Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


13692. bdalma
2016. jún. 3. 22:10

Sziasztok!

Uj vagyok ezen a forumon! Foglalkoztat a gondolat, hogy megcsinaltatom az orrom. Tanacsot szeretnel kerni, hogy orrplasztikaban szerintetek ki a legjobb orvos? Mennyibe kerul kb. egy orrplasztika?

Megkoszonnem, ha beengednetek a naploitokba. Sajnos nekem meg orrplasztikarol nincs naplom :)

Szep estet!

13691. Kiscsillag1301 (válaszként erre: 13688. - LeaLea)
2016. jún. 2. 21:44

Akkor ezzel mindketten így vagyunk: most vagy soha.:)

Bevallom, régebben én is photoshoppoltam néhány képen az orrom :D Azokat pont nem tettem fel, de majd keresek. (Az a vicc benne, hogy senkinek nem tűnt fel a "csalás", egyedül nekem XD)


Abban is egyezünk, hogy én is csak finomítást szeretnék, nincsenek extra igényeim.


Viszont nagy szerencse, hogy téged támogat a családod, nagyon nehéz egyedül, mindenkivel szembeszállva harcolni valamiért, ami azért valamennyire kockázatos is. Persze az én döntésem, de hát.. nem lenne jó azt hallgatni, hogy: "Ugye megmondtam előre, hogy ne csináld, stb..."

13690. Kiscsillag1301 (válaszként erre: 13689. - Keki70)
2016. jún. 2. 21:32
Igen, pont ez a célom. :) De jó, hogy ezt leírtad, sikerült is kicsit megnyugtatnod. :)
13689. keki70
2016. jún. 2. 21:16

Kiscsillag amit a profil kép alapján látni:egy kis finomítás az orrodon,annyi,hogy az orrcsúcs kisebb legyen.Nem kerül bele ív,marad egyenes az orrhát,csak "hozzásimítva" a már kisebb orrcsúcshoz.

Ne aggódjál,csak annyit változtat rajta KT,amennyit muszáj.A természetesség híve.

Őszig még van idő,majd megálmodod :-)

13688. LeaLea (válaszként erre: 13686. - Kiscsillag1301)
2016. jún. 2. 20:59

Szép vagy a képeken, a mostani orrod sem olyan rossz. De megértem, hogy szeretnél egy kis változást. Én is úgy vagyok vele, hogy csak egy kis finomitás kell rajta, hogy szebb legyen a formája az orromnak. Nagyon nem tetszik szemből képem, jó lenne, ha lehetne a vonalakon egy kicsit alakitani. Vicces nem vicces, de képeken is szoktam photoshoppolni az orrom, h ne legyen annyira csúnya. És egy idő után rájöttem, hogy mennyire hülyeség, meg beteges, hogy mielőtt feltöltenék egy képet a közösségi médiára, mindig jól megnézem, hogy abban a szögben és fényben hogyan néz ki az orrom, vagy kell-e rajta halványitani egy picit photoshopban. Nem akarok már igy élni, hogy egyfolytában azon gondolkozom, milyen csúnya az orrom, meg szégyenlem mások előtt.


Sajnálom, hogy senki sem támogat téged :( Nekem ez volt a rémálmom, hogy kitagadnak, lenéznek, rámegy a kapcsolatom, stb :( Én kb pár hete mondtam el a nővéremnek meg a páromnak, de hónapokig kinzott a gondolat, hogyan mondjam el nekik, nagyon nehéz volt. A nővérem jól fogadta, megértő volt. A párom ellenezte, de úgy tett, hogy csináljak, amit akarok. De mostanra már teljesen elfogadta a döntésem. Ma is rákérdezett, hogy akkor most biztosan lesz műtétem. De rögtön hozzátette, hogy nem rosszból kérdezi, csak kiváncsiságból. Szerintem felfogta ő is, hogy nem szép az orrom, és sokkal szebb leszek egy kis műtét után :)


Nekem is most van csak lehetőségem műtétre. Most vagy soha :)

13687. Kiscsillag1301 (válaszként erre: 13686. - Kiscsillag1301)
2016. jún. 2. 20:53
Én is megnézném a naplóitokat, ha szabad :)
13686. Kiscsillag1301 (válaszként erre: 13685. - Cucu)
2016. jún. 2. 20:38
Rendben :)
13685. Cucu
2016. jún. 2. 20:31
Szia! En is jelentkeznek :)
13684. Kiscsillag1301 (válaszként erre: 13683. - LeaLea)
2016. jún. 2. 20:31
Persze, nyugodtan nézd meg :)
13683. LeaLea (válaszként erre: 13682. - Kiscsillag1301)
2016. jún. 2. 20:29
majd beengedsz a naplódba? :) kiváncsi vagyok, milyen látványtervet tudott késziteni profilból, mivel mondtad, hogy nem a profiloddal van gond, hanem az orrcsúcsoddal.
13682. Kiscsillag1301 (válaszként erre: 13680. - LeaLea)
2016. jún. 2. 20:15

Én is nagyon boldog lennék, ha csak egy fokkal jobb orrot kapnék, mint a mostani.


Az engem is érdekelne, hogy tud-e mutatni képet szemből is, legalább megközelítőleg láthassam, milyen eredményre számíthatok úgy.

13681. keki70 (válaszként erre: 13680. - LeaLea)
2016. jún. 2. 19:13

Ügyes keze van,ez tény.És a rutin,képzések,műtéti módszer sokat számít.

Ritka,hogy csak az orrcsúcshoz kelljen nyúlni,az esetek többségében az csontos orrhátat hozzá kell igazítani.

Én is bíztam nagyon benne-tudtam,hogy jól megfogja csinálni az orromat,úgy fogalmazott a lányom,hogy:anya amit ki lehetett belőle hozni,azt kihozta.

13680. LeaLea (válaszként erre: 13679. - Keki70)
2016. jún. 2. 18:57

Köszi a válaszod. ez jó hir, sokat számitana, ha tudna mutatni képeket, legalább látnám, mire lehet számitani. Nekem emailben azt irta (mikor még nem is látta a képeim), hogy mindent meg tud csinálni :D


Aztán, mikor látta a képeim, akkor meg elmagyarázta röviden, hogy kb miket kell majd csinálni az orromon: orrszárnyi bemetszés, orrcsúcs keskenyités. Azt mondta az orrom többi részével nincs gond. De őszintén szólva, én nem bánom, ha picit az orrháton is alakit, mert félek, hogy nem jó lesz az összhang, ha csak a porcos részt változtatja meg. Én nagyon bizom benne, hogy meg tudja csinálni az orrom, hogy legalább egy fokkal jobb legyen a jelenleginél.

13679. keki70 (válaszként erre: 13675. - LeaLea)
2016. jún. 2. 18:51

Szia :-)


Tud mutatni képeket olyan orrokról,amik hasonlítottak a te alaporrodhoz,hogy kb.mi várható szemből.


Ha a porcos részen alakít,akkor is lehet színesedés és duzzanat is,hiszen nem csak az adott helyen van duzzadtság,hanem a körülötte lévő területen is.Ezért is van a hörcsögpofi állapot,az arcra is kiterjedhet a duzzadtság.Nyilván nem tudni,hogy mennyire,lehet,hogy alig észrevehetően,de lehet,hogy szembetűnően.

Gipsz:azzal számoljál,hogy kapsz gipszet,hiszen a porcos részt is úgy illeszti össze,akárcsak a csontos részt,az esetek 90%-ban kell gipsz.

13678. LeaLea (válaszként erre: 13676. - Kiscsillag1301)
2016. jún. 2. 18:48

Szerintem nekem is valószinűleg kell majd egy picit az orrom csontos részéből is faragni.


Hm, én nem tudok erről, hogy rosszabb lenne a szemből kép a profil javitásával. Épp ellenkezőleg.

volt pár személy itt a fórumon, akik (épp mint mi) főképp az orrcsúcs miatt mentek műtétre, és ez mellett az orrhátat is alakitotta KT. Nekik nagyon szép lett az összhatás. Valójában az ő esetük tartja bennem a reményt meg a lelket, hogy nekem is szép orrom lehet majd :)

13677. keki70 (válaszként erre: 13674. - Kiscsillag1301)
2016. jún. 2. 18:42

Szívesen :-)


Mindig magadra hallgass,a saját érzéseidre,ez a te orrod,a te életed,stb...a döntést neked kell meghoznod.


" profil javulása együtt járhat a szemből nézet romlásával. Ez igaz lehet?? "


Minél többet szednek le az orrhátból,annál trapézosabb LENNE.De:nem lesz az,mert KT profi és rutinos ebben,hogyan lehet megcsinálni,hogy ez ne következzen be,ahogy az sem,hogy az orr szélesebb legyen.Nekem jó sokat el kellett távolítani az orrhátról-képeim vannak fent,nincs levédve-és mégis nagyon szépen megoldotta ezt,teljesen jó szemből az orrom.Volt mindez 2008-ban...


Orrsövény:nekem volt orrsövényferdülésem,de természetesen nem mindenkinek van.Akinek van,annak korrigálja-ezért jó,hogy fül-orr-gégész+plasztikai sebész.

13676. Kiscsillag1301 (válaszként erre: 13675. - LeaLea)
2016. jún. 2. 18:16

Eredetileg én is úgy voltam vele, hogy csak az orrcsúcs porcos részét szeretném kisebbíteni, ami megoldható az orvos szerint,de ő inkább azt javasolta, hogy a csontos részből is faragjunk le, mert szebb lesz az összhatás. Igazából ez is megijesztett kicsit, mert nem nagyon akartam a csontos részt bolygatni, de ha ő így látja jobbnak, akkor rá hallgatok.


Nekem csak profilból csinált képeket, mivel szemből nem lehet a program segítségével hiteles képet kapni a várható eredményről. Valahol egyébként azt olvastam, hogy a profil javulása együtt járhat a szemből nézet romlásával. Ez igaz lehet??


Orrsövényt amúgy egyenesítenek mindenkinek? Nekem azt is kellene majd.

13675. LeaLea (válaszként erre: 13672. - Kiscsillag1301)
2016. jún. 2. 17:43

Szia,

Nekem is teljesen ugyanilyen kétségeim voltak. De mostmár eldöntöttem, hogy belemegyek a műtétbe, mert nem szeretném ilyen orral leélni az egész életemet. Hogy jó döntést hoztam-e vagy nem, az majd 1 hónap múlva kiderül.


Tényleg rémes ez a sok rossz tapasztalat :( nekem ez az egész egy óriási trauma lesz, már tudom előre. De azért mégis várom a műtétet, és bizom benne, hogy szebb lesz az orrom, mint amilyen most.


Amúgy nekem is az orrcsúcsomon kell majd alakitani, a képeim alapján KT azt mondta, hogy valószinűleg a csontos részhez, orrháthoz nem kell majd nyúlni. de majd kiderül ez is.


Azt esetleg tudjátok, hogy fél profilból csinál e képeket? vagy el tudja részletesen magyarázni, hogy szemből hogyan fog majd kinézni? Hogy őszinte legyek, nekem a profilból készült látványterv nem fog valami sokat érni.


És azt tudja valaki, hogy ha csak a porcos részen alakit, akkor is lesznek a szem körül monoklik és duzzanatok? Hörcsögpofi állapot? És gipszet szoktak ilyen esetekben is felrakni, vagy csak ragtapaszt?

Köszi előre is a válaszokat.

13674. Kiscsillag1301 (válaszként erre: 13673. - Keki70)
2016. jún. 2. 16:23

Szia, köszönöm a választ. :) Igazad van, mindenképpen adok magamnak időt és átgondolom.

Ha valaki fél évvel ezelőtt felajánlja, hogy támogat abban, hogy megműttessem az orrom, gondolkodás nélkül belemegyek. Most azonban, hogy már megvan hozzá az anyagi háttér, jobban utánaolvastam a szövődményeknek testi és lelki értelemben is. Igazából ez az, ami elbizonytalanított. Ha most valaki azt mondaná nekem, hogy az orrom profilból átalakulna olyanná, mint a KT terven látható, majd ki bújnék a bőrömből örömömben. Kétségem se férne a műtéthez, mert mérföldekkel szebb, mint a mostani orrom. Csak ugye nem tudom, hogyan fogok gyógyulni, és milyen leszek szemből.. Szóval mindenképp megfogadom a tanácsod, és "alszom rá" néhány hónapot. (Amúgy sem tudnék, csak ősszel vállalkozni a műtétre, mert babával vagyok itthon. :) )

13673. keki70 (válaszként erre: 13672. - Kiscsillag1301)
2016. jún. 2. 15:48

Szia!


Kiscsillag amíg nem vagy biztos abban,hogy valóban akarod a műtétet,nem érzed azt,hogy változtatni akarsz az orrodon,mert az ténylegesen nem tudod elfogadni,nem szereted,zavar a kinézete,önbizalomhiányt okoz,addig ne lépjed meg a műtétet.

Biztosnak kell lenned abban,hogy valóban AKAROD!

Amíg ez az "elmegy" érzés van benned,addig még várjál.

Én biztos voltam benne 100%-ig,tudtam,hogy mit akarok,hogy nem az adott orral akarom leélni az életemet.

A látványterv elég volt ahhoz,hogy a döntésem még inkább megerősödjön.

Ha úgy állsz a műtéthez,hogy nem tudom,nem biztos,akkor KT produkálhatja neked a legjobb orrot,amit ki lehet hozni az orrodból,akkor sem leszel elégedett.

Ha ott belül majd érzed,hogy megtudtad hozni a döntést,mert már nem inogsz meg,na akkor csináltassad meg az orrodat.

2016. jún. 2. 15:28

Sziasztok!

Nem vagyok aktív fórumozó (csak olvasok), most mégis úgy érzem, meg kell osztanom a kétségeimet. Sajnos senkitől nem tudok tanácsot kérni,mindenki ellenzi körülöttem a műtétet.

Ma voltam KT-nál konzultáción, készített látványtervet profilból, ami tetszik ugyan, fel is töltöttem a naplómba,de még mindig nem vagyok biztos a műtétben. Nem az orvosban nem bízom, nem erről van szó.

Egyszer úgy érzem, "elmegy" az orrom, nem is olyan rossz, máskor meg(főleg fényképeken, és bizonyos szögből) borzalmasnak látom és szeretném megműttetni. (A műtét gondolata már elég rég óta foglalkoztat, szeretnék az orrcsúcsomon lévő "krumplitól" megszabadulni.)

A problémám: legszívesebben belemennék a műtétbe, de mivel nem tudom elképzelni, hogy fogok kinézni szemből, nagyon félek az eredménytől és attól,hogy nem áll majd jól nekem egy szűkebb, kisebb orr.


Másnak is voltak ilyen kétségei a műtét előtt?

13671. LeaLea (válaszként erre: 13670. - Centaine)
2016. jún. 1. 11:31

Köszi a válaszod :) igen, igy már érthető :) Remélem, elégedett vagy az új orroddal. az én orrom egy krumplira hasonlit most, remélem, meg lehet csinálni szépre.

Vannak esetleg előtte-utána képeid? Én már nagyon izgulok a műtét miatt, és örülnék, ha minél több képet látnék minél több személytől, hogy lássam a gyógyulási folyamatot meg hogy mik a lehetőségek :)

13670. Centaine (válaszként erre: 13613. - LeaLea)
2016. jún. 1. 10:46
Szia! Bocs, hogy csak most jutottam el a válaszhoz. Magyarázat...nem értek hozzá, de amit gondolok: az orrcsúcsom egy nagy krumpli volt és az első műtétnél úgy vették keskenyebbre, hogy az orrszárnynál bevett egy picit mindkét oldalon, amivel eleinte keskenyebbnek is tűnt, de aztán a porc valamiért elkezdett két különálló babként viselkedni. Nem szó szerint nőtt meg, hanem elkezdett egymástól távolodni. Remélem érted. Nem véletlen írtam Depardieu-t hasonlatnak :-) KT ezt a második műtét közben úgy rögzítette, hogy azóta is egyben van :-) Sok szerencsét kívánok :-)
13669. Cirmedli (válaszként erre: 13667. - Lisbon55)
2016. jún. 1. 08:18
Szívesen! :)
13668. keki70 (válaszként erre: 13667. - Lisbon55)
2016. máj. 31. 20:35
Szívesen :-)
13667. Lisbon55
2016. máj. 31. 20:20
Cirmedli, Keki, köszönöm, megnézem ezeken a helyeken.
13666. keki70 (válaszként erre: 13662. - Lisbon55)
2016. máj. 31. 18:27

Szia!


Gyógyászati segédeszközök boltjában is megnézheted,nekem felfújható van,az is nagyon jó.Különböző árfekvésűek vannak a különböző boltokban,a felfújható nekem 1000 ft körül volt.

13665. keki70 (válaszként erre: 13664. - Cirmedli)
2016. máj. 31. 18:24

Szia!


Nem akarok találgatni,de lehet,hogy nem pontosan forrt ott a csont,ezáltal olyan,mintha maradt volna egy kis fölösleg,igazából ezt az orvosnak kell látnia.Ha nem zavaró számodra,akkor nem érdemes még egyszer megbolygatni az orrodat.De ezt nyilván neked kell eldöntened-kontrollon megbeszélitek.

13664. Cirmedli (válaszként erre: 13658. - Keki70)
2016. máj. 31. 15:42

Sziasztok!


Dóri! Mi a helyzet akkor ha profilból teljesen egyenes és a pukli "csak" az egyik oldalon, félprofilból látható?

13663. Cirmedli (válaszként erre: 13662. - Lisbon55)
2016. máj. 31. 15:40

Szia!


Én a JYSK-ben vettem.

Wellpur, nagyon jó!

Ha jól tudom épp most is akciós (de ebben nem vagyok teljesen biztos).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook