Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hörcsög tulajok fórum

Hörcsög tulajok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
2009. márc. 11. 18:44

Tádénak vendége van, a szomszéd Samu:-)

Állatorvos barátnémmal (és volt főnökömmel) konzultálva kiokoskodtuk, hogy Mazsola valószínűleg valami hormonális problémával küzd, azért nem esik többet teherbe. Amikor majd egy éve kölykei voltak, a párzást követő hetedik napon megfialt kilenc apróságot, ami borzalmasan kevés idő a fejlődésükhöz, hiszen a vemhességi idő 16-18 nap normális körülmények között. Az alomból három kicsit hagytunk meg, abból ma már csak a mi Zizink él, aki szintén nem lett vemhes a legutóbbi próbálkozáskor. Szóval ez valami genetikai, vagy hormonális nyavaja. Minden reményem Tádéban van, aki már szintén volt vemhes, szép kölyköket fialt.

345. SDitti (válaszként erre: 343. - J.K. Itza)
2009. márc. 11. 08:07
Majd írd meg, milyen a hatása a höridre!!! Sok sikert!
2009. márc. 11. 08:01
Semmiség:-) Remélem nem lesz semmi gond!
343. J.K. Itza (válaszként erre: 342. - Ea9bff1b44)
2009. márc. 10. 21:05
Nem tudom, veszek holnap másik almot. Amúgy forgácsot szoktam venni. Este elmentem a Tescoba, megnéztem az Insecticidet, de az eladó azt mondta, hogy nem ajánlja, mert kutyára még csak-csak, de még a macska is kifeküdne tőle. Így marad a fültisztítós megoldás. Köszi, hogy ilyen gyorsan próbálsz segíteni.
2009. márc. 10. 20:45

Én tartanék tőle, hogy esetleg lenyel belőle, vagy bejut valami nyílásán. De esetleg megpróbálhatod úgy, hogy egy fültisztító pálcikát mártassz a szerbe, és azzal jól megdörzsölöd a beteg területet. A dörzsölés sajna fontos-nem tudom, hogy tűri egy törpehörike.

Nem lehet, hogy a höri az alomra érzékeny?

341. J.K. Itza (válaszként erre: 336. - Ea9bff1b44)
2009. márc. 10. 18:57
És ha vízzel elkevernék ebből a szerből és megfürdetném benne?
340. J.K. Itza (válaszként erre: 335. - SDitti)
2009. márc. 10. 18:52
Nagyon vakarózik, ha ébren van, szinte mindig.
2009. márc. 10. 18:50
Nagyon aranyosak vagytok, köszi az infót mindenkinek. Már 1x volt kezelve a hörim ezzel a szerrel, csak 1 hét múlva megkellett volna ismételni, csak beteg lettem és elmaradt. Pedig biztos segített volna rajta a második kezelés, legalábbis gondolom. Az Insecticid nagyon jó, azt ismerem, csak eddig eszembe sem jutott. Ezt is köszi. Majd megírom, mire jutottam.
2009. márc. 10. 13:30

Igen, én több mint három évig dolgoztam aszisztenskét állatorvos mellett, és tíz évog tenyésztettem rottweilereket. Szóval a büdös szer neve TAKTIK volt, és mi mindíg fecskendőbe szívtunk fel egy-egy adagot a gazdiknak, kifejezetten szőrtüsző atka kiírtására. Attól hullott is az állat szőre a fertőzött területen. Nekem is volt a kan rotimnak a szeme körül és az orrán, azzal kellett kezelni, úgy, hogy a szert nagyon erősen bele kellett dörzsölni a területbe. Szóval én hörit nem igen kezelnék vele.

Az Insecticidet nagyon szerettem, nem volt szaga, és akár befújni, akár bekenni lehet vele az állatot. Legutóbb azt hiszem a Tescóban is láttam az állateledel részen.

337. SDitti (válaszként erre: 336. - Ea9bff1b44)
2009. márc. 10. 08:42
Jól értem siti, hogy te állatorvosi rendelőben dolgoztál és azért (is) ajánlod ezt a szert? Nem tudom, hogy az állatkereskedésben nálunk lehet-e kapni. Kicsi az állatkereskedés. Bele tettétek a bogarat a fülembe, hogy miért vakarózik vajon Uzsgyi...
2009. márc. 10. 08:36
Nem lenne kicsit humánusabb, ha egy flakon Insecticide 2000 nevű sprayt vennél az állatkereskedésben? Ez bolhákra, élősködőkre, atkára, szóval minden efélére jó. Sőt, a háztartásban irthatod vele a pókot, hangyát is:-) A bűn büdös lötyit annak idején az állatorvosi rendelőben mi is főleg atkára adtuk, de csak kutyának, még macskának is óvatosan, nem hogy törpehörinek! Vigyázz vele nagyon!
335. SDitti
2009. márc. 10. 07:37
Időközben rákerestem, a rühesség egy atka fertőzés. A kezelése emberek esetén: A rühesség gyógyszertárban kapható chlor-ciclohexan tartalmú emulzió vagy zselé, ill. benzil-benzoát oldattal (Linimentum scabicidum) megszüntethető. Szóval a szer az illata alapján tuti erre volt. Mennyire vakarózik?
334. SDitti (válaszként erre: 333. - J.K. Itza)
2009. márc. 10. 07:29
Hm! :-( Ez nem hangzik valami jól! Nem is értem hogyan lett az. Még az állatkereskedésben? Úgy tudom, hogy ha a forgács "poros" az is irritálja, de attól szerintem nem hullik ki a szőre. Vagy a sok vakarózástól mégis? A rühesség fertőző. (Egyszer mesélte az egyik kollégám, hogy rühes lett náluk az egész család.)
333. J.K. Itza (válaszként erre: 332. - J.K. Itza)
2009. márc. 9. 18:32
A nevét nem tudom, mert nincs ráírva. Egy papírt adott mellé az eladó, de mivel az első kezelés után már nem vakarózott, kidobtam a papírt.
2009. márc. 9. 18:30
Egy ampulla nagyon büdös, olyan petrószagú és azt mondta a boltos, hogy rühességre való, mert szerinte az a hörim.
331. SDitti
2009. márc. 9. 18:24
És mi ez a szer? Az állatkereskedésben mit mondtak, mire jó ez a spray?
2009. márc. 9. 18:13

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni. A törpehörim sokat vakarózik. Kb. 3 hete az állatkereskedésből kaptam egy szert, azzal lefújtuk, azóta visszaszőrösödött a hasa, ugyanis tiszta puci lett a pocija, de most megint vakarózik. Mi lehet ez? Rühes? Akinek a hörijével történt valami hasonló, kérem segítsen.

2009. febr. 28. 14:47

sziasztok...

nekem ugyan elmentek a hörcsög menyországba a hörikéim és azóta nem szereztem be másikat,mert utálnám,ha azok is elpusztulnának,de a kislányom szeretne...ugyhogy lehet,hogy ismét én is csatlakozom hozzátok...

2009. febr. 25. 19:10

Kicsi Pepi!


Nyugodj Békében!

2009. febr. 25. 18:33
Mondjátok meg, mi van szerintetek a hörcsögeimmel, hogy már most harmadszorra jártunk úgy, hogy nem lett alom a nászból. Mazsolánál kétszer, Zizinél egyszer. Korábban Mazsola már fialt, az ő lánya Zizi is. Nem tudom, mi történhetett? Téliálmot alszik a hormonháztartásuk?
326. SDitti
2009. febr. 25. 11:02
Találtam a gépen höris képeket. (Régiek.) Szerintem nagyon aranyosak.
2009. febr. 12. 13:15
A naplómba beteszek egy képet a hörikről, nézd meg, ilyen-e?
324. Erici85 (válaszként erre: 323. - Ea9bff1b44)
2009. febr. 12. 13:04
Az jo kerdes h milyen a fajtaja mert en kertem torpehorit s azok meg adtak egyett.Pontosabb meghatarozast nem tudtam rola megkapni,de azt hiszem Dzsungáriai.
2009. febr. 12. 12:56

Milyen fajtájú a hörid? Igazándiból nem tudom, a korát hogyan lehet meghatározni, mert Mazsola és Tádé öt hetesen került hozzánk ismerőstől, Zizi pedíg már nálunk született.

VAlóban nem esznek sokat egyszerre, de szeretnek csipegetni.

Az enyémek imádják lefetyelni a joghurtot, tejbegrízt:-)

322. Erici85
2009. febr. 12. 12:49
Koszi a segitseget.Az enyem lehet nekem ugy tunik nagyon keveset eszik lehet ezt azert gondolom igy mert h anyira picuri s nem veszem eszre a mennyiseget.Majd ma kiprobalom nala a sajtott.Lehet valahogy rajonni h mennyi idos,mert ahonnan vettem ott nem tudtak megmondani.Koszi
2009. febr. 12. 12:44

Szia Erici! Üdvözlünk a hörisek táborában:-) Nekem három dzsungáriai törpehörim van, Mazsola, Tádé és Zizi. A legutóbbi alomban volt egy kedvenc kisfiúm, őt Nudlinak hívtuk.

Mivel az én hörieim külön nem isznak vizet, ezért fontos, hogy mindíg legyen friss zöldség, gyümölcs előttük, abból nyerik a folyadékot. Krumplit nem szabad adni nekik, de azon kívül az enyémek szerintem mindent megesznek. Ma pl. kelbimbót vagdaltam össze nekik sárgarépával. Persze megspékeltem az egészet egy kis sajttal is:-) Sokan nem adnak nekik káposztát, karfiolt.., nehogy felpuffadjanak, de az enyémeknek semmi bajuk nincs tőle. Majd Te is kitapasztalod a hörid ízlését, mert nekem mind a három más egyéniség. NA meg jól el is vannak kapatva:-)))))

HA segítség kell, írj nyugodtan.

320. ea9bff1b44 (válaszként erre: 318. - SDitti)
2009. febr. 12. 12:40
A kicsiknek valamikor egy héten belül kell megszületniük, remélem most nem ver át Mazsola:-)
319. Erici85
2009. febr. 11. 20:56
Sziasztok! Tegnaptól nekem is van hörim még nem találtam meg neki a megfelelő nevet.Kérném a segítségeteket,pár ötletet ha adnátok megköszönném.(Jah s azt hiszem kislány)S tanács is jó lenne h kell e valamire különösen figyeljek vele kapcsolatban.És h jövök rá mennyi idős?Előre is köszi mindenkinek.
318. SDitti (válaszként erre: 317. - Ea9bff1b44)
2009. febr. 9. 08:44
Főként idősebb höriknél fordul elő, hogy nagyra nő a köröm és hajlik. Mikorra várhatóak a kicsik?
2009. febr. 9. 08:42
Még soha nem jutott eszembe, hogy vágjam a körmüket. Szerintem nincs nagy körmük, de majd legközelebb ha kézbe kerülnek, megsasolom. Mazsolám szépen gömbölyödik a legutóbbi nász óta, remélem vannak benne hörikék, és nem csak a csokis müzli hatását látom rajta:_)
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook