Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te melyik fajta légzésfigyelőt ajánlod? (Ami nem riaszt be tévesen és nem túl drága...) fórum

Te melyik fajta légzésfigyelőt ajánlod? (Ami nem riaszt be tévesen és nem túl drága...) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. nov. 10. 17:24

Sziasztok!

nekünk is angel car van...

most már mondhatom nagyon jó, viszont annak, aki sokat szív légzésfigyelővel, bár bizti sok olyan hülye nincs mint mi :), mert előbb eszébe jut ellenőrizni.. :

szóval nekünk hónapokon keresztül volt riasztásunk szinte minden éjjel volt, hogy 5-6 is.. Mindig azzal magyaráztuk, hogy hülye pózokba alszik Picurkánk, mert mikor bementünk, vagy a kiságy szélére volt felkenődve, vagy a popója az égnek meredve, tehát a melkasa is az egekbe... aztán egyik riasztásnál látom, hogy Manna totál kiterülve fekszik pontosan az egyik panel felett, és jól hallhatóan szuszog... na akkor néztük meg a paneleket, és hát kiderült, hogy az egyik nem működik.. most kaptunk kölcsön egy új panelt, és azóta egy darab riasztásunk sem volt..

Én is egyébként nagyon megnyugtatónak tartom, és úgy gondolom, oké, hogy régen nem volt, és úgy is felnőttünk, de miért is ne legyen biztonságosabb az élet ha már van rá lehetőség... azért nem minden ujdonság luxus.. pl régen gyerekkorunkba autósülés sem volt (vagy legalább is nem volt kötelező, erre már nem emlékszem, de tudom, hogy legálisan autóztunk a nélkül), még is ma nem hiszem, hogy sokaknak eszébe jutna anélkül utaztatni a Picurkáját..

Meg oké, hogy ritka a csecsemőhalál, de vajmi kevésbé vígasztal, ha pont az én gyerekemmel történik..

2009. nov. 10. 10:29

Sziasztok!


Annak idején nekem azt mondta a védőnő, hogy ők koraszülött babáknak kifejezetten ajánlják, egyébként meg rám van bízva, hogy veszem-e vagy nem. Engem megnyugtatott, hogy van, mert hajlamos vagyok én is és a párom is egész mélyen aludni percek alatt, és sajnos volt a környezetünkben is problémás eset, bár hál'istennek ott a légzésfigyelő miatt nem lett baja a babának, mert még pont időben beértek vele a kórházba.


Egyébként szerintem mindenkire rá van bízva ő melyiket tartja a legjobbnak (pénztárca-ügyileg legelérhetőbbnek), ahogy mindenki másfajta babkocsit, és bébiőrzőt is vesz, mert mindenkinek más dolgok fontosak.


Nekünk Angel Care-es volt, maximálisan meg voltunk vele elégedve, sose riasztott tévesen - volt, hogy előjelzett, de egyébként semmi gondunk nem volt vele, és tök nyugodtan aludtunk, pláne, hogy én nem tudtam egy ágyban aludni a babámmal - el se tudnám képzelni, bár tisztelem azokat, akik megteszik, én képtelen lennék rá - egész éjszaka aggódnék.


Egyetlen hibát tudok felróni a készüléknek: ugyanazon a hangon jelzi, hogyha merül az elem, mint az előjelzés, és ez kicsit zavaró, de egyébként tök jó. Még csak annyi, hogy mások, akik másfajtát használtak ugyanilyen jónak tartják a választásukat, és a végső döntés úgyis a tiéd!

Javaslom nézz utána net-en a műszaki adatoknak, és úgy döntsd el, mik a fontosak számodra!


Szép napot mindenkinek!

60. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 59. - Gavrilo1)
2009. nov. 6. 12:37
én most voltam tanfolyamon nemrég jogsihoz,nem mondták de kérdeztem pár dolgot ,bár soha ne kerüljön rá sor!
2009. nov. 6. 12:22
Nekem anno a gépkocsivezetői tanfolyam elsősegélynyújtási részében volt csecsemő újraélsztési gyakorlat. Még baba is volt hozzá!! Ott mindent megmutattak és elmondtak (bár igaz hogy már így jó pár év elteltével halványodnak az emlékek)
58. 97e35043a4 (válaszként erre: 56. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 6. 09:47

Igen, igazad van. Én ilyen tanfolyamot itt Győrben nem találtam. Szülésfelkészítőn voltam (8 alkalmas előadás volt), de bébike újraélesztésről nem volt ott szó.

Könyvekben utánaolvastam, de az édeskevés... Gyakorlat kell hozzá...


Azt mondjuk olvastam is, hogy édeskevés, ha beriaszt a légzésfigyelő, mert ha nem tudjuk újraéleszteni, akkor nincs mit tenni...:((((((

2009. nov. 5. 18:39
Madarász utcai gyermekklinika bölcsöhalál prevenciós programjait tudom ajánlai!!
56. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 54. - 97e35043a4)
2009. nov. 5. 18:38
ép ez utóbbi miatt írtam az elején hogy egy ilyen tanfolyam is fontos lenne,sajnos szerintem kevés helyen elérhetőek ezek,pedig fontos lenne szervezni ilyeneket is a baba-mama klubbok,babamasszázs stb tanfolyamok mellett vagy ezek keretében...azok több helyen vannak....
55. Gavrilo1 (válaszként erre: 52. - Panka78)
2009. nov. 5. 18:36
Akkor rosszul lett beállítva. Az enyémre tájékoztatójába bele van írva, hogy csak indokolt esetben változtassunk a beállításon, mert az ideális érzékenységre van beállítva. Nekem sose riasztott be- kivéve amikor kimászott az ágyából a lányom.
2009. nov. 5. 18:34

Az én kisfiam most 7 hónapos.

Fél éves koráig használtunk légzésfigyelőt. Most csak azért nem, mert mellettem szeret aludni (érthető ;) ).


Az ismerőseink között van egy család, ahol sajnos megtörtént az elképzelhetetlen. A kisfiúk, Zolika,a szilveszter este (miközben a szülők a konyhában tettek-vettek) meghalt. Pár percre hagyták egyedül aludni a szobában, és mire újra benéztek hozzá, már nem lélegzett. 3 hónapos volt.


Ez már évekkel ezelőtt történt, azóta van 2 kislányuk, de elfelejteni nem tudják, nem is akarják, és beszélnek/mesélnek róla rendszeresen.


Én nagyon féltettem/féltem a kisfiam, és mivel van ez a lehetőség, hogy egy ilyen kütyü figyeli a légzését, így megvettük. Nyugodtabban aludtam, hogy tudtam, figyeli. Kb. 7-szer bejelzett a fél év alatt. Nem tudom, hogy hibásan, vagy volt alapja, de mindig eszeveszettül ugrottunk a párommal a kiságyhoz.


Én úgy olvastam, hogy a baba 1 éves koráig előfordulhat a bölcsőhalál. És nemcsak éjjel, hanem nappal is, amikor alszik...


(Azt persze nem tudom, hogy hogyan tudtam volna, hogyan tudnám újraéleszteni a picit, hiszen még szerencsére nem került rá sor.)

2009. nov. 5. 18:34
Akkor riasztanak tévesen,ha merülőben van az elem. A miénk soha nem riasztott tévesen (angel care) nagyon jól működött. Meg akkor riaszthat még tévesen,ha rosszul van rajta beállítva az érzékenysége. Baba lemászni nem tud róla (két érzékelő lapja van),csak ha kimászik a kiságyból.
52. Panka78 (válaszként erre: 51. - Gavrilo1)
2009. nov. 5. 18:31

Nem tudom...

Tesóméknak van/volt... Az ára se volt olcsó (30ezret elhagyta) aztán volt egy csomó riasztás..

A kisfiúk 17 hónapos, de még most is előfordul, hogy pittyeg éjjel. Tesóm rohan, aztán semmi.

Volt egy idő, hogy nem is használta, mert csak idegesítette.

51. Gavrilo1 (válaszként erre: 49. - Panka78)
2009. nov. 5. 18:28
Miért riasztana egy jó szerkezet ennyiszer tévesen??
50. Gavrilo1 (válaszként erre: 45. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 5. 18:26
Hát igen ,már egy kicsit elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől. De az előző hszekben sokan mondtak példát hogy ők milyet hasznának. :-))
2009. nov. 5. 18:26

Miért kell egyből a legrosszabbra gondolni???

Saját magatoknak kreáltok gondot, egy újabbat.

Én nem azt mondtam, hogy ne vegyetek, mert sz@r!!!!

Aki ettől nyugodtabb, hát tegye!!

Csak mondjuk nem tudom mennyire kellemes, ha mondjuk egy északa 5x-6x tévesen riaszt a ketyere.. Aztán mi van, ha a szülő belefárad ebbe, és 1x legyint... biztos téves???????

48. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 47. - Panka78)
2009. nov. 5. 18:26
Nem támadásnak szántam és nem kifejezetten neked irtam más is érvelt ezzel.Maximálisan elfogadom ha valaki vesz légzésfigyelőt mert úgy nyugodtabb,és tényleg nem azt kérdezték hogy ki ajánlja...elnézést
47. Panka78 (válaszként erre: 45. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 5. 18:24

Te most miért támadsz????

Mondtam, hogy az anyaság ettől függ!!!!


Akkor úgy írom, hogy érthető legyen!

Legjobb légzésfigyelő az anya!!!!!!!- Tuti nem riaszt tévesen!!!!!!!!

46. Gavrilo1 (válaszként erre: 44. - Panka78)
2009. nov. 5. 18:24
Azért a légzésfigyelőt nem lehetne összehasonlítani a "náthajelzővel". Ugyanis ez a szerkezet megadja a szülőnek a lehetőséget, hogy időben beavatkozzon. Nem ez fogja megmenteni a baba életét hanem a szülei- de hogy tudnák ezt megtenni ha nem tudják hogy gond van. És ne mondja senki hogy egy hulla fáradt édesanya felébred ha a másik szobában alvó babával ilyen gond lenne, még akkor sem ha ugyanabban a szobában vannak. Manapság a 2. helyezett a csecsemőhalálozásban. De a használatához mindenképpen ajánlott az újraélesztés, lélegeztetés technikáját megtanulni, mert az elő pár perc a döntő- mire kiérne a mentő már késő.
2009. nov. 5. 18:13
Én sem használom de itt az a kérdés melyik fajtát ajánlod?Nem az szerinted kell e...szerintem nem:)viszont a szülő nyugalma is nagyon fontos,van aki enélkül is nyugodt van aki együttalszik van aki használja a légzésfigyelőt,az anyaság nem ettöl függ.....
2009. nov. 5. 17:54

Szerintem felesleges. Régen volt, nem...

Most mindent felfújnak, hogy minnél több pénzt kihúzzanak szerencsétlen kismamákból!!!!!


Tegn. pl. erről volt szó a Fókuszban. Tiszta ideg lettem, hogy mi a fene értelem annak, hogy az összes újdonsült kismamát halálra rémísztik.


Lassan már kitalálják a nátha jelzőt, meg majd valami csipogót is, ami jelez mielőtt elesne egy gyerek!!!!!!!!!

43. russodebby (válaszként erre: 42. - Roni24)
2009. nov. 5. 17:53
Szia! Egyet értek veled,a baba a legfontosabb! 5 hónapos koráig együtt aludtam a fiammal,csak ekkor már nem fértünk el az ágyon (200*210),mert kitúrt belőle. Utána használtam csak a légzés figyelőt a magam megnyugtatására,hiába aludtam/alszunk egy szobában. Biztonság érzetet adott a ketyere. :-)
42. Roni24
2009. nov. 5. 17:48

Sziasztok!


Úgy látom nem sokan vagyunk akik nem használtunk légzésfigyelőt, rendesen megoszlanak a vélemények, hogy kell-e, vagy sem!

Természetesen mindenki maga dönti el, abban egyetértünk, hogy valami KELL! Mert sajnos előfordultak már tragikus események, bár hál istennek ritkán!

Én speciel egyátalán nem mertem volna rábízni egy gépezetre a gyerekemet, akkor éreztem őket teljes biztonságban, amikor mellettem aludtak! És itt most ne jöjjön senki azzal, hogy akkor anyuka nem tud pihenni! Attól a perctől fogva, hogy a baba megfogant, már Ő a legfontosabb, nem anyuka kényelme! A gyereknevelés csodálatos dolog, de a kényelemnek búcsút lehet inteni amint eldöntöttük, hogy gyereket akarunk! :) Aki erre nem képes, az szerintem várjon a gyerekkel...


Én nagyon szerettem együtt aludni a picikkel, és nem igaz, hogy nem lehet így pihenni! Igenis lehet, csak megszokás kérdése! Nem is tudtam volna úgy aludni, ha nincs a kicsi mellettem!

Persze ez az én véleményem, senkit nem akarok sem kioktatni sem bántani...

41. Cyntia (válaszként erre: 39. - Gavrilo1)
2009. nov. 5. 16:38

Sajnálom, hogy csak ez ragadta meg az érdeklődésedet az egészből.

Nem ez volt a lényeg.

40. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 39. - Gavrilo1)
2009. nov. 5. 16:31
jogos:)
39. Gavrilo1 (válaszként erre: 38. - Cyntia)
2009. nov. 5. 16:00
Majd a későbbiekben rájössz hogy semmi, de semmi jelentősége nem volt hogy első vagy nem a csecsemőd valamiben. Kit érdekel majd a diplomaosztóján hogy 20 dkg-val, vagy 4 cm-rel nagyobb vagy kisebb volt. :-)))
38. Cyntia (válaszként erre: 37. - Gavrilo1)
2009. nov. 5. 14:46

Én így tanultam, hogy kimaradhat.


A jelenlegi flancos korban mindenki eldöntheti, hogy mennyi mit vesz vagy nem vesz magának.


Régen az döntött, hogy nem volt és így nem kellett azon agonizálni, hogy vegyenek vagy nem, ilyet vagy olyat vegyenek.


Én ettől megkíméltem magam: és minden a lehető legnagyobb rendben volt.


Ha sokat aggodalmaskodok: bevonzom a bajt.


Tejem is akkor volt, amikor már nem érdekelt, hogy jön vagy nem jön a mellemből: hanem azt láttam, hogy a gyermekem elégedett és a lehető legjobban gyarapszik. Kortárai közül Ő az első szinte mindenben: de súlyban tuti!

37. Gavrilo1 (válaszként erre: 34. - Cyntia)
2009. nov. 5. 13:58
Ha kimarad a csecsemő légzése éjszaka, akkor nagyon-nagyon könnyen bekövetkezhet a bölcsőhalaál. Ha ezt jelzi a gép a szülőnek és ez gyakran előfordul, akkor ki szokták vizsgálni a babát , hogy mi az oka!!
36. Gavrilo1 (válaszként erre: 34. - Cyntia)
2009. nov. 5. 13:56
Nem csak a koraszülötteknek kell!!! Van ismerősöm akinek beriasztott és jogosan- már lila volt a babája- ha nincs a légzésfigyelő, akkor már nem élne!! És nem volt koraszülött és semmi baja sem volt egyébként.
35. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 34. - Cyntia)
2009. nov. 5. 13:53
én sem vettem,velem aludt mindkét gyerek,a harmadik is velem fog...viszont nagyon sokan nyugodtabbak tőle szóval nem mondanám hogy nem kell...max én nem látom szükségét
34. Cyntia (válaszként erre: 30. - 51cb72b771)
2009. nov. 5. 13:52

Mert légzésfigyelő csak koraszülötteknek kell.


Egyébként a csecsemőnek éjszaka szokott kimaradni a légzése: ilyen van.. Ha majd akkor mindig beriaszt, az csak arra lesz jó, hogy ne tudj nyugodtan aludni.


Nekünk semmi sem volt légzésfigyelő nélkül, és ráadásul elég korán külön szobában is alszik. Velünk sohasem aludt. Szóval én nem vettem és nem is látom értelmét.

2009. nov. 5. 12:05

Angelcare van nekünk is.

Sosem riasztott eddig tévesen.

Szerencsére mshogy sem :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook