Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meghalt a kutyám fórum

Meghalt a kutyám (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
534. naomi30 (válaszként erre: 531. - Petis07)
2011. aug. 2. 09:05
Nagyon megható és szép!
533. 388b941089 (válaszként erre: 531. - Petis07)
2011. aug. 1. 22:22
nagyon szép :'(:'(:'(
532. 388b941089 (válaszként erre: 531. - Petis07)
2011. aug. 1. 22:20
másfél percnél tartok de már bőgök......:'(
531. Petis07
2011. aug. 1. 21:54

Sziasztok:

Mivel több ilyen videót láttam én is készítettem egyet.


[link]

Nem vagyok egy videoszerkesztő géniusz, de azért próbálkoztam.

530. naomi30 (válaszként erre: 529. - Ttenasz)
2011. aug. 1. 13:56
Nagyon megértelek.Velünk ugyanez a helyzet.Nekünk is lelkiismeret furdalásunk van,de talán idővel múlik.Sok örömet kívánok a másik kutyushoz!!!
529. ttenasz (válaszként erre: 528. - Fülemüle01)
2011. aug. 1. 12:54
Köszönöm!Nem tudom,hogy a sors akarta-e így,de a keresztanyám megmentett egy kis foxit a menhelről és elhozza nekem.De lelkiismeretfurdalásom van...nem akarom h azt higyje bárki,ennyi volt a Mazsi emléke....Neki örök helye van a szívemben,nem is kicsi..:(
528. Fülemüle01 (válaszként erre: 523. - Ttenasz)
2011. júl. 31. 21:56
Sajnálom. Tudom min mentek keresztül, sajnos...
527. Fülemüle01 (válaszként erre: 522. - 388b941089)
2011. júl. 31. 21:55
Én kaptam egy kiscicát tesómtól. Örülök neki és nagyon szeretem, de sokat gondolok arra, hogy ő-t is elfogom veszíteni...
526. Petis07 (válaszként erre: 523. - Ttenasz)
2011. júl. 31. 19:34

Szia.

Sajnálom a kutyádat, szép kort élt meg.

Nagyon nehéz elengedni őket, hiszen vidámak játékosak, hangosak, pajkosak, jók, rosszak....

Olyan élettel töltik meg a környezetüket,

hogy irgalmatlanul nagy űrt hagynak maguk után.

Holnap lesz két hónapja hogy nincs itt, de néha én is érzem a "szagát", néha hallom az ugatását, a szőnyeg kaparását, érzem a bundája tapintását.

Előttem van tisztán az a kis vidám,jóságos feje.

Néha úgy érzem mintha csak elment volna valahova, de majd egyszer visszajön....

525. ttenasz (válaszként erre: 524. - Naomi30)
2011. júl. 31. 17:57
Köszönöm.
524. naomi30 (válaszként erre: 523. - Ttenasz)
2011. júl. 31. 17:50
Nagyon sajnálom.Nehéz elengedni őket.Sok erőt kívánok.
523. ttenasz (válaszként erre: 480. - Petis07)
2011. júl. 31. 17:29

Nagyon meghatott,amit leírtál,komolyan végigsírtam!Csütörtökön vesztettem el a kutyámat,15 éves volt!Szegény már alig látott és halott..sokan mondták,hogy miért nem altatjuk el,de én láttam rajta,hogy boldog és fitt!Nem volt ezzel semmi probléma.Nem tudom feldolgozni a halálát!Esküszöm érzem az illatát,néha pedig úgy hallom,mintha horkanta egyet...Szerdán még jól volt,de csütörtökön arra keltem,hogy sír és nem tud lábra állni.akkor tudtam,hogy vége.A párom bízott benne a végsőkig,hogy csak fáradt vagy valami..Sajnos nem így lett!Még az utolsó erejével is ki akart menni wc-re,de már nem tudott megállni a lábán.a párom vitte ki az ölében,és sírva hozta vissza,hogy most már ő is belátja.Elaludt.És én nem tudom elengedni....


“Végigcsináltam a kutyám haldoklását. Amikor szemében kialudt a fény, lefogtam a szemhéját….tetemét az ölemben cipeltem a kertbe, magam temettem el. Egyszerre voltam mestere, dadája, orvosa, gazdája, táplálója, mentője, gondozója, élettársa és sírásója. És a barátja persze…”

(Müller Péter: Szeretetkönyv)

522. 388b941089 (válaszként erre: 521. - Naomi30)
2011. júl. 30. 13:36
pontosan. én saját magamat és a családomat védem egy újabb veszteségtől. beindult nálam a védekező mechanizmus...de talán majd egyszer...
521. naomi30 (válaszként erre: 519. - Petis07)
2011. júl. 29. 18:05
Azt még elfelejtettem,hogy igaza lehet annak is,akinek többé nem lesz másik kutyája,de ezzel magukat akarják védeni egy újabb esetleges fájdalomtól.Mi úgy vagyunk vele,hogy inkább fájjon,de az együtt töltött éveket,szeretetet,boldogságot nem veheti el semmi.Pedig a mi esetünkben csak egy hónap adatott,mégis egy életre szóló élmény és emlék.
520. naomi30 (válaszként erre: 519. - Petis07)
2011. júl. 29. 18:01
Mi nagyon kutyások vagyunk.Ha most nem kaptuk volna a kicsit,pár hónap múlva akkor is szerettünk volna egyet,valószínűleg menhelyről.Én azt gondolom,hogy a kutyánál jobb barát nincs és olyan sok szeretetet tudnak adni.Ha ezt minden ember megtapasztalná,talán jobb lenne ez a világ.Nem tudom mások hogy vannak,de nekünk jó érzés gondoskodni a kutyusunkról.Valahogy az az érzésem,hogy jobbá teszik az embert,már persze azokat,akik nem "kutya számba"veszik őket.Mi például nem vagyunk barátkozósak,sokat csalódtunk az emberekben,de kutyában soha!!!
519. Petis07 (válaszként erre: 518. - Naomi30)
2011. júl. 29. 16:31

A szomszédokkal ne törődj. Mi emeletesben lakunk. Egy nap a legtöbbször sétált egy nagyot és sokszor volt lent kisebb időre, amikor csak a dolgát végezte el. Volt, hogy este 11-kor is leszaladtam vele, lefekvés előtt, hogy ne keljen visszatartania.

Soha nem mentem el sehova, hogy ne jöjjek haza hozzá 11 és fél évig, mindig siettem haza, mert én voltam az első aki hazaér.

Tudálékos mindent látó szomszéd amikor csak picit vittem le, de sokadjára, gúnyosan jegyezte meg: Ki is sétálta magát ? Nem foglalkoztam vele. Persze amikor párommal vagy egyedül sétáltunk olyan nagyot, hogy már kilógott a nyelve azt sosem vette észre a para**t. Állandóan az ablakban sasol, de ha valami baj van természetesen senki sem látott semmit, ő meg pláne nem.

Volt, hogy vidékre mentünk, volt hogy párom mamájához vittük palacsintázni, persze ezeket nem látta, de amikor picit volt lent, láttam az árnyékát az ablak mögött. Szerintem azt hitte, hogy nem látszik :D

Volt egy kiskutyájuk régebben. Beteg lett és bevitték a klinikára. Ott hagyták több napig, nem is tudták nagyon mi van vele.

Talán egyszer mentek be hozzá. Ott pusztult el.

Én sohasem hagytam volna magára ! Főleg nem azon a klinikán.

Az ilyen típusú emberekkel nem kel foglalkozni.

Egyébként vannak az olyan típusú emberek akik, ha elvesztenek egy kutyát, azonnal beszereznek egy ugyanolyan fajtát.

(Ne vedd magadra nem rád értem.) Talán a fájdalom enyhítésére, ki tudja. Az ő dolguk.

Vannak akiknek meg soha többé nem lesz új kutyájuk, pedig nagyon szeretik őket.

Ki tudja mi a jó megoldás, talán egyik sem. Nehéz dolog, mert sokkal jobban az ember szívéhez nő, mint sokan gondolják.

518. naomi30 (válaszként erre: 517. - 388b941089)
2011. júl. 29. 14:01
Jaj,ne haragudj félre értettelek.csak,mert a szomszédunk megjegyezte,hogy nagyon nem ragaszkodhattunk az előzőhöz,ha máris van új kutyánk.én meg kiakadtam és mondtam neki,hogy aki láncon tartja a kutyáját az nekem ne beszéljen ragaszkodásról meg szeretetről.még egyszer ne haragudj!!!
517. 388b941089 (válaszként erre: 515. - Naomi30)
2011. júl. 28. 21:55

igen, pontosan értettem, h mit írtál..

én nem arra tettem megjegyzést, h ilyen gyorsan lett kutyátok, félreértettél

hanem csak annyi, h milyen gyorsan történt minden. h 1 hónapon belül találtatok egy kutyát, szegénnyel tudjuk mi lett, és máris lett egy másik. :)

516. naomi30 (válaszként erre: 509. - 388b941089)
2011. júl. 28. 19:56
nem pótolja az előzőt,mert nem múlik el perc,hogy ne rá gondolnánk,de ha már kaptuk ezt a kicsit mit tegyek.?ahányszor ránézek elfog a sírás,mert aranyos,de nem neki kellene itt lennie.
515. naomi30 (válaszként erre: 514. - 388b941089)
2011. júl. 28. 19:54

kérdezted hogy :"és máris van új kutyátok?"

erre írtam én:hogy szerinted ki kellene dobnom?

514. 388b941089 (válaszként erre: 511. - Naomi30)
2011. júl. 28. 17:29
hogy mit? :D
513. naomi30
2011. júl. 28. 12:54
A KUTYA OLYAN BARÁT,AKI AZ ÉLETÉT ADNÁ ÉRTED.VAN MÁS ILYEN BARÁTOD?!
512. naomi30
2011. júl. 28. 12:53
Ezt ma olvastam valahol,olyan szép:"A KUTYA AZ EGYETLEN A VILÁGON,AKI JOBBAN SZERET TÉGED,MINT SAJÁT MAGÁT."
511. naomi30 (válaszként erre: 509. - 388b941089)
2011. júl. 28. 11:39
Igen egy hónap alatt.Szerinted ki kellene dobnom?
510. naomi30 (válaszként erre: 508. - 388b941089)
2011. júl. 28. 11:38
persze nem a pénzért csinálják.erre csak annyit,hogy az egyik szegedi állatorvos rendelőjében minden a legolcsóbb hitvány dolgokból volt 10ezer forintos órabér mellett.azt mondta fektessük a hátára a kutyát és mondta a férjem neki,hogy mondja már meg,hogy mikor minden bordája ki van a kutyának akkor egy lemez asztalon,hogyan?valamelyik nap felhívott,hogy miért nem vittük a kutyát laborra?mondtam neki,hogy sajnos rosszul lett és sürgősségire kellett vinnünk.miért nem hívtuk fel?én hívtam,de ő vasárnap lévén ki volt kapcsolva.HA VASÁRNAP VAN,AKKOR DÖGÖLJÖN MEG MINDENKI?
509. 388b941089 (válaszként erre: 506. - Naomi30)
2011. júl. 26. 21:26

uramisten..:(

egy hónap alatt történt mindez? a betegeskedés stb és máris lett új kutyátok?

508. 388b941089 (válaszként erre: 507. - Petis07)
2011. júl. 26. 21:24

a klinikán direkt bent szokták tartani az állatokat azért, hogy a gazdi jó sok pénzt otthagyjon. nagyon szemetek, mesélte bnőm.

mi is két helyről kaptunk ajánlatot a kutya térdműtétjére, a klinika volt a legdrágább, ezért elvittem egy másik helyre, ahol hightech minőség volt minden, de jóval olcsóbb lett volna az egész. olyan 60 ezer körül lett volna így is.. :(

mi is minden pénzt kifizettünk volna, de nem volt értelme, hiszen nem tudták megműteni, mert kiderült, h tüdődaganata van, ami nem gyógyítható.


nekem volt olyan, hogy egyik orvosról másikra vittük a kutyát, amikor még nem tudtuk, hogy mi a baja, és annyira felhúzott a szemétláda állatorvos azzal, hogy hülyének nézett, h még ilyen meg olyan vizsgálatok meg gyógyszerek javasoltak, hogy nagyon kiosztottam. erre jött a szövegével, hogy h ők nem a pénzért csinálják, és h a gyógyítás a hivatásuk. na meg a ..... !!!!

507. Petis07 (válaszként erre: 506. - Naomi30)
2011. júl. 26. 14:52

Szia.

Többször írtam már, nagyon felháborít ha egy egy kutyát betegen, tehetetlenül tesznek ki. Az, hogy nincs pénzük, nem mentség !!! Ha nincs pénzük azt megértem, de nem rakom ki, hanem vele maradok a végsőkig.

A labrador és a golden retriever különösen közel állnak a szívemhez. Az első szó ami eszembe jut róluk: Jóságosak. Az én kiskutyám sokban hasonlított hozzájuk.

Ne aggódj majd megszereted a picit. Ha a sors így akarta, akkor neki kell ott lennie. Vigyázzatok rá, és legyetek mellette boldogok.

Az állatorvosokról is megvan a véleményem. Nem elég, hogy drágák, most már a nagyon sokan nem kellő odaadással végzik a munkájukat.

Megkapta 4 éves koráig a kötelező oltásokon felül az összes létező kombinált oltást.

Nálunk is először 15 ezer volt a sok antibiotikum, több ezer a sok köhögéscsillapító, majd 25 ezer a műtét majd megint 25 ezer lett volna a következő. 25 ezret mondtak arra is, ha a klinikán megvizsgálják......

Az utolsóra sajnos nem került sor. Bárhonnan is előkerítettem volna a pénzt, a föld alól is !


Az én kutyámnak Kuvasz volt az anyja. Most olvastam a jellemét, hihetetlen mennyi volt belőle ebből:

Kuvasz:

Értelmes, becsületes, kiegyensúlyozott kutya. Gyengéd, hűséges, nagyon ragaszkodik a gazdájához, ugyanakkor arra törekszik, hogy függetlennek látsszon. Igen éber, eltökélten védelmezi családját, otthonát és mindazt, ami azon belül található. Bátor, szívós, de hatalmaskodó természetű állat. Csak ritkán ugat: ha tehát a hangját hallatja, akkor tanácsos megnézni, hogy mit jelez, buzgón védelmezi a családjához tartozó összes személyt és állatot – tehát a gyermekeket is megvédi a: idegen gyerekektől, akik esetleg bántják őket. Más kutyákkal szemben domináns módon viselkedik, és a kihívást soha nem hagyja megválaszolatlanul....

Ez mind ráillet :(

506. naomi30
2011. júl. 26. 13:58
egy hónapja befogadtunk egy labrador kutyust.Nagyon megszerettük.máskor is volt kutyánk,de ennyire egyet sem szerettünk.elég sovány volt,amikor a férjem haza hozta.ímmel-ámmal evett,de gondoltuk össze van szűkülve a gyomra.egyébként sétáltunk vele,játszottunk,nem gondoltunk semmi rosszra.beoltattuk,chipet rakattunk neki,szóval szerettük.egy hete rosszul lett,orvostól-orvosig jártunk vele.szombaton kapott infúziót,mert pénteken az ultrahang valami elváltozást mutatott a lépén.de nagy laborral meg kellett várni a hétfőt.vasárnap úgy ítéltük meg,hogy bevisszük a kutyust az ügyeletre.sajnos nem élte túl az altatást.kiderült,hogy duplájára duzzadt a mája daganattól és már valami enzimet sem termelt.Bele vagyok betegedve,hogy meghalt a kutyusunk.Amikor hozzánk került mindjárt kellett volna egy labort csináltatnunk,viszont mi ezt elmulasztottuk,soha nem bocsátom meg magamnak.A kutyát biztos vagyok benne,hogy a betegsége miatt tették ki.Az orvos szerint ez régi keletű betegség lehetett.De azt azért el kell,hogy mondjam,felháborít,hogy az állatorvosok milyen árakkal dolgoznak.Ha ez változna,talán kevesebb beteg állatot tennének utcára.50ezer egy egy órás műtétért?!meg a többi fájdalomcsillapító,antibiotikum,infúzió.stb.de hozzáteszem akármennyit kértek volna kifizettük volna csak mentsék meg a kutyusunkat.nagyon hiányzik és biztos vagyok benne,hogy ilyen jó kutyánk soha nem lesz.a legrosszabb,hogy megajándékoztak egy kis labradorral.nagyon aranyos,de úgy érzem,hogy nem neki kellene itt lennie,hanem a másiknak.nem tudom ez normális-e.félek,hogy nem tudom majd olyan odaadóan szeretni.mintha elfoglalná LULU kutyánk helyét.
505. 388b941089 (válaszként erre: 504. - Petis07)
2011. júl. 25. 10:23

Sztem ne okold magad! Nem a te hibád az, hogy így történtek a dolgok! A természet sajnos ilyen..:(((


remélem mielőbbi helyrejössz te is lelkileg!

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook