Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2209. lavanda (válaszként erre: 2207. - Lavanda)
2013. júl. 4. 09:02
jav.:másképp
2208. andi2165
2013. júl. 4. 08:13
Köszönöm,hogy válaszoltatok.Én csak azt nem értettem,higy június 7-től folyamatosan voltak a ritmuszavaraim,de tényleg csak az éjaszakáim voltak nyugodtak,elmentem a sürgősségire,ekg kimutatta,kaptam egy fél betalockot,pár óra múlva hazaengedtek,másnap éjfél körül más minden második ütést rossznak éreztem,ügyelet kijött,hívata a mentőt,ismét sürgősségi,ekeg kimutatta,fél gyógyszer reggel indulás haza,azzal,hogy nem kell minden alkalommal idejárni,ha ezt érzem.Három napig tűrtem otthon,majd elmentem egy magánrendelésre 12500ft,az orvos,akinél voltam szívritmuszavarokkal foglakozik,ekg kimutatta a ritmuszavart egy héten belül 3 szor volt rajta az ekg-mon.Kaptam 2x 100mg betalock zok-ot és annyiban maradtunk,hogy ha 2 hétig nem lesz változás,akkor abláció.Na én 4 napig bírtam,felhívtam,kért nekem időpontot az ablációra,és így kerültem be 26-án a kórházba.Ott is folyamatosan melléütögetett,szóltam is jó párszor,de egyszerűen nem kaptam egy holtert,vagy nem tudtam kikönyörögni egy ekg-t,bár reggelente jött a nővérke és csinált,de abban a 5-6 másodpercben csak 2 alkalommal volt egy kis eltérés,mert ugye nem vittek be még aznap a műtőbe,hanem szerdán mentem,be és pénteken reggel szóltak,hogy mehetek a műtétre.Na ott felfektettek,előkészítettek,vártunk vagy 10 percet,3x dobban félre,majd kaptam,vénásan valamit,amindek állítólag meg kellett volna indítania a ritmuszavart,de csak nagyon gyorsan és erősen dobogott a szívem,semmi más nem történt.Odajött hozzán egy orvos és mondta,hogy itt annyira kevés a melléütések száma,hogy nem is érdemes megcsinálni a műtétet,meg ,hogy neki is van ilyen és még több tízezer embernek,ne féljek ebbe nem lehet belehalni,tegyek rendet a fejembe,és ne foglakozzak ezzel.Na ott akkor azt gondoltam,hogy vége én kinyítom magam,mert más ezt nem tudo elviselni.Bementem a szobába már raktam össze a cuccaimat,hogy megyek haza,erre az az orvos,akinél magánrendelésen voltam,jött a szobatársamhoz,persze a műtéte után,mert kapott egy kis pénzecskét tőle.Leült,ha már én is úgyis ott voltam,és mondta,hogy kapok gyógyszereket,maradjak még bent 3 napig és ha nincs változás,akkor panaszkodjak,legfeljebb kapok egy holtert.3 napig csak ügyelet volt ,mert ez most hétvégén volt és az orvosok hétfőn nem dolgoztak,munkaszüneti nap volt nekeik.Én szorgalmasan mondtam nővérnek,ügyeletes orvosnak,hogy semmit nem hata a gyógyszer és adjanak már egy holtert,de azt mondták,hogy csak az ambuláns kezelésen van ilyen készülék és amúgy sincs senki ,aki felrakná,szóltam,hogy csináljanak legalább ekg-t,de semmi,le se szatrak,szerinetek mit csináljak most?Szedem már egy hete a gyógyszert,jobb is valamivel,de evés után így is elkezdi és estig csinálja,így nem is merek más enni sem.3 hónap múlva kell mennem kontrollra,és holter vizsgálatra.
2207. lavanda (válaszként erre: 2203. - Andi2165)
2013. júl. 4. 07:04

Szia Andi!

Csatlakoznék a Nati által írottakhoz, ne hagyd annyiban a dolgot,ha kidobnak az ajtón, menj be az ablakon! Nekem sem hitték el, hogy ritmuszavarom van,(már csak volt!?), a legszebb éveim mentek el az életemből,velem is szedettek Rythmonormot,Concort,aztán a 2012.októberi abláció után azt mondta a kórházi doki, hogy ezek a gyógyszerek nem is erre a ritmuszavarra valók.

De én sem hagytam magam, én éreztem, hogy rosszul vagyok, és bizony, ha máskép nem megy, meg kell kicsit ( vagy nagyon) erőszakolni az egészségügyet.

Ha a sok drogos, piás, atomrészeg egyedekre van pénz és idő, akkor ránk, normális emberekre is legyen!!!

2206. fa6fa96681 (válaszként erre: 2203. - Andi2165)
2013. júl. 3. 23:52

Szia!

Nekem is sokszor előjött evés után...pedig egy idő után már madár adagokat ettem!Igazából nem is függött össze a megevett étel mennyiségével.

Idővel rájöttem hogy egy pohár szénsavas ital nagyon lassú elkortyolásával és sűrű böffentések kíséretével pár perc alatt megszüntethető.Nekem 10- ből 10-szer bevált!

2205. andi2165 (válaszként erre: 2204. - NataliaWeiss)
2013. júl. 3. 21:56
Nagyon köszönöm a válaszod:)Próbálok harcolni :)
2204. NataliaWeiss (válaszként erre: 2203. - Andi2165)
2013. júl. 3. 21:04
Szia Andi! Nekem szokott ilyen lenni, hogy evés után begyorsulok, extrázni nem szoktam, csak begyorsulni. Mintha elfáradnék, melleslearg ilyenkor a gyomor nagy munkába kezd és ez engergiát vesz fel, idézőjelben elfáradunk. Lehet, hogy ettől van neked is. Próbálj meg lassan enni, minden falatot megrágni és pihenj közben. Nekem van úgy, hogy az evés eltart egy óráig is (érdekes, hogy mindig munkaidőben:D:D - na ez csak poén volt) Lényeg, hogy lassan és tarts szünetet, ne egyszerre terhelje a gyomrodat. A műtétről annyit, hogy ne hagyd annyiban, rágd az orvos fülét, hogy rakják fel a holtert, mindenképp legyen egy 24 órás ekg-d, azon minden látszik. Nekem is csinált olyat korábban, hogy felrakták a holter és semmi nem történt, miután levették meg iszonyú rosszul voltam. Ezért hitték sokáig, hogy hypohonder vagyok. Ne hagyd annyiban, keressék a bajt amíg meg nem találják. Jobbulást kívánok.
2203. andi2165
2013. júl. 3. 20:51
Sziasztok,Tegnap jöttem ki a kórházból,ablációm lett volna,de a műtőasztalon nem volt ritmuszavarom ,így a műtét elmaradt.Amíg a kórházban voltam mindennnaposak voltak az extrasistorék,de nagyon durván,de hiába mondtam az orvosnak,nővéreknek,senki nem foglalkozott vele,próbáltam holter kérni,de azt mondták nincs az osztályon,de nem is lenne aki feltegye,mert hétvége volt és még hétfőn sem dolgoztak az orvosok,Kaptam betalock zok-ot 50mg-osat reggel és este,és ritmonormot,reggel ,este 1 szem és délben felet.Ma már egészen jól voltam,de most megint jöttek a beütések.Viszont azt figyeltem meg,hogy evés ztán kezdődik,szerintetek miért van ez?Volt már valakinek ilyen?
2202. NataliaWeiss (válaszként erre: 2201. - Lavanda)
2013. júl. 3. 09:52

Lavanda szia és köszönöm.

Nem volt ritmuszavar, egyenletesen vert és nagyon gyorsan, mint mikor szaladsz vagy sokáig lépcsőzől. Szerintem is pánik volt, de nagyon erős:( Félek, hogy visszajön, sikeresen leküzdöttem már 7 éve, de lehet mélyen még ott szunnyazodik:(

2201. lavanda (válaszként erre: 2198. - NataliaWeiss)
2013. júl. 3. 09:31

Szia Nati!


Fogadd részvétem!


Remélem jobban vagy!

De ugye nem ritmuszavarod volt? Mert az 150-es pulzusnál jóval magasabb szokott lenni. Gyanús ez nekem nagyon,szerintem pánikrohamod lehetett, az jár ilyen tünetekkel.

Kitartás és nagyon vigyázz magadra!!!

2200. sylvia31 (válaszként erre: 2198. - NataliaWeiss)
2013. júl. 2. 19:31

Szia!


Remélem minél hamarabb elolvasod de mindenki másnak is üzenem!A Varga Gábor féle gyógygombákból a Caronax(kimondottan szívre való)és a Neuranax ami idegrendszerre való nekem a szorongásos-pánikosság miatt HIDD EL NAGYON JÓ!!!!!!!!!!!Tapasztalatból mondom én most a műtétemnél érzetem főleg hogy elmaradt az altatás utáni őrűlt pulzus és azóta is jól vagyok!!!Beállítja a vérnyomást anyámnak konkrétan ugráló vérnyomását állította be tankönyvi 120/80asra perdig az ugráló vérnyomást a legnehezebb kezelni!Kérlek szépen próbáld meg nincs veszítenivalód!!!

2199. Ildikó0808 (válaszként erre: 2198. - NataliaWeiss)
2013. júl. 2. 14:49

Szió! Huhh, együttérzek veled! :( Talán ha lezajlik a holnapi szomorú esemény és végre valami jó dolog is történik, akkor nyugisabb leszel és a szívecskéd is jobban viselkedik majd. Rám pont Szabina évzáróján jött rám a 160-as pulzus és az ájuldozás, légzőgyakorlattal le tudtam egy kicsit csillapítani.

Kitartááás, nem adhatod fel, hisz ott a kisfiad! Lesz még jobb is!!!:) Pusszancska

2013. júl. 2. 08:07
Sziasztok! Nos hát azt hiszem eljött a végítélet napja nálam:( Kezdem feladni a megpróbáltatásokat. Ma éjszaka majdnem eljött értem a kaszás, legalábbis így éreztem:(Elalvás után kábé fél órával ébredtem arra, hogy borzalmas begyorsulásom van. Ritmusos, de nagyon gyors, felment a vérnyomásom is, kábé 180-190 körül lehetett, megmérni nem mertem, mert mégjobban megijedek, de tapasztalatból tudom, hogy ilyenor kábé ennyi. A poulzus úgy kábé 150 körül lehetett, de nagyon erőteljes.A fejem úgy éreztem szétrobban. Közel 40 perces roham kezdett rajtam úrrá lenni. A szívverés nem lassult, gyorsult, légszomj, a szám annyira kiszáradt, hogy reggelre berepedt, folyt a hideg vízes verejték rólam. Már kiültem az erkélyre és a párom egy székpárnával hajtotta a levegegőt, mindezt éjjeli fél 1-kor. Egy nyugtató és egy szívgyógyszer lement. 40 perc után kezdett a szívverés lassulni, fokozatosan, de nagyon nehezen, majd a szokásos remegéses, fázós, izzadásos fázis, fél 2-kor már betakarózva vacogtam a paplan alatt:(( szörnyű volt. Ha korábban volt is ilyen, akkor kábé 10 perc alatt lezajlott és nem volt ennyire rossz. Túl sok minden volt. Holnap lesz a nagynéni temetése:( jó volna túl lenni, nyugodt lenni, egészséges lenni, nyugodtan aludni, pihenni vagy egyszerűen csak ÉLNI..:((((
2197. fa6fa96681 (válaszként erre: 2187. - Sylvia31)
2013. jún. 28. 19:12
Nekem 10 mg concornál edzés közben a korábbi 160-as pulzusomat levitte 90-re....Fura volt egy kicsit,talán nagyobbakat,erőteljesebbeket dobbant.Belgyógyász véleménye szerint ez nem probléma.
2196. Evecee
2013. jún. 28. 17:35

Sziasztok.

Régen voltam itt.Èn lennék az 5.akinek sikerült.Vannak fura érzéseim de korántsem olyanok mint ezelőtt.Tehát én újra bele vágnék.Nati..őszinte részvétem:-(

Sajna most a fogammal kínlódok.De jövő héten elmegyek fogászatra be is vagyok tojva miatta.

Ritmusos napokat.

2013. jún. 27. 21:27

Sziasztok!

Egy érdekes megfigyelést szeretnék megosztani veletek!

Nekem kb. 20 éve vannak szivritmus zavaraim, sokféle gyógyszert szedtem és szedek a mai napig is, de ezek ellenére is elő-előjöttek a tünetek. Az utóbbi időben azonban egyre ritkultak a tünetek, és azon gondolkodtam, hogy mi változott az életemben. Aztán eszembe jutott hogy már hónapok óta semmilyen glutén tartalmú ételt nem eszek, mert kiderült a glutén érzékenységem.

Lehet, hogy ezért vagyok jobban, és a gluténtól lehettek régebben a rosszulléteim?

Tapasztal valaki már ehhez hasonlót?

2194. andi2165
2013. jún. 25. 18:08
Nagyon szomorú,ami történi.Sajnos ez tényleg az egészségügy hibája,és hiába erőszakoskodunk,leráznak azzal,hogy nem kell megijedni,nincs semmi baj,ezzel együtt kell élni,és mire foglalkoznának a beteggel,addigra már késő :(
2013. jún. 25. 15:23

Köszönöm mindenkinek, kedvesek vagytok.

Ma telefonáltam a kórházba, hogy lemondjam a jövő hét szerdai pacemaker beültetési időpontot. Az asszisztens nő vette fel. Mondtam, hogy meghalt a nagynéni, mert várnia VÁRNIA (kihangsúlyoztam) kellett a sorára. Soron kívül kellett volna műteni. Szörnyű ez a magyar egészségügy. Aki halálán van annak is várni kell és aztán majd odafenn eldöntik, hogy ki jön érte, a megváltó vagy a gyógyulás:( A nővér lejjebb is vette a hangsúlyt miután mondtam, hogy mi történt. De eső után késő a köpönyeg:( Szegény nénikém nem volt erőszakos típus, belenyugodott abba amit a doki mondott és mindig kivárta a sorát. Most is már napok óta 32 -es pulzusa volt, vasárnap este jött a hideg front és szerintem ez is rossz hatással volt rá. Én azt tudom mondani, ha csak egy pici jelt is érez az ember, azonnal orvos, és nem engedni, erőszakoskodni, hogy igenis vizsgáljanak és soron kívül stb. Itt az élő példa. Ha korábban megműtik még mindig köztünk lenne:(

2192. Szasza1978 (válaszként erre: 2188. - NataliaWeiss)
2013. jún. 25. 12:03
Fogadd részvétünket!
2191. Szasza1978 (válaszként erre: 2187. - Sylvia31)
2013. jún. 25. 12:02

Én kerékpározni szoktam. A concorral a maximális pulzusom 180 volt, most concor nélkül 31 ütéssel magasabb ez az érték. 130-körül nem tudtam tartani a pulzusom edzések alatt, mert az már megerőltető volt, most 160-as átlagokat tolok.

Nyugalomban viszont nem voltak ilyen alacsony vérnyomás és pulzus értékeim, teljesen normális volt minden.

Talán számodra nem ez a gyógyszer a megfelelő...

2190. andi2165
2013. jún. 25. 07:56
:(
2189. dorka12345 (válaszként erre: 2188. - NataliaWeiss)
2013. jún. 24. 23:44
Őszinte reszvetem:(((((( Ennél nincs rosszabb dolog az életben:((( Nekem is nagymamám testvére ,mar tobb mint 3 hete haldoklik.....rossz a szíve..mar nem lehet műteni ...bevitték egy elfekvobe es azt varjak mikor áll meg neki......ma hívta nagymamám,hogy ki készült,hogy meg meghalni se tud :(((( Szörnyű...
2013. jún. 24. 23:03
Sziasztok! Régen jelentkeztem már. Szóval szörnyű napokat éltem át. A nagynéném tegnap este meghalt, AV Block, túl alacsony pulzus, 32-33. Jövő héten szerdán kapott volna pacemakert. De sajnos jövő héten szerdán más programot adott neki az Úr:( a temetést. Nem is akarok írni már semmi szörnyűséget. Remélem az angyalokkal van odafenn:( Én teljesen kikészültem. Két napja etrázok. Hatalmasakat bever és rossz, ez az idegeskedéstől van. Várom a napokat, hogy múljon:( Mindenkinek ritmusos napot!
2187. sylvia31
2013. jún. 24. 18:00
Szeretnék kérdezni tőletek valamit hátha bárki tapasztalt közületek ilyesmit!A kis fél concorommal elkezdtem újra tornázni most a műtét(ek)miatt kicsit ellustultam szóval már nem először tapasztalok ilyet hogy a concor nem igazán engedi felmenni a pilzust erős mozgás hatására sem pl ma egy intenzív 30perces aerobic után 87es pulzust mértem ami szerintem nagyon kevés 100fölé nem is igazán bírom vinni de a lényeg,a vérnyomásom pont ezért nagyon gáz főleg a per 120 per 50(!!!)DE MÉRTEM MÁR torna után 80/50 et is!!!!Ez szerintem nagyon gáz és rosszul is vagyok ilyenkor falfehér leszek és majdnem elájulok.Mondtam szívdokinak azt mondta óvatosan tornázni a concorral mert fogja a pulzust és összeomolhat a keringés.De közben a mozgást nem tiltotta na akkor most mi van ilyenkor??Tapasztalt közületek bárki ilyesmit?
2186. schwarze katze (válaszként erre: 2170. - Szasza1978)
2013. jún. 23. 10:07
Többfajta szívritmuszavar létezik. Van akinél a stressz váltja ki, van akinél szervi oka van. Ezt a szív elektromos impulzusainak kóros működése okozza, ami legtöbbször öröklődik, bár nem törvényszerű. Ezt a kardiológus egy EKG alapján pillanatok alatt megállapítja. Az ablációt csak annak ajánlják fel, akinek nem stresszes alapon "szalad meg" időnként a szíve. A stressz nyilván nem tesz jót annak, akinek ilyen szervi betegsége van, fokozza, provokálja a tüneteket, de nem az okozza. Az ablációval a kórosan mozgó idegeket égetik el lézerrel. Nekem lassan már hét éve, hogy az ablációm történt. Azóta is jól vagyok, de a ritmusszabályzóm nem lehetett elhagyni. Időnként előfordul rendetlen szívműködésem így is, de azt monta a kardiológus, hogy "belefér"!
2185. andi2165
2013. jún. 22. 10:12
Sziasztok ,szép napot,bár ebben a melegben nehéz megmaradni:)Azt szeretném kérdezni,hogy szokott-e valakinek olyan lenni,hogy evés után kezd el félreverni a szíve,Én ha csak egy gombóc fagyit eszek meg már akkor is elkezdi,és órákig csinálja,eddig csak gyorsabban vert,de most már félre is vereget,és ha elkezdek potszívózni,vagy takarítani,vagy a boltból hozok mondjuk egy 10 kg-os szatyrot,akkor is félrever,úgy érzem,hogy terhelésre kezdi el.Szerdán lesz ablációm,lehet nem is kellene megcsinálni,mondjuk az Ekg többször is kimutatta a plusz beütéseket.12 napig egyfolytánam vacakolt,most 2 napja kicsit jobb,de még mindig beindul kaja és terhelés után.
2184. andi2165 (válaszként erre: 2183. - Ildikó0808)
2013. jún. 20. 21:29
Köszönöm,majd elolvsgatom :)
2183. Ildikó0808 (válaszként erre: 2182. - Andi2165)
2013. jún. 20. 20:39

Szia! Mindenki másképp éli meg az elektrofiziológiai katéterezést, ablációt... Rengeteg "élménybeszámolót" találsz, ha visszanézed a régebbi hozzászólásokat.

Sok sikert hozzá! Szép napocskát! :D

2182. andi2165
2013. jún. 20. 19:44
Kinek mennyi ideig tartott az abláció?Fáj?Mit lehet közben érezni?Nekem Szegeden fogják csinálni.
2181. Szasza1978 (válaszként erre: 2179. - Andi2165)
2013. jún. 20. 11:29
Igen.
2180. andi2165
2013. jún. 20. 08:24
Nekem szerdán csinálják,nagyon félek,mert nem tudom,hógy milyen érzés lesz,de ha más kibírta,akkor talán én is ki fogom:)
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook