Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vettem olyan mirelit meggyes gombócot, amit sütő fóliára kell rakni, és úgy megsütni.Szerintetek az alufólia nem jó a sütőfólia helyett? fórum

Vettem olyan mirelit meggyes gombócot, amit sütő fóliára kell rakni, és úgy megsütni.Szerintetek az alufólia nem jó a sütőfólia helyett? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 22. 15:39
Megcsináltam! Hát mit mondjak,nem egy nagy dobás, bár az is lehet, hogy a sütönk nem melegít fel 180 fokra,mert az alja jó erősem megsült( mondhatnám megégett) a teteje meg nyers maradt.Először a meggyeset csináltam meg, abból tanultam, így az almásat már a közepére raktam a sütőnek.Az már ehetőbb lett, de az biztos,hogy nem veszek mégegyszer.
2009. dec. 21. 21:08
Szilikon lapod van? Én azt használom papir helyett.
2009. dec. 20. 20:39

Bocsánat, hogy ennyire eltűntem,de itt van az unokám, és vele kell most foglalkoznom.

Van nálunk egy bolt, az a neve, hogy " magyarok boltja"Én tulajdonképpen szilvás gombócot akartam venni, de csak ez a gombóc volt.Vettem egy cseresznyéset, és egy almásat,mert elég kevésnek tűnt 4 ember számára ami egy zacskóban volt.Aztán itthon mikor már nekiálltam volna főzni,gondoltam megnézem, hátha ezt nem úgy kell csinálni mint a szilvás gombócot, és akkor láttam, hogy ezt sütni kell.Bemásolom nektek a felhasználási javaslatot.

a neve:Almás( cseresznyés ) labda

Elkészítési javaslat:A még fagyos terméket sütőpapírral bélelt tepsibe szabályos távolságokra helyezzük el.( 33x35cm-es tepsi esetén 5x4 darab) majd előmelegített sütőben kb 12 perc alatt megsütjük. Igény szerint porcukrozzuk.Sütési hőfok 180 Celsius.

ennyi van ráírva.Még sosem sütöttem semmilyen süteményt, így sajnos fogalmam sincs mi a különbség a sütő papír és az alufólia közt.Segítségeteket köszönöm,majd holnap veszek sütőpapírt, és kipróbálom.Remélem ezt még én sem tudom elrontani.(Bár tőlem ez is kitelik,mivel nem vagyok egy konyha tündér)

7. Buksi13 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2009. dec. 20. 17:40
Igen én is igy gondolnám, nem tudom milyen gombóc lehet ez.
2009. dec. 20. 15:33
Szerintem ha gombóc, akkor forró sós vízben megfőzni, morzsa megpirítva, cukor, csipetnyi fahéj.. és irány a poci.
2009. dec. 20. 15:29
Olajozd be, mert tapadni fog rá.
2009. dec. 20. 15:24

Maximum ráragad a gombóc, és elszakad az alufólia. Egy pötty olajat tehetsz a gombóc alá.


De milyen gombóc az?? Még sosem hallottam róla.

2009. dec. 20. 15:07
érdekes felvetés, szerintem nagy probléma nem származhat belőle...
2009. dec. 20. 15:07
szerintem jó az alufólia is. Bár én még nem láttam ilyen gombócot, csak amit ki kellett főzni.
2009. dec. 20. 15:03
Vettem olyan mirelit meggyes gombócot, amit sütő fóliára kell rakni, és úgy megsütni.Szerintetek az alufólia nem jó a sütőfólia helyett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook