Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
1006. Vackor290
2010. nov. 25. 10:37
A gépet még nem merem bekapcsolni mert ott ragadok és nem biztos hogy jót tenne,a doktornö azt mondta,a 15 fokból jelenleg 3 fok lett,ami nagyon jó,tornáztatni kell,csepegtetni,
1005. Vackor290
2010. nov. 25. 10:29
Jól vagyok,jövöhét pénteken megyek kontrollra,majd leirok mindent,jelenleg telcsiről irok,
1004. Incobp (válaszként erre: 1003. - Chak)
2010. nov. 24. 23:41

Szia!


Igen, leírom. A héten felhívom valamikor a doktornőt. Bár nem tudom, hogy lesz e időpont még idénre. Gondolom elég elfoglalt a doktornő...

1003. Chak (válaszként erre: 1000. - Incobp)
2010. nov. 24. 21:00

Szia!


Nekem is ehhez hasonló a problémám...

Ha mész dokihoz, leírnád nekem, hogy mit mondott?

Remélem ezt a gondot még lehet szemüveggel kiküszöbölni, nem szeretnék műtétet.:/

2010. nov. 23. 19:36

Szia Vackor!

Túl vagy rajta,mizu Veled????

1001. Tam1981 (válaszként erre: 1000. - Incobp)
2010. nov. 23. 09:09

Üdv: Incobp !!

Sényi doktornő biztos hozzá tud szólni a problémádhoz.

De 5 fok kancsalsági szög alatt szerintem ő se javasolja a műtétet.

1000. Incobp
2010. nov. 22. 23:39

Sziasztok!


Egy kis segítséget szeretnék kérni. 25 éves vagyok. A jobb szemem kihúz jobbra. Nem mindig látszik, de amikor fáradt vagyok akkor nagyon. Nem érzetem különösebb hátrányát sosem, persze volt amikor beszóltak, de a párkapcsolataimban, ismerkedésben nem volt nagy gond, bár az mindig zavart, hogy nem tudom ha éppen "belenézek" valakinek a szemébe, vajon tényleg a szemébe nézek e. Ami furcsa, hogy ha becsukom a bal szemem a jobb beugrik középre... Szeretnék felkeresni egy szakembert, csak nem tudom merre induljak. Egyszer elmentem egy lézeres centrumba. de ott azt mondták, hogy nem lézereznek ilyet, és, hogy létezik valamilyen kozmetikai műtét, de ők nem foglalkoznak vele. Aztán akkor annyiba maradt a dolog. De most elhatároztam, hogy a végére járok a dolognak. Tudnátok segíteni, hogy merre induljak? Dr. Sényi Katalin nevét több helyen is olvastam. Szerintetek érdemes őt felkeresni a témában?

999. Vackor290 (válaszként erre: 998. - Orsi cicuska)
2010. nov. 22. 19:36
oké,majd ha hazamentem és már jól leszek majd jelentkezem,dél óta itt vagyok,és rém unalmas
2010. nov. 22. 17:16
JUJ mindent mesélj el... de mindent! A műtét menetét stb. Köszi és sok siket!
2010. nov. 22. 16:24
Sziasztok Sényi doktornő holnap operál,remélem minden rendben lesz,a pupillámat mindenesetre már jól kitági
2010. nov. 18. 21:45
a cilinderes az amikor alul van egy nagyítós rész??
995. szegedboy-- (válaszként erre: 993. - Buzast)
2010. nov. 18. 15:32
Hogyha valakinek cilinderes szemüvege van és az kihúzza a szemét, akkor azt tórikus kontaktlencsével is meg lehet oldani. A tórikus kontaktlencse a cilinderes szemüveglencse megfelelője. Nagyjából erről van szó.
2010. nov. 17. 22:04
Én is igy tudtam... azért is voltam elkeseredve de most pénteken mondta a doki hogy annyira huzza ki a lencse a szemet amennyire a szemcsi :)
993. buzast
2010. nov. 17. 12:48

Még az elején csatlakoztam a fórumhoz, igaz azóta csak olvasom a hozzászólásokat.


Számomra az tűnik nagyon érdekesnek, hogy kontaktlencsével lehet kezelni a kancsalságot. Legalábbis a lenti hozzászólások erre utalnak.

Én azt hittem, hogy lencsével csak fénytörési hibákat lehet kezelni...

A kancsalság meg a szemizmok rossz működésére vezethető vissza, nem?

992. kaszimo
2010. nov. 16. 21:39
Ez aranyos volt :-)) Bizony, kb. 3 héttel később, amikorra időpontot kapsz, akárhová jelentkezel be (kivéve talán a magánrendelést)....
991. kismiújság (válaszként erre: 990. - Chak)
2010. nov. 16. 18:58

Ne viccelj már :D!

Persze,menj dokihoz,úgyis időpontot kapsz,mindegy,hová mész.

990. Chak
2010. nov. 16. 17:34
Az a gond, hogy nem tudok elmenni csak úgy orvoshoz, mivel nem városban lakom. :S Ezért gondoltam vmi megoldásra, amit magamtól tudok csinálni. Szerintetek az hülye ötlet, hogy becsukva tartom a bal szemem akár hetekig? vagy menjek el mindenképpen dokihoz?
2010. nov. 16. 11:43
Engem is lebeszéltek róla... :)
988. kaszimo
2010. nov. 16. 08:56
A műtétet tényleg nem erőltetik, még azt is lebeszélik akinek szükséges lenne! :))
987. kismiújság (válaszként erre: 986. - Chak)
2010. nov. 16. 07:43

Szia!

Házilag semmit,bár vannak mindenféle szemtornák....de nem tudom...

Szerintem menj el dokihoz,nyugi,a műtétet nem fogják erőltetni.

986. Chak
2010. nov. 15. 22:00

Sziasztok!

Furcsa módon, a napokban fedeztem fel, hogy a jobb szemem picit a jobb sarokba áll, de csak akkor, ha közel vagyok a tükörhöz (azért tükrön nézem, mert mástól még nem hallottam és nem is merek senkit megkérdezni erről). Ha becsukom a bal szemem, akkor rendesen áll a jobb is. Úgy érzem, hogy a bal szemem a "dominánsabb". Mi lehet a gondja a szememnek, mivel eddig nem is figyeltem fel rá, pedig előtte tesóm szokta mondani, csak nem tűrődtem vele sajnos :S

Tudok ellene valamit tenni "házilag"? Esetleg szemüveg? Műtétet nem szeretnék. :S

2010. nov. 15. 21:32
De ari vagy :) Köszönöm... Majd irok mi volt a kontaktológusnál :)
984. kismiújság (válaszként erre: 983. - Orsi cicuska)
2010. nov. 15. 20:32
Hát sok sikert Neked! :)-örülök,hogy megoldódik a problémád!
2010. nov. 15. 20:04

Hát az az igazság hogy a fokot nem tudom.. annyit tudok hogy 1.75ös lencs van a szemüvegembe... és igen lehet rá lencsét hordani:)

december 8án megyek elöször... :)

982. kismiújság (válaszként erre: 981. - Orsi cicuska)
2010. nov. 15. 08:57

Hány fokos a kancsalságod?

És erre tényleg van lencse?

2010. nov. 15. 08:29

Nem ő vizsgált meg most mert értekezletre kellett mennie,de aki vizsgált ő is nagyon jó orvosnak tűnt... :D

A kontaktlencse mellet döntöttem... :) Dec. 8án megyek megnézik milyen lencse kell :)

980. kismiújság (válaszként erre: 979. - Orsi cicuska)
2010. nov. 14. 19:39

voltál nála pénteken?

Mit mondott?

979. Orsi cicuska (válaszként erre: 978. - Tam1981)
2010. nov. 14. 18:49
Én is őt tanácsolom... :) :)
978. Tam1981 (válaszként erre: 976. - Northboy)
2010. nov. 14. 14:34

Szevasz !!

Szerintem is keresd fel Sényi doktornőt.

Benne nem csalódsz az tuti !!

977. kaszimo (válaszként erre: 973. - Northboy)
2010. nov. 13. 18:50
Northboy...akkor te is átélted amit én! Szintén Deák Andreánál voltam én is, kb. 20-25 komentel visszább leírtam hogy milyen elkeserítő volt ahogy viselkedett, de én ezt annak tudtam be hogy én a tb által finanszírozott rendelésén voltam, de ezek szerint hiába megy valaki magánrendelésre, akkor is úgyanilyen. Nagy vonalakban leírom megint mi volt...kb. 3-4 héttel korábban kellett kérni időpontot, majd elmentem a rendelésére, ahol ő magam nem is foglalkozott először velem, hanem csak az egyik doktornő, de ebben sem vagyok biztos, lehet végzős orvostanhallgató volt, de gondolom csak nem a takarítónő méregette a szemem! :D Bár, már ezek után nem lehet tudni :D Szóval, baromi megalázó volt az egész...a fiatal csajszi látszott hogy megakar felelni a doktornőnek és maximális átéléssel méricskélt, nézzek így-nézzek úgy, a pupillám fullra kitágítva, ilyen kinder figurát kellett követni a szemmel, meg nekem is volt ilyen vonalzószerű valami, amivel mérte. Közben Deák A. is oda-oda figyelt, ellenőrző jelleggel. Majd közben még jobban tágították a szemem, persze tavasz volt és napsütés, azt hittem kisüti a retinám a nap, amikor kijöttem! :D De fele annyira sem volt rossz, mint amiket a doktornő mondott...épp bent volt egy másik beteg is, reklamált hogy kettős látása van a műtét óta, a doktornő meg hihetetlenül lekezelően csak annyit mondott : "nincs varázspálcám, sajnálom!" Én ezt a cirkuszt végighallgattam, kiment a másik beteg, közölte velem Deák A., idézem: " nem olyan vészes ez, lehetne rosszabb is...a betegeket nem fok szerint tartjuk számon. Ne ragaszkodj a műtéthez, vegyél egy olyan szemüvegkeretet amiben annyira nem látszik a kancsalság..."-->hozzáteszem az egész vizsgálatról egy darab papírt nem kaptam, ezután a mondat után hihetetlenül csalódottságot és düht éreztem, azt sem közölte hány fokos a kancsalság. ezért aztán nagyon "megérte" kitágítani a pupillám. Abszolút nem volt semmi pozitív tapasztalatom, sem emberileg, sem szakmailag, amit nyújtott. Neki nyilván nem vészes, mert stereoban látja a világot, nem egy szemmel. Szóval, egy olyan akinek ilyen problémája nem volt, el sem tudja képzelni milyen így látni a világot és így belenézni a másik ember szemébe mindenféle gátlás nélkül. Northboy maximálisan egyetértek veled. Ha zavar, ne hagyd rá. Én jövőhét pénteken megyek vizsgálatra, Pestre, Sényi doktornőhöz. Ha kell, szívesen megadom a számát.
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook