Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
526. hijarna (válaszként erre: 524. - Valaki001)
2010. jan. 1. 16:18
nem probaltam meg a lencset, de annak nincs koze a kancsalsagomhoz. azert vagyok kancsal, mert a jobb szemem iszonyuan tompalato, es az agyam ki akarja iktatni, vagyis amennyire lehet, lenullazza azt a szemet. azert fordul befele. megmutottek, ket hetig nagyjabol jo volt, most megint befele all. szemuvegben, vagy anelkul teljesen mindegy.
2010. jan. 1. 15:41

amúgy fogok menni másik orvoshoz mert ez igy nem jó.

4 méterről a tv-t nem látom tisztán ,nem birom leolvasni a feliratot rajta , de ha meg csökkentenek a szemüvegemen akkor csökken a "hatása",tehát rosszab lesz benne a szemem ...

524. valaki001 (válaszként erre: 523. - Hijarna)
2010. jan. 1. 15:39
kontaktlencsével jó a szemed ?
523. hijarna (válaszként erre: 522. - Hijarna)
2010. jan. 1. 14:53
jobb szemrol van szo, ami amugy borzasztoan tompalato, ugyhogy csak a bal vezerszemre erdemes hordani kontaktlencset, a masikkal alig latok valamit (periferikus latasom van)
522. hijarna
2010. jan. 1. 13:22
hello, 3 hettel vagyok szemmutet utan, a vorosseg szinte teljesen elmult, viszont a szemem meg mindig bandzsa....annyira elkeserito, 4,5 mm-rel lett gyengitve a belso szemizom, es mintha semmit nem csinaltak volna... :(((
521. valaki001 (válaszként erre: 520. - Dem1982)
2009. dec. 30. 16:00

jobb lencse +3

bal lencse +2


ennyit tudok :)

520. dem1982
2009. dec. 28. 20:44
szemüveged milyen pontosan meg van még a lencse adatai pontosan a sph/cyl/teng?
519. valaki001 (válaszként erre: 518. - Dem1982)
2009. dec. 28. 20:07

azt mondta hogy az évek folyamán húzza ki majd a szemüveg és a k lencse nem korrigálja úgy a szememet.

csak nem azért mütettem meg a szemem hogy 5 év mulva legyen jó...legalább szemüveget ne hordjak.

518. dem1982
2009. dec. 28. 16:17
"még nem kell" mert aztán lehet? én majd január 4.- én megyek kontaktlencsét csináltatni, állítólag semmi extra nincs a szemüvegemben +1.5 +1 ebben ha felteszem tökéletesen egyenes a szemem Nincs benne optikai hatás.
2009. dec. 27. 21:25

az jó lenne mert énis már rohadtul unom a szemüveget...szivesen váltanék kontaktlencsére.

a mostani orvosom azt mondta hogy még nem kell mert akkor jobban bemegy a szemem de én azért megkérdezném ezt egy másik doktortól is.

miskolcon nem tudtok valami jó dokit aki profi a szakmában?

516. szegedboy-- (válaszként erre: 515. - Napmániás)
2009. dec. 18. 22:20
Hát nem tudom akkor... az biztos, hogy nekem lencse nélkül rohadtul látszik, iszonyú... lencsével szinte észre sem lehet venni...
2009. dec. 18. 19:32

Sziasztok!

én is hallottam a torikus lencséről, de én azt hallottam, hogy az belső szemtengelyferülésre jó (nekem az is van, sebaj), de a külsőt (ami látszik) arra nem lehet használni. Másrészt pedig ha eleve rövidlátó vagy, akkor a - + sztem lehetlen összehozni. De tök jó, hogy valaki ilyet is ír, mert hátha vki + üveget hord!


A másik, ti nektek nem mondták, ha a rövidlátásáokat megműtik, akkor jobban kijön a kancsalság? mert én sényi doktornővel azt beszéltem meg, hogy először azt műtettem meg és ha beugrik akkor következik a kancsalság műtét.

2009. dec. 17. 22:57

Még nem műtöttek. Az a doki akinél legutoljára voltam és megoldotta műtét nélkül azt mondta, hogy ha ezzel a lencsével nem lesz jó, akkor megműti, de erre nem kellett sort keríteni. A szemüvegem asszem +4es volt, ezen emelt valamennyit és megcsinálták kontaktlencsében. Így most nem vagyok kancsal.

Nem tudom, hogy mi okozza a kancsalságom, azt tudom, hogy a kancsal szemem tompalátó. Az asztigma, meg hasonló kifejezésekkel nem vagyok konkrétan tisztában, de az biztos, hogy tórikus a kontaktlencsém (rá van írva a dobozra)és szinte tökéletesen kiküszöböli a kancsalságom. Ha nincs rajtam kontaktlencse, vagy a régi szemüvegem van rajtam, akkor borzalmasan nézek ki. Egyszerűen nem értem, hogy eddig miért nem segített nekem egy doki sem... Lehet, hogy ezért, mert azok nem magán dokik voltak... sokkal jobban foglalkoznak velünk, ha fizetünk, ilyen világot élünk, tiszta szégyen.

513. valaki001 (válaszként erre: 511. - Szegedboy--)
2009. dec. 17. 16:05
hanyas szemüveged volt előtte?
512. dem1982
2009. dec. 17. 09:26
És műtöttek is már kancsalságra?szemizom probléma okozza a kancsalságot?mert tórikus lencsét Asztigmia korrekciójához használják.
2009. dec. 16. 22:36

Sziasztok!

Olvastam néhány hozzászólást... Szerintem mielőtt mindenki műtétre menne, próbáljatok más megoldást is . Lehet, hogy a műtét nem használ semmit, vagy ha használ is, egy idő után visszaáll a szem, vagy a másik irányba indul el és a hegesedés miatt nem lehet a végtelenségig műteni.

Én is azt hittem, hogy csak műtéttel lehet javítani a kancsalságomon (vagy még úgy se), mert minden doki ezt mondta. Ha 10 dokinál nem fordultam meg akkor 1nél sem... Mind azt mondta, hogy nyugodjak bele a dologba, nem lehet vele mit csinálni. Azt mondták, hogy műteni se érdemes, mert +os a szemem és emiatt úgyis visszaáll. Utána elmentem egy magándokihoz, aki rendelt nekem egy kontaktlencsét, amivel szinte tökéletesen áll a szemem. Sosem gondoltam volna, hogy ez lehetséges számomra, de valóra vált:). Már teljesen depressziós voltam, nagyon gáz volt. Most meg nagyon jó:).

Biztos nem használ mindenkinek a tórikus lencse, de úgy volt, hogy nekem se és mégis... csak egy okos doki kell.

Hajrá hajrá!!!

510. hijarna
2009. dec. 16. 13:40
hello, egy nappal vagyok mutet utan. elore bocsatom, hogy senkinek semmi oka parazni, a mutet gyorses altatasal vegzik. betoltak a mutobe s 5 perc mulva aludtam, utana pedig fel delutan komas voltam, meg szedultem, de este mar haza is engedtem. ma reggel voltam Senyi doktornonel, azt mondta, jo lett a mutet, bar valo igaz, a szemem belso sarka verben all, eleg horror kinezete van. kaptam ra antibiotikus szemcseppet. egy het mulva kell visszamenem. mindent csinalhatok, kiveve a fizikai megterhelessel jar dolgokat. szemtorna jot tesz, lehet tv-t, minitort nezni. roviden ennyi.
509. h_eszti91 (válaszként erre: 507. - Valaki001)
2009. dec. 11. 20:10

dejóóóó:)

Én majd kb februárban megyek vissza a féléves kontrollra, remélem nekem is hasonlóakat mondanak. szemüveg nélkül még kicsit mászik be, főleg este :(

508. Tam1981 (válaszként erre: 507. - Valaki001)
2009. dec. 11. 11:00
Csak irigyelni tudlak !!
2009. dec. 11. 10:59

voltam kontrollon.

azt mondták hogy szemüvegben 0 fokos a kancsalságom :)

szemüveg nélkül megy be a jobb szemem.

lassan kifelé fog azis menni és beáll rendesen.

kb ennyi :)

506. giga455
2009. dec. 10. 20:41

Nekem az öcsém volt kancsal, mindkét szemére.

Sokáig mondogatták hogy majd kinövi, szerencsére anyukám nem nyugodott bele, és elvitte Bajára. Ott műtötték mindkét szemét, 12 és 18 hónapos korban. Azt mondta az orvos ha még fél évet várnak megvakul a bal szemére, mert ő ki vagyis inkább beakasztotta a bal szemét, és csak a jobbat mozgatta. Aztán csere, de leginkább a jobb szemét használta.

Kb. 14 éves koráig volt szemüveges.

505. buzast
2009. dec. 10. 19:53

Sziasztok! Jó régen írtam ide.

Sokszor sokat segít a műtét, de néhányszor sajnos az eredmény elmarad a várakozástól. Ritka, hogy teljesen párhuzamos szemállást tudnak produkálni. Én befelé kancsalítottam, megműtöttek. 15 fokos kancsalságomból tökéletes szemállás lett...5 évig. Utána-talán a munkám miatt (számítógép egész nap)-elindult kifelé a szemem. Szintén 15 fokos kancsalságom lett. Ez rondább dolog, mint a befelé kancsalítás. Az újabb műtét már semmit sem javított rajta. Nem adom fel, hamarosan bejelentkezem újabb műtétre.

Remélem ti nem jártok így, de azért illúziókba nem szabad kergetnetek magatokat. Inkább kellemes legyen a csalódás, mint kellemetlen. Jó egészséget mindenkinek!

504. valaki001 (válaszként erre: 503. - Valaki001)
2009. dec. 9. 14:44
mármint szemüveg nélkül látszik..
503. valaki001 (válaszként erre: 496. - Tam1981)
2009. dec. 9. 14:44

hello.

szemüvegbe ezelőtt se vette nálam észre senki :)

szóval szemüvegbe jó a szemem.

csak ha leveszem akkor megy be.

annyira oltári nagy kancsal nem vagyok de azért látszik :)

képem sajna nincs.

502. Orsi cicuska (válaszként erre: 495. - Napmániás)
2009. dec. 9. 13:04

De jó hogy van rajtam kívül is ilyen:-)

Énis most szándékozom elmenni a doktornőhöz kíváncsi vagyok mit mond majd:-)

501. Tam1981 (válaszként erre: 500. - Veryniceboy)
2009. dec. 8. 23:17
Hogyan ?
2009. dec. 8. 17:04
Én nekem is hiába tompa látó vagyok a mütött szememre néha előjön a kettős látás de "szabályzom"és eltünik.
499. dem1982
2009. dec. 8. 14:53

azt nem tudom ,hogy mindenkinél lesz e, de aki váltót kancsalságban szenved az felkészülhet.nekem az orvos azt mondta ,hogy az agy valami oknál fogva

nem akarja a kétszemes együtt látást ezért hol az egyik szemem húzza be hol a másikat, de ez egyénekét változhat

498. Tam1981 (válaszként erre: 497. - Dem1982)
2009. dec. 8. 12:28

Ez mindenkinél lesz a műtét után ??

Szemüvegbe is ??

497. dem1982 (válaszként erre: 495. - Napmániás)
2009. dec. 8. 12:16
Nem kell tőle félni a kettős látást úgy képzeld el, hogy van egy fő kép ami éles,és van mellette egy homályos kép Ami homályos az nem log bele a fő képbe, és amikor csinálsz valamit az agyad automatikusan kikapcsolja, tehát lehet vele élni én targoncázok/vezetek így
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook