Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A müzliszelet hízlal? fórum

A müzliszelet hízlal? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jún. 29. 20:48
Kandras mennyi idő alatt fogytál 60 Kg-ot??
35. 2d5a00656a (válaszként erre: 34. - Kandras)
2009. ápr. 29. 19:22
Hát te teljesen mindent leírtál ami eszenciája egy jó diétának !!!Bár a végén mikor már csak 5-10 kiló van hátra azért be kell húzni a féket!De délelőtt ,és natúrban még akkor is belefér egy müzliszelet:)
2009. ápr. 29. 13:56

Én 140 kilóról fogytam le 80-ra és összesen három dologra figyeltem oda:

1. a napi kalóriabevitel ne legyen 1000-1400 fölött.

2. délután lehetőleg csak "könnyű" ételeket egyek, 6 után ne egyek semmit

3. legalább heti 3-4szer mozogjak legalább fél, de inkább háromnegyed órát. Én szobabicikliztem, legkönnyebb fokozaton tekertem nagyjából 16-20 kmph-val.


És ennyi. Előtte mindig próbáltam mindenféle hülye fogyókúrákat, húú most nem eszek szénhidrátot, hú most ilyen diéta, hú most update lista és egyik se jött be. Túl sok volt a szabály, 1-2-n mindig elcsúsztam aztán szép lassan mindegyik eltűnt a süllyesztőben.

Szerintem a jó fogyókúra lényege pont az, hogy a lehető legkevesebb szabályt kelljen betartani, tudat alatt így kevésbé érezzük magunkat a szabályok nyomása alatt. Ráadásul szánalmas is, amikor minden falat étel előtt update1-2-3 listákat kell bújnunk, hogy akkor ezt most ehetjük-e.


Hogy miért írom ide ezt? A végül sikeres (60 kilót fogytam, az azért szerintem igen sikeres) fogyókúrám során MAJDNEM MINDEN NAP reggelire/délőtt 1, 2, sőt, nagyritkán előfordult, hogy 3 műzliszeletet ettem. Ráadásul nem natúrt, hanem valamilyen gyümölcsöset vagy akár csokisat.


Egyszer és mindenkorra felejtsük el, hogy "ez az étel hízlal" meg "az az étel nem hízlal". Kalóriaértékek vannak. Komolyan van aki azt hiszi, hogy a műzliben levő cukrot a szervezet fogja és egy az egyben beépíti a zsírba? Elbontja, mindenféle adenozinfoszfátokat meg énnemtudommiket csinál belőle, amiket széthord mindenfelé és ha nincs rá szükség megy a tartalékba. De minden mással is ez történik, a salátákkal is, a salátától is meg lehet hízni, ha annyi KALÓRIÁNYIT eszünk belőle. Meg kell nézni a csomagoláson a kalóriamennyiséget (a kis műzlinél ez 60-100 között szokott lenni) és minden egyes nap mindig számon kell tartani, hogy mennyinél tartunk. Reggel a műzli és az édes ételek szerintem kifejezetten jók, helyrebillentik az embert.


Megvan az édes, cukros ételeknek az a veszélye, hogy ha sokat eszel erősen fokozza az éhségérzést, erre figyelni kell, tehát azért sokat ne együnk. De nem azért, mert hízlal, hanem mert van egy ilyen mellékhatása.

Illetve délután/este nem érdemes ilyesmiket enni de akkor sem azért, mert hízlal, hanem mert a szervezet jobban megdolgozik az elbontásával, tovább tart, esetleg belenyúlik az éjszakába is és így a szervezet nem tud mélyalvási fázisba kerülni.


Lehet, hogy vannak ennél sokkal publikusabb fórumok is, ahol ezt leírhatnám, de gondoltam utánaolvasok, hogy hol mit írnak a műzlikről, ami az én fogyásomban komoly szerepet játszott és látom, hogy mindenhol beállítják, mint valami Sátán étele.


Még egyszer tehát: elsősorban a kalóriát figyeljétek, az összetétel másodlagos. Kivéve a zsírok, most nem megyek bele, de a zsíros ételek nagyon betesznek az emésztési rendszernek. NEM HÍZLALNAK jobban, mint ugyanannyi kalóriájú bármi más, de akadályozzák a gyomori emésztést és a hasnyálmirigynek rosszat tesznek.

Nekem ez bevált, 60 kilót fogytam úgy, hogy minden áldott nap műzlit is ettem.

2008. nov. 8. 15:09
Persze, cukorral van tele, és a gyumölcsök és a méz is meg a gabona is hízlal, de mondjuk nem annyira mint egy ugyan akkora szelet szalonna :)
32. eunuch
2008. nov. 8. 11:18
Persze! Tele van cukorral.
2008. nov. 2. 22:42
Ha sokat eszel belőle, akkor minden hizlal:)
30. adri25
2008. okt. 31. 15:07
szerintem igen
29. enci2
2008. okt. 31. 14:37
Hát nem éppen diétás, de ha nem agyoncukrozott azért délelőtt lehet enni.
2008. szept. 22. 17:49
A legtöbb müzli több szénhidrátot tartalmaz,mint az étel,amit egyébként megennél.
2008. szept. 18. 21:20
A 7-17-nek a shakek mellett létezik fogyókúrára tervezett müzlije, mondjuk nem is olyan felfújt puffasztott cukorizé, mint a többi. Van epres, csokis, karamellás...
2008. szept. 18. 21:15

attól függ mekkora :

egy 10 grammos szelet nem,de ha abból megeszel vagy ötvenet :))))

2008. szept. 18. 21:11
Hizlal bizony!
2008. szept. 18. 01:00
Igen hízlal.
23. silvie
2008. márc. 19. 13:43
Ja: és vigyázzatok a banáncsipsszel és ananászcsipsszel: tiszta pálmazsír az egész, nem pusztán szárított gyümölcs!
22. silvie
2008. márc. 19. 13:42
Hízlal nagyon!Akkor már édesség helyett egy kis zabpehely kis mézzel és szárított gyümölccsel! Minden a mennyiségen múlik, mert ugye ez is hízlal, de legalább tudod mi van benne és csupa egészséges dolog. Mindent nem szabad elvonni. Én elég vékony vagyok és szoktam édességet enni. Csak keveset. 3 kocka csoki még belefér, egy tábla már nem!
2007. dec. 26. 19:50
Szerintem nagyon is hízlal!
20. pufika (válaszként erre: 4. - 93a74b44ea)
2007. okt. 28. 07:16

Én is tízóraira szántam a műzliszeletet. Eredmény: a fogyásom hírtelen megállt. Azóta salátát, joghurtot tízóraizok, és a kilók lassan csordogálnak lefelé rólam.


Szerintem sok szénhidrát van bennük. Megbolondítja az inzulintermelést. Utána 2-3 óra múlva még éhesebb leszel :S

19. dundy
2007. szept. 8. 07:02
attól függ,hogy mennyit eszel naponta.
2007. júl. 11. 16:46

Nem hízlal, csak szintentart. Ha édesség helyett eszed, mert hát nem lehetünk azkéták mindig!

Mégis jobb, mint acsoki vagy cukorka, vagy süti, nem?

Ha fogyni akarsz, délelőtt edd, néha, ne minden nap.

17. cukilany (válaszként erre: 15. - Loni)
2007. júl. 11. 16:41
Azok a legjobbak! És van aki megveszi abban a hitben, hogy nem hízlal, sőt még jót is tesz! mert a reklámok ezt hirdetik...
16. Loni (válaszként erre: 14. - Cukilany)
2007. júl. 11. 16:30

Teljesen egyetértek. A pelyheket, (mű)müzliket egészségesnek, sőt, fogyókúrásnak állítják be. Közben tele van jobb esetben mézzel, de inkább cukorral és adalékanyagokkal. A vitamintartalma is művitaminokból, porokból van.

De ugyanezt gondolom azokról a csokikról is, amelyeknek a tejtartalmát favorizálják. Egyél egy szelet csokit, és az egyenértékű 2 dl tejjel. És a gyerek el is hiszi...

15. Loni (válaszként erre: 11. - Cukilany)
2007. júl. 11. 16:27

És mit szólsz az óriási csoki-banános müzliszelethez? (3-szor akkora, mint a normál szelet) Nekem az a kedvencem. No meg a kókuszos-csokis.

Hajrá kalóriák! :)

14. cukilany (válaszként erre: 12. - Edb6c38cef)
2007. júl. 11. 15:51

Én egyiket sem preferálom, de ha kellenne én is inkább csokit választanám.

meg az összes csoki meg egyéb izesítésű pelyhet is kitiltanám! reklámok szerint hu de egészséges, sztem nagyon nem az!

2007. júl. 11. 15:49
Igen.
2007. júl. 11. 15:47
Én megpusztulék tőle. Akkor már inkább csoki :)))
11. cukilany (válaszként erre: 10. - Edb6c38cef)
2007. júl. 11. 15:31
Igen, a kedvencem a csokiba mártott müzliszelet, amiben még csokidarabkák is vannak ráadásképpen. :-)))
2007. júl. 11. 15:26

Erről eszembe jut, pont ma történt: a boltból hoztam kislányomnak gabonapehely szeletet (jó, ez nem müzli szelet, de hasonló). Kibontja, és az egyik fele fehér csokiba van mártva. Mondom neki, erre azt mondja: ez nem fehér csoki, hanem tejkrém. És így ugyanannyit ér, mintha megenne egy kistál pelyhet tejjel leöntve, mert ezt mondták a reklámban. Na, már a gyerekhülyítéssel kezdik a vásárlók megtévesztését.

Müzliszeletet is láttam már félig becsokizva.

2007. júl. 11. 14:34

Igen hízlal!

Amelyikben nincs cukor, abban méz van, ami szintén hízlaló...

8. Loni
2007. júl. 10. 17:39
Az biztos, hogy nem egy fogyókúrás étel. Sajon, sok benne a cukor, illetve az álnéven szereplő cukor (maltóz, fruktóz, glükóz, ezek szirup változata). De édesség helyett, hetente egy-két szelet tízóraira egy joghurttal szerintem nem okoz nagyon nagy gondot. Egyetértek Gota hozzászólásával: ha müzliszeletet eszel csoki vagy cukorka helyett, a kisebbik rosszat választod. Nagyobb bioboltakban készítenek saját müzliszeletet. Ha megbízható heylről vásárolod, lehet, hogy ez jobb. (Kevesebb az E betű benne.)
2007. júl. 10. 17:30
én a lehetö legtöbbet ki probáltam és mindegyiktöl hiztam igaz csak keveset de az is pllussz volt már rajtam inci
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook