Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
1156. dem1982
2011. aug. 1. 13:32
Engem műtöttek 2x és még mindig kancsal vagyok sajna.Nekem a váltott kancsalság úgy van,hogy ha jobbal nézek, akkor jobb szemmel tökéletesen látok, és a ballal homályosan.De ha ballal nézek, akkor a bal tökéletesen tiszta, jobb viszont homályos, és amelyik szemem homályos az befelé húzz.
1155. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1153. - Dem1982)
2011. júl. 31. 12:41
Nekem mostanában sokszor "bekapcsol" a beteg szemem,ami olyankor kifejezetten zavarja a másikat,amelyik makkegészséges.Ha ez az,amit írtál...Fene tudja.De mivel sokszor teszi mostanság,így a hozzászokás jelei is mutatkoznak...Nem tudom...
1154. jatszolany. (válaszként erre: 1153. - Dem1982)
2011. júl. 31. 11:24
Téged akkor még nem műtöttek? Nekem is váltó van ugye, de a jobb szememmel homályosabban látok az a -1,5.es viszont a ballal tökéletesen, ha letakarom a jobb szememet. Érdekes mert olyan mintha csak egy szemem lenne, hisz elég, hogyha a jobb szemembe tenném be a kontaktlencsét és tökéletesen látok. Apa azt mondta, hogy a bal szemmemnél kellene 'meghúzni' valamit, mert a szemet hat ilyen vonalka vagy mi fogja, kettő alulról és kettő felülről és oldalról is, és nekem a bal szememnél nem az orrom felőli vonalt kellene, hanem a másik oldalit. Elnézést a kicsit érthetetlen fogalmazásért.
1153. dem1982
2011. júl. 27. 00:45
Sziasztok! Úgy döntöttem,hogy én is meg műtettem a szemem,de sajna vannak kétségeim,hogy sikerül a műtét Ugyanis azt halottam akinek váltót kancsalsága van, és egy formán jól lát mind a kettővel annak nem mindig áll össze a két szem műtét után. Az agy nem mindig akarja meg szokni. Valakit itt már műtöttek így?
1152. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1144. - Csikee)
2011. júl. 23. 23:08
:( Hát igen...Én nem látom se a cicát,se az autót,se a labdát(?),amit kéne...Hát a doki néni fekete-fehér foltos lapocskáján.Semmit ezekből,még egy picit sem...:(
1151. ka.Judit
2011. júl. 23. 22:39
Hát szabira megy a doktornő így csak szept. közepére kaptam. Sebaj ez a pár hónap már nem oszt nem szoroz.
1150. Tam1981
2011. júl. 23. 08:17

Szia !!

A vizsgálatra hamar bekerülsz.

Egy vagy két hét maximum.

De a műtétre szerintem 2 hónapot is kell várni.

1149. ka.Judit
2011. júl. 21. 21:27

Jut eszembe.

Ha a Naphegy Optikában kérek időpontot sokat kell várni a vizsgálatig?


És miután megvizsgált a doktornő kb. mennyit kell várni a műtétig?

1148. ka.Judit
2011. júl. 21. 21:16
Sziasztok! Elszántam magam. Megműttetem a szemem. Ez a fórum akkora löketet adott, hogy csak na. Örülök, hogy rátaláltam. Elolvastam szinte minden hozzászólást, és úgy döntöttem felkeresem Sényi doktornőt. Olyan sokan irtatok róla pozitívan, hogy nem is gondolkozok más orvoson. A Naphegy Optika honlapján találtam elérhetőséget de nem veszik fel a telefont. Holnap még próbálkozok.
1147. Tam1981
2011. júl. 5. 11:58
Akkor talán egy próbát megér...
1146. jatszolany. (válaszként erre: 1145. - Jatszolany.)
2011. júl. 4. 20:58
Ja de várjatok, mert amikor Angliában voltam és 3D-s filmet néztem az nagyon átjött, szóval valahogy csak megvan a kettőslátás és akkor se volt még kontaktlencsém, sőt szemüvegem se volt még, pedig másfél évvel ezelőtt történt.
1145. jatszolany. (válaszként erre: 1144. - Csikee)
2011. júl. 3. 00:17
Akkor szerintem, nekem azért nem jött át az Avatár hatása, bár akkor még nem volt kontaktlencsém, a szemüveget meg ugye le kellett vennem.
1144. csikee (válaszként erre: 1143. - Tam1981)
2011. jún. 30. 18:02
Ha nincs meg a kétszemes stereolátás akkor felesleges [link]
1143. Tam1981
2011. jún. 30. 14:35

Sziasztok !!

Próbáltátok már a 3D-s mozit ??

Ugy tudom, hogy mi kancsalok nem látunk 3D-be.

Igaz ez ??

Neis menjek ??

1142. csikee
2011. jún. 28. 14:27

Hát sziasztok!

Sajnos itthon vagyok, ugyanis elmaradt a műtétem. Hétfő du. mikor vizsgálat előtt festéket tettek bele, nagyon elkezdte csípni, ömlött a könnyem, ki sem bírtam nyitni. Ezért külön szemnyomás mérésre , meg ultrahangra kellett mennem. Estére teljesen bevörösödött, kaptam rá antibiotikumot, és bíztattak, hogy nincs nagy baj, nem marad el a műtét. Reggel már a nyugtató bogyót is megkaptam, karszalag, filccel bejelölés minden megvolt. Behívtak még a vizsgálóba és megszavazták, hogy inkább most akkor mégse. Úgyhogy júl.11.-én kell mennem Sényi doktornőhöz újra, vizsgálatra. Remélem nem kell újra a 3 hónapos várólistát kivárnom!!Egyébként véletlenül! vele is találkoztam, mert rossz helyre küldtek, és ő pont ott volt. Kedvesen behívott, és most mért először kancsalsági fokot! 10-et mért, ehhez képest a terve 6 mm lett volna!! Bár szerintem nem egyforma, ha közelre, vagy távolabbra nézek. Meg azt is mondta, hogy a műtöasztalon derül ki, hogy van- e összenövés az előző két műtétem miatt, és akkor viszont a külső oldalt kell erősíteni. Ez viszont azzal jár, hogy kisebb lesz a szemrés. Most már nem is tudom, hogy bele vágjak-e újra. Majd megpróbálom kikérni a véleményét 2 hét múlva. Bocs, hogy nem írtam mindenkinek külön-külön, de még az esti nyugtatótól mindig kóválygok.Olyan, mintha ittam volna, csak a kedvem nem olyan jó :((

2011. jún. 27. 11:53

Szia!

Én is tudok így játszani a szememmel, akkor valszeg nekem is "váltókancsalságom " van, vagy rejtett...Úgy gondolom, neked sincs meg az "együtt-látás" azaz, hogy a két szem alkot az agyban egy képet.

Ennek ellenére engem megműtöttek, az együt-látás sosem lesz meg, mert ez az agyban már eldőlt, és erre nincs gyógymód még..ergo 3D-tv kilőve :)

Viszont a műtét jól sikerült, és már nem vagyok kancsal.(remélem így is marad, ezt majd a kontrollon megkérdem)

A műtétet pedig majd megmondja a doktornő, hogy van-e értelme, javasolja-e.

Simán mehetsz gyermekrendelésre minden további nélkül.

Illetve nekem gyerekkorban nem vállalták a 3.-at, de most már igen, mivel már nem fejlődők tovább :).

Egy konzultációt mindenképp megér a dolog.

üdv

1140. jatszolany. (válaszként erre: 1114. - Csikee)
2011. jún. 23. 10:55

köszönöm, és elnézést, hogy csak most válaszolok.

Mostanában már nagyon nem bírom elviselni a váltókancsalságomat, túl hiú vagyok, ezért is akartam hónapokkal ezelőtt kontaktlencsét. Úgy 3 hete betettem a kontaktlencsét és bevörösödött a szemem, utána szemcseppeztem, jóvolt és hirtelen úgy éreztem javult a szemem, bár sajnos nem a kancsalságom, csak az hogy kontaktlencse/szemüveg nélkül is elég jól látok. Aztán elmentünk kirándulni, rögtön be is tettem a kontaktlencsét, mivel már egy hete nem használtam, erre délutánra szörnyen bevörösödött a szemem, így kezdődött megint a szemcseppezés. Pár nappal később újra betettem és semmi bajom nem volt, viszont másnap anya szerint megint piros lett a szemem. Úgyhogy most nem nagyon tudok kontaktlencsét hordani, bár legalább most nyár és nem kell menni suliba. Apa azt mondta majd kifertőtlenítjük és úgy remélhetőleg jólesz. Egy hónappal ezelőtt csak simán kijelentettem, hogy meg akarom műteni magam. Szüleim csodálkoztak, hogy mégis mit akarok megműteni magamon. Anya annyira nem ellenkezett, de mivel apa orvos ő jobban tudja a következményeket, és ezért azt mondta csináljam a szemtornát, és ha egy év múlva sem lesz jobb, akkor beszélhetünk műtétről. Anya kb másfél héttel ezelőtt azt mondta, ha akarok elmehetünk nyáron egy orvoshoz. 15 éves létemre, nem tudom hogy megműtenének-e, mivel úgy gondolom annyira gyerek már nem vagyok, de a felnőttkortól azért még elég messze vagyok. Az a baj, hogy a jobb szemem -1,5-es, bár a kontaktlencsém azt nem tudom hanyas, a bal pedig -0,5-ös. A jobb szememmel tudok 'bekancsítani', és akkor a ballal mindent tisztán látok, a -0,5-ös lencse se kell, de elég ha a jobb szememet becsukom és a bal szemem elég a tisztán látáshoz. Szeptembertől vagyok szemüveges és januártól kontaktlencsés. A szemem azért is romlott el, mivel hogy a jobb szemem a szar, a bal hozzáigazodott és így úgy néz ki, mintha a bal szemem lenne a kancsi, tehát a jobb szemem most egyenesen van, a bal pedig befelébb, de mégsem annyira mintha a jobbal kancsítanék. Apa azt is mondta, hogy mivel váltókancsalságom van, így azzal lehet nem is műtenek ...de én már nem bírom.

Kit ajánlotok jobban.: Dr. Domsa Patrícia vagy Dr. Sényi Katalin doktornőt?

Bár ahogy olvasgattam, általában sényi doktornőről írtok többet.

1139. csikee (válaszként erre: 1138. - Ferenc0077)
2011. jún. 22. 12:59
Szia! Gratulálok, írtam privit.
2011. jún. 22. 10:12

Szisztok!

Nos a műtét jól sikerült, elégedett vagyok az eredménnyel, de majd több szem többet lát. A szobatársam szerint ha nem mondom mi a szitu nem észrevehető a kancsalság.

Egyik doki szerint szuper, a másik szerint maradt benne 10 fok, de a lények, hogy nekem megfelel!

Erőltetni kell, tornáztatni, szemüveg stb...

Most picit amúgy is véres, vízenyős még.

Altatás király volt, mert este úgysem tudtam aludni, bár adnak altatót ha kér az ember.

Szóval a legrosszabb az unalom volt az egészben, meg a pupillatágító csepp, mert órákkg homály volt.

Doktornővel csak a műtétnél taliztam, meg ma a kontrollon.

Ha további kérdés van, privíben szívesen válaszolok!

Minden jót mindenkinek!

Sziasztok :)

1137. csikee (válaszként erre: 1134. - Ferenc0077)
2011. jún. 20. 10:01
Sok sikert! Várom az "élménybeszámolódat" :)
2011. jún. 20. 07:40

Köszi :)))

Nem bízom a szerencsére :))

1135. Tam1981 (válaszként erre: 1134. - Ferenc0077)
2011. jún. 19. 21:50
Sok szerencsét !!
1134. Ferenc0077 (válaszként erre: 1133. - Tam1981)
2011. jún. 19. 14:57

Szia!

Nem lett tökéletes, vagy jobb lett, vagy ugyanolyan maradt?!

Ha nekem picit jobb az is elég, mert szerintem amúgy sem vészes (annyira)...

Tőlem a konzultáció alatt nem fogadott el semmit.., nem tudom most hogy készüljek.

Gondolom azért több mindentől függ a siker, pl. kinek milyen állapotban vannak a szemizmai..

Na már csak kettőt kell aludni :)

Majd jelentkezem :)

Üdv

1133. Tam1981
2011. jún. 18. 15:58

Sajnos már a műtét után láttam hogy nem ugy sikerült ahogy szerettem volna.

Akkor azt mondták hogy késöbb jó lesz....

Azóta már eltelt másfél év és ugyanolyan rossz.

1132. csikee
2011. jún. 18. 14:47

Szia Tam!

Sajnálom, hogy nem lett jó. Már műtét után kiderült, vagy később romlott vissza? Nekem a második műtétem nem sikerült,ez lesz a harmadik! De először altatnak.

A doktornő efogad "borítékot", vagy mit szokás adni? Annó a műtétem magánklinikán volt, és szabott ára volt, így nem tudom hogy mi a szokás. Köszi!

1131. Tam1981 (válaszként erre: 1129. - Csikee)
2011. jún. 18. 14:29

Nekem sajnos nem lett jó.

Lehet bevállalok mégegy műtétet. :(

Azon kivül, hogy nem lett jó, semmi kellemetlenséget nem éreztem.

Tehát: Semmi nem fájt, műtét után egy kicsit viszket de ennyi az egész.

Meg csepegtetni kell naponta 5-ször.

Az ottlét egy kicsit unalmas volt mert még TV sincs.

1130. Ferenc0077 (válaszként erre: 1128. - Tam1981)
2011. jún. 17. 21:10

Negyed órát alszom csak :)

Pedig azt hittem végre kipihenhetem magam :D

ez a 45mm nekem is szöget ütött a fejembe, lehet hátul is lesz szemem :)

de köszi Tam sokat segítettél, de tényleg, már azon gondolkozom mit fogok csinálni 3 napig..

wifi van :))

1129. csikee (válaszként erre: 1128. - Tam1981)
2011. jún. 17. 20:18

Szia Tam1981!

Utólag mindenki ezt mondja :)

Neked hogy sikerült,mikor műtöttek?

1128. Tam1981
2011. jún. 17. 14:43

Sziasztok !

Nekem csak egy sima vérkép kellett.

Semmi más.

Az altatástól egyáltalán nem kell parázni.

Negyed óra az egész.

1127. csikee (válaszként erre: 1126. - Ferenc0077)
2011. jún. 17. 10:52

Szia!

Az a 45 mm nem lesz kicsit sok?:) Biztosan 4.5 mm akart lenni.Úgy tudom 1mm eltérés 5 fokot jelent.Nekem is csak vérkép és vizelet volt bejelölve, de a háziorvosom szerint kell a többi vizsgálat is altatás előtt. Én is kevésnek találtam a vérvételt,mert itt a fórumon régebben műtöttek is irták az EKG-t, és mellkasröntgent is. Én így nyugodtabb vagyok, hogy viszem az eredményeket, ha kell, ha nem. :)

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook