Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


13272. keki70 (válaszként erre: 13270. - Flower89)
2016. ápr. 10. 13:02

Szívesen :-)


A látványterv alapvető dolog,ott dől el,hogy orvos és páciens elképzelése mennyire találkozott.


Napszemüveg:négy hét után lehet vele próbálkozni,de ha úgy érzed,hogy nyomja az orrodat,akkor még várni kell vele.

13271. pimki841
2016. ápr. 10. 12:39
Sziasztok!Eddig csak olvasgattalak titeket és sok hasznos infót kaptam!Köszönöm!Most pedig meg van az én időpontom is! Hurrá!Tehát az lenne a kérdés hogy ilyenkor milyen vitaminokat lehet ill. kell szedni műtét előtt ill. után a gyorsabb gyógyulás érdekében és persze előtte hogy makk egészséges maradjak nehogy ez miatt kelljen elhalasztani?Illetve milyen gyógyszereket nem ajánlatos szedni?Előre is köszi a válaszokat!Üdv
13270. Flower89 (válaszként erre: 13267. - Keki70)
2016. ápr. 10. 09:31
Köszönöm szépen a válaszodat, a privit is :) Szerencsére nem vagyok egy Hableány típus, így azt hiszem, a víz kerülésével nem lenne bajom, a nap már nagyobb probléma lenne, gondolom a napszemüveg nem opció, viszont eléggé érzékeny a szemem a fényre. Szóval ebből a szempontból inkább a szeptember eleje tűnik jobb megoldásnak. Én rendszeresek járok táncos órákra, így annak az elkerülése lenne szerintem a legnagyobb kihívás a gyógyulási időszakban. Mondjuk kisebb intenzitással lehet, hogy 4 hét után azt azért már lehet újra csinálni. Mióta elkezdett foglalkoztatni a műtét gondolata, egyre kritikusabb szemmel nézem a fényképeimet, úgyhogy azt hiszem az elhatározás megvan. :) Ha már konzultáción is túl leszek egy kiválasztott orvosnál, utána jelentkezem itt a fórumon. A legtöbb helyen készítenek fényképes terveket is igaz? Azért úgy csak könnyebb belemenni egy ekkora műtétbe, bár ennél ami most van csak jobb lehet, ha leveszik a tetejéről a csontot... :)
13269. Nyuszifül93 (válaszként erre: 13268. - 55d9b6d85c)
2016. ápr. 9. 23:14

Szia!


Én pont 4 hetesen voltam először szoliban. Nekem nem dagadt be az orrom és semmi probléma nem volt. Persze szépen fokozatosan, pár perccel kell kezdeni, nehogy leégjen az orr. :) Egyébként Kárász is említi a videóiban, hogy 4 hétig kell tartózkodni.

13268. 55d9b6d85c
2016. ápr. 9. 20:31

Sziasztok!


6 hete volt a műtétem,és szeretnék már szoliba menni.

Ti a műtét utáni hanyadik héten mentetek,és csak a columella vágás helyét kell a kezemmel takarni?


Más: a szemeim alatt még mindig,mintha bevertek volna,,nem hittem,hogy még ennyi idő után is ilyen lesz,ez már örökre így marad?Olyan,mintha beleivódott volna a bőrömbe!

13267. keki70 (válaszként erre: 13266. - Flower89)
2016. ápr. 9. 20:02

Szia!


Jó a június,de akkor nyáron le kell mondanod a strandolásokról,lubickolásról,kalapot mindenképpen fel kell venni,ha mégis ilyen helyre mennél,nehogy leégjen az orrod.És bár üldögélni lehet a vízben,az orrba ne menjen a víz.Szóval ilyenekre figyelni kell.

Persze,duzzadni duzzad az orr és a tapasztalat az,hogy nyáron a hőség miatt jobban,mint tegyük fel télen,de ez a gyógyuláshoz hozzátartozik.Nem úgy kell elképzelni,hogy nyáron kétszeresére duzzad,mint a téli állapot :-)

És a duzzadást mi saját magunk szoktuk észrevenni,nem kívülálló.

Szeptember-október:ez is kitűnő időpont,inkább a szeptembert veszem,akkor már eltelik három hónap Karácsonyig.A feszülést,dagadást,húzódást,zsibbadást ne úgy képzeljed el,hogy valami iszonyú érzés,csak az orrod jelzi,hogy itt vagyok,gyógyulok,figyelj rám,vigyázz rám,stb...Van,akinél ez pár hetes dolog,nálam a zsibbadó,húzódó érzés 8 hónapig eltartott.De hangsúlyozom,hogy semmiben nem akadályozott,kivéve a futás,azt nagyon nem akarta :-)

Jó is,hogy így jelez az orrunk,mikor mit nem szabad még,jól kivan ez találva :-)


Árak mentek priviben.

13266. Flower89
2016. ápr. 9. 18:15
Sziasztok! Ma bukkantam a fórumra, és igyekeztem legalább az idei hozzászólásokat elolvasni. Már kamasz korom óta zavar az orrom, és mostanra érett meg bennem a dolog, hogy megműttetném, mert bár szemből nem zavaró, profilból sosem tudtam elfogadni, túl nagy. Hozzáteszem, hogy soha nem volt még semmilyen orvosi beavatkozásom, ezáltal félek is tőle, az altatástól, rosszulléttől, mindentől... :) Idén év végén egy nyaralást tervezünk a párommal, illetve jövő tavasszal esküvőt, így nagyon nem halogathatok, most vagy soha :) A kérdésem pont emiatt is fontos, hogy egy szeptember-októberi műtét mennyire rizikós időpont, ha karácsony után szeretnénk elutazni, és nem szeretném ha elrontaná a nyaralást a kényelmetlen feszülés, dagadás. Azt olvastam, hogy a repülés nem probléma, már két héttel a műtét után szabad. Írtátok, hogy változó, hogy kinek mennyi ideig dagad, viszont egy júniusi műtéttel eltelhetne elég idő az utazásig, hogy helyre jöjjön, de akkor meg egész nyáron a melegtől gondolom jobban dagadna. Segítsetek a dilemmában! Privátban tudtok írni aktuális árat a fórumon szóban forgó dokikhoz?(KT, BH, RÖ) Köszönöm szépen előre is!
13265. keki70 (válaszként erre: 13264. - Annaa1989)
2016. ápr. 8. 22:22

Nem egyformán duzzad az orr,ezért az asszimmetria,lesz majd olyan is,amikor pont fordítva lesz,amelyik duzzadtabb volt,apad,amelyik meg nyugisabb volt,duzzad-ez az orr játéka-gyógyulása,mindegyikünk átmegy-átment rajta.

Duzzad-apad,egy ideig ezt tapasztalod,de ahogy telnek a hetek,közben gyógyul az orrod.

Örülök,hogy megnyugodtál,türelemjáték ez,nem is kicsi :-)

13264. annaa1989
2016. ápr. 8. 22:02
Köszi Keki, most nagyon megnyugtattál :) Akkor az is normális, hogy úgy látom, hogy az egyik oldal jobban duzzadt és mintha az elejétől fogva, de az egyik oldal gyorsabban gyógyulna? Műtét előtt állók, csak jelezném, hogy túl vagyok az első héten és fájdalomról nem tudok beszámolni, szóval, ha valaki ettől félne ez ne tartsa vissza. Szerencsére már a 3 nap elvétve szelelt az orrom, szóval az alvás is kivitelezhető :)
13263. keki70 (válaszként erre: 13262. - Annaa1989)
2016. ápr. 8. 21:14

Szia Anna!


Ha a duzzadtság lemegy,egyformának kell lennie,ilyenkor még teljesen normális,ne aggódjál.

13262. annaa1989
2016. ápr. 8. 11:44

Sziasztok!

Levették a gipszet, minden oké, csak egy kis problémám merült fel , az egyik orrcimpám éle (középen) magasabban van mint a másik, ez normális?

13261. Gaborg4
2016. ápr. 8. 07:57
Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy van itt valaki a fórumon akinek ferde volt az orra és megoperálták?
13260. keki70 (válaszként erre: 13258. - Skrig87)
2016. ápr. 7. 16:19

Műtéti hegek:nyitott orrplasztikánál a columellát vágja át az orvos-ami szépen,zökkenőmentesen szokott gyógyulni.Gipszlevétel után kiszedi az orvos a varratokat,kissé piros marad a helye,de aztán idővel teljesen elhalványul.

Nagyon jó rá a Neogranormon vagy Contractubex-ezek mind sejtmegújító krémek.

Hogy szükséges-e máshol is bemetszés,pl.orrszárnyaknál,azt az orvos dönti el,a helye viszont nem marad meg,tehát ettől sem kell félni.

Az orron belüli hegek pedig nem láthatóak és KT már olyan műtéti eljárást alkalmaz,hogy a szöveteket ne roncsolja.


Edzés:hat hétig kerülni kell,ennyi idő kell,amire az orr rendesen összeforr.Ha utána elkezded és úgy érzed,hogy húzódik,zsibbad az orrod,túlságosan bedagad,akkor még várni kell-így jelez az orr,hogy szabad v. sem.

Azt figyelembe kell venni,hogy egy év a gyógyulási időszak.Ez persze rövidülhet,de bőrvastagságtól függően ki is tolódhat.

Hónapról-hónapra alakul az orr,amikor felszívódik a nyirokfolyadék a szövetek közül,az már nagyon jó,mert a bőr-szövet feltud simulni a csontos-porcos vázra.Ez az orrcsúcsnál tovább tart,az orrcsúcs lassabban gyógyul,mint a csontos orrhát.


Nyugodtan szülhetsz,nem fog leesni az orrod :-)

10-15 év:nézd meg a képeimet,2008-as kiadású az orrom,és ugyanolyan,mint a képeken.Nem változott.Erre egyébként nem olyan rég én is nagyon kiváncsi voltam,csináltattam képeket a lányommal és összehasonlítottam,nem változott az orrom.

Nyilván ha majd jönnek a ráncok,korosodáskor "esik" össze a bőr,akkor nem fest majd olyan szépen,mint amikor fiatal a bőr.

Bár volt itt olyan műtött,aki 57 éves volt és az orrán szép lett a bőr,inkább az arcán lehetett látni,hogy nem fiatal.


Remélem,hogy mindenre választ adtam,további szép napot neked is :-)

13259. LeaLea
2016. ápr. 7. 15:12
Dr. Varga Kláránál volt valakinek műtétje? Én azt hiszem, hozzá is elmennék konzira.
13258. skrig87 (válaszként erre: 13257. - Keki70)
2016. ápr. 7. 11:29

Köszönöm! :-)


Igen, igazad van, mindenki maga miatt szabassa csak át magát, én valamiért mindig féltem tőle, annak ellenére, hogy vágytam rá, de az exemmel történt beszélgetés volt az utolsó csepp a pohárban.


Az jutott eszembe kérdésként, hogy ha az orromon a bőr egyébként sem könnyen gyógyul, tehát pl. akár kamaszkori pattanások helye még most is látszik, akkor vajon a műtéti hegek mennyire lesznek feltűnőek, mennyire gyógyul így könnyen? Mert szinte biztos, hogy nyitott orrműtét kell, egyrészt púpos, másrészt hosszú és lekonyul a vége, amin ráadásul "gömb" is van, plusz nagyok az orrlyukak is... (ami csúnya lehet, abból az orromnak kijutott)


Illetve lehet butaság, de a későbbi évek során ha nagyon megerőltetem magam pl. komolyabb edzés vagy mondjuk szülés vagy nem is tudom milyen példát hozzak, de ez nem tesz kárt a műtött orrban? Van olyan tevékenység amit ezután el kell majd felejteni?


S az utolsó: 10-15 év elteltével sem él majd külön életet az arcomon ahogy öregszem? Mert egyszer szeretném csak elvégeztetni, nem akarnék többször foglalkozni vele.


Köszönöm és Szép napot Nektek :-)

13257. keki70 (válaszként erre: 13256. - Skrig87)
2016. ápr. 7. 10:35

Szia!


Üdv. a fórumon,szeretettel köszöntünk <3


Ha megakarod operáltatni az orrodat,csakis magad miatt tegyed!


Szép napot és ha bármi kérdésed lenne,csak pötyögjél :-)

13256. skrig87
2016. ápr. 7. 10:22
Sziasztok! Én is beállok az orrplasztikások sorába ha minden igaz, bár csak szeptemberre tervezem a dolgot, mert nyáron a Balcsinál dolgozom majd. Feltöltöttem egy új titkos naplót amiben vannak képek a jelenlegi állapotról, én egyébként azért szánom rá magam, mert találkoztam az exemmel és szerinte meg kellene műttetnem, mert ez megoldaná az önbizalomhiányom, ami igaz lehet. Persze ha csak ő mondta volna, az nem lenne elég ehhez a lépéshez. Tizenéves korom óta tettek megjegyzéseket az orromra, és most 28 évesen végre rászánom magam, ha minden jól megy :-) Szép napot Nektek, és kitartást, ahogy olvasgatom leginkább az kell hozzá (a pénzen kívül persze -_-)
13255. keki70 (válaszként erre: 13253. - Kolika)
2016. ápr. 6. 22:07
Küldtem priviben :-)
13254. keki70 (válaszként erre: 13252. - LeaLea)
2016. ápr. 6. 22:06
Nincs mit,itt mindenki átérzi a másik problémáját,az is,aki műtét előtt áll és az is,aki már túl van rajta sikeresen.Nagyon nagy boldogság!
13253. kolika (válaszként erre: 13219. - Keki70)
2016. ápr. 6. 20:00
Leirod nekem, légyszi? most néztem , elhagytam a számát.
13252. LeaLea (válaszként erre: 13251. - Keki70)
2016. ápr. 6. 18:14
Köszi szépen a biztatást Keki és Cucu. Én is próbálok pozitivan hozzáállni, rosszabb már talán nem lesz, csak jobb :) egy komoly szakértelemmel rendelkező orvos úgyis meg tudja állaptani, mit lehet tenni az orrommal :) már alig várom a nyarat!
13251. keki70 (válaszként erre: 13249. - LeaLea)
2016. ápr. 6. 17:58

Nyugodtan írjál,ha bármi kérdésed lenne,szívesen segítek :-)

És ne aggódjál,egyáltalán nem reménytelen az orrod,szerintem egy átlagos nehézségű orrplasztika rendbe hozza.A porcos résszel kapcsolatban egyetértek veled,a fotók is azt adják vissza,amit te írtál.

Szépet ki lehet belőle hozni,vannak tényleg nagyon nehéz,bonyolult esetek,ez nem az.

De majd az orvos választ ad.Tényleg a konzílium lesz nagy előrelépés,ott tisztázódik minden.

13250. Cucu (válaszként erre: 13248. - LeaLea)
2016. ápr. 6. 16:34
Inkább fogd fel úgy, a "25 évet leéltem ezzel az orral" helyett, hogy már csak pár hónapig létezel ezzel az orral :) Azért már ott a fény az alagút végén :)
13249. LeaLea (válaszként erre: 13247. - Keki70)
2016. ápr. 6. 15:37
Amúgy Keki, köszi a sok hasznos információt, tényleg sokat segitesz nekünk :) Szerintem még fogok hozzád fordulni kérdésekkel a jövőben :)
13248. LeaLea
2016. ápr. 6. 15:28
Én már annyira szeretném megműteni az orrom, már nehéz kivárni ezt a pár hónapot is. olyan lassan telnek a napok. Már kezdek depresszióba esni, annyira rosszul érzem magam a bőrömben :( Nem is értem, hogy tudtam kibirni ezt a 25 évet ilyen kinézettel. Mindig is utáltam magam, és az orrplasztika az egyetlen dolog, ami reményt ad. bárcsak elvállalna egy orvos, és megtudná csinálni normális kinézetűre az orrom.
13247. keki70 (válaszként erre: 13246. - LeaLea)
2016. ápr. 6. 13:49
Érdemes előre jelezni neki a konzíliumot és ha van elképzelt műtéti időpontod,akkor azt is.Lefoglalod,de ha valamiért úgy adódik,akkor letudod mondani.Szóval nem kell úgy érezni,hogy akkor ez egy kötöttség.
13246. LeaLea (válaszként erre: 13245. - Keki70)
2016. ápr. 6. 13:42
Jajjj :( sajnos nekem is mindig ilyen időkben vannak a szabadságok :( decemberben, karácsony előtt vagy január első hetén szerettem volna menni KT-hez konzultációra, de sajnos akkor volt neki is a szabadsága :( Úgyhogy ezzel mindig olyan szerencsétlen vagyok. De már alig várom, hogy mehessek konzultációra, hogy tudjam, lehet-e valamit kezdeni az orrommal. Talán június végén vagy július legelején meg tudom oldani. De a műtét nem tudom, mikor férne bele. Az is rossz érzés, ha megműttetem, és aztán a doktor úr szabadságra megy, és ha netán baj van, nem tudok senkihez sem fordulni.
13245. keki70 (válaszként erre: 13237. - LeaLea)
2016. ápr. 6. 13:33
Július második fele és augusztus a szabadságos hónap-ezt csak úgy jelzem.
13244. keki70 (válaszként erre: 13239. - LeaLea)
2016. ápr. 6. 13:32

Kulcsár Edinának kétszer nem tudták megcsinálni az orrcsúcsát.

KT aztán megcsinálta,de még milyen szépre.

13243. keki70 (válaszként erre: 13234. - Cucu)
2016. ápr. 6. 13:31

Persze,vigyél magaddal képeket,hogy melyik tetszik ill.milyet biztos,hogy nem szeretnél.

Én pendraive-n vittem,hogy megtudjam mutatni,melyik orr jön be nekem és melyik nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook