Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
449. szimba (válaszként erre: 448. - Meda)
2009. dec. 22. 07:29
Hát, nem mondtam, mert most pár napja nem is fájnak, meg épp tegnapelőtt néztük a férjemmel, ő is azt mondta (jobb egy semleges szem is), hogy egyáltalán be se sincs dagadva. Olyan hülyén jött volna ki, ha megnézi, hogy most tök jó, de rossz volt ám, meg dagadt! :-) Én azt vettem észre, és az az összes orvosra vonatkozik a fogorvostól kezdve mindenkire, hogy csak azt hiszik el, amit látnak.
448. Meda
2009. dec. 21. 22:06

A terdedet nem mondtad a foorvos urnak, hogy mennyire fajtak? Ezt nem ertem? :S

Tudod jol a Sevcic elegge le van terhelve....

447. szimba
2009. dec. 21. 20:15
Igazából a főorvos úr akkor szokott alaposabban megvizsgálni, amikor nem vagyok jól. Mondtam, hogy most minden oké, kicsit megmozgatott, de szerintem ezért is nem feszegette a dolgot tovább. :-) Meg hát amúgyis minden a doktornőnél kerül adminisztrálásra, igazából mindig az a lényegesebb vizsgálat.
446. Meda
2009. dec. 21. 20:05

Egyebkent a Sevcic doktorno engem is alaposan megvizsgalt, nagyon-nagyon figyelt mindenre. Foglalkozott is velem.

Ez pedig nem 2 perc.....

Januarban ha minden igaz, ujra megyek hozza. Meg nincs idopont, majd abban a honapban kapok Sevcictol.

Remelem holnap tobb sikerrel jarsz masik dokinal.

445. Meda (válaszként erre: 444. - Szimba)
2009. dec. 21. 19:50

2perc? Hm, nagyon siethetett a balogh...., bocs, ez nem vizsgalat.

Talan holnap tobb szerencsed lesz a Sevcicnel.

Olvastam a naplodat, csak mert felhivtad erre a figyelmet.

444. szimba
2009. dec. 21. 13:45

Sziasztok! Ma voltam Baloghnál, a naplómban leírtam a sztorit, de azért: 10.10-kor értem oda, 10.27-kor már a buszmegállóban álltam. (10.30-ra volt időpontom.) Kongott az ambulancia az ürességtől + 2 perc alatt lezavart mindenkit. Majd holnap a doktornőnél lesz az alaposabb vizsgálat.

Sok újat nem tudtam meg, de említette az influenza elleni oltást, hogy nem ártana, de a döntés az enyém. (Persze ő nem tudja, hogy nem járok dolgozni, gyakorlatilag itthon ülök, nagyritkán a boltba megyek le. Ennek tükrében viszont a másik orvos azt mondta, nem kell az oltás.)

443. Era81 (válaszként erre: 439. - Pipőci)
2009. dec. 19. 15:04

Tehát akkor csak 16 éves kor alatt kell nagyon gyakran ellenőrizni a szemet a szivárványhártya gyulladás miatt?Bocs, hogy még mindig ennél a témánál tartok.

Egyébként én is kaptam Embrelt, jó volt, de minden ilyen biológiai terápiánál vigyázni kell a fertőzésekkel, mert könnyebben össze lehet szedni bármit. De ezt is embere válogatja, ez nem törvényszerű.

442. Pipőci (válaszként erre: 441. - Szimba)
2009. dec. 18. 18:38
Milyen volt? Ha lesz időd, írsz nekem róla pár sort, akár priviben is? Mostanában emlegeti Orbán Ilonka a gyerkőccel kapcsolatban.
441. szimba (válaszként erre: 440. - Pipőci)
2009. dec. 18. 13:09
Én kaptam, majdnem két évig, idén júniusig.
440. Pipőci
2009. dec. 18. 12:27
Bocs, hogy nincs időm visszaolvasni, de azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy kap itt valaki biológiai kezelést Enbrel injekcióval?
439. Pipőci (válaszként erre: 438. - Szimba)
2009. dec. 18. 12:25
Nem, ebben a tekintetben nem :D. 16 év alatti gyerkőcök számítanak "fiatalkori"-nak ezekben a betegségekben.
438. szimba (válaszként erre: 437. - Pipőci)
2009. dec. 18. 09:55
Hát ezt nekem senki nem mondta még. Vagy a magam 20 évével (amikor kezdődött) már nem számítottam fiatalnak? :O
437. Pipőci (válaszként erre: 434. - Szimba)
2009. dec. 18. 08:41
A fiatalkori reuma egyik mellékbetegsége a szívárványhártya gyulladás, ami tünetmentes kezdetben, de vakságot is okozhat. Ezért kell a rendszeres ellenőrzés, réslámpás vizsgálat.
436. szimba (válaszként erre: 435. - Era81)
2009. dec. 18. 07:33
Értem. Csak azért kérdeztem, mert nekem a szememmel sosem foglalkoztak. Mondjuk jó is a szemem, vagyis a jobb az kb. -0,5-ös, de úgy 20 éve. Akkor írtak is szemüveget, de sosem hordtam. Azóta se romlott egy cseppet sem. (Sokan mondják még szemészek is, hogy lehet épp azért, mert nem hordtam szemüveget.)
435. Era81 (válaszként erre: 434. - Szimba)
2009. dec. 18. 07:21
Azt vettem észre, hogy az ORFI-ban a kisgyerekeket folyton szemészetre küldik. Engem csak egyszer, a betegségem elején,12 évesen küdtek el szemészetre ott az ORFI-ban. Nem mondták, hogy járnom kellene sűrűn szemészetre, de mútlkor magamtól elmentem, mert kellett szemüveg, és a szemész azt mondta, hogy évente ajánlott egy kontroll, mert az izületi gyulladás okozhat szivárványhártya gyulladást.
434. szimba
2009. dec. 17. 21:53
Szemészetre miért jártok? Vagy ez független az ízületi betegségtől?
433. Meda (válaszként erre: 423. - Era81)
2009. dec. 17. 20:51

Sajnálom, hogy rosszul érzed Magad.


Nálam másképpen jött elő az egész, mint lentebb már írtam.

Azért az utakon járkálva igyekszem nem elesni a térdem miatt. Pont ettől féltett a gyógytornászom...még december elején.

432. Meda (válaszként erre: 431. - Pipőci)
2009. dec. 17. 20:47
Én is 3 havonta megyek a szemészetre...Legközelebb februárban. A SOTE Szemészeti Klinikán.
431. Pipőci (válaszként erre: 428. - Meda)
2009. dec. 17. 20:43
Nekünk is, holnap megy a fiam is laborba... 3 hetente labor, 3 havonta szemészet, minden második hónapban ORFI-kontroll.
430. Meda (válaszként erre: 429. - Szimba)
2009. dec. 17. 20:29

De nem árt a havi laborozás, legalább látom az állapotom alakulását.

November óta például 1 hónapon át folyamatos,erős, majd később időszakosan jön elő a fülzúgás. Most már halkul, de előfordul. Őrjítő.

Nem tudok nyugton maradni ilyenkor.


Dec. 12-től 2 napon át szédültem, feküdtem otthon.

Aztán dec. 14.-én hétfőn délutáni ébredéskor azt sem tudtam, hol vagyok, hány óra van, hogyan kerültem az ágyba. Nehezen, de visszatért az emlékezetem. Túlérzékeny vagyok a frontokra, napokkal ezelőtt megéreztem a havazást. Mire leesett a hó, elmúlt minden bajom.

Most óvatosan közlekedek az utcán, nehogy elessek. Próbálok vigyázni a térdemre.

429. szimba (válaszként erre: 428. - Meda)
2009. dec. 17. 20:19

Nekem is havonta kéne, de csak három havonta szoktam, a kontrollok előtt... De szerencsére nincsenek sosem nagy eltérések, egyedül nyáron volt nagyon rossza a laborom, de hát az várható volt a terápiaváltás ideje alatt. Amikor kapom a kezelést, akkor csak nagyon minimális eltérések fordulnak esetleg elő.

Lekopogom, én is tíz éve gyógyszereken élek, de se a gyomromnak, se a májamnak, se másnak semmi baja, hál' isten. (Mondjuk én csak erre szedek, még fejfájásra meg lázra se veszek be gyógyszert sosem, ha véletlen van ilyen.)

428. Meda
2009. dec. 17. 20:05

Azért nem viselnék el még egy orvosságot, mert a májam működésének szintje havonta kissé emelkedett a labor kimutatása szerint, tönkremehet a sok méregtől.

És még vérszegény, vitaminhiányos is vagyok.

A novemberi labor lett a legrosszabb, decemberben nem,de januárban újra megyek a laborba mert havonta kötelező állapotfelmérés miatt..

427. Meda
2009. dec. 17. 19:59
hörgőgörcs
426. Meda (válaszként erre: 421. - Pipőci)
2009. dec. 17. 19:58

Hát a hideget elég rosszul viselem, mindenem recseg-ropog, főleg az egyik térdem.

Iszom a patikából vásárolt (nem én vettem) "Kerti és spanyol kakukkfű levél és virág" papírzacskós teát. Pont nekem való mert nemcsak reumás fájdalmaknál alkalmazható külsőleg, hanem másra is jó. Felsőlégúti gyulladás, oldja a hötgők görcsét (asztmás is vagyok)...stb.

Még egy orvosságot már nem viselnék el, főleg reumára nem.

425. Era81 (válaszként erre: 424. - Szimba)
2009. dec. 17. 17:35
Most csak Prednisolont kapok már vagy 2 hónapja, napi 2-ig emelhetem.Elég dagadt a bokám, fáj is amiatt megyek majd a doktornőhöz.A Humirát 2 hónapja állították le, azóta folyamatosan rosszul vagyok, de januárban kapok új biológiai terápiát.
424. szimba (válaszként erre: 423. - Era81)
2009. dec. 17. 12:07

Még nem tudom, hétfőn kell odaszólni neki. Azt sem tudom még, hogy a kórházba vagy az ambulanciára megyek-e.

Hogyhogy ilyen rosszul vagy? Mit kapsz most? (A Humirát leállították, ugye?)

423. Era81
2009. dec. 17. 12:01

Sziasztok!

Ha már z időjárásról esett szó én konkrétan elég rosszul bírom az idei telet, pedig régen mindig télen voltam jobban.

Szimba, mikor mész kedden a doktornődhöz? Mert én is megyek az Orbán doktornőhöz kedd délután.Nálam meg pont az a helyzet, hogy talán az elmúlt tíz évben nem volt ilyen rossz a laborom.

422. szimba (válaszként erre: 419. - Meda)
2009. dec. 17. 07:36
Én ezt tudom, mert a két csípőmmel és a bokámmal már végigcsináltam... Ez szerencsére nem úgy és közel sem annyira fáj, ezért reménykedem, hogy nem az lesz.
421. Pipőci (válaszként erre: 418. - Meda)
2009. dec. 17. 07:33

Sziasztok!

Nálunk a 8 éves gyerkőcömnek úgy kattognak a könyökei és a vállai, hogy szörnyű még hallgatni is...

Amúgy mizujs veletek? Hogy viselitek a hideget? Hogy vagytok?

420. Meda
2009. dec. 16. 21:23
Úgyis mész a dokikhoz, elmondod mi a gond a porccal.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook