Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


13662. Lisbon55
2016. máj. 31. 15:00

Sziasztok! Ma egyeztettünk telefonon, most már teljesen biztos, hogy jövő hét hétfőn lesz a műtétem, első leszek aznap. Kicsit kezdek izgulni... na jó, inkább nagyon! :)


Nyakpárnára vadászok még, írtátok többen is, hogy mennyire hasznos. Van valakinek ötlete, hogy hol kapható?

13661. keki70 (válaszként erre: 13423. - Alxndr)
2016. máj. 31. 08:27

Szia alxndr!


Végre elérkezik a TE nagy napod is holnap!Kívánom,hogy váljon valóra az álmod,a megálmodott új orr!Drukk elindítva... :-)

13660. keki70 (válaszként erre: 13659. - Kissdoori)
2016. máj. 31. 08:23

Szia Dóri!


Nagyon klassz a látványterved.

Mindig alapul kell venni,hogy van egy adott orr,egy adott alapanyag,amiből dolgozni tud az orvos.Nekem is még volt plusz elképzelésem,de nem volt hozzá adott az az alaporr,amiből meg lehetett volna valósítani.

Tehát amit ki lehet hozni az orrból,az alapján készül a látványterv hozzávéve még azt,hogy az orvos természetesen számításba veszi,hogy mivel nem vagy megelégedve,min szeretnél változtatni.

És ismét hangsúlyozom,hogy műtött orrban tökéletes nincsen.De ha az alap problémák megszűnnek,ami nagyon zavart-zavar,akkor már is nagy változás történt az orron.

13659. kissdoori
2016. máj. 31. 00:14

Sziasztok ismét!:)

Lehet buta kérdés, de mikor ti voltatok Kárász doktorúrnál,és megcsinálta a látványtervet és mondjuk nem tetszett nektek annyira és szóltatok, akkor minden észrevételeteket megcáfolta?:D

nem azt mondom, nem rossz a látványtervem( nézzétek meg a naplómban), csak még tudtam volna rajta alakítgatni, persze így is 100x szebb mint amilyen most, csak ha az ember egyszer megcsináltatja tökéleteset akar, nem ?!

13658. keki70
2016. máj. 30. 18:13

Pukli:sajnos ez az,amitől mindenki retteg,hogy marad,nem tűnik el teljesen.Nem véletlenül ott látni,ahonnét a legtöbbet eltávolítják az orvosok,mert ott törik az orrot.

Mielőtt begipszelik az orrot,megnézi az orvos alaposan,hogy teljesen sima-e,addig nincs gipsz,amíg egy kis fölösleget is lát.

De sajnos itt jön be a szervezetnek az a bizonyos 20%-os öngyógyító folyamata,ami nem az orvoson múlik,rajta a többi 80%.És soha nincs rá garancia,hogy úgy forr a csont,ahogy azt szeretnénk.Ezért van benne a pakliban mindig a korrekció-senki sem vágyik rá-de számolni kell vele,hogy egy kis reszeléssel utólag finomítani kell az orron.

Mint minden műtétnek,az orrplasztikának is van kockázata.

Nekem szerencsém volt,mert nem ott volt a pukli,ahol törték két helyen is az orrom,hanem a csontos és porcos rész találkozásánál.De hat hétig meg volt.Reggel semmi,estére jól látható volt.Ez nyirokfolyadékkal teli duzzadtság volt tulajdonképpen,itt talált magának helyet a folyadék,és ahogy a nap folyamán mozogtam,emeltem,hajoltam,úgy töltődött fel egyre inkább.

De szerencsére felszívódott-ahogy a nyirokfolyadék kiürült,úgy tűnt el a pukli.


Kitartás mindenkinek-tudom,hogy milyen nehéz dolog ezzel szembenézni,én is idegeskedtem,hogy nem tűnik el.

De azért ha ott maradt volna,én számoltam a korrekcióval,eleve úgy álltam a műtéthez,hogy sajnos ez mindenkinél benne van a pakliban,nincs rá garancia,hogy az orr úgy gyógyul,ahogy mi azt elvárnánk.

A másik a ferdeség,ha egy orr nagyon ferde,akkor kicsi az esélye,hogy teljesen egyenesbe lehet hozni.De sokat lehet rajta javítani.

Mindenkinek türelmet kívánok és minél problémamentesebb gyógyulást.

13657. Nyuszikaaa (válaszként erre: 13652. - 55d9b6d85c)
2016. máj. 29. 21:40
Szia Mókuska . En 4 hónapos vagyok es amióta levettem a tapaszt azota ott van a Púp az orromon , ahol amugy is volt púp . Pont ugyanúgy vagyok en is , h reggel amikor be van dagadva kevésbé látszik , mikor rasimul a bőr jobban . Nem soka megyek en is kontrollra de sztem azt fogja mondani a doki h várjunk meg . Vagy eltűnik vagy nem .... Ha nem tunik el szeretnem h garanciaba kijavítsa mert nem lenne szep ha ott maradna ..
13656. keki70 (válaszként erre: 13652. - 55d9b6d85c)
2016. máj. 29. 19:10
Ja és az orrcsúcsot kihagytam:attól ne féljél,hogyha lemegy a duzzanat lógni fog,a duzzanatnak semmi köze hozzá.Ha az jól fel van varrva,akkor a helyén is marad.Csak az első hetekben ereszkedik minimálisat,annyit,ahová az orvos szánta.Nálam már 8 éve a helyén van,semmit nem ereszkedett.KT úgy odarögzítette,esélye sincs mozdulni :-)
13655. kissdoori (válaszként erre: 13652. - 55d9b6d85c)
2016. máj. 29. 19:01
kinél műetteted az orrod? :O
13654. keki70 (válaszként erre: 13650. - Xy1234xy)
2016. máj. 29. 15:19

Szia!


Egy László Gyulás műtöttet találtam az NLC-n,egy meg rémlik,de ez 2008,2009 körül volt.

Sajnálom,többet nem tudok segíteni...

13653. keki70 (válaszként erre: 13652. - 55d9b6d85c)
2016. máj. 29. 15:14

Szia Mókuska!


Megértelek,tudom,hogy iszonyú nehéz ez az időszak,rendesen próbára teszi az embert.

Ha gondolod,előbb is visszamehetsz kontrollra,most hogy pont négy hónap vagy három és fél-mindegy.Csak akkor az orvos látja az orrodat,megtapogatja és ő már tudni fogja a választ.

Sok szerencsét,aztán írjál majd,hogy vagy!

13652. 55d9b6d85c
2016. máj. 29. 14:52

Sziasztok!

3 hónapos múlt az "új" orrom.

Sokan írtak nekem privát üzenetet. Kérdezték, elégedett vagyok-e az eredménnyel!

Hol is kezdjem, először nem voltam elragadtatva a látottaktól, nem ilyennek képzeltem, mármint az orromat műtét után, hisz dagi volt, ferde volt, volt pukli (tudom,hogy itt a fórumon még sokaknak, tehát nem egyedi az esetem, de valaki szerencsés és elmúlik, valakinek pedig nem). Teltek a hetek és úgy kb. 2 hónapos korára elég szépnek láttam az orrom, a pukli eltűnt, szóval elégedett voltam. Szép volt, illett hozzám. De mostanra, ahogy valaki írta itt a fórumon, rásimult a csontos orrhátra a bőr, és ahogy ment le a duzzanat, az orrhátamon kiáll egy széles csont vagy porc "darab",és oldalról úgy néz ki, mint műtét előtt, tehát púp van rajta, ami hihetetlen, de reggelenként ahogy be van dagadva az orrom, alig észrevehető, de ahogy a nap folyamán megy le a duzzanat, úgy ismét látható a púp. Eléggé megvisel, hisz már szép volt, meg voltam elégedve, és most ez van. Már nagyon várom a 4 hónapos kontroll vizsgálatot, hogy mit fog mondani az orvosom, mert nagyon szomorú lennék, ha ez így maradna.Az biztos,hogy én még egyszer ilyen nagy összeget nem tudnék, és nem is akarnék kifizetni. Még bízom a pozitív változásban, de nem tudom, hogy csont vagy porc darab hogyan tudna magától eltűnni.

Az orrcsúccsal elégedett vagyok, engem nem zavar, hogy kemény, így legalább úgy érzem, hogy van tartása, de már előre félek, hogyha ott is lemegy a duzzanat, nehogy lógjon majd.

Összességében az elégedettek táborához sorolom magam, de persze nem 100%-ban, mert ez a "púp" dolog beárnyékolja a boldogságom. (mármint az orrommal kapcs.boldogságom)

Bocsi, ha hosszú voltam.

Mindenkinek szép napot! :-)

13651. Floflo123
2016. máj. 29. 11:54

Sziasztok

Nem járok ide sűrűn mert vizsga időszak van de azért olvasgatok. Köszi megegyszer ha beengedtel egy kis olvasóra. Remélem mindenki jól van .

13650. Xy1234xy
2016. máj. 29. 09:31

Sziasztok!


László Gyula vagy Varga Klára műtött itt Valakit?Ha igen-írjon màr rám!:)

13649. keki70 (válaszként erre: 13648. - Tria73)
2016. máj. 28. 10:39

Szia :-)


Az eredetihez képest hatalmas a változás!Alakulni fog,most még nagyon duzzadt,de ha apad-ami hónapokat vesz igénybe egy ilyen nagy beavatkozás után-szemből és profilból is jó lesz.

Idő kell és sok türelem.

13648. Tria73
2016. máj. 27. 22:54

Sziasztok,


tettem fel képeket két héttel a műtét után. Vélemény? Köszi előre is.

13647. keki70 (válaszként erre: 13646. - Brzs8)
2016. máj. 25. 10:29
Szívesen,akkor jó :-)Írtam privit is.
13646. brzs8 (válaszként erre: 13645. - Keki70)
2016. máj. 25. 09:32
Köszönöm keki70.....megnyugodtam :)
13645. keki70 (válaszként erre: 13644. - Brzs8)
2016. máj. 25. 08:45

Szia :-)


Nem lesz semmi baja az orrodnak,nekem is időnként előre kellett hajolnom a kisfiam mellett,kiemelni a kádból.

Ha előre lógatjuk a fejünket,a vénás vér és nyirokfolyadék nem tud elfolyni a szív irányába,így pang és duzzad az orr.Ezért is kell gipszes időszak alatt félig ülve aludni.

Azért feszül az orrod,mert duzzadt és ezért érzed azt is,hogy enyhén nyomja a gipsz.

13644. brzs8
2016. máj. 24. 23:14
Sziasztok. Uj vagyok itt és olvasva a sok tapasztalatot, veleményt egy kis segítséget kérnek Tőletek, felvilágosítást, esetleg olyan személytől, aki volt hasonló helyzetben, mint én. Gipszes időszakom 4ik napjan, reflexszerűen előre hajoltam 1-2 alkalommal, es volt párszor, h megfeledkeztem a fejlógatásról :(. Nagyon nehéz ezekre figyelni kisgyerekes anyukaként. Mi történhet? Tudom, hogy nem szabad, de nem találtam választ, hogy, ha megis előfordul, mik a tényleges következményei. Még 2 napom van a gipszlevételig, feszültnek érzem, olyan érzés, mint ha nagyon nehéz lenne a gipsz és nagyon enyhén nyomná az orrom. Várom válaszaitokat. Köszi
13643. keki70 (válaszként erre: 13642. - Tria73)
2016. máj. 24. 15:44

Hogy lehet kivenni orrsövényműtét miatt az orrcsúcsot alkotó porcokat???Milyen orvos csinálta ezt?Ez már kezd Kata esetére hasonlítani,akinek az egész orrhátat újra kellett építeni,mert az anyag az orrából a szemétben landolt.

Nagy meló lehetett ez a műtét,még szerencse,hogy KT-ra bíztad.Gyekorlatilag újra fel kellett építeni az orrodat.

Jó lesz az orrod,biztos vagyok benne,hogy mindent megtett,hogy a lehető legjobbat hozza ki az orrodból.Mindig azt nézzed,hogy milyen volt és abból mi lett.

És ne nyomogassad az orrodat,amennyire csak lehet,kíméljed.

Tria vigyázz rá nagyon,a többi már azon múlik,hogy tudja az orrod regenerálni magát-az öngyógyítást hogy végzi a szervezeted.

13642. Tria73 (válaszként erre: 13635. - Keki70)
2016. máj. 24. 14:36
Ja, műtét célja: orrsövényműtét miatt kivették az orrcsúcsomat egy az egyben, ez lett visszapótolva a fülemből + púp eltávolás (már amennyit lehetett, hogy ne lógjon újra az orrom és megtartsa valami).
13641. Tria73 (válaszként erre: 13635. - Keki70)
2016. máj. 24. 14:34

Szia Keki!


Köszönöm a kedves válaszodat! Kezdek megbarátkozni a ferdeséggel, de folytom nyomom az orrom a másik irányba...nem sok eredménnyel... :)

13640. keki70 (válaszként erre: 13638. - Lindamer)
2016. máj. 24. 09:03
Szívesen :-)
13639. keki70 (válaszként erre: 13637. - Nyuszikaaa)
2016. máj. 24. 09:02

Szia Nyuszika :-)


Ahogy írtad,alakulgat az orrod,de a vastag bőr miatt nehezen.4 hónap telt még csak el,még sokat fog változni pozitív irányba.Hogy a kis pukli elmúlik-e,ez majd a jövőben derül ki,de reméljük,hogy igen.Onnét lett a legtöbb felesleges csontos rész eltávolítva,amikor már teljesen feltud simulni a csontos orrhátra a bőr-szövet,akkor adja ki igazán a formát.Még kell egy kis türelem,de ha nagyon aggódsz,akkor keressed fel az orvost.

13638. Lindamer (válaszként erre: 13636. - Keki70)
2016. máj. 24. 00:42
Vegul is a napszemuvegem is egy konnyebb fajta, ha nem lehet mar baja, akkor hasznalni fogom. Koszi
13637. Nyuszikaaa
2016. máj. 23. 23:25
Sziasztok . Rég jártam erre, néha beleolvasok a fórumba. 4 hónapja volt a műtétem , nagyon gyorsan eltelt az ido azota . Alakulgat az orrom ,de sajnos a vastag bôromnek köszönhetően nehezen . Van h óráról órára változik . Remelem egyszer csak szép orr lesz belole😊 Viszont ami bosszant, hogy ahol volt egy kis puklim ott most is van , foleg az orrommak a bal profilja felől , Ami kepen alig vehető eszre , de amugy látszik . Szerintetek el fog ez múlni ? Ott mar nem erzem h dagadt lenne , hanem mintha a Csontos részen lenne . Emiatt aggódók nagyon , az orrcsucs idővel tudom h beáll majd , de ezen azert izgulok .
13636. keki70 (válaszként erre: 13634. - Lindamer)
2016. máj. 23. 20:30

Szia!


Nekem is érzékeny volt érintésre,az orrcsúcs még jobban.

Ha a napszemüveg nem nyomja meg az orrodat,akkor nem lesz semmi baja.És mivel érintésre is érzékeny az orrnyereg,akkor még intenzívebben jelez,ha még egy szemüveg is rajta van,akármilyen pillekönnyű is.

De nem lesz baja az orrodnak tőle,ne aggódjál.

13635. keki70 (válaszként erre: 13633. - Tria73)
2016. máj. 23. 20:27

Szia :-)


Azon gondolkoztam,ahol fülporcot kell használni,az mindig bonyolultabb műtét,mint a sima.

Eleve a gyógyulás is nehezebb,jobban elhúzódik,3-6 hónapot minimum ki kell várni,mire az orr úgy "összeáll",hogy lehessen látni,milyen végeredmény várható.

Tria mi volt egyébként a műtét célja,min szerettél volna változtatni?És miért kellett fülporc,mert azt akkor használ az orvos,ha már előtte volt beavatkozás,ahol az orrból anyagot távolítottak el,amit nem szabadott volna.Legalábbis ez a tapasztalat :-(

Biztos,hogy jó lesz az eredmény,azt nézzed,hogy KT miből indult ki és abból mit tudott kihozni.

Én mindig így nézem az orrokat,mert nem mindegy,hogy milyen volt az alap,mennyire bonyolult a műtét.

Gyógyulgassál,az orrodnak is idő kell és hát a fülecskédnek is.De mindig azt szoktam írni,hogy az a szerencsésebb,ha elég a fülporc,nem a bordából kell elszedni.

És ne aggódjál!

Ha van kedved rakjál fel képet,hogy miből és mi lett.

13634. Lindamer
2016. máj. 23. 17:21
Sziasztok! 4 honappal korrekcio utan meg mindig erzekeny az orrnyergem ha kicsit erosebben erek hozza,es ha megprobalok napszemuveget hordani, ezt viszont muszaj lenne, mert nagyon nem birja a szemem a napsutest. Lehet attol igy barmi baja? Fajni nem faj, csak egy kicsit kellemetlen erzes, de ez nem zavarna.
13633. Tria73 (válaszként erre: 13627. - Keki70)
2016. máj. 23. 17:19

Szia Keki!


Köszönöm a kedves szavakat! :) Csak azért félek egy kicsit, mert nekem oda "be lett tömve" a fülemből porc és a baloldalon túlsúlyban van, alig van járat az orromban, a másik oldalon pedig nem érezni semmilyen porcot...ezért gondolom, hogy a ferdülést nem duzzadás, hanem a porcok elhelyezése okozza. Nem annyira feltünő, talán majd megszokom később.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook