Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A H1N1 influenzából sikeresen kigyógyultak tanácsai, terápiás módszerei fórum

A H1N1 influenzából sikeresen kigyógyultak tanácsai, terápiás módszerei (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. d6b71af9a8 (válaszként erre: 76. - Calella1)
2009. dec. 30. 10:21
Nem, nem fog védeni az oltás. Ez úgy működne, hogy minden mutációkor, újra be kellene oltatni magad, egy kifejezetten, arra az új mutációra kifejlesztett vakcinával. Ami lássuk be, elég nonszensz lenne!:DDDD Szóval igazán semmit nem ér egy ilyen oltás....:((((
77. zizabella (válaszként erre: 76. - Calella1)
2009. dec. 30. 08:52

Persze hogy nem ismerik el. Mert a vakcina gyártása óriási üzlet, és sajnos előfordulhat hogy pont az oltás miatt halnak meg. Azt meg már senki sem tudja bizonyítani hogy beteg volt-e már az illető, mert a halálakor a virus mindenképpen benne volt. Lehet hogy a betegségtől lehet hogy az oltástól, de lehet hogy egymásra segítettek.

No komment....

2009. dec. 30. 08:33

Komolyan lenne egy kérdésem. És erre eddig senki nem válaszolt média nem foglalkozott vele. Azt mondják várható, hogy többször el lehet majd kapni mert mutálódhat a vírus, nekem úgy magyarázták van egy ember piros sapkában ez a vírus, amit elkaptunk. Meggyógyultunk, szervezetben kialakul a védettség ellene. De a vírus egyszer csak piros sapka helyett kék sapkában lesz, azaz a törzs ugyanaz, de mutálódott a sapkarész cserélődött. Nekem a piros sapkás vírus ellen van védettségem, mert azt kaptam el, a kék kis változáson ment át, azt újra elkaphatom. Akkor hogy is van ez az oltással? Az oltás is egy fajta vírusból készült! Vagy rosszul gondolom? Amit bejuttattak a szervezetben az ellen alakul ki a védettség. mondjuk a piros sapkás ellen. Az én logikám szerint teljesen egyértelmű, hogy a kék sapkás vírus ellen az oltás sem fog védeni ugye?

Más: akik meghalltak és bemondták, hogy igen előtte egy héttel kapták meg az oltást. Azt vizsgálják egyáltalán, esetleg nem-e az oltás okozott valamit? Vagy a legegyszerűbb rámondanim, hogy nem alakult még ki a védettség?! Nehogy pánik törjön ki? Szerintem soha nem ismernék be, ha az oltástól beadott vírustól halt volna meg az illető.

75. d6b71af9a8 (válaszként erre: 74. - Correct)
2009. dec. 29. 18:42

Én is elkaptam, most én haldoklom..... nem ám, túléltem!:DDDDD Holnap megyek dokihoz, de az enyém legalább normális. Kíváncsi vagyok mit fog mondani. :)

És közben az ünnepek alatt, mindkét gyerekem beteg volt, mindkettőnél ugyanazok a tünetek, mint az apjuknál. Fiamat vittem orvoshoz, de semmit nem mondott a gyerek orvos sem. Az is antibiotikumot írt fel. :)))))

74. correct (válaszként erre: 73. - D6b71af9a8)
2009. dec. 26. 11:33
:D ooooh :)
73. d6b71af9a8 (válaszként erre: 72. - Correct)
2009. dec. 26. 09:04
Nem Veszprém megyében lakunk.:) A doki pedig valami Arab vagy mit tudom én milyen származású sarlatán!:DDDD
72. correct (válaszként erre: 70. - D6b71af9a8)
2009. dec. 25. 22:57
Hu, ez úgy hasonlít egy jóbarátnőm házidokijára. Véletlenül nem Debrecenben laktok? :D
2009. dec. 24. 23:19
Kellemes Ünnepeket!!!!
2009. dec. 24. 23:19

Tegnap voltunk dokinál. Miután végig sem hallgatta a tünetek sorát, megnézte a párom torkát. . . . Jó, kicsit valami újságot olvasgatni, miközben az asszisztens!!!!!!!(a doki meg sem szólalt!!!!) kiírt neki egy antibiotikumot!!!! De mire???????????? A picit piros torkára, ami nem is fáj neki?????

Akkor erről ennyit!!!!!

Amúgy lehet erre felénk valami más vírus, mert aztán tegnap hallottam, hogy nagyon sokaknak van ilyen egy napos lázuk. Többek között a lányomnak, csak ő a mamánál volt, és tegnap este hívtak, hogy lázas. . . . . Mára neki sincs semmi baja!:))

69. panini
2009. dec. 23. 16:06

Sziasztok!!

Tudnátok nekem segíteni?

Tudtok itt valakiről, aki rajtam kívül még átesett a H1N1-en? Bizonyítottan, nem csak "azt hiszem, átestem"?


Köszi előre is! Fontos lenne...

2009. dec. 22. 23:12
39.5 :((((
2009. dec. 22. 23:04
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Persze, tudom, lehet más is, de ugye felmerül az emberben! Most mérem a lázát, mert most nagyon forró.:(((( Holnap mindenképp el kellene cipelnem orvoshoz! Ha más nem, kihívom a dokit! De olyan böszme, szar a háziorvosa. Én nem bízom benne!!!!!:((((((
66. correct (válaszként erre: 64. - Panini)
2009. dec. 22. 20:11

Én nem hiszem ezt magamról.

Nem is mondtam, hogy másnak kéne.

Én is azt írtam, hogy ne vegye félvállról, de azért ezek, amiket leírt, lehetnek bármely más vírus jelei. Ilyenek akkor is voltak, amikor nem volt H1N1.

65. panini (válaszként erre: 63. - Correct)
2009. dec. 22. 20:11
Bocsi, nem ijesztgetni akartam. De holnap menjenek dokihoz. Az a biztos.
64. panini (válaszként erre: 60. - Correct)
2009. dec. 22. 20:10
Én is így voltam vele. ezt a betegséget nem lehet félvállról venni!!! Persze, mindenki azt hiszi, hogy ez vele nem fordulhat elő. Aztán már csak akkor kap észbe, mikor már megvan a szövődmény.
63. correct (válaszként erre: 62. - Panini)
2009. dec. 22. 20:09

Azért ne ijesztgesd. Még több ezer másik embernek is így kezdődött és nem került Kórházba.

Csak simán ne vegye félvállról.

62. panini (válaszként erre: 58. - D6b71af9a8)
2009. dec. 22. 20:07
Irány a doki. Nekem is így kezdődött, csak nem vettem komolyan. Kórház lett a vége.
61. correct (válaszként erre: 60. - Correct)
2009. dec. 22. 20:07
De amúgy vizsgálat nélkül senki nem fogja tudni megmondani.
60. correct (válaszként erre: 59. - Correct)
2009. dec. 22. 20:06
De nagyobb az esélye, hogy nem H1N1, mint annak, hogy az.
59. correct (válaszként erre: 58. - D6b71af9a8)
2009. dec. 22. 20:06
Szerintem kérdezd meg Pirosalmát :)
2009. dec. 22. 19:28

Sziasztok! A páromnak tegnap este kezdett fájni a feje, reggelre lázas lett, de nem magas, 38.5. Nagyon fáj a feje, a nyaka, hányingere van, lázas. (délután csak 38.2) Nem fáj a torka, nem köhög, nem folyik az orra, semmi légúti betegségre utaló tünete nincs. Viszont egész nap fekszik, rossz a közérzete, és állítása szerint, szétmegy a feje, alig evett valamit.

Ez lehet influenza?

Tudnám díjazni, ha a fiam, a lányom, és én is elkapnánk, így karácsonykor!:(((((((((((((((((((

57. b.mona
2009. dec. 9. 17:24
www.nagygendiagnostika.hu ezen az oldalon meg lehet rendelni a gyors tesztet ami kimutatja h h1n1 fertözött e valaki 5000ft
56. correct (válaszként erre: 51. - C9cd845d08)
2009. dec. 7. 10:44

Erre már kitalálták, hogy aki erősíti az immunrendszerét, az van a legnagyobb veszélyben :D

Persze a védőoltás nem is erősíti, szerintük, mi? :)

55. calella1 (válaszként erre: 54. - Tkgabi)
2009. dec. 6. 10:10

Nem mutatták ki a vírust, mert nem csinálnak, állítólag csak aki kórházba kerül azt oltják le, mert iszonyú drága, és rengeteg a beteg. Valószínű jóval magasabb a szám, mint amit a tv propagál, mert az csak a kimutatott számot adja.


Az első napunkon hihetetlen tartós magas láz volt, de szerencsére nekünk 40 fölé nem ment, biztos ott kaptam volna infarktust, ha meglátom a lázmérőn az értéket. A hűtőfürdőt 3x kellett megcsinálnunk egyszer volt tökéletesen hatásos, egyszer kemény 0,4 fokot vitt le egyszer semennyit. Aztán másnapra mintha elvágták volna a gyerek úgy néz ki, mint akit agyonvertek, de 38 fölé nem ment a láza.


Én próbálok abban nagyon hinni, hogy szept. vége óta folyamatosan kapja a vitaminkirály tinivitaminját + 250 v. 500 C vitamint és hátha ennek (is) köszönhetjük, hogy gyorsabb lefolyású volt az immunrendszer erőssége miatt. Minimális köhögésével jövőhét végén lehet elmegyünk a szemlőhegyi barlangba is, az csodákat tett eddig a köhögésre. Azt én is észrevettem hogy a végtagok nem voltak forrók érdekes. Vele aludtam mert féltem, hogy nem veszem észre ha megint felszökik a láza, és első éjjel folyamatosan röviden kapkodta a levegőt míg én egyet lélegeztem, addig ő 3x ki-be lélegzett.


Én attól tartok, ha ez a dög mutálódik tök mindegy hogy be vagy oltva vagy nem, átestél-e már az influenzán vagy nem, simán elkaphatod újra vagy rosszul gondolom?

54. tkgabi (válaszként erre: 52. - Calella1)
2009. dec. 6. 00:13

Nektek ki is mutatták a vírust torokleoltással,vagy valamiképpen?

Azért kérdezem,mert elképzelhető,hogy az én lányom is túl van rajta(igaz,mi a szülei nem kaptuk el),aki amúgy nem egy beteges.Október közepén hirtelen hatalmas láz,elesettség,torokfájdalom,és 4-5 napig lehúzhatatlan láz,percek alatt 40 fok fölé is ment.Orrfolyás nem volt,annyi,hogy 4.nap volt 2 vizes,nagy adag széklete,de a hasmenés nem folytatódott.Hűtőfürdő nem volt elég,vizes lepedőbe is kellett tenni(2 és fél éves).Ja,és hidegek voltak a végtagjai,miközben a teste forró volt,cyanózis,minden volt a nagy láz alatt.A gyerekdoki szerint vírus,türelem!Valóban 1 hétnek el kellett telnie,arra láztalanodott le teljesen.Erre fel,4 hét múlva újra magas lázas állapot lépett fel,torokfájás stb,de most 3 nap után a láz elmúlt,és kellett kapnia antibiotikumot a torkára.A gyerekdoki oltást nem javasolt,szerinte túl van a gyerek a fertőzésen.Nem vett torokváladékot leoltani,így most honnan tudhatom meg,hogy az októberi betegség nem az volt-e?

53. correct (válaszként erre: 5. - C9cd845d08)
2009. dec. 5. 16:22
Úgy, hogy most ami szezonális, az is H1N1, azt kész :)
2009. dec. 5. 07:56

Én nyáron voltam benne szinte elsők között most a lányom (12 éves). Mindkettőnknek nagyon hasonló tünete. Hirtelen egyik pillanatról a másikra nagyon magas láz (értsd: 39,6) és fejfájás, végtagfájdalom. A lányomnak még most pluszban orrfolyás is (az osztályukban 26 a létszám, jelenleg 11-en járnak suliba, ja és 2 olyan is beteg, aki kapott védőoltást - én nem adattam be-).

Ami mindkettőnknél nagyon hasonló, a sima algopyrin 500 tabletta mint lázlehúzó (pedig máskor jó) most szart sem ért. Felváltva kellett az algopyrint (de itt plusz hűtőfűrdő is játszott) és a nurofen forte-t használni, a nurofenre jól reagál(t) a láz, illetve most a gyereknél már algopyrin injekcióval váltjuk ki az algopyrines tablettai dolgot az jó szintén viszi le. Egyenlőre a gyerek (de még ez a második napja) nem kap semmi gyógyszert, magas C vitamint mondott a doki napi 1000 mg 4 napon keresztül. és folyamatos fekvést! Amit nekem még mondott a gyerek doki, hogy kizárólag teljesen meggyógyultan engedi vissza (én sem gondoltam másként), mert nagyon sokan visszaesnek (erre is van példa az osztályában). Amivel még "felhőtlenné tette örömöm", hogy erős száraz köhögés szokott jönni a láz után (nekem júliusban se orrfolyás se köhögés nem volt). Ja én még júliusban az 5. napi láz után azibiot 500 antibiotikumot kaptam félve a felülfertőzéstől.

Mégegy hátha valakinek segítek vele, mert nekem most magyarázta el a gyerekdoki érthetően hogy kell hűtőfürdőt csinálni. Soha nem mertem, mert féltem, hogy a gyerek felfázik. De mondta nem kell hidegvízbe ültetni, hanem aki nem lázas készítsen normál (nem forró) langyos-meleg szokásos fürdővizet (ez kb. 37 fokos) a lázasnak ez már langyos hideg érzetet fog adni, de nyilván felfázni nem fog és ebben üljön 5-10 percig. Nem kell elkezdeni hidegíteni a vizet. a 2 fok különbséggel (ha kis időre is, de lemegy a láz). Remélem tudtam segíteni, aki még most fog bele menni. Gyógyulást mindenkinek.

2009. dec. 4. 23:32
Egy természetgyógyász ajánlotta a talpmasszást, ilyenkor nagyon hatásos az is. Erősíti az immunrendszert és méregtelenít, mellette sok folyadékot kell inni.. Aki ismeri nyugodtan alkalmazhatja, a neten is utána lehet nézni.
2009. dec. 4. 22:41
Most beszéltem MSN-en egy barátnőmmel, náluk is átment a családon. 6 hós a kislánya, 3,5 éves a fia ők meg harmincasok a férjével. Senkinek sem kellett AB, homeós bogyókkal, (Osciococculum, Stodal a köhögésre), C vitaminnal, mézes teával és Grépfrútmagolajjal vannak túl rajta, meg lázcsillapító kúppal a piciknek, illetve tablettával. Semmi szövődmény, semmi bajuk. Hja és kitenyésztették a hinit!
2009. dec. 4. 21:36

Sziasztok!

Én pont most kezdek beleesni valamibe, remélem nem komoly. Amúgy nekem és a vőlegényemnek a neocitran, ami sokat segít, és persze a Kisfiúnknak is folyik az orra, meg köhög, neki meg sok-sok tea, és gyümölcs...

Van két napom hogy meggyógyuljak, mert most voltam szabin.. :S

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook