Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
4349. 93d2586711 (válaszként erre: 4333. - Nicky0407)
2013. okt. 6. 12:40
Bio boltokban és gyógyszertárban is. :)
4348. 93d2586711 (válaszként erre: 4341. - Erzsianyu)
2013. okt. 6. 12:38
Én is itt vettem, de valami van a tetején. Mintha penész lenne. Inkább nem használjuk. Maradunk a saját bioboltunkban vettnél.
4347. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4346. - Annie1130)
2013. okt. 5. 11:25
Tökéletesen megértelek, én is így működöm! Viszon'hallás!:-)
4346. Annie1130 (válaszként erre: 4345. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 5. 11:07

Köszi a választ! Némileg megnyigtattál!Szeretek úgy belevágni valamibe, hogy pontosan átrágom magamat a szakirodalmon, illetve a felhasználói véleményeken. Persze az igaz, hogy lehet ilyet is, olyat is olvasni...

Hamarosan jelentkezek, hogy hogy döntöttem.:)

4345. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4344. - Annie1130)
2013. okt. 5. 11:00

Szia!


Nem múlt el, de jelentősen finomodott. Korábban soha nem figyeltem ezt a területet ebből a szempontból, lehet, hogy a jelenlegi állapot korábban is fennállt, és ez a nyirokcsomóim normális mérete. Sajnos ahogyan már korábban is írtam, nagyon vékony a bőröm, rajtam minden könnyebben "tanulmányozható", mint egy vaskosabb, tömörebb bőrtípus esetében. A bordáim is mind látszanak sajnos, ez büdös valóság, a nyirokcsomóim sem maradhatnak észrevétlenek, azért szükségem van rájuk!:-)


Ne aggódj, engem ez a történet nem tartana vissza, csak hirtelen megijedtem a látványtól, és összekapcsoltam a szálakat!

Ha belevágsz mindenképpen oszd meg velünk a tapasztalataidat, rettentő hasznos tud lenni!

4344. Annie1130 (válaszként erre: 4343. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 5. 10:40

Szia Réka!Ezek szerint nincsenek már rajtad "üveggolyók"? Én az egész dermaroller-projektet azért állítottam le, mert megijedtem a tapasztalatodtól, de hagyom magamat újra elcsábulni...:)

Még érlelgetem egy kicsit a dolgot... A Macilaci-krém kutyulása is ezért még várat magára.

2013. okt. 5. 09:17

Srácok!


Tegnap az egyre elhatalmasodó torokgyík "ellensúlyozására" újabb testkezelést végeztem, ezúttal a karokat, és a melleket, illetve egyenlőre csak a jobb kart(alkar, felkar, kézfej), mell és környéke szántottam, de még milyen intenzíven. Nem tudom, hogy hosszútávon is ennyire elégedett leszek -e, most áldom a józanságom, amiért felülvizsgáltam a rollerrel való hűvös viszonyom, és adtam neki még egy esélyt. A pecséttel még némi pirosságot sem, vagy csak nehezen tudtam kiváltani a testkezelések során, most az 1mm-es pecséttel még a mellem is mindenhol vérzett, nem beszélve a karokról, kézfejről. Sőt, annyira jól sikerült a buli, hogy órákig nem tudtam megmozdítani a kezem, vagyis nehezen, így a bal felem munkálatait a mai napra kellett átütemezzem...


Jelenlegi következtetésem:


A megfelelő érzéstelenítés a kulcsa a kezeléseknek, esetemben mindenképpen, ha ez sikeres, akkor mindenhol tökéletes szántást tudok produkálni, még nyakon, és a melleken is. Óh, te mennyei MaciLaci-féle csodakeverék, köszönöm, hogy vagy nekünk!:-)

4342. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4340. - Nicky0407)
2013. okt. 5. 09:01

Szia!:-)


Klasszul hangzik, a kozmetikusod lelkiismeretes munkát végez, örülök neki!

Szegény leányzó, még az orvosi egyetem első időszakában sem látnak vért a hallgatók, neki viszont egy rövidke kozmetikus kurzus keretében, 20 perc alatt megvan egy élet fejadagja...


Igen, erre rendesen rá lehet szokni, főleg ha érkeznek az eredmények...


Hajrá!

4341. erzsianyu
2013. okt. 4. 08:37

Lányok!


Ha belekotyoghat az újonc a shea témába:

Nagyon sok helyen vettem már sheát, nekem ez vált be: konzol (bionom online biobolt)

Tényleg puha, finom, krémes. nem darabkás, ikrás. Egyébként ez a biobolt a tiszta bio termékekre szakosodott. A csapat folyamatosan vizsgálja és felkutatja a valóban vegyszer mentes biotermékeket. (Ugyanis a legtöbb bioboltban vásárolt termék nem az!) Rendkívül érdekes tapasztalatok olvashatók itt a bőrről és az egészségről egyaránt. Társoldaluk az antalvali. Itt mindenféle bőrproblémával és betegséggel kapcsolatos tudnivaló megtalálható. Annyira érdekes, hogy hetekig van olvasnivalója az ember lányának.

4340. Nicky0407 (válaszként erre: 4329. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 4. 07:39

Szia!


Tegnap túl estem rajta :-)

Egyáltalán nem fájt.

Szerintem azért nem,mert előtte bőrcsiszolást csinál,és ezután keni fel a lidocaint.

Gondolom,így jobban beissza a bőröm és hatékonyabb.

A lényeg,hogy nagyon durván néztem ki a kezelés után.

Ma már egy fokkal jobb a helyzet :-)

Annyira vérzett, miközben rollerezett,hogy a tanuló kislány kiment a szobából,mert azt mondta, ő ezt nem bírja nézni :)

A homlokomból rögtön dőlt a vér,az arcomon,ahol nem olyan csontos többször is át kellett menni, jó erősen,hogy meginduljon a vérzés.

Majd mikor kibuggyant a vér,azt vissza "dörzsölte" az arcomba, azt mondta ez is nagyon jót tesz neki :)

Nagyjából ennyi volt :)

Legközelebb 2 hét múlva megyek.

De már alig várom.

Már elvonási tüneteim vannak,ha nem mehetek :-)

4339. 8f3f70de10 (válaszként erre: 4338. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 3. 21:43

szia!


köszönöm tájékoztatást.

Szeretném kipróbálni, sok helyen olvasom pl.argán olajról is hogy zsíros bőrűek is használhatják.

4338. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4335. - 8f3f70de10)
2013. okt. 3. 21:20

Szia!


Nem, az nem ugyanaz, a tiéd egy finomított változat, ami azt jelenti, hogy fehérítési és szagtalanítási eljáráson esett át, nem beszélve arról, hogy a kókusz már korábban kiszárított húsából nyerik, ellentétben a hidegen sajtolt verzióval. Először fehérítik mivel a szárítási folyamat miatt szennyeződik, majd magas hőmérsékleten kivonják szagtalanítják, íztelenítik, gyakran nátrium hidroxidot is használnak az eltarthatóság meghosszabbítására, sőt számos gyártó vegyi oldószereket is bevet annak érdekében, hogy minél több olajat nyerjen ki. Szóval kevéske érték marad abból, amit a bőrön hasznosíthatnánk.

Ez csak a kémia része, de megtámogattam saját tapasztalással, ugyanis egy rövid ideig a főzéshez használt változatot kentem magamra, ami nem viselkedett ugyanúgy, sőt kimondottan rosszul viselte a bőröm, kipattogzott, eltömődött.


Sütéshez ok, hiszen éppen azért finomítják az olajakat, hogy kiterjesszék azt az ún. füstölési pontot, amely hőmérsékleten normális esetben az összetevők lebomlanak, és akár a szervezetre is káros anyagok keletkezhetnek, de bőrápolásra nem megfelelő. Még hajra lehet kenegetni, de arra is érdemes a hidegen sajtolt változatot beszerezni.


Shea vaj kenhetővé tétele, ahogy én végzem: 1:1 arányban keverem ki szűz kókuszolajjal, vízgőz felett, majd egy tégelyben hagyom kihűlni, és tádám....kész a könnyen kezelhető testvajunk, ha esetleg még lágyabbat szeretnél a kókuszolaj mennyiségét kell értelemszerűen növelni. A tél és a hideg beköszöntével természetesen a kókuszolaj is megdermed, de az 24 fokon már folyékony, így elegendő csak belenyúlni a tégelybe, már megadta magát, főleg ha szobahőmérsékleten tartjuk, és nem a hűtőszekrényben.


Sok sikert, remélem beválik!:-)

4337. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4332. - Tempest)
2013. okt. 3. 20:58
A shea vaj még egy márka egyazon kiszerelése tekintetében is különböző minőségű lehet, nekem ez a tapasztalatom. Azt javaslom igyekezz tömb formában beszerezni, talán azt kevésbé "viselték" meg a tégelybe kerüléshez szükséges eljárások. De erre sem vennék mérget, shea vaj ügyben már semmin nem lepődöm meg...
4336. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4331. - Tempest)
2013. okt. 3. 20:45
Sajnos a fejbőr, legalábbis az enyém:-), nem reagál kimondottan a felkent érzéstelenítőre, ezért teljesen haszontalan ezzel próbálkozni. Igen, hajat mostam, megszárítottam, fertőtlenítővel letöröltem az éppen kezelendő szakaszt és ugyan könnyező szemekkel, de szántottam kegyetlenül, nem fogok hazudni, iszonyatosan fájt. Hetente igyekszem ismételni, de nem igazán várom a következő menetet...csak abban bízom, hogy nem fog tőle kihullani a maradék hajállományom is!:-)
4335. 8f3f70de10 (válaszként erre: 4334. - Tempest)
2013. okt. 3. 19:58

szia!


én is megnéztem a kókuszolajamat amit főzéshez vettem 1 liternek kétezer alatt volt az ára. 100 %

natur kókuszolaj ez van ráírva.Azt nem irja hogy hidegen sajtolt vagy nem. BARCO a neve. 50 % laurinsav tartama miatt antibakteriális.

kérdésem ez is jó kozmetikai célra (én főzéshez vettem) nem folyós fehér mint a zsír.

kozmetikai célra melyik a legjobb márka, ennek az ára nem magas, esetleg ez is jó.

Tegnap voltam kozmetikusnál kérdeztem a sheavajat, nekem nem ajánlotta tágpólusú miteszeres stb, bőrömhöz, viszont sok jó véleményt olvasok itt, mivel tudnám keverni hogy ne legyen annyira nehéz, zsiros .

Dóra

4334. Tempest (válaszként erre: 4333. - Nicky0407)
2013. okt. 3. 18:01
Kókuszolajat régóta használom a bőrömre, arcradírba, a hajamra mindenre nagyon szeretem. De lehet hogy kipróbálom ezt a shea-vajjal felesbe kókuszolajat, hátha lesz egy jó kis testápóló.
4333. Nicky0407 (válaszként erre: 4332. - Tempest)
2013. okt. 3. 17:54

Szia!


Én a shea vajat kozmetikusnál vettem,de szerintem bio boltban is kapható.


Vettem ma kókuszolajat,este a szántás után fel is kenem :)

Remélem ez mostmár működni fog

:)

4332. Tempest
2013. okt. 3. 17:42
Shea vajat hol vegyek? gyógyszertárban vagy csak simán egy bio boltban? van valami különbség? egyáltalán gyógyszertárban kapható??
4331. Tempest (válaszként erre: 4327. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 3. 17:40
A fejbőrödre is tettél előtte érzéstelenítőt, és lemostad és vizes hajjaj rollereztél ? vagy hogy?
4330. Nicky0407 (válaszként erre: 4329. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 3. 12:38

Budapesten lakom.

Akkor beszaladok valami bio boltba.


Nem tudom,hogy A-vitamint szedtél e már,az nagyon jó hajra,bőrre,körömre.

Én is szedem már egy hete.

Én a rollerezés miatt kezdtem el,hátha egy kicsit segít a kívánt eredmény elérésében.

Illetve igyekszem betartani a napi 2 liter víz elfogyasztását :)

4329. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4328. - Nicky0407)
2013. okt. 3. 12:04

Kókuszolajból az általam eddig használt mindegyik verzió, márka, és kiszerelés ugyanazt a minőséget hozta. A lényeg, hogy finomítatlan/szűz/hidegen sajtolt(ezek ugyanazt jelentik)legyen. Eleinte kizárólag BIO változatot vásároltam, de ez 2szer akkora költséggel jár, így legutóbb lemondtam erről az igényemről, és egy N.a.t.u.r.e. C.o.o.k.t.a(emlékezetből írom, lehet, hogy nem ez a pontos nevük) nevű cég 500ml-es szűz verzióját vettem meg, kb. 2200-2300 HUF-ért, ha jól emlékszem, míg korábban ugyanezt a mennyiséget rendre közel 5000 Huf-ért szereztem be. Sütésre, főzésre is ezt használom, így nálunk viszonylag gyorsan fogy, de ha csak arcra veszed, elegendő egy kisebb kiszerelést választanod, hiszen nagyon kevéske szükséges az arcápoláshoz.

Nem tudom hol élsz, ha a fővárosban, ott minden utcára akad egy biolbolt, de vidéken is kell, hogy legyen egy pár / nagyobb város. Korábban a netről rendeltem, de kis kiszerelésben nem éri meg a szállítási költség miatt, de! a n.e.t.b.i.o. pont h.u oldalon minden hónap első hétfőjén ingyenes PickPack pontos kiszállítási nap van, ha ezeken az ún. Zöld Napokon rendelsz tőlük, nem számítanak fel költséget az átvételi helyekre rendelt küldeményeknél, én ezt mindig ki is szoktam használni.



Igen, a fejbőr rettentően fájt, de annyira el vagyok keseredve a hajhullás miatt, az elmúlt évben kihullott a hajállományom fele, hogy nem érdekelt szántottam dühből!:-)

4328. Nicky0407 (válaszként erre: 4327. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 3. 11:47

Szia!


Bármilyen kókuszolaj megfelel erre a célra vagy van valami jól bevált márka?

Illetve abban még tudnál segîteni,hogy hol tudom beszerezni?

Hú,a fejbőrön biztos nagyon fájhatott,mert az ugye mindenhol csontos.

Nekem is a homlokomon fáj a legjobban.

Nagyon bátor vagy :)


Köszönöm szépen a bíztató szavakat! :)

Este,ha végeztem jövök az élménybeszámolóval :)

4327. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4325. - Nicky0407)
2013. okt. 3. 10:54

Szia!


Igen, a shea vaj velem is kibabrált az arcon, nem beszélve arról, hogy a shea vajak minősége egyáltalán nem nevezhető állandónak, még márkán belül sem, ami roppant bosszantó. Testre azt hiszem ok, bár csak egy ideje használom az olíva helyett, de arcra a kókuszolaj tűnik a leginkább megfelelőnek, tőle még egyetlen gyulladás sem jelent meg a képes felemen, és a pórusaim is tűrhetően mutatnak vele. A titok a megfelelő mennyiség kikísérletezésén van, mint minden természetes olaj esetében, de talán a kókuszolaj a legbarátságosabb ebből a szempontból is, nehéz "túladagolni".


Ne aggódj a fájdalom miatt, nem is lehet összehasonlítani a saját magunk által okozott, és egy idegen kéz által kiváltott fájdalmat, utóbbit könnyebb tolerálni, van lehetőséged másra koncentrálni, míg az otthoni fölművelésnél a fájdalom sokszor lehetetlenné teszi a megfelelő kivitelezést.

Ki fogod bírni, én a fejbőrömet kezdtem el a múlt héten 1mm-es rollerrel kezelni, mert borzasztóan hullik a hajam, és fájt kegyetlenül, de mégis elviselhető volt, mert végig bírtam szántani magam, annak ellenére, hogy a testem más pontján fájdalommal együtt nem megy.


Nyugalom, túl fogod élni, gondolj a kezelés végcéljára, mindjárt "jobban esik" a fájdalom is!:-)

4326. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4324. - Erzsianyu)
2013. okt. 3. 10:45

Szia!


A tág pórusaimon sokat javított a roller/ pecsét, fényévekkel szebb a bőröm, mint teszem azt 3-4 éve, bár most sem beszélhetünk feszes babapopsi bőrről, de illik a realitások talaján maradni, nem mások szerencsés genetikai állományához, hanem kizárólag a kiindulópontunkhoz, egyéni adottságainkhoz mérni az eredményeket!


Van egy naplóm, ebben leírom a kezelések menetét, hozzávalóit, ajánlom figyelmedbe, ott összefoglaltam az alapvetéseket, persze némi frissítés ráférne, ugyanis mindig változik a véleményem, kezelési módszereim, ahogyan itt sokunknak, ez egy tanulási folyamat, egyik nap elvetjük azt, amit korábban megrendíthetetlen tényként kezeltünk, és fordítva. Én legalábbis így élem meg. Ha visszaolvasnám magam egészen a kezdetektől, biztosan skizofrén érzés lenne, annyi mindenről gondolkodok már másképpen.


Korábban mindenkinek a pecsétet ajánlottam, de azóta újra megbarátkoztam a rollerrel, sőt a testkezelésekhez kizárólag ő ért, a pecsétet csúfos kudarcot vallott.


Lényeg a lényeg, ha belevágsz, add meg magadnak az esélyt a különböző lehetőségek tesztelésére, érdemes egy rollert és egy pecsétet is beszerezni, aztán majd elválik melyikkel alakul ki tartósabb kapcsolat.


A legjobbakat!

4325. Nicky0407 (válaszként erre: 4322. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 3. 09:29

Szia :)!


Köszönöm a tanácsot,mindenképpen ki fogom próbálni!

A shea vaj hosszú távon mégsem működik,apró kis pattanásaim lettek tőle :(

Ma este megyek a kozmetikushoz.

Pont úgy izgulok,mint az első alkalom előttt.

Mondta,hogy készüljek fel arra,hogy vérezni fog,de akkor hatásos...

Lidocain krémmel érzéstelenít,ami a 0,5-ös rollernél teljesen jól működött.

Viszont attól félek,hogy az 1-esnél már kevés lesz...

Ezt csak a ti tapasztalataitok alapján feltételezem.

Próbáltam megfűzni,hogy csináljuk 1,5-ös tűvel,de azt mondta,hogy azt arcra nem használja.

Remélem az egyes azért már hatásos lesz :)

Ezentúl két hetente járok majd,mert azt mondta a csajszi,hogy ennél a méretnél már szüksége van az arcomnak a két hetes pihire.

Így decemberre meg lesz a 10 alkalmas kúra.

Utána havonta egyszer szántunk majd.

Nagyon bízom benne,hogy van értelme ennek az egésznek.

Eddig rettentôen lelkes voltam :)

4324. erzsianyu
2013. okt. 3. 08:25

Szia RekaBeka! :-D

Köszi a hasznos tippeket! Többek között én n is tág pórusokkal küzdök ezerrel...


Köszönöm a csodás infókat!


Zsóka

4323. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4317. - Erzsianyu)
2013. okt. 2. 23:00

Üdv köreinkben!:-)


Van egy "TCA hámlasztás..." elnevezésű fórum, keress rá, ott is osztjuk az észt teljes gőzzel.

A nyáron próbát tettem a 10%-os TCA oldattal az arcomon, ami szembetűnő változást nem hozott, de ettől függetlenül látok benne fantáziát egy nagyobb töménységű verzióban, karöltve a dermarolleres szántásokkal, egy-egy földműves szezon lezárásaként beleférhet a hámlasztás.


A pattanások hegeinek eltüntetése sokak keserves harca itt is, de láttunk, vagy inkább hallottunk sikersztorikat, viszont ehhez idő kell. Szerintem a hámlasztás ide kevés, kemény és kitartó földművelésre(dermarolleres kezelések) van szükség, hosszú távon, akkor talán el lehet bánni velük....Persze ezek csak az én benyomásaim az alapján, amiket a srácoktól hallottam, mert nekem nincsenek hegeim, de a tág pórusaimmal én is kemény csatát vívok, de egyértelműen látom az eredményeket.


Mindenképpen olvass vissza, tanulságos lehet!

A legjobbakat!:-)

4322. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4310. - Nicky0407)
2013. okt. 2. 22:52

Sziasztok!:-)


Próbáld meg 1:1 arányban hidegen sajtolt kókuszolajjal keverni, kapsz vele egy finomabb, kenhetőbb textúrát, és a kókuszolajnak köszönhetően jobban fel is veszi az anyagot a bőröd, kevésbé marad "nehéz" érzetű. Vízgőz fölött megolvasztod a keveréket, jól elkevered a még folyékony halmazállapotú keveréket, beleöntöd egy műanyag tégelybe, majd mehet a hűtőbe, vagy akár oda sem, mert úgyis megszilárdul, de éppen olyan állaga lesz, ami tökéletesen alkalmassá teszi a bőrre való felvitelre. Én ezt az elegyet testápolóként használom, nekem a shea vaj vmiért az arcomon nem működik, oda jelenleg a kókuszolajat kenem kizárólagosan, esetleg tehetnél azzal is egy próbát, kevésbé nehezíti el a bőrt, mégis megadja a szükséges "hidratáltság" érzését, látványát.

Mellesleg a kókuszolaj viszonylag magas laurinsav tartalma miatt antibakteriális hatású, így tökéletes választás a kezelések utáni bőrápoláshoz, lgbb is nekem nagyon bevált.


Milyen volt az első 1mm-es buli, érezted a különbséget? Mivel érzésteleníti a kozmetikus az pofikád?

4321. erzsianyu
2013. okt. 2. 16:26
Egyébként a száraz bőrűeknek tényleg nagyon jó a shea vaj. Én a k@nz@l félét veszem, mert a más fajtáknál azt tapasztaltam, hogy nagyon ikrás, csomós, nehezen felvihető. De szerintem így is érdemes lazítani valamivel. Én argan olajjal szoktem. gyönyörűen kisimítja a ráncokat. Éjszakára nem baj, ha nehéz krémet viszünk föl szerintem. Nappalra, reggeli smink alá pedig a bi@la gyöngyvirágos bázis krémjét használom. Eredetileg ez egy teljesen méreg mentes alapkrém amihez otthon bármit hozzákeverhetünk (szintén tiszta illókat például). Én önmagában használom, és így is tökéletes. Gyorsan beszívódik és még sincs az a száraz érzet a bőrön. Egyébként nekem igazából a teljes életmódváltás segített a bőrömön. (táplálkozás, folyadékbevitel, mozgás, stressz mentesebb élet....) Szép napot mindenkinek.
4320. erzsianyu
2013. okt. 2. 10:32
Köszi! Nagyon kedves vagy! Olvasom! :-)
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook