Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol, mennyiért és milyen kiszerelésben lehet Pesten mosószódát venni? fórum

Hol, mennyiért és milyen kiszerelésben lehet Pesten mosószódát venni? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 19. 21:02
www.babasulypont.hu
2010. jan. 23. 22:02
József krt. 65., Azúr bolt
2010. jan. 23. 21:59
Budapesten 25 kg-os kiszerelésben 3.000 Ft volt a mosószóda. Mindjárt rákeresek, hogy hol is vettük, mert ritkán járok Pestre...
23. sajert (válaszként erre: 21. - Globus)
2010. jan. 4. 21:29

Ha egy kis langyos vizzel habzik, akkor még jó.

Minél hidegebb a víz, annál nehezebben oldódik, azért lehet pl. 40C-on 3-4-szer is használni.

Én is mosódió+mosószóda együttes, illatolajas öblítővel. Ez nálam nem környezetvédelemből, hanem takarékossági okokból lett így kialakítva. Én 1 kg mosódiót 1.500Ft-ért vettem, 1 kg mosószoda 209Ft, illatolaj 200Ft.

A fehér ruhákhoz én még szoktam fehérítőtt is rakni, mivel a mosódió nem fehérít, és beszürkül a ruha.

22. sajert (válaszként erre: 17. - Anyagi)
2010. jan. 4. 21:26

A mososzerpiac.hu honlapon biztos lehet kapni, én annak a boltjában vásároltam, egy kilót 209Ft-ért. A honlapot még nem néztem meg, nézz ott körül.

A boltjuk átköltözött valahova a X. kerületbe (előtte XVII. kerület, Cinkotai úton volt).

21. globus (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2010. jan. 4. 21:16
Honnan lehet tudni, hogy már nem lesz jó a következő alkalomra? Értem én, hogy amikor nem tisztít, de hát akkor már késő... bocsi, hogy akadékoskodok, tényleg érdekel.
20. era06 (válaszként erre: 17. - Anyagi)
2010. jan. 4. 19:34
müller boltban olyan 350ft a a fél kiló. Bio boltokban 300 ft a fél kiló kb.
19. *hera* (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2010. jan. 4. 18:27
Ha sikerül nővéremet elérnem,megkérdezem nektek hogy hol vette.
18. emagdi (válaszként erre: 17. - Anyagi)
2010. jan. 4. 17:44

én nem túl gazdaságos helyen vettem, ott egy fél kilós zacskó volt kb 400 forint.

de nagyon érdekelne hol lehet nagyobb kiszerelésben olcsóbban hozzájutni! (alább emlegettek egy másfél kg-os zacskót párszáz forintért9

17. Anyagi
2010. jan. 4. 17:41

Lányok!

Még mindég nem tudom mennyibe kerül és milyen kiszerelésben lehet kapni a mosószódát!!!!

Segítsetek!!!!!!

16. emagdi (válaszként erre: 13. - Globus)
2010. jan. 3. 19:21

hagyma??

inkább olyan, mint a gesztenye héja, a belseje nélkül, csak kicsit ráncosabb meg lágyabb.


egy mosáshoz 5-6 fél héjat kell használni, és 2-3 mosást lehet vele megcsinálni. állítólag egy fél kilós csomag fél évig elég (nem tudom, még nem használom annyi ideje). ha ez igaz, akkor gazdaságos, mert a fél kiló mosódió kb 2500 forint (nyilván változó a különböző helyeken).

15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Globus)
2010. jan. 3. 19:21
azt írták a próbacsomagra, hogy a 30 g-os csomagocskát a vászonzacskóban 3-szor lehet felhasználni, ha 60 fokon vagy a fölött mosok, akkor kétszeri alkalomra elegendő
14. emagdi (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2010. jan. 3. 19:19

most kimentem direkt a fürdőbe megszagolni megint:)

szerintem nem büdös, és nincs is intenzív szaga. de persze ez godnolom mindenkinek más, lehet, hogy neked valamiért irritáló ez az illat, vagy valami másra emlékeztet, és ezért érezted rossznak.

szerintem a ruhákon egyáltalán semmi szaga nincs, dehát ha neked ennyire nem jött be ez az illat, inkább ne próbáld ki, lehet hogy a ruhákon is éreznéd, az meg nem túl nyerő:(

13. globus (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2010. jan. 3. 19:19

Mosódiót én is tapogattam a boltban :)

Nem szagoltam, de furának tűnt, mint egy héjaváló vöröshagyma... gyanús levelek pörögtek a külsejéről. Hány alkalommal lehet használni, gazdaságos?

12. globus (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2010. jan. 3. 19:17

Közben utánanéztem, az meg a nátrium-foszfát.

A nátrium-karbonátot élelmiszeriparban is felhasználják.

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2010. jan. 3. 19:15
30 grammos próbacsomag volt kis vászonzacskóban. Gondolom, nem volt kezelve, hiszen éppen az a lényege.
10. emagdi (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2010. jan. 3. 19:13
a mosódiós rész zebracsikónak szólt, bocsi:)
9. emagdi (válaszként erre: 8. - Globus)
2010. jan. 3. 19:12

hát a kémiához sajna nem értek. ez nátrium-karbonát, annyi biztos (de ezt is csak onnan tudom hogy ez is rá van írva a zacskóra, és még itt van előttem:))


annyi van rajta biztonsági előírásként, hogy:

-irritálja a szemet

-kerülni kell a por belélegzését

- ha szembe került, alapos vizes öblítés után orvoshoz kell fordulni


gumikesztyűt nem ír, de én csak mosni szoktam vele, mosógépben, abba meg nem nyúlkálok:)


mosódió: pedig nincs különösebb szaga (na jó, a nyers diónak van egy kicsi), de a ruhákon nem érezni semmit ebből. nem tudom a dm-ben milyet szagoltál, de nem lehet, hogy azt valamivel kezelték és attól volt büdös?

8. globus (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2010. jan. 3. 19:08
Ez nem olyan, mint a trisó? Hasonló funkciókra használatos, sajna nem ismerem egyiknek sem a képletét. Kell hozzá gumikesztyű?
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2010. jan. 3. 19:07

ezt nem tudom, én nem szoktam venni.

Ma a DM-ben megszagoltam a mosódiót, azt hittem, kidobom a taccsot.

6. emagdi (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2010. jan. 3. 19:06
nem tudod esetleg hogy ott mennyibe kerül? csak mert úgy általában az nem egy olcsó biobolt, kíváncsi lennék a mosószóda mennyibe kerül náluk. :)
5. emagdi (válaszként erre: 3. - Globus)
2010. jan. 3. 19:05

ami nekem van arra ez van írva felhasználási javaslatként:

1. általános tisztítás: erős szennyeződés tisztításához 1 liter meleg vízben oldjunk fel 1 evőkanál mosószódát. Nagyon erős szennyeződés tisztításához 1 l forró vízben oldjunk fel 3-4 ek mosószódát.

2. áztatás: 5 l meleg vízhez adjunk 1-2 ek mosószódát, s áztassuk a ruhát 1-2 órán keresztül. erősen szennyezett ruhák esetén az áztatást több órán keresztül folytassuk. gyors 1/2 órás áztatáshoz 6-8 ek mosószóda használható.

3. vízlágyítás: 1 evőkanállal tegyünk a mosógépbe a mosás elején a használt mosóporral együtt.

4. mosóporok hatékonyságának növelése: előkezelés (áztatás, föltkezelés) esetén: 1/2-1 dl mosópor és 1/2-1 dl mosószóda. előkezelés nélkül: 1-1,5 dl mosópor és 1-1,5 dl mosószóda. a mosószóda mennyisége függ az alkalmazott mosópor erejétől és a víz keménységétől.

5. házi mosópor "zöld" mosáshoz: kemény vízhez 3 dl szappanpor v pehely, éesetleg tiszta folyékony szappan, 1,5dl mosószóda és 1 ek mosópor. lágy víz esetén elég a mosószóda fele.


ellenjavallat: ne alkalmazzuk alumínium és viaszolt felületeken. gyapjú és valódi selyem ruhák mosására ne használjuk.



amúgy én mosódiós mosáshoz szoktam tenni, kb egy evőkanálnyit.

2010. jan. 3. 18:58
Árkád, Örs vezér tere, Biobolt az alsó szinten
3. globus (válaszként erre: 2. - *hera*)
2010. jan. 3. 18:33
Nem tudod véletlenül a felhasználás módját? Hogyan, mihez, mikor, mennyit?
2010. jan. 3. 17:42
Nekem nővérem szokott venni,450ft a 1.5kg-os.Azt pontosan nem tudom hol veszi,valami bioboltban annyit tudok.
2010. jan. 3. 17:39
Hol, mennyiért és milyen kiszerelésben lehet Pesten mosószódát venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook