Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hörcsög tulajok fórum

Hörcsög tulajok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
376. J.K. Itza (válaszként erre: 373. - SDitti)
2009. ápr. 8. 20:43
A miénk is iszik vizet, kis kupakból kilefetyeli, mint a macska. Nem iszik sokat, de gyakran adok neki.
375. J.K. Itza (válaszként erre: 372. - 2bc7365ec9)
2009. ápr. 8. 20:40
Jó ez a műanyag cső 5let, pedig már hallottam róla, csak nem ugrott be. Ha megtudod, hogy mi a dudor a hörid hasán, majd írd meg. Kíváncsi vagyok. Sajnos a hörink megint vakarózik. Nem tudnál tanácsot adni, hogy mitől lehet?
374. SDitti (válaszként erre: 372. - 2bc7365ec9)
2009. ápr. 8. 13:05
Hogy mik vannak! Tök jó!
373. SDitti
2009. ápr. 8. 13:04
Tudom, hogy megoszlanak a vélemények arról, hogy adjunk-e a törpehöriknek inni vagy sem. Uzsgyi egy nagy vedelő, igényli, ezért van itatója is, nem csak zöldséget, gyümölcsöt kap a folyadékigénye fedezésére. Mindig csak kicsit öntök az itatóba. Rászokott, hogy amikor kifogy a víz, keresztül harapja a csövet és elkezdi rángatni. Teszi ezt főként akkor, ha a közelébe vagyok. Kommunikálunk! Mondjátok azt, hogy nem okos!
372. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 369. - J.K. Itza)
2009. ápr. 7. 21:05

Van egy átlátszó műanyag cső, amiben meg lehet lesni őket alulról.

Egy éve vannak nálunk.

371. spinneli (válaszként erre: 370. - Ea9bff1b44)
2009. ápr. 7. 20:15

..és akkor csodálkoznak a férfiak, ha gyerekszámba vesszük őket?

:)

370. ea9bff1b44 (válaszként erre: 368. - Spinneli)
2009. ápr. 7. 20:09
:-) NAgy gazemberek, illetve gazhörcsöhök. A gabonagolyóról ma is lerágták a kakaós bevonatot, a többi ottmaradt.
369. J.K. Itza (válaszként erre: 367. - 2bc7365ec9)
2009. ápr. 7. 19:56
A roborovski höri még kisebb, mint a dzsungáriai. Hogy tudod megnézni a hasiját? Alig lehet megfogni :) Sajnos így látatlanban nem tudom mi lehet a baja, de ha vemhes, az idővel úgyis kiderül. Mióta van meg neked?
368. spinneli (válaszként erre: 366. - Ea9bff1b44)
2009. ápr. 7. 00:11

átadtam köszi, ugyanezt mazsinak és tádénak is küldöm.

én még az anno. alomgyarapodásra gondoltam.

:)

2009. ápr. 6. 23:09

Sziasztok! A lány törphörim (roborovski) valahogy megváltozott mostanában. Sajnos az utóbbi két hétben annyi gondunk volt, hogy csak elláttuk őket, de nem figyeltem meg tüzetesebben. Szóval most vettük észre, hogy furán viselkedik. Többet van fenn, akár nappal is, állandóan jön-megy, kapar, oda is kaját dugott el, ahova eddig nem. Kicsit mintha meg is hízott volna. Minimális esély van/volt, hogy terhes (ez lenne az első). Ha így van, mostanában lennének a mini törphörik aktuálisak. A hasán észrevettünk egy dudort alul, amit eddig nem láttunk, mondjuk nem is csekkoltuk eddig. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek,

1. Terhes volt, megszült, és megette a piciket. :((

2. Vagy terhes, és mindjárt szülni fog.

3. A hasán (a genitáliákhoz közel) lévő dudor normális.

4. Amikor együtt volt a másikkal megsebüsült, és orvoshoz kellene vinnem. (sebet nem láttam, csak egy kisujjkörömnyi dudor.)


Kicsit hosszú lett, bocsi.

2009. ápr. 5. 18:14
Épp ez a gond drága Spini, hogy nem gyarapszik, mint olvashatod:-( De Tádé, Mazsola és Zizi élik világukat. Szegény Pekát sajnálom, Csupinak viszont adj a nevemben egy nagy simit:-)
2009. ápr. 5. 15:45

hahó, rég jártam itt, hörcsik közül karácsonykor sajnos Peka elhunyt, Csupi viszont él és virul.

remélem mindenki hörcsiállománya épségben és vidáman van, látom sitiéknél gyarapszik a család.

:)

2009. ápr. 5. 15:39
Nekem három lányhörim van, és különkülön terráriumban vannak. A fiú csak vendégeskedni jár hozzánk a második emeletről:-) De nem tudom mi lehet az oka, hogy már most ez a harmadik alkalom, (és mindhárom lánnyal próbálkoztunk) hogy egyik sem lesz vemhes, pedíg otthon Samu jól produkál a párjával ahányszor csak összekerülnek.Tavaly Tádénak, és Mazsolának is született Samutól alma. A Samu gazdasszonya azt mondta, legközelebb a lányhörit visszük le Samuhoz, és nem fordítva.
363. J.K. Itza (válaszként erre: 358. - Ea9bff1b44)
2009. ápr. 4. 21:01
Külön tartod őket, vagy együtt? Mennyi idő telik el 2 vemhesség között?
362. J.K. Itza (válaszként erre: 361. - Mogyigirl)
2009. ápr. 4. 20:59
Szivesen! Na mit csináltál a hangyákkal? Egyébként biztos a höri kajájára mentek be a terráriumba. Remélem már megoldódott a probléma.
2009. ápr. 4. 08:11
Kössz!
2009. ápr. 3. 20:52
Öntsd ki a forgácsot egy lavórba hangyástól és engedj rá vizet. Remélhetőleg elpusztulnak a hangyák, vagy engedd el őket a kertben, ha nem akarod őket bántani.
2009. ápr. 3. 20:28

Sziasztok!!!


Van egy Dzsungáriai törpehörim Mogyi(fiú).Tudnátok segíteni képzeljétek el a terráriumja tele ment hangyával most meg rettegek hogy nehogy baja legyen mit csináljak?Előre is kössz:)

2009. ápr. 2. 21:28
Én nem szoktam rongyot vagy gézt betenni nekik, ha kicsik vannak. A drágám az első fialáskor készített egy fa házacskát, aminek félig van csak befedve a teteje. Amikor eljön az idő, azt szoktuk betenni, és egészen addíg van bent, míg elfér benne a kis család. Igen mókás volt legutóbb is látni, hogy amikor már kijárogattak a kölykök, az anyjuk hogy húzta, vonta őket vissza a házikóba. Egyet visszacipelt, kettő kiszökött:-) Azután már Tádé is belátta egy jó idő után, hogy felesleges a küzdelem:-))
357. J.K. Itza (válaszként erre: 356. - SDitti)
2009. ápr. 2. 20:12
Akkor én sem teszek. Jó így beszélgetni. Jó éjt!
356. SDitti (válaszként erre: 355. - J.K. Itza)
2009. ápr. 1. 07:22
Az újszülötteknél én kifejezetten fészeképítés céljából raktam be gézdarabot, amit Ella ízekre szedett és azzal takargatta be a kicsiket. Nagyoknál én nem szoktam. Esetleg valaki más?
355. J.K. Itza (válaszként erre: 354. - SDitti)
2009. márc. 31. 21:21
Vigyázz, rá ne lépj :) Lehet már nagykorában is betenni neki valamilyen rongydarabot, mert látom az újszülötteknél van a Tieidnek is?
354. SDitti (válaszként erre: 353. - J.K. Itza)
2009. márc. 30. 07:48
Azért az enyém se angyal. Megkezdte a szőnyeg szélét. Néha elengedem (szigorú szemmel tartás mellett) és nem elkezdte rágni a szőnyeget!
353. J.K. Itza (válaszként erre: 350. - SDitti)
2009. márc. 28. 19:59

Köszönöm kérdésed, már teljesen bundás, de még mindig vakarózik. Néha bekenegetem vajjal. Imádom, mikor mosdik.

A Tiéd is aranyos lehet. A miénk biztos nem maradt volna a helyén. Nagyon ficánka.

352. SDitti (válaszként erre: 351. - Ea9bff1b44)
2009. márc. 27. 11:56
Ő egy jellem! :)
2009. márc. 27. 09:24
Három hörink közül kettő nyugis, Zizi viszont egy bosszúálló kis dög. Kezdődött azzal, hogy a mókuskereke mindíg hozzáütődik éjjel a terrárium aljához, mert az övé nem műanyag, hanem fém lábakon áll. Egy darabig tűrtem, aztán kimentem és kivettem tőle. Alíg fészkeltem magam vissza az ágyikómba, amikor égtelen csattogás hallatszott az ebédlő felől. Kimentem, hát a kis piszok dög a fejével az etetőtálat csapkodta a terrárium oldalához. Azt is elvettem tőle. Másnap este rutinosan a férjem kiszedte a kereket és a tálat, csak a wc-papírguriga maradt bent. NA nehogy azt gondoljátok! Tudott ezzel is műsort csinálni:-) Nekifutott és mint a kos felöklelte és nekicsapta az üvegnek, egymás után többször:_))
350. SDitti (válaszként erre: 347. - J.K. Itza)
2009. márc. 27. 08:50

Na, szörősödik a höri hasa? :)


Annyira aranyos volt a hét elején Uzsgyi. Takarítottam a ketrecét, lepattintottam a ketrec rácsos részét és ott ült az aljában. Gyorsan kimentem azért a műanyag kis dobozkáért, amibe rakni szoktam ilyenkor. Mondtam neki, hogy addig várjon ott. Két lábra állt, mint a szurikáták és követett a tekintetével miközben kimentem az ajtón és addig mozdulatlanul várt, míg vissza nem tértem. :)

2009. márc. 12. 19:12
Régen nekünk is voltak aranyhörijeink és ugyanez velük is megtörtént. Aranyosak.
2009. márc. 11. 19:47

Tádé meg van veszve attól, hogy Samuval kell osztozkodnia a kajástálon, na és főleg a kajánT Semmi perc alatt akkora pofazacskót tömött magának, hogy szinte az vitte a hörit, és nem a höri a pofazacskót:-))

A fő atrakció azonban az volt, amikor mindketten belemásztak a mókuskerékbe, és természetesen ellentétes irányba kívánták volna hajtani:-)

347. J.K. Itza (válaszként erre: 345. - SDitti)
2009. márc. 11. 19:27
Köszi! Nemrég kezeltem le, viszonylag jól tűrte, bár nem kentem rá túl sokat. Most éppen a kajás edényében trónol és tömi a fejét. :):):)
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook