Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: fórum

Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
2010. márc. 4. 10:28

Jó reggelt:) Nekem is a hatos könyv vitte a pálmát.:O:D Az valahogy nagyon-nagyon jól sikerült.:)Már alig bírom kivárni,hogy olvashassam az utolsó részt,igyekszem elkerüli a spoilereket,de nehéz.:S

Az legalább pozitívum,hogy sikerül megtartaniuk a színészeket...(remélem...nem örültem,hogy nem C.Coulson volt a fiatal Voldemort)

Megint igazat kell adnom.Én sem értem miért kell átírni a sztorit...ha átvesznek/beletesznek egy részletet,legalább hagyják meg úgy, ahogy le van írva.

Na az Odúnál én is néztem egy nagyot.A barátom elaludt a film közben,az Odús résznél tért magához,kérdezi,ez miért,mi van...Én meg a "nagyokos"...passz,lövésem sincs.O.o

335. vvicus (válaszként erre: 334. - Hajnal89)
2010. márc. 4. 00:23

Nem rossz a hetes könyv, de nálam akkor is a hatos a favorit. :-) Hát nem tudom, mit fognak összehozni a 7.1 és 7.2-es filmre. Jason Isaacs már eleve úgy nyilatkozott, hogy más lesz, mint a könyv. Szóval ennyit erről.


Amit írsz, hogy nem tudnak mindent belesűríteni 2,5 órába (vagy inkább 2órába), persze, ez így van, de apróságokra miért nem lehet figyelni? És miért kell kitalálni más dolgokat a filmhez, ami a könyvben benne sincs? Az összes film közül szerintem a hatos tér el leginkább a könyvtől. Az Odú elleni támadás kifejezetten dühít, mert tudtak volna a könyvből is előszedni nagyon izgalmas részeket.

2010. márc. 3. 23:09

Hát igen...aki nem olvasta annak lehet,hogy nehezebb megérteni.Igaz minden részben voltak kihagyások,persze elismerem nem tudnak mindent egybe zsúfolni,csak hát..hiányzott na.:)Talán a hetedik részt jobban adják át.Igaz még nem olvastam a könyvet,de szülinapomra azt kérem.:D Már nagyon kíváncsi vagyok.:))

Igaz,J. Williams tényleg jó.(mellette még jó Hans Zimmer is:))

...a zenét itt nem is figyeltem,nem is tom hányszor volt a filmben...csak a végénél kaptam fel a fejem,hogy ez jól sikerült:)

333. vvicus (válaszként erre: 332. - Hajnal89)
2010. márc. 3. 22:26

Szia!


Hát igen, a filmben nagyon sok hiányosság van. Nem értem, miért nem lehetett pl. a végén Harryre tényleg ráadni a láthatatlanná tévő köpenyt. Na meg, amikor Pitonék után rohan, Piton simán elkaphatta volna, és magával vihette volna Voldemorthoz, hiszen semmi akadálya nem volt, nem volt ott se Hagrid, se senki.

De a legdurvább, hogy kihagyták Dumbledore és Harry beszélgetéseit a Horcruxokról, most Harrynek fogalma nincs, mit és hol keressen...

A zene tényleg jó, de azérz John Williamst senki nem übereli, legalább is szerintem.

De azt mondom én is, hogy önálló filmként jó, na de a könyvhöz viszonyítva, olyan, mintha csak éppen alapötletként használták volna, aztán szárnyalt a fantáziájuk.

2010. márc. 3. 22:02
De jó itt ez a topic.:D Nagyon szeretem a HP könyveket és a filmeket is.Hétfőn rávettem magam,hogy megnézzem a HP és a félvér herceget.Ha nem olvastam volna a könyvet azt mondom,de tuti film.Így viszont a végén hiányoltam a harcot (és sok más részletet is),és ahogy Piton csakúgy hozzávetőlegesen odalöki Harrynek,hogy ő a félvér herceg...Harry nem is döbben le szerintem.Nem volt elég hangsúly az amúgy címben szereplő félvéren.De azért jó volt,nem olyan volt a vége,ahogy meg vagyon írva,de pl. a zene szép volt,amikor menekültek a halálfalók,illet Dumbledore halálához és, szerintem Draco lelkiállapotához is.
331. vvicus
2010. márc. 2. 13:02

Ezt ost olvastam:

"I think the end of the films will be a fantastically cinematic and visual feast and it will more than satisfy the readers of the books, but what you won't get is the book on screen. You will get something more and different."

Idézet Jason Isaacs-től, forrás: [link]


Nem mondom, hogy ez nagyon felvidít. Pedig reménykedtem, hogy az utolsó kötetet nagy alázattal fogják kezelni, de persze, hogy nem, én hülye, mit is gondoltam...

Basszus, miért tudnak minden könyv filmadaptációjánál odafigyelni minden kis szar részletre??? Ott van a Gyűrűk ura, na ott Jackson igazán alázattal vitte vászonra a filmet. Vagy ott van a jelenlegi őrület, a Twilight széria, minden szereplőnek befestették a haját olyanra, amilyen a könyv szerint. Ennek ellenére a 6-os HP filmben Narcissa könyv szerinti szőke haja feketébe hajlik. Mi szükség erre??? Úgy tud dühíteni. >:-/

330. vvicus (válaszként erre: 329. - Ametiszt19)
2010. márc. 1. 19:02

Szia! Végre valaki!!! :-D

Nagyrészt magammal beszélgettem.

Mire gondolsz konkrétan a fordításnál, szerintem nagyon korrekt a dolog, na jó a locket elfordítás durva volt, főleg, hogy milyen jelentősége van később, de szerintem Tóth Tamás Boldizsár nagyon jót alakított. McGonagall -> McGalagony, milyen jó átírás már, meg még sorolhatnám! Nekem ehhez nem lenne tehetségem.

De én egy percig se hittem, hogy Piton velejéig gonosz lenne, gondoltam, hogy Dumbi nem az életéért könyörög neki, hanem éppen ellenkezőleg, hogy ölje meg. Persze nem tudtam, miért is, de nem gondoltam, hogy Piton Voldemort embere lenne 100%-ig, Dumbledore ellen.

Melyik a kedvenc köteted?

2010. márc. 1. 17:57

Sziasztok! Most találtam ezt a fórumot :)

Miről folyik a tanácskozás?

Látom szó van a filmről is, annyi mindent kihagytak... és akkor ne is beszéljünk a fordítás során eltűnt dolgokról.

De mindent egybe vetve,azért egészen jó kis móka lett a történetből, izgalmas volt,hogy csak a végén derült ki pl. Snape története. :)

328. vvicus
2010. márc. 1. 17:50
vagyok=vagyunk
327. vvicus
2010. márc. 1. 17:50
Kár, hogy kevesen vagyok itt a fórumon HP rajongók, olyan szívesen beszélgetnék pedig hozzám hasonló "muglikkal" :-).
326. vvicus (válaszként erre: 325. - Sacarnes)
2010. febr. 24. 19:09

Szia!


Teljesen egyetértek! Engem az is dühít, hogy Dumbledore emlékei közül csak kettőbe merülnek bele, pedig milyen jó lett volna az Ogdenes, amikor megy Voldemort nagyapjához, vagy amikor Voldi megöli a szüleit. Ezeket is meg tudták volna csinálni látványilag jól, és félelmetes is lett volna, nem értem, miért volt jobb a kitalált Odús támadás...>:-/

Én is bízom benne, hogy a 7-esbe beleadnak apait-anyait.

Nagyjából nekem is ez a sorrendem, bár számomra a 2-3-4-5 nagyjából egyformán tetszik, igaz, a 4-es és 5-ös a legjobban, és a hat közül számomra az első a legrosszabb. Úgy mint film, a 6-os is elfogadható, láttam már sokszor, de mindig dühöngök, mennyire eltértek a könyvtől...


Könyvben melyik a kedvenced? Nekem egyértelműen a 6-os, ezért is csalódás a film!

2009. dec. 30. 22:19

Sziasztok!


A 6. H.P. film egyszerűen rémes volt...(csak 1-2 jól megcsinált rész volt benn)...de rengeteg mindent kihagytak vagy másként csináltak meg....nekem nagyon hiányzott belőle az,hogy Dumbledore elmondja Harrynek a horkruxokról mit tud,mert ez lényeges a 7. részben....és Dumbledore temetése is lényeges,szintén benne van a 7.ben...és még sorolhatnám...remélem,a 7.et jobban megcsinálják! A többi egész jó volt szerintem (4,3,5,2,1,6....így jönnek tetszés szerinti sorban :) )...

324. vvicus
2009. nov. 20. 17:25

Sziasztok! Immár 11 éve HP rajongó vagyok, szerelem volt első látásra, olvasásra. Akkor 13 éves voltam, és még nem folyt a csapból is ez.

A hatodik rész megfilmesítése számomra nagy csalódás volt, még én is jobb forgatókönyvet írtam volna, mint az, ami alapján készült a film...:-S Félek, milyen lesz ezek után a 7/1-2...

2009. okt. 20. 19:49
nekem nagyon tetszett::)) a 6 rész kár hogy Dumledore meghal ::(( bár ugy éreztem kissé összecsapták a filmet sok benne a baki::((
322. Roslyn
2009. aug. 2. 08:11

Én tegnap néztem meg..A vége lehetett volna jobb is:(Miért nem csinálták meg Dumbledore temetését?

a végén csak ültem,és lestem,hogy:ENNYI?Azt hittem még lesz tovább.Szó se róla,jó volt,mert nagyon szeretem a könyveket is,és a filmeket is,de ez nem volt az igazi...

2009. júl. 31. 08:11

De annak nagyon örültem, hogy végre kviddicseztek is, bár sajnos nem sokat:-(


És jó lett volna, ha a Harry és Ginny között kialakuló szerelmet úgy csinálják, ahogy a könyvben volt. Így Harry egyszercsak szerelmes volt Ginnybe.

320. nagyreni (válaszként erre: 319. - Spinneli)
2009. júl. 31. 08:09
Végülis volt benne harc, csak kicsit előbb és kicsit kisebb.
2009. júl. 30. 22:57

No, megnéztem, nekem tetszett.


Pont jól adagolták a feszültséget, és a humorosabb részeket, a párbeszédek végre nem voltak erőltettek..(bár a szinkron még mindig a béka segge alatt van)..nekem tetszett a harc nélküli megoldás is a film végén.

318. nagyreni (válaszként erre: 317. - D@nu)
2009. júl. 30. 12:01
Ékszer ez is az is:-) De azért jó lett volna, ha kicsit több kreativitással alkotják meg az inferusokat:-)
317. d@nu (válaszként erre: 316. - Nagyreni)
2009. júl. 30. 10:51
:D Pedig medálért mentek nem is gyűrűért.
2009. júl. 29. 23:15
Az viszont elég lohasztó volt, ahogy sok kis gollam mászott ki a vízből:-(
2009. júl. 29. 23:14

Az viszont tök mókás volt, amikor Harry megmerítette a kelyhet vízért és megfogta a kezét az inferus, a teremben mindenki egy emberként ugrott egyet:-)

A barátnőm, aki nem olvasta a könyvet, mondta, hogy na, mindjárt kinyúl valaki a vízből. Én, aki olvastam, mondtam, hogy igen, mindjárt. Aztán a többiekkel együtt majdnem kiestünk a székből:-)

314. spinneli (válaszként erre: 313. - Nagyreni)
2009. júl. 29. 20:20

valószínűleg nem véletlen.

:)

2009. júl. 29. 20:18
Ja igen, és szerintetek nem hasonlítottak az inferusok Gollamhoz?:-)
2009. júl. 29. 20:18
És hát elég muris, most a Mamma mia!-t nézzük a lányommal, ebben is szerepel Mrs. Weasley, enyhén szólva is furcsa most őt látni ebben a szerepben:-)
2009. júl. 29. 20:17

Ma délután megnéztem a 6. filmet. Kicsit féltem, azok után, hogy elszúrták az 5. részt és a sok negatív kritika miatt, de nekem összességében nagyon tetszett.

Bár azt nem tudom, miért kellett olyan jelenetet írni bele, ami a könyvben nem is volt, és ami nem tudom, hogy fog a 7. részhez illeni. Ide szerintem sehogy nem illett.

2009. júl. 29. 13:32
Kinek teccet a Hp6 mozi?
2009. júl. 29. 13:32
Sziasztok!!! Kinek lene kedve Hp-ről dumálni?
308. d@nu (válaszként erre: 305. - Kenzol)
2009. júl. 29. 08:21
...esküvő Fleur-rel, akit kihagytak a 6-osból... :D Az idősebb Weasley srácokat módszeresen kihagyták, akár csak Dobbyt, ez alapján a 7-es könyv fele benne sem lesz a filmben, de vajon akkor miből lesz a 2 rész? :DDD
307. nagyreni (válaszként erre: 305. - Kenzol)
2009. júl. 28. 15:00

Meg fogják oldani, hidd el:-( Egy kb. két perces párbeszéddel valakik közt magyarázatot kapunk Bill fizimiskájára.

Vagy egyszerűen kimarad, Bill ugyanolyan jóképű lesz, mint volt.

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook