Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
509. szimba (válaszként erre: 503. - Meda)
2010. jan. 17. 08:03
Tudod, nekem tkp. ő a kezelőorvosom! A főorvos úrhoz is mentem 3 havonta, szerintem mindenkit megnéz, aki biológiai terápiás, de igazából a doktornő foglalkozik velem. Aminek nagyon örülök! :-)
508. 35c81b79eb (válaszként erre: 507. - Realbrigitte)
2010. jan. 16. 22:16

Köszönöm! Nagyon szép neve van a kislányodnak! :))))

Remélem jövő hétre sikerül időpontot kapnom, bár félek az eredménytől. :(

507. realbrigitte (válaszként erre: 506. - 35c81b79eb)
2010. jan. 16. 22:11

kiváncsian várom az eredményedet! nagyon szorítok neked, hogy minden rendben legyen!

Ja, az én kislányom is Helga. Még nincs 4 hónapos.

506. 35c81b79eb (válaszként erre: 501. - Meda)
2010. jan. 16. 22:07

Köszönöm!

Nekem a csípőm és a térdem az ami a legrosszabb, amit a legtöbbször érzek. Mostanában kezdte a bokám.

Én sem szeretnék még gyógyszereket szedni, inkább megcsinálok mindent amit majd a dr-nő mond. Ő azt mondta, hogy segít,csak bízzak benne.

Azt hiszem tíz év után találtam egyetlen egy orvost, akiben tényleg bízom és ez igaz minden területre nem csak a rheumatológiai részére.

Néha nem könnyű, a nagylányom májusban lesz 6 éves és iszonyatosan aktív, a pici 2 és fél és ő se kutya. :) Általában egyedül vagyok rájuk még akkor is, ha a párom itthon van, de már megszoktam.

Most jött meg a labor eredményem, amit autoimmun betegségre vettek, majd hétfőn kérek időpontot a drnőhöz. Van egy értékem, ami magasabb, de nemtudom mit jelent.

Nagyon bízom benne, hogy nem vagyok autoimmun beteg, mert azthiszem akkor összeomlanék. :(

2010. jan. 16. 22:00

Pipőci! Köszönöm,azthiszem megfogadom a tanácsod, ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülök. Majd a fiadra gondolok, ha visszakoznék. Nem vagyok egy félős típus, elég magas a fájdalom küszöböm és " egy-két " dolgon túl vagyok már,de az az injekció akkor tíz éve nagyon mély nyomot hagyott bennem. :)

Nagyon jó doktornőm van, azt mondta úgy beadja, hogy észre sem veszem, de nem mertem. :( Azt mondtam, ha nem válik be a gyógyszer visszamegyek,beadhatja. :) De bevált. Most azóta jó. Már amennyire jó lehet.

504. Meda (válaszként erre: 502. - Szimba)
2010. jan. 16. 20:36
Ja, és írtam Nektek hogy most kedden felhívtam Sevcic dokinőt és meglepve tapasztaltam: a központi számon kívül még a mellékszáma sem változott. Tehát abból következtettem hogy még a helyén van.
503. Meda (válaszként erre: 502. - Szimba)
2010. jan. 16. 20:27

Tehát az adjunktusok nem költöznek fel oda...


Nem tudtam hogy pont a Sevcic dokinőnél voltál dec. végén :)

Azt sem, hogy a fele osztály költözik fel. Azt hittem, hogy az EGÉSZ....


Most már értem Sevcic dokinőt hogy mire mondta az asszisztensének dec. elején: "Én nem!" És csukott szemmel rázta a fejét. De nem ő, hanem az asszisztense tolmácsolta telefonon valakinek Sevcic helyett. Mert pont engem vizsgált....

502. szimba (válaszként erre: 500. - Meda)
2010. jan. 16. 20:18
Ja, nekem annyit mondott Sevcic doktornő dec. végén, amikor voltam nála, hogy a fele osztály költözik, de ők (gondolom ő és Orbán Ilonka) nem.
501. Meda (válaszként erre: 497. - 35c81b79eb)
2010. jan. 16. 20:17

Üdv a fórumon!


Most már nem vagyok egyedül :)

Én is sokizületi artrózisos vagyok.....Elsősorban erős bal térdi porckopásom van, de a gerincem meg a vállam, hátam sem jobb.

Tavaly sokat fájt a térddem, most nem érzem annyira.

Ebből a reuma szempontból jól vagyok, de a hátam fájdogál most. Nem érzem a bal térdem fájdalmát.


Semmilyen gyógyszert nem szedek erre, tavaly fizikoterápiás kezeléssorozatot kaptam és az idén a dokinőm szeretne újra 2 hétig bennfekvéssel fizikoterápiás kezelést adni. De most nem aktuális a tüdőbetegségem miatt.


Ezért megyek csak februárban kontrollra...

500. Meda (válaszként erre: 497. - 35c81b79eb)
2010. jan. 16. 20:10

Igen, valóban profi orvosok vannak a 4. emeleten az ORFI-ban. A III. sz. Általános és Gyermekreumatológiai Osztályon, ahol nemcsak gyerekeket, hanem felnőtteket is gyógyítanak.


De most valami változik az osztályon, még semmit sem tudok erről. A dokinőmnek ugyanaz a mellékszáma van, tehát még mindig ott van a helyén.


A többiek talán több infót tudnak majd adni ha elmennek kontrollra. . .

Mert csak februárban megyek ORFI-ba. . .

499. Meda (válaszként erre: 498. - Pipőci)
2010. jan. 16. 20:09

Igen, valóban profi orvosok vannak a 4.emeleten az ORFI-ban.A III. sz. Általános és Gyermekreumatológiai Osztályon, ahol nemcsak gyerekeket, hanem felnőtteket is gyógyítanak.


De most valami változik az osztályon, még semmit sem tudok erről. A dokinőmnek ugyanaz a mellékszáma van, tehát még mindig ott van a helyén.


A többiek talán több infót tudnak majd adni ha elmennek kontrollra...

Mert csak februárban megyek ORFI-ba...

498. Pipőci (válaszként erre: 497. - 35c81b79eb)
2010. jan. 16. 13:52

Helga, engedd meg, hogy az izületbe adjanak injekciót, ezt nagyon jó szívvel tanácsolom Neked! A fiam 8 éves és már márfél éve kap az izületeibe injekciót (térd, boka volt eddig érintettek, de most úgy néz ki, a váll következik). Hogy meddig tart? Neki általában vesznek is mintát az izületben felgyűlt folyadékból és így tart addig, míg lassan 3-ig, vagy gyorsan 5-ig elszámol. Szóval még sosem sírt (pedig már számtalanszor bökték), mert nem volt ideje elsírnia magát. Képzeld el, hogy le sem kell fogni, önállóan tartja oda a lábát...

Az injekciót annak engedd beadni, aki kezel, ha jó orvos. Ha nem tartod annak, akkor keress mást (ORFI, ORFI, ORFI, nagyon profik), mert az injekció nagyon előnyös: közvetlen az izületben fejti ki a hatását, nem bántja a gyomrodat, a beleidet, a többi szervet csak minimálisan érinti. Ráadásul az izületek nagyon védettek, a gyógyszerek hatóanyagai csak részben jutnak el oda, mert a vérellátásuk nem bőséges...

Tudom, hogy nagyon félhetsz, de a kisfiam is azt mondaná Neked, hogy engedd meg, mert olyan lesz, mintha új végtagot vagy testrészt kapnál!

2010. jan. 16. 12:14

Sziasztok!

Én 28 éves vagyok sok ízületi artrózisom és raynaud-szindrómám van.

A kezemmel 10 éve kezdődtek a problémák, nagyon sok orvos látott, kaptam könyökízületbe injekciót, amit sikerült nagyon elszúrni. Jártam kéz- és érsebészeten, ortopédián senki nem tudta megmondani mi a bajom. Sőt! Gyakorlatilag hü...nek néztek és lekezelőek voltak.

Tíz év után végre egy éve sikerült találnom egy nagyon jó rheumatológust, akit szeretek és aki az első vizsgálat után azonnal megmondta mi a problémám.

Én egyenlőre csak a Béres porcerőt eszem, aztán majd meglátjuk.

Bár múltkor begyulladt a vállízületem, még egy kést is alig bírtam el, lilult a kezem, ha lógattam, de ha behajlítottam nagyon fájt. Elmentem a dokinőhöz és akart adni a vállízületbe injekciót, de nem engedtem. Nagyon rossz tapasztaltom van. Inkább gyógyszert írattam. Had kérdezzem meg tőletek, ha tényleg jó orvos adja be ízületbe az injekciót, akkor nagyon fáj? És meddig tart, hamar beadja?

Ez biztos furcsán hangzik, de nekem annak idején egy gyakorló orvos adta be a könyökízületbe ( bár ezt persze csak később tudtam meg )és ideget ért, nagyon sokáig tartott és tekerte a tűt körbe - körbe! Szörnyű volt!

496. Meda (válaszként erre: 495. - Realbrigitte)
2010. jan. 16. 11:00

Szia!


Üdv a fórumon.

Igen, a többiek nagyon szenvednek, hol jobban, hol rosszabbul érzik magukat. Szinte mind az ORFI-ba járnak kezelésre, ismerjük a dokikat, ill. a dokinőket. Akikhez járunk.


Én kivétel vagyok annyiban, hogy nem vagyok RA-s, hanem térdízületi artrózisom, azaz porckopásom van. De azért szintén odajárok kezelésre. Majd csak februárban megyek kontrollra, ha semmi nem jön közbe.


Még egyszer üdv a fórumon :)

2010. jan. 16. 09:40

Sziasztok!

Meglepett,hogy mennyien vagytok, akik fiatalkori izületi gyull.-tól szenvedtek. Nekem anyukám kínlódik a sokizületi gyull.-sal. Nagyon gáz!

Belegondolok, hogy más meg azzal foglalkozik hogyan diétázzon, a minél bomba alakért... :(

494. szimba (válaszként erre: 492. - Pipőci)
2010. jan. 16. 09:35
Végülis nekem is jó volt az Enbrel, ahhoz képest, amikor nem kaptam. És bár sosem voltam tünetmentes, aki ismerősöm kapta, egy 10 év körüli kislány, ő viszont évekig (kb. 3) volt vele teljesen tünetmentes!
493. Era81 (válaszként erre: 492. - Pipőci)
2010. jan. 15. 17:28
Enbrelt én is kaptam, jó volt.Én belemennék a helyetekben.
492. Pipőci (válaszként erre: 487. - Era81)
2010. jan. 13. 18:26
Az én gyerekem is a jövő héten megy, csak ő pénteken. Amikor telefonon beszéltem az adjunktusnővel, rákérdezett, gondolkodtunk e a biológiai terápián, felajánlotta az Enbrelt. Igazából tanácstalanok vagyunk, amit az Orbán mond, eddig még jó volt minden... nagyon bízunk benne.
491. Meda (válaszként erre: 489. - Szimba)
2010. jan. 13. 17:30

Hát igen, a gyógyszerek nagyon befolyásolnak...

Nekem azt mondta a tüdőorvosom, h a gyógyszerek felét hagyjam el, a házidokinőnek is ugyanezt mondta. Mert azok szerintük feleslegesek. A külföldi kórházban mondta a tüdőorvos, 8 napot töltöttem a karácsonyt és a szilvesztert.

Az itthoni tüdőorvos meglepődött a zárójelentésen és a rossz magyar laboreredmény miatt.

490. Meda (válaszként erre: 487. - Era81)
2010. jan. 13. 17:25

Kösz, Era!


Az nem jó, h fáj a lábad és botorkálsz. Viszont érzek Veled együtt, tényleg nem jó otthon kuksolni és fájdalmat érezni vhol.

Nekem is vannak fájdalmaim...

Torok, mellkas. Ízületeim nem, mégis sajnálom h nem mozdulhattam ki oda.


Majd várom a híreket.

489. szimba (válaszként erre: 486. - Meda)
2010. jan. 13. 16:00
Júniusban hagytam abba az Enbrelt, és nagyon leromlott az állapotom hirtelen. Aztán kezdtem el megint szedni a Medrolt, október óta meg kapom a Humirát - így vagyok most jobban.
488. Meda (válaszként erre: 485. - Szimba)
2010. jan. 13. 15:08

Ráadásul a 2010. jan.11.-ei labor eredmény nagyon rossz lett, a karácsony óta tartó betegség miatt(39,4 fokos lázas, súlyos hörgőgyulladás másodlagosan asztmás rohammal kombinálva). Emiatt vagyok otthon.

Bár a hörgőgyulladás elmúlt, a köhögés és más is megmaradt. Lassan mászok ki belőle kifelé.


Magas lett a vérsejt süllyedés és pluszban emelkedett a trombocita szám és semmi vas nincs bennem az kiürült a szervezetemből. Így lettem súlyosan vérszegény....


Ez lett a szezonális influenza elkapásának ára.

487. Era81 (válaszként erre: 481. - Meda)
2010. jan. 13. 14:57

Sziasztok!

Én sem tudom ki a főorvos, de elvileg jövő héten megyek, hátha megtudom.

Egyébkét én is átérzem a helyzeted, mostanában én is csak a lakásban tudok botorkálni annyira fáj a lábam.

486. Meda (válaszként erre: 485. - Szimba)
2010. jan. 13. 14:53

Köszi szépen az együttérzést.

Te nyáron miért nem tudtál kimozdulni? Bocs a buta kérdésért.

485. szimba (válaszként erre: 484. - Meda)
2010. jan. 13. 07:56

Jobbulást!!

Nyáron nekem is volt egy hónap, amikor kimozdulni sem tudtam a lakásból - de még a boltig se tudtam lemenni. Elég szörnyű volt, együttérzek.

484. Meda (válaszként erre: 483. - Szimba)
2010. jan. 12. 20:59

Szia!


Ma felhívtam sevcic dokinőt, hogy ebben a hónapban nem tudok elmenni hozzá, mert elkaptam nem H1N1-es influenzát. Ezért ha meggyógyultam, megbeszéljük egy időpontot. Még az áramos háti kezelést is le kellett mondanom, új időpontot kértem a kezelőtől.

Úgyhogy szintén nem tudok semmit.

Pedig ebben a hónapban akart látni engem a dokinő...

Úgyhogy otthon kuksolok év elejétől egész hónapban és nem dolgozom, mert a tüdőgyógyász nem javasolta a visszaesés miatt és felírt 5 féle gyógyszert, pipákat is.


Bocs az offért.

483. szimba
2010. jan. 12. 18:18
Szia! Én nem tudom a választ, azért vagyok csendben! :-) És legközelebb csak márciusban kell mennem.
482. Meda
2010. jan. 12. 17:11
Sziasztok! Miért ez a csend? Ha itt nem, priviben is meg lehet írni, amit kérdeztem.
481. Meda
2010. jan. 10. 16:30
A Reuma III. ov. főorvosa még mindig dr. Balogh Zsolt? Vagy ki?
480. Meda (válaszként erre: 478. - Pipőci)
2010. jan. 10. 14:14

Kedves Pipőci!


Köszi a kérdésedet, még mindig beteg vagyok, nehézlégzésem, mellkasi fájdalmam van, és köhögcsélek még. Egyre többet tudok beszélni, jobban veszemm a levegőt.

Mindent szabad, csak feküdni tilos. Legjobb ülni és házon belül sétálni.

Még 5-6 hét kell hogy teljesen elmúljon a betegség, addig lábadozok..

A hidegbe még nem mehetek, mert a hörgöizomzat összeszűkül, ettől hörgőgörcs... Kisebb, könnyebb tevékenységet még el tudok végezni. Hajolni és görnyedni nem esik jól.

Még mindig inhalálok....

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook