Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2029. barbidus (válaszként erre: 2026. - Mokika80)
2013. ápr. 16. 15:40
Nekem sem csináltak!
2028. Ildikó0808 (válaszként erre: 2026. - Mokika80)
2013. ápr. 16. 15:23

Szió!

Nekem nem csináltak, pedig most voltam januárban. De lehet csak megfeledkeztek róla... Nem tudom másnál is így volt-e.

2027. marika10 (válaszként erre: 2022. - Lara117)
2013. ápr. 16. 14:46
Hát igen ,engem elég régóta ismernek a munkatársaim,tudják,hogy apám és a testvérem is szívbetegségben haltak meg(más jellegű,mint az én betegségem),ezért nagyon komolyan vesznek.Velük tudok erről beszélni,de más ismerősöknek én sem nagyon mondogatom.Sokszor rájöttem már,hogy akinek ilyen panasza nem volt attól nem várhatom,hogy megértsen,mert "hálistennek"nem látszunk betegnek.A jól ismert szöveg meg"nem lehet,hogy pszychésen is kivagy", "túl sok rajtad a teher"?stb.az agyamra megy.Egyébként persze hogy kivan a pszychém a ritmuszavaroktól,és lehet,hogy túlterhelt vagyok,mert anya vagyok,feleség és dolgoznom is kell.Míg ez másoknak természetes,nekem miért lenne sok?Ha még egyszer visszakaphatnám az egészségemet,úgy érzem megváltanám a világot!Remélem ti értitek ezt,mert tudom,hogy vannak sokkal betegebb emberek nálunk,és néha el is szégyellem magam,de ez az egész olyan megfoghatatlan,csakis bennem van,az én egész napos küzdelmem,ami félelemmel tölti el perceimet....
2026. mokika80
2013. ápr. 16. 14:03

Sziasztok!

Lányok jól emlékszem,hogy katéterezés előtt csinálnak mellkas rtg-t?

Ági,melyik nap mész?De jó lenne,ha tényleg találkoznánk!Ne értsd félre,nem annak örülök,hogy újra kell menned!Sőt nagyon is sajnállak és együttérzek veled!

2025. barbidus
2013. ápr. 16. 11:52

Sziasztok,


Segítségeteket kérném abban, hogy tapasztaltatok-e már olyat, hogy este lefekvés után, hirtelen idegesség szapora szívveréssel társulva (nem túl gyors kb. 90-100, nem mértem. Utána nyugtalanság, forgolódás többször, elalvás után felriadás és ugyanaz előröl. Régebben már volt ilyen nekem, volt hogy egész éjjel nem tudtam aludni tőle. Ez ritmuszavar lehet? Valamikor napikig, hetekig eltartott. Engem AVNRT-vel abláltak 2 hónapja, azóta extrákon kívül nem volt gondom, de ez miatt éjszaki "rosszullét" aggódom, hogy vajon ez mitől lehet. Sima idegesség? de teljesen nyugodt vagyok, amikor lefekszem. PSVT nem lehet mert annyira nem szapora a pulzus. Még a refluxomra gondolok, hátha esetleg attól van.

Ha valakinek van, volt hasonló, kérem írjon! :)

Már egész jól voltam... :( és most meg ez :(

Szép napot nektek!

2024. lavanda
2013. ápr. 16. 10:54
lemaradt: és még most 58 éves!
2023. lavanda (válaszként erre: 2022. - Lara117)
2013. ápr. 16. 10:48

Szia Lara!

Én is úgy vagyok vele, mint Te, nem beszélek róla, mert látom a sajnálkozó tekinteteket, csak annak mondtam el, aki érzett már hasonlót.Hozzám több alkalommal jött a mentő és nem igazán lehetett titkolni a szomszédok előtt, hogy kihez.Na, ezt elmagyarázni, hogy miért van infúzió kötve a karomba, stb., brrrr, még most is kiráz a hideg,pár óra múlva meg hazaengedtek a kórházból,na milyen beteg vagy te? :(

Csak azt nem értem, hogy a szomszédasszonyomat depresszióval leszázalékolták huszonvalahány éve, pedig esküszöm, én a mindennapokat milliószor(!) rosszabbul éltem meg, mint ő. Ő bejárt ungot-berket, én meg nem mertem menni sehová, mert a ritmuszavar lépten-nyomon ledöntött.Azóta is kapja a nyugdíjat...

2022. lara117 (válaszként erre: 2010. - Marika10)
2013. ápr. 16. 09:26
Szerencsés vagy,hogy így állnak hozzád a munkahelyeden.Én erről nem szeretek beszélni mármint a betegségről ha nem muszály.Aki nem ért hozzá olyan butaságokat tud mondani meg lesajnálóan néznek stb.Inkább nem beszélek róla.Tavaly jártam angol tanárhoz kb.35 éves csaj mondtam neki ,hogy megyek ablátióra elmagyaráztam mi az, és után fel tette azt a kérdést akkor te minden nap úgy vagy ,hogy megállhat a szíved? Hát kösz szépen azt hittem felrobbanok nem elég az embernek a szorongása még rá is tesznek egy lapáttal.Na azóta sem mentem hozzá már zavar,hogy tudja nem kellett volna elmondanom neki.Na ezért nem mondom el senkinek.
2021. lara117 (válaszként erre: 2005. - Fa6fa96681)
2013. ápr. 16. 09:11

Szia!

Ezt a gyógyszert folyamtosan lehet szedni?Gondolom pszihológus írta fel nem?

Én voltam egy vizsgálaton ahol az összes tünetem alapján vegetatív idegrendszerem igen csak kész van és ez okozhatja a szívritmuszavart.Ha neked ez ennyire bevált akkor felkeresek én is egy pszihológust.Milyen mellékhatásai voltak?

köszi előre is a választ.

2020. TSanya (válaszként erre: 2010. - Marika10)
2013. ápr. 16. 08:00

Szia Marika!

Sajnos az én munkám is elég strapás és én úgy gondolom, hogy a stressz hozta ki belőlem a szívritmuszavarokat és az egyéb pszichoszomatikus tüneteket. Eleinte nekem is "csak" ártalmatlan SVES-ek voltak, de mostanában minden, ahogy Neked is: PSVT, kapcsolt VES, kamrai extrák és valami furcsa lebegés érzés, amit még nem tudtam beazonosítani. A lényeg, hogy egyre rosszabb lesz a dolog, most már nagyon parázok. Már gondoltam, hogy itt hagyom a munkahelyemet (orvos is javasolta), de a mai világban ezt nem tehetem meg, a családot el kell tartani. A kollégáim nagyjából sejtik, hogy nem vagyok százas, de az igát húzni kell. Ilyen "aprósággal" meg nem hiszem, hogy lenne esélyed a leszázalékolásra!


A legjobbakat és fő a nyugalom (mondom én a paragép)!

2019. Evecee (válaszként erre: 2015. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 15. 23:10

Ági!

Nagyon-nagyon szurkolok Neked én is,hogy meg legyen a megoldás!

2018. marika10
2013. ápr. 15. 21:33

Ági!

Szerintem mindannyiunk nevében mondhatom,örülök,hogy jelentkeztél,kitartás!

2017. marika10 (válaszként erre: 2013. - Lavanda)
2013. ápr. 15. 21:30
Nekem kamrai tahikardiám van 14 éve,tavaly december óta pedig már pitvarból kiinduló ritmuszavaraim is vannak,nem PSVT,hanem halmozott,kapcsolt extrák.Mindegy milyen,mindegyik rossz,nekem ugyanolyan halálfélelemmel jár sajnos.Évek óta gyógyszereket szedek,néha segített,néha nem.Némi reménnyel tölt el ,ha olvasok sikeres ablációról,neked is örülök Lavanda és kívánom,hogy soha többet ne jöjjön vissza.Van olyan ismerősöm aki teljesen meggyógyult.
2016. lavanda (válaszként erre: 2015. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 15. 21:27
Ági, sokat gondoltam rád!
2013. ápr. 15. 21:22

Sziasztok!

Nagyon fáradt vagyok, gyorsan írok néhány sort!

Ha minden jól megy, jövő hét elején újabb abláció! Mokika, lehet, hogy találkozunk a kórházban!!!

Az még kiderült, hogy most nem psvt-m van, hanem valam más, ami hasonló, nem értettem pontosan, de a lényeg, hogy kell egy újabb abláció!

Köszönöm mindenkinek, hogy gondoltatok rám! :)

2013. ápr. 15. 21:03
Ágiról nem tudtok semmit?
2013. lavanda (válaszként erre: 2012. - Marika10)
2013. ápr. 15. 18:38

Igen, jól emlékszel,fél éve volt az ablációm, azóta, köszi, jól vagyok.Kisebb, néhány mp-es begyorsulásom volt, olyan, mintha indulna a ritmuszavar, de nem tud! És ez a lényeg,hogy nem tud, mert elvágták az útját, kiiktatták a hibás útvonalat.De még bennem van a "félsz", a doki szerint biztosat a műtét után egy évvel lehet mondani.Még mindig nehéz felfogni, hogy meggyógyultam, hisz' olyan sokat szenvedtem.

Ha nem lettem volna ilyen rámenős, még mindig szenvednék.Pánikbetegként kezeltek, de nem voltam az, illetve nem az(!) voltam.Valaki írta itt, hogy a legszebb évei mentek el ez idő alatt, hát én is úgy érzem.

Neked is PSVT-d van?

2012. marika10
2013. ápr. 15. 18:07

Szia Lavanda!

Neked nemrég volt az ablációd ugye?Azóta hogy vagy?

Most én is időpontra várok,Pécsen megcsinálják,vagyis megpróbálják.Már évekkel ezelőtt volt egy elektrofiziológiai vizsgálatom,de ablációra nem került sor,mert a ritmuszavarom nagyon nagy kiterjedésű helyről jön,félő,hogy kilyukad a szívizmom.Azóta fejlődött a technika,ebben bízom,azt mondták aprókat égetnek,és lehet,hogy megtalálják a gócot.

Nem lesz egyszerű,de belevágok,mert már tiszta pánikbeteg vagyok.

2011. lavanda (válaszként erre: 2010. - Marika10)
2013. ápr. 15. 17:26

Marika!

Korábban már kérdeztem, de nem igazán írtatok, hogy Titeket mennyire befolyásol a mindennapokban ez a "szívmizéria".Engem is nagyon érzékenyen érint, főleg így, hogy sokáig nem is tudták, mi bajom van.Már majdnem megőrültem!!! Állandóan sírtam, féltem,panaszkodtam,orvostól orvosig jártam..., de végül nekem lett igazam: ritmuszavarom van.

Szóval engem nagyon hazavágott, minden téren.

2010. marika10 (válaszként erre: 2002. - TSanya)
2013. ápr. 15. 13:16

Kedves ISanya és többiek!

Én azt szeretném kérdezni tőled,tőletek,hogy téged a munkádban hogyan befolyásolnak ezek a sok extrák?,meg ritmuszavarok,mert én már a munkahelyemre bemenni is félek.Nekem is van mindenféle ritmuszavarom a kamraitól a pitvariig minden.Bár rólam mindenki tudja bent,hogy szíproblémáim vannak,és nagyon hálás is vagyok nekik,mert odafigyelnek rám és próbálnak kímélni,de nem tudom meddíg bírom ezt az egészet kezelni,ráadásul elég strapás is a munkám,ja és 37 éves vagyok.Dolgozni meg ugye muszály,táppénzre is csk akkor mentem,mikor megfáztam és a láztól,hát mindenféléket csinált a szívem,csak éppen normálisan nem vert.Leszázalékolás?megoldás?,mint tudjuk még azokat is visszaveszik,akik rokkantkocsiban ülnek.Szóval engem a munkában is,de a mindennapi életben is nagyon korlátoz ez a "szívmizéria".

Ági!Remélem tudtak valamit segíteni neked!

2013. ápr. 15. 12:11
Ági, jelentkezz amint tudsz, sokat gondolok rád én is:((
2008. mokika80
2013. ápr. 15. 10:29

Ági,szorítok neked,hogy mondjon valami bíztatót az orvos!

Én is egyre többet gondolok a jövő hét keddre!Próbálok pozitívan hozzáállni,de nagyon nehéz,főleg úgy,hogy tudom,mire számíthatok!Én is hiszem,hogy pszichés eredete is lehet a szívproblémáinknak!Hallottam is olyant,hogy a kardiológus által felírt gyógyszerek semmit nem használtak,a pszichiáter által felírt gyógyszerek után a szívgyógyszereket el is tudta hagyni!Nekem is a környezetem mindig azt mondja,tuti idegi alapon van(nagyon sok problémával kell megküzdenem),de a kardiológus szerint ilyent nem tud kiváltani pusztán az ideg!Hát ki tudja???

2013. ápr. 14. 18:46
Olvasom amit irtok,elegge elkeseredek:((((Ezek szerint a stressztol szorongástol egyeb szivproblémák is kialakulhatnak?Jajj:((Nagyon nem jó,mert én sajnos sokat stresszelek:(((De van olyan aki nem stresszel???:(
2006. fa6fa96681 (válaszként erre: 2003. - Evecee)
2013. ápr. 14. 13:51
Szerintem a pánikod is csökken majd ha nem lesz már extrád.Szépen visszaáll majd minden de ehhez idő kell.Bennem még hónapok múlva is előjött a gondolat hogy régebben ezen a hosszú lépcsőn például mennyit extráztam a végén mire felértem....pedig akkor már jól voltam!!!Idő kell amíg felejt és átáll az agyad!!!
2005. fa6fa96681 (válaszként erre: 2002. - TSanya)
2013. ápr. 14. 13:46

Nekem cipralexet írt egyből,nyugtatóval.Mert ugye ezt együtt kell szedni egy darabig.Na gondoltam ez gyorsan lerendezett.kiírta a gyogyit és kész.egy hónapra rá kellett kontrollra visszamennem.Már akkor sokkal jobban voltam és éreztem hogy hat a gyógyszer.a nyugtatót is csak 2 hétig szedtem mellé a kezdésnél,de szerintem igazából nem is volt rá szükségem.El is hagytam hamar.Kontrollon elmondott mindent a dokinő.Mitől van,mi a cipralex hatásmechanizmusa,mi történik a szervezetemben.Igazából a sejtek közötti ingerület átvitelt csökkenti a gyógyszer.Igy megszűntek szinte teljesen az extrák és a psvt is csak egyszer fordult elő velem de tudom mi váltotta ki....Ezt a cipralexet minimum 6 hónapig kell szedni de ajánlott egy évig.1 szem/nap,10 mg.

Én fél év után már csak fél szemet szedtem de előtte megbeszéltem a dokival.Próbáltam később tartósan negyed szemet szedni,de enyhén visszajöttek a tünetek igy visszaálltam fél szemre.Most is ez az adagom.És jól vagyok.Mellékhatás egy hónapig volt a szedést kezdődően de utána elmúlt.Ezt is megmondta előre a doki.Mármint hogy el fog múlni.

Szedek még concort de az is már csak 5 mg.Régebben az extrákra irták ki de nekem SEMMIT nem ért.Már 10 mg-ra emelték az adagom de szerintem egy egész levéllel sem hatott volna.Nem az volt a megfelelő gyógyszer nekem.A háziorvosom(belgyógyász)kérésére szedem még mert lenyomja a pulzusom egy kicsit bár az sem magas....át is térek majd a 2.5 mg-ra.

Röviden ennyi.Nekem ez jött be és ez segített maximálisan.

2004. lavanda (válaszként erre: 1998. - Marika10)
2013. ápr. 14. 13:11

Marika!

Amikor már a sokadik kardiológusnak panaszkodtam a ritmuszavarommal kapcsolatosan, ő mondta, egyáltalán nem csodálkozik, hogy 180-as pulzusnál halálfélelmem van.Neki is az lenne, tökéletesen megért. Utólag visszagondolva, nekem ez ott, akkor nagyon jól esett, addig meg csak néztek a dokik, mit csináltam, hogy ilyen magas a pulzusom.

2003. Evecee (válaszként erre: 1989. - Dorka12345)
2013. ápr. 14. 11:57
A pánikra írtam.Megtanultam kezelni és elvonatkoztatni hogy rz az agyamban van.Jártam vele dili dokihoz de csak tele tömőtt bogyikkal ami nem segitett sőt rontott.Az MPS m nem okoz panaszt.27.én volt az abláciom Es megtalálták a bajt nem az MPS volt.Most kicsit a pánikkal kűzdök de úgy is én nyerek vele szemben:-):-)
2002. TSanya (válaszként erre: 2001. - Fa6fa96681)
2013. ápr. 14. 09:39

Helló Monkey!

Írnál valamit a pszichiáter módszeréről és a gyógyszerről? Teljesen hasonló a történetem a Tiédhez, én már 50 is elmúltam, mikor kezdődött a kálváriám, most már 3 éve. Azóta orvostól-orvosig járok, kardiológia, neurológia, pszichiáter, gasztroenterológia.Igazából semmi komolyat nem találnak, kis magas vérnyomás, reflux,a szívem szervileg egészséges - ugyan depresszió ellenes gyógyszert is akartak felírni, de azt nem szedem, csak xanaxot. A szívritmuszavaraim kb egy éve kezdődtek, eleinte csak ártalmatlan SVES-ek, de mostanában minden van. Rövid PSVT-k, Kamrai futamok, tripletek, coupletek. Több kardiológust is elfogyasztottam már, szóbajött a katéteres abláció is, de ezzel még várok.Volt olyan napom pár hete, hogy több ezer (talán 10000 is) extrát érztem, természetesen a kórházi ügyeleten kötöttem ki. Nos én is erősen gyanakszom a pszichés háttérre, mert erősen stresszes vagyok és néha vannak egész jó napjaim, akkor alig pár extrám van. Most megpróbálkozok az autogén tréninggel, hátha segít valamit. Megöszönném, ha adnál valami tippet, mert ez nem élet így.


Üdv: Sándor

2001. fa6fa96681 (válaszként erre: 1998. - Marika10)
2013. ápr. 14. 09:08

Igen Marika ez oda-vissza működik.Nekem az állandó extráimtól és a hála istennek csak évente egyszeri

psvt rohamoktól jött elő két éve a szorongás és pánik zavar.

Ági az első psvt-m 16 évesen jött elő!!!Most leszek 40...

Első extra 2009 nyara.Az a karácsony és szilveszter POKOL volt a javából.Nem voltam képes semmire.A fenyőfát nem tudtam beállítani!!!!!!!!!Egy hétig a lakásból nem mertem kimozdulni.Mindenre extráztam.Még arra is ha csak valaki kopogott az ajtón.Innentől kezdve voltak hetek amikor semmi, és tök jól voltam.Aztán újra elkapott pár napra,hétre.ez így ment több mint 3 évig.Totál kivizsgáltak.Semmi szervileg.Nem nyugodtam bele!Relaxáltam heti 3 szor.Reikiztem.légzőgyakorlatok......Jobb lett de nem az igazi:(

És 2011 decemberében 2 szörnyű hét után már nem bírtam tovább, MAGAMTÓL elmentem egy ideggyógyász -pszihiáter főorvosnőhöz.Elmondtam a nyomorom és egyből tudta mi az okozója és mit írjon rá.3 hónap után tünetmentes lettem 98 százalékba és ez már tart több mint 1 éve!!!!!!

2000. Ildikó0808 (válaszként erre: 1999. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 13. 22:52

Ági!

Úgy sajnállak és együttérzek veled!! :( Gondolok rád és szorítok!

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook