora a páratartalom a lakásban?
2010. jan. 9. 15:40
Vacak bolti kenyér nem bírja tovább pár napnál.
2010. jan. 9. 15:37
Mitől van, hogy a kenyér tartóban egy pár nap után a kenyér el kezd penészedni?(száraz, tiszta, sőt a rács alá kéztörlő papirt is teszek)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook