Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


551. borcsok1 (válaszként erre: 549. - Felicita77)
2010. szept. 8. 12:05
Hurrá Én csináltam egy magántesztet 92 kg indultam az első héten minden reggel rántottát ettem kolbásszal hagymával( 4 tojásból) kenéyr nélkül gabona nélkül tej nélkül ,csak gyümi zöldségés, hús 4 kg ment le az első héten a másodikon nem ettem nagyon húst megnéztem hogy gyümi zöldség meg néha sajt( kicsit hasonlított a 80/10/10-hez) de már csak 2,5 kg ment le,igaz az is jó meg nekem elég is ennyi egyelőre:) tehát sztem simán lehet húst hússal enni ha salit eszel mellé,muffint is ettem mákosat de mivel nem vagyok kenyér függő elhagytam most.Azért bármiylen muffint is csinálsz abba azért kell olyan összetevő is ami nem teljesen jó,még a zabpehely zabliszt sem tökéletes csak kevésbé rossz vgay semleges,a más is iylen magas a ch-ja,de hát nem lehet mindent elhagyni:) amúgy este 18 óra után nem kéne semmit sem enni de semmit annál nincs jobb dolog,délelőtt csak gyümit és fél de inkább 1 óráig utána meg előtte se semmit mert megakad az emésztési folyamat és megerjed a gyümölcs mert útjába kerülnek más étkek.Erőteljesebb gyaloglás pl kicsit felfelé a legjobban fogyaszt a világon,nem kell futni mint az őrült csak gyalogolj lendületesen fél órát naponta szinte bátmit ehetsz mellé fogyni fogsz,ezt is leteszteltem magamom fullra zabáltam de tényleg de átgyalogoltam a XXII.kerből Őrmezőre a XI-be két dombon át ennyi fogytam vagy 3 kg egy hét alatt.Nem kell cukor,gabona és tészta ha ezt elhagyod bármit csinálhatsz szerintem:)
2010. szept. 8. 09:35
eddig azért nem vettem muffinsötőt, hogy ne sütögessem a muffinokat, ne hízzak. Na most rohanok venni!!
2010. szept. 8. 09:34

Az én történetem: mindig 10-15 kiló súlyfelesleg, folyamatos küzdelem. Nemrég egy egészségközpontban candida diétát rendeltek el, amivel nem voltam igazán megelégedve. A kezem a teljes kiörlésű gabonák fogyasztása mellett is dagadt, nem voltam túl jól, és a súlyom csak minimálisat csökkent az egy hónapos kúra alatt. Remek előzménye volt viszont a paleós étrendnek, életformának. Visszakaptam az imádott gyümölcseimet végre.

Hétvégén olvastam a könyvet, vasárnap már paleósan étkeztem. Reggel megeszem 4 kanál lenmagpelyhet vízzel, jól laktat. A meglepetés tegnap ért. Délben pár szem gyümi, kettőkor sovány pöri, avokádó, paradicsom, cékla, isteni volt. És hazaérvén nem voltam éhes. A párom vacsorázott, én meg elnassolatam tíz szem mandulát. Semmi éhségroham, ilyesmi. Nem is gondotlam az evésre, tudni kell, nálam ez központi téma. Este fél zacsi szotyit elnassol még, és az édes szőlő és a szotyi után biztos voltam, hogy nem fog csökkenni a súlyom. És ma reggel láss csodát, fél kilóval kevesebb voltam, mint tegnap. Az öt nap alatt 2 kiló lement. Mivel előtte is szigorú candida diétát tartottam, ezt a két kilót nem kizárólag vízeltávozásnak tulajdonítom, és mérhetetlenül boldog vagyok. Legszívesebben mindenkit rávennék, hogy próbálja ki, és izgatottan várom a továbbiakat.

Mindenkinek szép napot!

2010. szept. 8. 09:27
Kedves Paleós társak! nagyon jó volt olvasni, hogy ennyien tartják ezt az étrendet, és ilyen tapasztalatok vannak, sok receptet, ötletet vettem tőletek, és nagy lelkesedéssel csatlakozom én is hozzátok!
547. 6eb76946f5 (válaszként erre: 543. - NOA)
2010. szept. 6. 19:13

Nagyon jó a recept!Lenmagliszttel/szezámmagőrleménnyel meg is lehet csinálni teljesen paleósan,meg a cukrok kiiktatásával.


A szirupokat hanyagolom inkább,de a banán nagyon jó ötlet:))Köszönöm:))

546. 6eb76946f5 (válaszként erre: 541. - 1519dcb5a1)
2010. szept. 6. 19:11

Igen,fogyni szeretnék,de akkor nézem a mennyiségeket,és a súlyom változását,és e szerint alakítgatom.A tökmaggal most felkeltetted az érdeklődésemet:))Veszek is:))


Kókusztejet nem kaptam,ha megyek legközelebb bioboltba veszek.

Kókuszzsírt használtatok már?Milyen?

545. 6eb76946f5 (válaszként erre: 540. - Mellitus.filia)
2010. szept. 6. 19:08

Sziasztok,


reggelik:

-pulykasonkába tekert sajt,

-mozzarella zöldségekkel,

-diákcsemege,

-gyümölcsök

-előző este megsütött muffin,paleós sütik,kenyerek...

544. NOA (válaszként erre: 543. - NOA)
2010. szept. 6. 06:09
...nem s ütőbe hanem a receptek közé:)))))))))
543. NOA (válaszként erre: 536. - 6eb76946f5)
2010. szept. 6. 06:08

Banán, rizstej, agave szirup, esetleg juharszirup.

Gillian Mckeith műsorában láttam.Azóta én csak agevét használok annyira finom és drága:)


Tettem be egy sütötök püspökkenyeret..szerintem igen fini tegnap készitettem el..

542. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 540. - Mellitus.filia)
2010. szept. 5. 20:27
Nem gondoltál még gyümölcsre reggel? Én 1-2 banánt eszek mindig, és nagyon sokáig ellát hasznos tápanyagokkal.Uzsira is megeszek 1 banánt, vagy valamilyen édes, lédús gyümölcsöt és már jól is laktam.Csinálhatsz omlettet valamilyen salátát tölthetsz bele, vagy süthetsz 2-3 lenmagpelyhes palacsintát este, és töltheted, amivel szereted. A maradékot megeheted uzsira.Szerintem rengeteg lehetőség van.
541. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 539. - 6eb76946f5)
2010. szept. 5. 20:22
Attól függ, hogy mi célból paleózol. Ha fogyni szeretnél, 2-3 dkg tökmag, napraforgó mag, lenmagból simán 5dkg belemegy a sütibe, de talán ez a legkedvezőbb minden szempontból.Érdemes egy kalkulátoron utánanézni mindegyiknek, mert én is sokszor meglepődök, amikor utánanézek valaminek, pedig elég régen élek paleósan.Pl. most láttam, hogy a tökmag, amit előszeretettel használok, alacsony ch, magas zsírtartalommal, de magas fehérjetartalommal is bír.Ha nem akarsz fogyni, talán nem annyira fontos a mennyiség. Persze mindent mértékkel.A lenmagnak is 0 ch-ja van, tehát az abból készült kenyér, sütike megváltás a cukorbetegeknek.
2010. szept. 5. 19:26

Sziasztok!


A reggeliket nem tudom megoldani. Eddig ilyen olyan szendvicset ettem (amíg nem paloztam), és nem tudom mivel helyettesíteni a régi jól megszokott, de káros ételeket. Már nem bírok ránézni a sonka, sajt, zöldpaprika változatra. Néha sütök tojást... Ti mit esztek reggelire???

Help me! :-)

Lehetőleg olyat írjatok, amit nem nagyon kell sütögetni!

539. 6eb76946f5 (válaszként erre: 537. - HViki)
2010. szept. 5. 13:41

Komolyan?Na ezt nem is tudtam..azt hittem a kakaó nem jó,de akkor így szuper,mert nem veszek karobot.

Natúrt vettem,persze.

A kókusztej jó ötlet!Köszi,holnap körül is nézek,remélem kapok.


Olajos magvak,mák,kókusz szerintetek mekkora mennyiség mehet naponta?

538. HViki
2010. szept. 5. 10:01
Azzá=Azzal :)
537. HViki
2010. szept. 5. 10:01
Igazából a cukrozatlan kakaó is teljesen paleó. Én kipróbálnám a kókusztejet hozzá. Azzá tejesebb jellegű lenne.
2010. szept. 4. 13:47

Csajok,segítsetek,ma először használtam kakaóport(tudom a karob a jó,de nem kaptam),édesítőztem,de így is olyan keserű maradt...Van esetleg valami ötletetek hogy lehetne tejcsokis jellegűvé tenni?


Amugy ezt ettem nasinak:Lenmag,mák,kókusz,mazsola,kakaópor,mandula,édesítő,vaníliaaroma,fahéj,pici vízzel összekeverve.Fini volt:))

2010. szept. 4. 09:00
Na, az az igazság, hogy az autónkon, ha n vezetek ez a matrica van kirakva: "na és, főzni sem tudok" :) utálok is főzni. Tegnap nagyon kedves ismerős áthivott magához, hogy lássam hogyan késziti a muffinokat :P Ő nagyon kreativ....én meg csak próbálom utánozni :)))
2010. szept. 3. 16:16

Nik,köszi a választ,hanyagolom akkor továbbra is:))Én mostanában a mákra vagyok teljesen "belezúgva",mindenbe rakok 1-1 evőkanállal,amihez passzol.


Önmagam,tényleg könnyen elkészíthetőek a receptek,és aza jó h.lehet elég jól játszani a nyersanyagokkal,ha pl.nincs otthon szezámmag,mehet helyette mandula.

Na és a mi a legfontosabb,h.hamar kész vannak a kaják.

533. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 531. - 6eb76946f5)
2010. szept. 3. 15:43
Kedves Ismerős ajánlotta az honlapját, megnéztem a recepteket. Könnyen elkészíthetőek!!!
532. nik84
2010. szept. 3. 15:34
Ha jól emlékszem azért mert az hüvelyes, nem pedig rendes olajos mag, mint a fán termő mogyoró és barátai.
2010. szept. 3. 15:22

Önmagam,én úgy tudom igen.


Csajok,miért nem jó nekünk a földimogyoró?

Tudja valaki?

530. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 528. - 7aab4d3657)
2010. szept. 3. 15:00

Sziasztok!

Én még nem olvasta, de örülök neki nagyon!!! Kinek a szerzeménye? Mezei Elmiráé????

529. 6eb76946f5 (válaszként erre: 528. - 7aab4d3657)
2010. szept. 3. 13:21
Halihó,igen én is pont tegnap láttam,már nagyon várom:))
2010. szept. 3. 13:01
Sziasztok! Most olvastam, hogy készül paleos szakácskönyv, valamikor ősszel jelenik majd meg.
527. beltram (válaszként erre: 516. - BioCica)
2010. szept. 2. 15:03

1. azért van tiltólistán, amiért a kukorica és a rizs

2. igen

526. HViki (válaszként erre: 525. - Borcsok1)
2010. szept. 2. 12:50

:) Épp volt 1 kicsi. :))

Hát, hogy miből mi épül újra, azt nem tudom. A biológiai ismereteim nagyon alap szinten mozognak. Csak csipegetem a morzsákat, és próbálom lefordítani magamnak, úgy parasztiasan. :)

De azért, ha azt vesszük, hogy az vagy amit megeszel, akkor, ha figyelsz kicsit a táplálkozásra, akkor valószínüleg, lehet hogy több fordulóval, de fel lehet építeni az egészséges szerveket. Így akár a máj is regenárólódhat. A főzésről sokat még nem olvastam. A Gábor oldalán ugye az van, hogy az segített is a fejlődésben. Mivel a táplálékaink zöme főzve-sütve van, és már jó sok évszázada, úgy gondolom, hogy ha nagy gond volna vele, már ládszódna valami hatása. Én ebben - egyenlőre - maradok a középúton. Minden nap eszem nyerset, de főzök is.

A csak nyers ételhez egyenlőre még annyi az ellenvetésem, hogy húst semmiképp sem lehetne nyersen enni. Akkor ez meg már vegetarianizmus, az meg nekem nem cél. A húsevés az elég ősi.

525. borcsok1 (válaszként erre: 523. - HViki)
2010. szept. 2. 12:08

Köszi hogy időt szakítottál erre:)


Hát igen a mai ember nehezen tud kiszakadni a kulináris örömökből mert valljuk be enélkül szegényebb lenne az életünk szeretünk enni,persze vannak fakírok keleti emberek akik elvannak zúzmón is,meg ugye Mi vagyunk az egyetlenek akik nem csak annyit esznek ammenyi feltétlen szükséges,de hát Mi emberek vagyunk és nem állatok:) igazából a hőkezelésről azért lenne fontos biztosat tudni mert ennek szetm sokkal nagyobb jelentősége van mint gondolnánk,ha tuti hogy nem jó akkor ki kell iktatni vagy minimálisra tenni,de olvastam valahol hogy ugye a különböző szerveink fél év 1 év stb stb újraépülnek,a kérdésem az az hogy ha egy alkoholista mája újra épül az miylen lesz frankó,vagy olan lestrapált mint volt.Mitől függ ha egy szerv újra épül az miylen lesz? de lehet hogy ezeket nem is ide kéne beírnom:)

524. HViki (válaszként erre: 521. - "ÖNMAGAM")
2010. szept. 2. 11:19

Igen azaz! :)

Csak én nem maceráztam palacsintával. Ha csoki kell, és azonnal, akkor nem is kell. Itt a csoki, aztán újra szép a nap! :)))

523. HViki (válaszként erre: 518. - Borcsok1)
2010. szept. 2. 11:18

Hát, azt senki sem igérte, hogy könnyű lesz, de hát mi az? :))

A saját álláspontom a kérdéseidre a következő:

1. Vizet kell inni, mert (én legalábbis) biztos nem veszek magamhoz annyi folyadékot, ami elég lenne. Persze lehet, hogy ha bevágnék napi több kiló gyümölcsöt, akkor nem kellene, de nálam nem ez a helyzet.

Azt, hogy ez a víz milyen legyen, szerintem a pénztárca szabja meg. (szintén nálam főleg)

Én spec. nem költök se ásványvízre, se egyéb extra vizekre, iszom ami a csapból folyik. Aztán, ha lesz rávalóm, (pl. ha lesz újra melóm és kijövök a gödörből) akkor majd beruházok valami víztisztítóra (talán). :)

2. A főzni, vagy nem főzni kérdés. Igyekszem zöldséget-gyümölcsöt enni nyersen, amennyit sikerül. De az biztos, hogy nem fogok brokkolit rágcsálni. :) A hús meg gondolom nem kérdés, hogy azt bizony főzöm (meg sütöm).

3. Tökéletes étrendet soha nem fogsz tudni tartani, mert mindig lesz valami ami nem annyira tuti. (Ha mást nem nézel, hogy a mostani állatok messze nem úgy élnek, mint régen, és ezért a húsok sem egészen olyan.)

De a Szendi által mondottak szerintem teljesen jól követhetők. Tehát törekedj elhagyni a gabonát, tejet, hüvelyeseket, magas keményítő tartalmúakat.

Ha ezen felül még minden egyebet is be akarsz tartani (víz, húsminőség, bio zöldség, stb.) akkor már egy - a mai körülmények között - szinte teljesen tarthatlan ,vagy nagyon-nagyon nehezen és drágán tartható végeredményt kapsz.

Ennyire nem lehet elszakadni a mai környezettől. Ha nem viszedbe az étkezéseddel azt a sok romboló anyagot a szervezetedbe, akkor az egyébként (az iparosodott környezet által kialakult) elkerülhetetlen anyagokkal már meg fog tudni bírkózni a szervezeted.

Aztán, ha már ez a táplálkozás természetes lesz számodra, és nem kell mindig azon filózni, hogy ez most jó, vagy nem jó, akkor lehet újabb lépést tenni az egészségesebb felé.

A sóról én Szenditől azt hallottam-olvastam, hogy mindenkinek ahogy érzi. Nincs általánosan, mindenkinek jó ajánlás. Ha valakinek kell az fogyasszon sokat, akinek meg nem kell, az ne tömje magába, csak mert XY ezt mondta.

Szendi pl. alig sózza az ételeit.

A tojásról meg annyit, hogy azt a koleszterint miatt nem javasolják, akik nem javasolják, akik viszont olvasták a könyvet, vagy a Szendi oldalát, azok tudják, hogy a koleszterin nem játszik ebből a szempontból.

2010. szept. 2. 11:08
Na, bocs.. mennem kell, pedig most jöttem volna bele :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook