Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban fórum

Macska a lakásban (beszélgetős fórum)


151. Pipőci
2010. jan. 13. 18:32

Gondban vagyok a cicával, pontosabban az etetésével... Segítsetek cicások!

Mi konzerveket, alutasakos eledelt és száraz kölyöktápot is vettünk neki. A tápot abszolút nem eszi meg, meg sem kóstolja. Most pedig ráunt a konzervre és az alutasakosra is (pedig többféle ízekben vette a férjem, van nyúlhúsos, halas, csirkés, marhahúsos), állandóan a konyhában kuncsorog. Ez egyszer-kétszer megengedhető, de gondolom folyamatosan nem egészséges a fűszeres koszt macsek általi fogyasztása...

A vadászatról... :D Ez a kis piszok naphosszat az ablakban ücsörög és a madáretetőket kémleli, amelyek közel vannak az ablaküveghez. Mi nem engedjük ki, van kutyusunk is és ráadásul az etető tele van cinkével, őszapókkal, vörösbegyekkel, csuszkával, harkállyal, gerlével... stb. stb (az erdő szélén lakunk, innen a sok madár). Úgyhogy felhúzható egerünk van és a férjem a kukoricában igazit is fogot Páfránynak, de elszelelt... játéknak jó volt... :)))

150. c8772e855b (válaszként erre: 149. - Manul)
2010. jan. 13. 17:03
Ilyen butaságot mi is csináltunk.Azt a kétségbeesést!! ahogy kereste a madarat,de érthető hisz a legjobb játékát vettük el tőle, és még nem is tudtuk megmenteni szegényt.
149. manul (válaszként erre: 148. - C8772e855b)
2010. jan. 13. 16:54

Régebben volt egy kinti benti cicám,az verebeket hozott.Egyszer elvettem tőle és elengedtem mert még élt szegény.Utána a macskát sajnáltam,mert keservesen énekelt a kismadárnak!:D

Nincs mit tenni,az ösztön az ösztön!

2010. jan. 13. 16:49

Sziasztok cicások!

A miénk már igazi nyugodt,megfontolt nagyfiú."Káros szenvedélyektől" mentes :):)Egyetlen gyengéje--ami ösztöneiből adódik--,hogy vadászat közben nem válogat és--a legnagyobb bánatunkra- már két vörösbegy is az áldozata lett.Pedig finomabbnál-finomabb kajákat eszik,tehát nem éhségből vadászik hanem ösztönből.Sajnos mindig haza hozza az áldozatát megmutatni és nagyon büszke magára,látni kéne- szinte dicsekszik,hogy NAAA,milyen ügyes voltam?

Ügyes-ügyes, mindaddig míg egér volt az áldozat!!!:((( Kismadár miatt szomorúak vagyunk!

147. manul (válaszként erre: 146. - Pirinyo79)
2010. jan. 13. 10:51
Az én macskám már leszokott a hajnali randalírozásról szerencsére!Békésen szundikál a hálószoba küszöbén és várja,hogy elindúljon a nap!
2010. jan. 13. 10:20

Kisvacak reggel 5 órakor keserves nyávogásba kezdett (szólt,hogy éhes :) Miután befalatozott, visszabújt hozzánk az ágyba szundikálni. 6 óra után arra ébredek,hogy nehezebben kapok levegőt.

Ott feküdt a mellkasomon a szentem :-))))

145. manul
2010. jan. 13. 09:07

Na mi a helyzet cicások!

Nagy a csend errefelé!

144. pirinyo79 (válaszként erre: 139. - Pipőci)
2010. jan. 10. 22:46

Nem vagy dilis! :-)

Nézd meg kisvacakot hogy alszik! Én is betakarom néha :-) A mi cicánk is szeret a fürdőszobában lenni. Ott este már nyugi és csend van neki,és addig ott van míg nem megyünk aludni. Elalvás elött még járőrözik egyet a lakásban és jön aludni.

2010. jan. 10. 18:37
Ha egyszer nem kávéznánk együtt,még azt hinném beteg:-)
142. manul (válaszként erre: 141. - Lolita63)
2010. jan. 10. 18:27
A mi cicánk nem jön fel az asztalra és a pultra sem,a garnitúrán vár békésen a sorára egy jó kis falat reményében!
2010. jan. 10. 18:18
Mi reggelente együtt kávézunk,ő az asztal sarkán ül és azt várja mikor fő le a kávé.Lesi minden mozzanatomat,mert tudja jön a finom tejszínhab,amit nagyon imád.Máskor soha nem megy fel az asztalra,de kávézni igen:-)Igazi narkós!
140. manul (válaszként erre: 139. - Pipőci)
2010. jan. 10. 17:05
Nem,csak megszeretted!:D
139. Pipőci
2010. jan. 10. 16:22

A macsekunk is jólnevelt. Sokat ijesztgettek vele, hogy a cicák mi mindent rosszalkodhatnak a lakásban, de én még ebből nem igazán tapasztaltam semmit. Sőt! Páfrány teljesen beilleszkedett a napirendünkbe, annyira, hogy nem is hittem volna.

Napközben velünk van, alszik itt-ott, főként az ablakpárkányon, nagyon kedves látvány... :)

Az éjszakát a fürdőben tölti. Ott van a macskaalom egy félreeső részen, ez a férjem abszolút kérése volt, hogy ne találkozzunk a cicavécével a lakásban általában...Amikor szoktattam Páfrányt az alomra, azért zártam oda, hogy ne tévedjen el a lakásban, amikor alszunk és nincs "segítség". Eleinte odavittem a kosarát is este, de aztán talált magának helyet: van egy nagy fonott szennyeskosarunk és a fiúk egyszer lelökték a tetejét véletlen, amit aztán nem igazítottak vissza. És a cica odatelepedett fel. Mostmár nem is használjuk a tetejét a kosárnak, puha macskapárna és pléd van a tetején... :)És ami a legérdekesebb, az az, hogy ahogy megyünk a fiúkkal fürdeni, Páfrány is jön, szemlélődik egy darabig, aztán felmászik a kosárra és ott is marad egész éjjel önként. Mostanában betakarom, nagyon szereti... :)))

Már dilis vagyok :D ?

2010. jan. 10. 14:16

Ezt a citromos, vagy narancsos vizet ki kell próbáljam. :)

Bár nálunk az orrpöccintés szimulálása a kis buksijától kb. 5 centire is bevált. :);)

Kitartás!

137. manul (válaszként erre: 135. - 63f169ae4d)
2010. jan. 9. 20:52

Szia!

A mi cicánk jó modorú,amikor látjuk soha sem megy fel az asztalra és a pultra sem.Viszont éjszaka szerintem "körül néz" a tiltott helyeken.Sajnos ezzel nem tudtam mit tenni,mert reggel már felesleges megbüntetni mivel nem tudja,hogy miért kap.

A legjobb ha elpakolod az ennivalót és ha rajta kapod akkor spricceld le citromos vagy narancsos vízzel!

Na tuti,hogy egy darabig nem fog próbálkozni!

Sok szerencsét!

136. Pipőci (válaszként erre: 135. - 63f169ae4d)
2010. jan. 9. 08:13

Tipp az nincs :D

Az én cicám is próbálkozott, de én letessékeltem mindig azonnal. Igazából nem láttam, hogy az asztalon és a konyhai pulton múlatná az időt, de a cicánál soha sem tudni... :))) Én elteszek mindent, ami csábító lehet a számára és nem aggódok tovább.

Nem tettél fel képet a cicádról, teszel?

2010. jan. 8. 21:45

Sziasztok!

Tegnap (vagyis ma) nem sokat írtam a cicámról...

2009. 06. 24-én született és - véletlenül - már fél naposan találkoztam vele. :) Egy másik cicát mentem kiválasztani egy ismerőshöz, mert nem bírtam tovább hallgatni, hogy ennyit meg annyit "elkelltűntetni"...

Legszívesebben a világ összes kóbor, gazdátlan állatát összeszedném!

Szóval amit választottam, az eltűnt egy nappal azelőtt, hogy elhoztam volna. Ezt a kis szerencsétlent meghagyták - a korábban látott alomból - szopni, de már a "kivégzés" előtt állt... Nem gondolkodtam rajta egy percet sem, elhoztam, pedig nem is tetszett. Az ismerősnek azóta írtam néhány sort a cicáról, meg küldtem képet, azt se többet!

Nagyon ügyes, csak az elején egyszer pisilt bele a papucsomba, azóta sem piszkított össze semmit.

Viszont valahogyan le kellene szoktatnom a konyha asztalról és a pultról, mert már többször is járt fent... Tipp???

134. manul (válaszként erre: 133. - Pipőci)
2010. jan. 8. 09:28
Örülök,hogy megoldódni látszik a probléma!Remélem a kisfiad is jobban lesz és a cicus ia maradhat!
133. Pipőci (válaszként erre: 131. - Lolita63)
2010. jan. 8. 09:17

Nagyjából szerintem tuti, hogy velünk marad. Mindenkinek megvolt a kis maga nyűge, amig nem volt a lakásban (a pici fiam csak ciccegett egésznap, a nagyfiam stresszelt, a férjem hallgatott és én mindig azt néztem, hogy hol bújkál, alszik, pedig bent sem volt). A kisfiam orra picit (tényleg minimálisan folyik), a köhögésünk enyhült, majdnem megszűnt. A férjem beszélt az állatorvossal, nemsokára elviszi a rendelőjébe a macskuszt ivartalanítani. Beszélt neki a tüneteinkről. Azt mondta az orvos, hogy a tüneteink enyhének mondhatók és nem teljesen biztos, hogy a macskától vannak, de persze előfordulhat. Szóval megyünk az orvoshoz...

Azt hiszem, ez nagyon nehéz ügy. Mindenki ragaszkodik a cicához, ez nem úgy van, hogy "ja, tévedtem, rakjuk ki, menjen, ahová akar".

Végülis az egyik szoba szőnyegpadlós, de amúgyis le akartuk parkettáztatni és azonkívül még egy szőnyegünk van. Úgy gondoltam, veszünk valami gőzölős kis gépet takarítani és majd meglátjuk... Egyébként általában az étkező egyik székén alszik, nem nagyon jellemző rá, hogy össze-vissza fekszik... :D

2010. jan. 8. 01:21

Sziasztok!

Nekem is van egy kölyök cicám + egy nimfa papagájom.

Úgy látom, ti tudtok majd nekem tanácsokat adni.

Majd jövök ám! :)

2010. jan. 7. 21:19
Örülök,hogy jobban van a kisfiad.Talán így a macsek is veletek marad :-)
130. Pipőci (válaszként erre: 128. - Lolita63)
2010. jan. 5. 13:28

Sajnos én is azt gondolom, hogy a cica szőre okozza az allergiát :( Most már napok óta nagytakarítok, mindent porszívózok, törölgetek, stb. stb. A szobákba nem nagyon engedem a cicát (az egyik szőnyegpadlós, nehezebb is a takarítása), de annyira zargatni sem akarom, nagyon szelíd, szeretetre méltó, nyugodt, nem szeretném "elvadítani". A kisfiam nem nagyon fogdossa, megszokta már, hogy a lakásban van, nem érdekli annyira, hogy "tapogassa". A cica az étkezőben, az előszobában és a teraszban van, ezek mind könnyen takaríthatóak, lapozottak, nem szőnyegesek.

Egyébként a kisfiamnak már alig folyik az orra és a reggeli köhögésen kivül nincsen már panasza. Persze szedi a Zyrtecet.

A cicát mindenképpen ivartalaníttatom, állítólag akkor csökkennek az allergiát okozó anyagok is a szervezetében... Majd meglátjuk, hogyan alakulnak a dolgok, nem szeretnénk megválni tőle egyenlőre.

2010. jan. 4. 18:50

Boszi Juci!

Nekem ivartalanított kandúrom van, de mái napi észrevehető rajta a tüzelés,igaz enyhe formában.

A lány cicát is tudják ivartalanítani,de fogamzásgátlót is tud az állatorvos adni.El kell döntened,mit akarsz.Hagyod szenvedni,vagy pároztatod,vagy a gyógyszer,ill.ivartalanítás.

2010. jan. 4. 18:46

Sziasztok!

Pipőci! Azt tudom mondani a kisfiadnak biztos szőr allergiája van,én 10 éve allergiás vagyok és asztmás.Kimutatott a macskaszőőrre is, de a cicától a mai napig nem volt szívem megválni,aki most 17 éves és a lakásba él velünk.Igaz az allergológus azt javasolta el kell távolítani.

A gyereket tartsd távol tőle amennyire tudod,mosson kezet,ne bújjon bele a szőrébe.

AZ allergén mindenhol ott van,bárhol,bármikol találkozik vele.

2010. jan. 4. 17:54
Köszönöm az infókat.
2010. jan. 4. 17:49
Hát akkor tuti észreveszed ha bagzódik, mivel, hogy nyomkodja a hátsófelét, pirreg és vérnyákoló hangot ad ki. Ha teheted minnél hamarabb ivartalanítsd. Jah és el ne felejtsem olyankor vizelettarttási problémái vannak. Nem ártotok neki egyébként...csak ti őrültök meg.
125. manul (válaszként erre: 124. - Boszi Juci)
2010. jan. 4. 17:47

Az enyém is!

Észre fogod vennia tüzelést.Elkezd egy kicsit gugolva totyogni,keservesen nyavikol és a mienk nagyon hízelgős lett.Némi váladék is ürül a hüvelyéből,de nem jelentős.

Ha nem történik meg az aktus,akkor két hetente megismétlődik a dolog.

Ha nem akartok kiscicát érdemes ivartalaníttatni,mert az egymás utáni tüzelésektől begyulladhat az ivarszerve.

Amúgy a mi cicánk nagyon aranyos volt,de a végén már nagyon sajnáltam így mi a műtét mellett döntöttünk.Ennek már két éve és nagyon jól van.

Remélem segítettem,további szép napot!

124. Boszi Juci (válaszként erre: 123. - Manul)
2010. jan. 4. 17:39
Kislány.
123. manul (válaszként erre: 122. - Boszi Juci)
2010. jan. 4. 15:54
Kisfiú vagy kislány a cicuskád?
2010. jan. 4. 15:18

Sziasztok!

Az ivartalanítással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Meg úgy a tüzelés kapcsán. A cicánk már elmúlt 6 hónapos, elvileg tavaly dec. 16-án. Hogyan fogjuk észrevenni a Párommal, hogy ha már tüzel?

Továbbá mivel bent lakik, és sosem engedjük ki - s így az a veszély sem éri, hogy kiscicái legyenek - mi nem szeretnénk ivartalanítani. Ugye ezzel nem ártunk neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook