Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


13752. LeaLea
2016. jún. 13. 18:00
Lisbon55, nagyon jó lett az orrod! szép, természetes, és beillik az arcodba :) köszi, hogy beengedtél a naplódba, és ilyen részletesen leirod a tapasztalataidat. Az ilyen jó tapasztalatok nekem is bátoritást és reményt adnak a műtétemre, ami már rohamosan közeledik (még csak három hét :O :O !!!!!!!).
13751. Lisbon55 (válaszként erre: 13748. - Cucu)
2016. jún. 13. 17:59
Köszönöm!!! A tiéd is nagyon szép lett, ha még nem írtam volna! :)
13750. keki70 (válaszként erre: 13746. - Dorika23)
2016. jún. 13. 17:51

Szia Dóri!


Konzultáció:nem régen kérdezte Dóri :-) és én válaszoltam rá 13616 hsz.

Annyit még hozzátennék,hogy nyilván csinál képeket az orrodról.


És:Dóri :-)

13749. keki70 (válaszként erre: 13747. - Lisbon55)
2016. jún. 13. 17:44

Micsoda édes kis pici orrod lett-ez már csajos és illik az arcodhoz.

Gratulálok,nagyon szép lett az eredmény szemből és profilból is <3

És ez az orr még duzzadt?Hol? :-)

13748. Cucu (válaszként erre: 13747. - Lisbon55)
2016. jún. 13. 17:37
NAGYON SZÉÉÉÉÉÉP LETT!!!!!! :)
13747. Lisbon55
2016. jún. 13. 17:33
Ma lekerült a gipsz... hihetetlen a különbség profilból. Szoknom kell az új arcom, pedig még duzzadt is. Képek a naplómban :)
13746. dorika23
2016. jún. 13. 15:19

Sziasztok!


Már egyszer jártam itt a fórumon, akkor a tapasztalatok és orrplasztikával kapcsolatos információk érdekeltek.

Akkor még csak vágytam arra, hogy egyszer eljutok Dr.Kárász Tamáshoz konzultációra, viszont végre rászántam magam és bejelentkeztem konzultációra.

A héten megyek hozzá. De már nagyon izgulok, hiszen ez az első lépés az álmaim megvalósításához.

Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan fog zajlani a konzultáció. Nagyon örülnék annak, ha elmondaná az a véleményét, tapasztalatait, aki már túl van vagy a műtéten vagy a konzultáción.

Köszönöm szépen! :)

Üdv.: Dóri

13745. keki70 (válaszként erre: 13743. - J.Hajni)
2016. jún. 12. 17:28

Szia!


Üdv. a fórumon :-)


Az orrplasztika nem jár fájdalommal.Az első éjszaka drain van az orrban-nem tampon-ezért olyan érzésed van,mintha nagyon náthás lennél.Ezt másnap reggel eltávolítja KT.

Utána is még el lesz dugulva az orr,hiszen az orrnyálkahártya duzzadt,az orr tele van sebbel,ilyenkor még nincs szabad útja a levegőnek.De van pár dolog,ami segíti azt,hogy időnként jöjjön levegő az orron át,orrtisztítás,orrszívó-porszívó,orrcseppek,orrsprayok,stb...

Az orr húzódhat,zsibbadhat,de nem fáj.

A gipszes időszak után már könnyebb,óvatosan lehet orrot fújni és ez már sokban segíti,hogy a levegőnek legyen szabad útja.

Az altatástól ne féljél,jól összeszokott profi műtőstáb dolgozik együtt és az egész műtét alatt folyamatosan figyel rád az altatóorvos.

Beköti a kanült,5 mp és már alszol is.Amikor felébresztenek a műtőben olyan érzés lesz,mintha csak pár percet aludtál volna.


Nem kell félni,a gyógyulási időszak sokkal jobban próbára teszi az embert,mint maga a műtét.Mert hol duzzad,hol apad az orr,bár KT a legújabb,legkíméletesebb technikával műt,hogy az orr a lehető leggyorsabban gyógyuljon és a lehető legkisebbre vigye le a kockázati tényezőket,de akkor is idő kell,mire teljesen meggyógyul.

Nálam van fent kép,és igen,teljesen elégedett vagyok KT munkájával :-)


Ha maradt kérdésed,még úgyis van bőven idő,csak kérdezzél.

13744. keki70 (válaszként erre: 13742. - Floflo123)
2016. jún. 12. 17:20
Szívesen :-)
13743. J.Hajni
2016. jún. 12. 15:19

Sziasztok!


Úgy örülök hogy találtam egy folyamatosan frissülő fórumot a témában :) Nekem szeptember 12-én lesz orrplasztikám KT-nál, és már nagyon izgulok, meg kicsit félek is, mert még sose voltam altatva se műtve, és nem tudom mire számítsak.


Viszont alig várom mert gyönyörű tervet készített nekem és jó lenne ha már az az orr tekintene rám vissza tükörben :)


Esetleg aki már át esett ilyen műtéten, attól szívesen venném a tapasztalatait. Volt e fájdalom, mennyire vészes a felépülés, és elégedett e az eredménnyel :)

13742. Floflo123 (válaszként erre: 13737. - Keki70)
2016. jún. 12. 12:30
Köszi szépen
13741. keki70 (válaszként erre: 13739. - 05e89ecc6d)
2016. jún. 12. 11:41
Így van,teljesen igazad van Karlie.
13740. keki70 (válaszként erre: 13738. - Cucu)
2016. jún. 12. 11:39

Szia!


Formailag igen,ugyanazt kell látnod,csak gipszlevételnél még a szövetek között ott a nyirokfolyadék-ezért a duzzadás-míg idővel ez felszívódik és akkor a csontos-porcos vázra felsimul a szövet-bőr.A duzzanat megszűnik,mivel a nyirokfolyadék felszívódott.

Amelyik orrlyukba nem látsz bele,az duzzadt és ezért van.A levegő áramlása sem folyamatos itt a duzzanat miatt.Helyre fog állni,de minimum három hónapot számoljál.

13739. 05e89ecc6d (válaszként erre: 13738. - Cucu)
2016. jún. 12. 10:38
Velem tegnap vicces dolog tortent. Elmentem nyar elotti kozmetikai tisztitasra. Jol megnyomkodta a kozmetikus az orrom, hazaertem es mondta a parom, hogy megint egyenes lett a nozim.:D Beleneztem es tenyleg tokeletes volt. :-))) de csak ket oraig tartott. Beduzzadt a masik fele es potolta a duzzanat a hianyossagot. KT ezt akarja majd porccal kipotolni. A duzzanatok miatt en mindig szelsosegesen masnak latom az orrom, egyik nap arra gondolok tok jo, masnap meg hogy ez borzadaly, hogy tudta igy elszurni..nekem evek ota mast mutat, ezert is huztam el a korrekciot... persze nekem problemas, akinek az alap jo, annak az se valtoztat ha lemegy a duzzanat, sot sokkal szebb es kecsesebb lesz..
13738. Cucu
2016. jún. 11. 23:54
Sziasztok! Egy hónapos vagyok .... Neha van kicsi orrvérzésem, ha tisztogatom a nózim . (Nem Dugul egesz nap szerencsére ) ma nézegettem az orrnyilasokat , és az egyikbe belelatok a másikba nem 😀 És az utóbbi Dugul mindig jobban. Ez a felemás dolog enyhülni fog ? Masik kérdésem ... Nekem gipszlevetel utan tetszett a legjobban az orrom ... Létezik , hogy ha majd elmúlik ez a " dagadós" állapot ... Akkor ugyanazt az orrot látom majd a tükörbe mint akkor ?
13737. keki70 (válaszként erre: 13736. - Floflo123)
2016. jún. 11. 20:00

Hegyi Árnika golyócskák

Hegyi Árnika krém


Vagy műtét előtt két nappal kezdjed el szedni a Rutascorbint,a hajszálerek falát erősíti.Utána pedig ha szükség van rá,akkor feketenadálytőkrém.


Vagy az egyik változat,vagy a másik,a kettőt egyszerre nem kell.

13736. Floflo123
2016. jún. 11. 15:43
Valaki tudna emlékeztetni a herbal gyógyszerre hogy ne legyen monoklim ? Előre is köszi
13735. Xy1234xy
2016. jún. 10. 18:39

Sziasztok!


Itt Mindenkit KT műtött?:)

13734. keki70 (válaszként erre: 13733. - Lisbon55)
2016. jún. 8. 16:13

Szia!


Nem baj,ha nem jön semmi.De ha érzed,hogy esetleg van benne váladék,csak beleszáradt,akkor Coldastoppal feltudod puhítani,és akkor kihozza az orrszívó.

13733. Lisbon55
2016. jún. 8. 12:21
Sziasztok, 2 napos az orrom, ma lehet először porszívózni, de nekem jóformán nem szív ki semmit :/ pedig úgy bíztam benne.
13732. Dorikaaa (válaszként erre: 13722. - Keki70)
2016. jún. 7. 16:49
😙❤
13731. LeaLea
2016. jún. 7. 11:24

Köszi szépen a válaszod :) ez nagyon megnyugtató, hogy mindenre vannak megoldások :)


"Kivágta a felesleget" alatt az orrszárnyból való felesleg kivágását érted? (orrszárnyi bemetszés?) Az orrcsúcs porcából gondolom, nem tud túl sokat kivágni, mert akkor ott a kockázat, hogy összeesik az orr. És még szimmetrikus is lett a végeredmény? (ez is az egyik rémálmom, hogy a szimmetriával gondok lesznek orrszárnyi bemetszést követően).


Esetleg vannak előtte utána képeid, hogy jobban el tudjam képzelni, mi volt a problémád, és mit tudott belőle kihozni? priviben email cimet is tudok adni, ha a fórumra nincs kedved feltölteni. Vagy meg tudnád nézni a képeim, hogy össze tudd hasonlitani, hogy hasonló-e az orrom, mint amilyen a tiéd volt? Bocsi a sok kérdésért. Én már tényleg nagyon-nagyon izgulok a műtét miatt.


De ezt nagyon jó hallani, hogy megoldódtak az az orrod esztétikai és funkcionális problémái is, nagyon örülök, hogy boldog vagy az új nóziddal :)

13730. Centaine (válaszként erre: 13723. - LeaLea)
2016. jún. 7. 11:03
Szia LeaLea! Minden kérdésedre tudok saját tapasztalatból válaszolni :-) Nekem kiesebbre vette az az orrszárnyat, az orrnyílásokat és az orrcsúcsot is úgy, hogy kivágta a felesleget. Teljesen természetes lett a formája. A hegesedés kapcsán: nekem a műtét közben vette észre, hogy mennyire hajlamos vagyok rá. Lehet, hogy az első műtét utáni hegek láttán, de ott, akkor rögtön reagált is rá. Egy-egy fémlemezt varrt az orrszárnyaim külső és belső oldalára, hogy ezzel is akadályozza a túlzott hegesedést. Ezeket a lemezeket a gipszlevételkor eltávolította. Sokkal jobb most a helyzet, mint az első műtétem után. Jobban kapok levegőt, és az állandó tüsszögésem is szinte teljesen elmúlt, ami az első műtét után alakult ki. A jobb oldalon kb.90% kapok levegőt a bal oldalon kb.60%. Ez a korábbi 10-15%-hoz képest óriási változás. Sok szerencsét neked!
13729. Kiscsillag1301 (válaszként erre: 13726. - Keki70)
2016. jún. 7. 10:57
Köszönöm :)
13728. LeaLea (válaszként erre: 13725. - Kiscsillag1301)
2016. jún. 7. 10:03

Már felvettem egyszer emailben a kapcsolatot a doktor úrral, és azt mondta, jól megoldható az orrom, meg azok a dolgok, amiken változtatni szeretnék. Csak ezt az orrcsúcs hosszúságával kapcsolatos problémát elfelejtettem neki emliteni. csak remélem, meg tudja csinálni laposabbra :( Nem akarom újra emailekkel zaklatni. Emigy is elég sokat kellett várni a válaszaira, le van foglalva.


Én az altatástól nem nagyon félek. A családomban meg ismerősem között több idős személy is van (75 év felettiek), akiknek szivműtétjük volt, és ha ők túlélték az altatást, akkor szerintem mi is túl fogjuk :D Vagy az orrplasztika folyamán alkalmazott altatás más vagy veszélyesebb, mint az az altatás amit az öregeknél alkalmaznak szivműtét folyamán?

13727. LeaLea (válaszként erre: 13725. - Kiscsillag1301)
2016. jún. 7. 09:58
Valójában szemből képeken nem tűnik hosszúnak az orrom, és nem akarom, hogy rövidebbnek tűnjön az orrom szemből nézve. Nem szeretnék pisze orrot, az az egyik rémálmom. Lehet, hogy jobb, ha úgy fogalmazok, hogy szeretném ha laposabb lenne az orrcsúcsom, és nem dudorodna igy ki. Ez az orrcsúcs hosszúságával kapcsolatos probléma leginkább a naplóm 3. bejegyzésében látszik a képen, ahol fél-profilból fényképeztem magam. Szemből képeken nem tűnik hosszúnak az orrom, csak szélesnek. Remélem, értitek, mi a gondom :( elég bonyolult szerkezetű orrom van, és kicsit nehéz elmagyarázni.
13726. keki70 (válaszként erre: 13725. - Kiscsillag1301)
2016. jún. 7. 09:50

ALTATÁS FOLYAMATA,HOGY MEGNYUGODJÁL:



"A műtőben a kéz vagy az alkar vénájába műanyag csövecskét (kanült) vezetnek be, abba infúziót adnak. Az altatást a kanülön át adott szerekkel indítják el a műtőben, és arcmaszkon keresztül oxigént adagolnak, amiből jó mélyeket kell belélegezni. Hosszabb műtétek esetén az altatókat és az erős fájdalomcsillapítókat megismételik, vagy az oxigén és altatógázok keverékét arcmaszk, gégemaszk, vagy a légcsőbe vezetett cső (tubus) segítségével közvetlenül a tüdőbe juttatják. A tubust, vagy más légút biztosító eszközt csak akkor helyezik be, amikor te már alszol, így nem érzed meg.

Az altatás során biztonsági riasztókkal felszerelt, korszerű műszerek (monitor, altatógép) segítenek a te alapvető élettani működésednek fenntartásában.

A műtét végén a műtőben fel fognak ébreszteni, de maszkon keresztül még adnak oxigént és megfigyelnek, s csak miután teljesen felébredtél szállítanak vissza a kórterembe. A gyógyszerek hatása miatt nem biztos, hogy emlékezni fogsz erre a periódusra. A kórterembe visszaszállítás idejére a műtét alatt adott fájdalomcsillapítók hatása is nagyjából lecseng."

13725. Kiscsillag1301 (válaszként erre: 13723. - LeaLea)
2016. jún. 7. 09:46

Szerintem simán megoldható. Nálam pont az ellenkezője van, ugyanis én nem szeretném, hogy az orrom hosszúsága csökkenjen, mert túl rövid lenne. Persze valamelyest csökkenni fog, de remélem csak nagyon picit.

A szövődmények persze aggasztóak, de megpróbálok abban bízni, hogy minden a legnagyobb rendben lesz.

Jelen pillanatban az altatástól félek a legjobban, igaz egyszer már altattak.


Nem próbálod meg emailben feltenni a kérdéseidet? Lehet, hogy jobban megnyugodnál úgy (ha érkezik válasz :) )

13724. keki70 (válaszként erre: 13723. - LeaLea)
2016. jún. 7. 09:40

Szia Lea :-)


Endoszkópos technikával műt KT éppen azért,hogy a szövetek a lehető legminimálisabb módon roncsolódjanak.A csontot már jó ideje nem töri,hanem vágja.Ezek a dolgok mind fontosak a gyógyulás szempontjából.

De mégis azt mondom:ezt vele kell megbeszélned,ő tudja igazán elmondani,hogy mennyi előnye van ennek a technikának és a kérdéseidre felelni.A konzultáció nagyon fontos,ahol megkapod a válaszokat orvosi szemszögből nézve.

13723. LeaLea
2016. jún. 7. 09:32

Sziasztok :) Dórika, nagyon jó hallani, hogy ilyen gyorsan gyógyulsz, és hogy ilyen szép lett a nózid :) Nagyon szép vagy a képeken :)


Kiscsillag, a szövődmények engem is nagyon aggasztanak. Főleg az, hogyha az orvos jól megcsinálja az orrom, akkor is a heggesedés folyamán teljesen eltorzulhat :( Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Illetve mennyire akadályozható meg ez a probléma? Pl. megfelelő műtéti technikával vagy bizonyos krémek, orrcseppek használatával tenni lehet ez ellen?


Mostmár egyre jobban izgulok a saját műtétem miatt is. Kevesebb, mint egy hónap maradt hátra. És egyre több kérdés és kétely fog el. Sajnos nekem a személyes konzultációm július 1-jén lesz, csak három nappal a műtét előtt. De már annyi kérdésem van. Most ami leginkább foglalkoztat, hogy szerintetek meg lehet csinálni azt, hogy ne csak az orrcsúcs legyen keskenyebb meg szebb, hanem az orrcsúcs hosszúsága is csökkenjen? Azt tudom, hogy a keskenyités könnyedén kivitelezhető, meg az orrlyukak kisebbitése is, de fogalmam sincs, hogy az orrcsúcsot lehetséges-e kicsit laposabbra, rövidebbre megcsinálni. Nekem sajnos az orrcsúcsom teljes térfogatát csökkenteni kell, úgy a szélességét mint a hosszúságát. Tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Érdekes, hogy maga az orrom nem hosszú (pl az orrhátam normális méretű és szélességű), de az orrcsúcsom igen csak hosszú és ez miatt tűnik az orrom nagynak. Igaz, nem mondhatni az orrcsúcsomra, hogy lógós, csak egyszerűen hosszú.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook