Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
2010. okt. 27. 21:46
És Te melyiket használod? havit?
945. valaki001 (válaszként erre: 941. - Orsi cicuska)
2010. okt. 27. 21:32
menj el először is egy szemészhez vagy egy optikába, ott majd megvizsgálnak és megmondják milyen kell neked :)
2010. okt. 27. 21:14
Most néztem a neten és egy dobozba 6db lencse van és 12100 Ft.. Az most melyik? :S ez kifejezettem ilyen szemre van?
943. Orsi cicuska (válaszként erre: 942. - Anikó123)
2010. okt. 27. 20:21
Nincs ilyen féléves lencse?? :)
2010. okt. 27. 18:54

air optix for astigmatism


Kb 6000ft-ra jön ki havonta

2010. okt. 27. 18:47

Jujdejó :)

most feldobtátok a kedvem :)

És milyet hordtok? Hanyast? és mennyibe kerül?

2010. okt. 27. 13:48

Én is hordok kontaklencsét, nekem kifelé húzott a szemem, de most már szépen be húzza a helyére.

Én csak ajánlani tudom!!!

939. Orsi cicuska (válaszként erre: 938. - Valaki001)
2010. okt. 26. 22:14
De jóóó :) és ki irta fel neked?? Pesten mész dokihoz? én is szeretnék
938. valaki001 (válaszként erre: 937. - Orsi cicuska)
2010. okt. 26. 22:04
hordok, kihúzza rendesen.
2010. okt. 26. 20:30

Sziasztok!

Van aki használ közületek kontaktlencsét? Mennyire huzza ki a szemet?? Nem szeretnék már szemcsit hordani de műtéttől még félek... :S

Köszi :)

936. szegedboy-- (válaszként erre: 934. - F065e90555)
2010. okt. 24. 23:29
Én voltam Deák Andreánál. 2szer voltam nála, alkalmanként 3 ezret kért. Most is megyek majd hozzá csütörtökön
935. 64089b6941 (válaszként erre: 934. - F065e90555)
2010. okt. 23. 20:43
Szia, írtam privit!
2010. okt. 23. 17:30

Helló

Aki volt Szegeden Dr. Deák Andrea

magánrendelőjében vizsgálaton megturná irni hogy menyibe kerültek a vizsgálatok?meg miket vizsgáltak pontosam?stb.

köszi

933. 64089b6941 (válaszként erre: 932. - Niki 0227)
2010. okt. 20. 21:45
Köszi a választ és jobbulást! :)
2010. okt. 20. 15:42

Sziasztok!


Na voltam hétfőn a doktornőnél..azt mondta nyugodjak meg, ez még változni fog, ugyanis 6 hét!!! amíg a varrat teljesen felszívódik.. a szemem napról napra jobb, de még mindig egy picit befelé fordul, ami annak köszönhető, hogy a műtét óta az izom még nem tudott teljesen ellazulni...kezdem megszokni a helyzetet, de utcára még nem vagyok hajlandó menni :) A bevérzés már alig látható, szinte babarózsaszín lett..az valószínűleg hétvégére teljesen el is tűnik..és remélem lassan a szemem is tökéletesen helyreáll..a doktornő mikor megvizsgált a műszereivel, azt mondta hogy szerinte tökéletes munkát végzett,higgyem el, csak türelem, türelem... Úgyhogy várok, mert tudom, hogy még pár nap/hét és azokat a korlátokat, amíg eddig kínoztak, ledöntöm!!! :)

931. dolle
2010. okt. 19. 13:37

Sziasztok! A Sényi doktornőről szeretnék infót ha valaki tudna segíteni. Interneten láttam hogy elég gyakran felmerül a neve ajánlják, az előbb fel is hívtam a Klinikán, készségesnek tűnt.

Köszönöm

930. kismiújság (válaszként erre: 925. - Niki 0227)
2010. okt. 18. 14:12

Szia,Nikii!

Megírnád,hogy mi történt?Most milyen a szemed???

2010. okt. 17. 21:46
Szia Niki, holnap megírnád azt is, hogy mennyire véres még a szemed?
928. kaszimo
2010. okt. 15. 17:40
Rendben, megírom ha van új fejlemény...már egy e-mailt írtam is neki :) Egy kicsit meglepett hogy ennyire távoli időpontok vannak...ennyi embert érint ez a probléma?! Hihetetlen...lehet ezért óckodtak a TB alapúnál a műtéttől..de ez csak feltevés! Olvastam hogy te a magánrendelésén jelentél meg. Esetleg egy árat tudnál nekem írni hogy mennyi volt a vizsgálat és az azt követő műtét? :) Akár ide, akár privátba is írhatod! Köszönöm előre is!
927. Niki 0227 (válaszként erre: 926. - Kaszimo)
2010. okt. 15. 14:59

Teljesen megértelek és ne is add fel! Sényi doktornő biztos elvállalja, csak azért tudd, hogy türelmesnek kell lenni. Én június elején telefonáltam a Naphegy klinikára - ez a magánrendelése - és oda is csak július legvégére kaptam időpontot, ott pedig kiírtak műtétre október közepére. Ha nem a magánrendelésére mentem volna, hanem a TB alapúra, akkor az első időpontot csak október végére kaptam volna meg!! Szóval lassan mennek a dolgok, de kitartás, megéri! Ahogy egyre többet nézegetem magam a tükörben, úgy érzem egyre szebben áll a szemem :) Lehet, hogy csak bebeszélem, de hinnem kell a teljes sikerben és Én HISZEK!

Majd írd meg mi történt, várom :)

926. kaszimo (válaszként erre: 925. - Niki 0227)
2010. okt. 15. 14:47

Niki, nekem is úgyanez a problémám mint neked, a balszememen egy kicsit látszik a kancsalság és rettentően zavar. Néhány hete, erőt vettem magamon és elmentem a szegedi szemklinikára (de ezt le is írtam néhány kommentel ezelőtt) és én is megkaptam azt a mondatot amit te : "ne legyen elégedetlen, lehetne ez rosszabb is, mit akar ön ezen mütetni?! nem olyan vészes ez"- Lehetne rosszabb is, tény, de ne abból induljunk már ki...ha meg lehet ezen a kis hibán javítani akkor miért ne?! Ráadásul ez mentálisan, pszichésen is sokat jelent, mert nem mindegy hogy úgy élsz hogy nem tudsz bele nézni valakinek a szemébe, csak görcsösen vagy pedig felszabadultan. Én legalábbis így gondolom! Ne aggódj, csupa jó dolgokat hallottam, illetve olvastam Sényi doktornőről! :) Úgyhogy vagy e-mailben vagy telefonon mindenképpen felveszem én is vele a kapcsolatot, aztán majd megírom mit mondott! :)

Szép napot nektek!

2010. okt. 15. 14:20

Sziasztok!


Miután végig olvastam hozzászólásaitokat, úgy éreztem Én is szeretném megosztani Veletek a történetemet..


Gyerekkoromban 2x is műtöttek kancsalság miatt, mindkét szememet, de a bal szememen egy picit a mai napig észrevehető maradt. Ahogy egyre idősebb lettem, a szemem egyre erősödött és a kancsalságnak már csak akkor voltak látható jelei, ha fáradt voltam, vagy hirtelen néztem mondjuk valamire/valakire, ekkor sajnos a szemem nem tudott olyan gyorsan reagálni az érkező ingerre. Ilyenkor a bal szemem picit kifelé-felfelé ugrott. Iszonyatosan zavart, hogy állandóan arra kellett figyelnem, hogy összpontosítsak, és pontosan tudtam, hogy milyen szögből lehetett azonnal láthatóvá tenni a kancsalságomat. Például ha jobb oldalról fényképeztek, azonnal látszódott. Állandó korlátok között éltem, nem mertem igazán az emberek szemébe nézni, mert féltem, hogy mit gondolnak.. Így nem lehet élni.. már kezdtem beletörődni, amikor a párom megkérdezte, hogy nem szeretnék-e ezen változtatni..pár éve elmentem egy doktornőhöz, aki azt mondta, örüljek, hogy egyáltalán ilyen lett és ne elégedetlenkedjek. De most, hogy újra előjött a téma, elkezdtem tudatosabban keresni a megfelelő orvost, hátha mégis van remény. Ráakadtam Sényi doktornő nevére és ő azt mondta, tud segíteni, egy antepozíció műtét és örökre búcsút mondhatok ennek az érzelmi tehernek. Most ott tartok, hogy kedden műtöttek. Korábban ha valakivel először találkoztam, nem vette észre rajtam, hogy kancsal vagyok, hiszen amint említettem már, csak bizonyos helyzetekben látható. A műtét után viszont amikor belepillantottam a tükörbe, teljesen megrémültem. A bal szemem teljesen be volt fordulva, arról nem is beszélve, hogy vérben úszott..a könnyeimmel küszködve futottam a nővérkéhez, hogy ez hogy lehet, hogy "szép" szemmel jöttem be, most meg így áll. Teljesen bepánikoltam. Tudtam végül beszélni Sényi doktornővel, azt mondta ne aggódjak, ez természetes ilyenkor, hiszen lazulnia kell a szemizomnak, ugyanis 3mm-rel előrébb helyezték. Azt mondta, nézzek sokat balra úgy, hogy a jobb szememet letakarom. Most péntek van. Lényegesen szebben áll már a szemem, de még mindig látom a kancsalságot és bevallom picit meg vagyok ijedve. Az nem zavar, hogy leginkább egy nyúlra hasonlítok :), csak álljon már szépen. Ma felhívtam a doktornőt, azt mondta menjek be hétfőn, megnézi, de semmiképp ne aggódjak, mert ha nem áll vissza teljesen a szemem, akkor egy pár perces műtéttel valami varratot megpiszkál ( nem emlékszem pontosan hogy mondta, úgy izgultam :) ). Nekem már bármi megéri, csak ne kelljen többé korlátok között élnem. Amúgy a műtét után semmilyen fájdalmam nem volt, csak egy picit nehéz volt nyitva tartani a szemem a műtét után pár óráig.


Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszan írtam le, de a történet így teljes. Hétfőn majd írok, hogy mi történt. Mindenkinek kitartást kívánok és szép szemeket :) Ha valakinek van hasonló élménye/tapasztalata, nagyon örülnék, ha megosztaná.


Legyen szép napotok!


Niki

924. Vackor290 (válaszként erre: 922. - Kuneri)
2010. okt. 15. 12:16

Szia!


Ha mindenképpen a magánrendelésre akrasz menni,akkor írd be a GOOGLE-ba ,hogy Dr Sényi Katalin .Ott kiadja a Naphegy klinikát, és van ott telefonszám is.

Én E-mailen vettem fel vele a kapcsolatot ,elmondtam neki a problémám:Erre azt mondta ,nem kell ehhez magánrendelőbe menni ,menjek nyugodtan a Tőmő utcába.

923. kaszimo (válaszként erre: 922. - Kuneri)
2010. okt. 14. 11:45
Sziasztok! Nekem is szükségem lenne az elérhetőségére! Köszönöm!
922. kuneri (válaszként erre: 920. - Vackor290)
2010. okt. 13. 08:50

Helló!


Megtudnátok adni Sényi doktornő magánrendelésének az elérhetőségét?


Előre is köszi!

921. Tam1981
2010. okt. 12. 12:26

Szia !!

Sok szerencsét, és sikeres műtétet kivánok !!

2010. okt. 11. 12:42

Sziasztok!

A múlt héten voltam a tömő utcában Sényi doktornőnél.Pozitív csalódás volt,mert nem tudom mikor találkoztam utóljára ilyen kedves egészségügyi dolgozóval.Bejelntkezés nélkül mentem ,mert a lányomat vittem,de gondoltam majd megvizsgáltatom magamat is.Más helyen a legjobb esetben is minimum kidobtak volna.De Ő rendes volt ,sőt Ő maga vitte be az adataimaz a számítógépre.

Kancsal vagyok ,15 fokban a jobb szemere.,megvizsgált fényképezett.A látásom nem rossz ,itthon nem is hordok szemüveget csak ha elmegyek, ugymond az mögé bújok.

Kiírt műtétre nov 22-ére.

919. kaszimo
2010. okt. 6. 14:48
Tam...Ilyenről még nem is hallottam...az én esetemben úgyanaz a szem a problémás. "1235" köszönöm a linket, ezt a videót már láttam, közben utána néztem és úgy néz ki a SOTE-n vezeti Dr. Molnár Kálmán az ortoptycat, ebből adódóan gondolom ezt a módszert is ott alkalmazzák előszeretettel, de ezt majd még pontosan megkérdezem.
918. Tam1981
2010. okt. 5. 20:38

Helló !!

Ez az eljárás lehet hogy csak azoknak jó akiknek

mindig ugyan az a szemük a kancsal.

Pl. nekem is ugy mint sokan másoknak ugy van hogy ha akarom a bal szemem a kancsal ha akarom akkor a jobb.

2010. okt. 5. 16:10

Heló

nézd mag ezt a videot it pontosan elmondják hogy mit is csinálnak egy ilyen mütétnél.

Egyépként meg szemklinikákon mütenek már molnár féle módszerel.

[link]

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook