Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Schüssler só tapasztalatok fórum

Schüssler só tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
282. szaki63 (válaszként erre: 279. - Bjudit55)
2015. nov. 22. 22:18
Jó a kura, én beletenném a Nr.5 D6-os sót, a koleszterint Nr.7-s sóval lehet csökkenteni.
281. szaki63 (válaszként erre: 280. - Bjudit55)
2015. nov. 22. 22:08
Kedves bjudit! Nem tévesztettem el,itt már komoly fájdalmak, és zsibbadások is jelentkezhetnek. Csontritkulásra Nr.1 D6, és Nr.2 D6 naponta felváltva 3x1 szem az ideális. A só hiányok mélységét egytől tizig pontozzuk egy Biokémiai diagnózislapon, az 1-s pici hiány a 10-s nagy hiány. A leírt esetnél nem volt szünet.
280. bjudit55 (válaszként erre: 276. - Szaki63)
2015. nov. 22. 19:49

Nézegetem a sókat Dr. Farkas Orsolya könyvében. Azt írja, a 2-es só D6-os hígításban használatos, D12-t akkor alkalmazhatunk, ha nem csonttal kapcsolatos a probléma. Ő csak fejfájásra javasolja.

Nem tévesztetted el?

279. bjudit55 (válaszként erre: 278. - Bjudit55)
2015. nov. 22. 19:02

Ezt a méregtelenítő-fogyókúrás programot találtam magamnak:

[link]

2015. nov. 22. 19:00

Köszönöm Szaki hogy jelentkeztél, és válaszoltál nekem. :)

Döbbenetes az a mennyiség amit be kell szedni.


Ha letelik az első hónap utána kell szünetet tartani? Mennyit? Utána gondolom megy a 3 hónapos kúra.


A második változatot mennyi ideig kell folytatni, és mennyi a szünet közben? Nálam több tünet is igazolja, hogy mindegyik sóból hiányom van, így hogyan döntsem el, melyik kúrát kell választanom?


Most rákészültem már egy tisztító-és fogyókúra elvégzésére, és utána lefolytatnám a porcépítő kúrát. De melyiket? :)


A csontritkulásomat is sürgős lenne kézbe venni, mert az orvos által adott gyógyszert nem szedem. De ennyi mindent mikor??????

277. szaki63 (válaszként erre: 251. - Bjudit55)
2015. nov. 22. 17:23
Elnézést, erre akartam válaszolni.
276. szaki63 (válaszként erre: 251. - Bjudit55)
2015. nov. 22. 17:21
Kedves bjudit! Nagy lelkiismeret furdalásom van a fórum elhanyagolása miatt. Majd leírok pár esett tanulmányt. Kezdem, krónikus porckorong betegség szivacsos gerincoszlop, a bácsi fűzőbe élte az életét, fürdetni csak hárman tudták. A fűző kellemetlen mellékhatása hátizmok teljes leépülése. Ezt nála, hihetetlen, de a túlzott tejfogyasztás váltotta ki. Az volt az első kérésem, tegye le a tejet, szerencsére partner volt, és teljesítette a kérésemet. Első hónap Nr.1 D12, 3x6 szem az első nap, második nap Nr.11 D12, szintén 3x6 tabletta, ezt így felváltva kell szedni,(rövidtávú kezelés). Következik a három hónapos kúra, mivel súlyos esetről beszélünk itt csak minden só D12 lehet, sokkal mélyebben beépül a szervezetbe, ezért fontos drasztikusan sok tablettát szedni. Első nap, megint Nr.1 D12napi 6x2, második nap Nr.2 D12 6x2, harmadik nap Nr.8 D12, szintén 6x2 naponta, Ez egy négy hónapos kúra. Hihetetlen, de vitte az ízületeket is a vége felé. A bácsi letette a fűzőt, izmai megerősödtek, normális életet él. A másik változatot: naponta, reggel Nr.1 D12 2 szem, délben Nr.2 D6 2szem, délután Nr.8 D6 2 szem, és este Nr.11 szintén kettő szem. Amikor egy embernél észrevesszük ennek a 4 sónak a hiányát, nyugodtan beszélhetünk, porckorong betegségre utaló hajlamra, vagy ízületi problémáról. Beszélgetés alapján tudunk dönteni arról, hogy melyik szedési mód az alkalmas. Hihetetlen apró dolgokon múlik a gyógyulás, itt a legfontosabb a tej elhagyása, de kefir, joghurt, sajtok, túró, stb. mehettek.
275. Gabinenje (válaszként erre: 274. - Bjudit55)
2015. nov. 19. 18:05
Köszi 😉
2015. nov. 19. 16:07

Itt egy fórum, kérdezd meg. Doki válaszol:

[link]

2015. nov. 19. 16:04

Helló!

Én az Nr.8. és az Nr.10. sókat szedem napi 3×1-et pár napja vizhajtásra, mert dagadnak a lábaim. Most olvastam az egyik hozzászólásban, hogy ezekbe a tablettákban laktóz van és nekem másodlagos laktózintoleranciám van. Mennyi laktóz van 1 tablettában? Bár tünetem még nincs, de mi lenne ha laktáz készítménnyel együtt alkalmaznám? Nagy butaság lenne????

272. Mezei Virág (válaszként erre: 271. - Bjudit55)
2015. okt. 26. 17:18
Szivi!
2015. okt. 24. 16:07
Köszi.
270. Mezei Virág (válaszként erre: 268. - Bjudit55)
2015. okt. 23. 19:56

Priviben elküldöm a linket. Azt gondolom, itt reklám lenne.

Gyulladásra legjobb a Silicea, ha nincs implantátum.

Meg a Calcium sulfuricum.

Eddig máshol vásároltam. A családtagok viszont ennél a cégnél. Lehet, hogy néha közösködök velük majd. :)

2015. okt. 23. 14:29
Te is a pharmaexpressz-től veszed a sókat?
2015. okt. 23. 14:28

Hát, az a "csak" is nagyon fájdalmas, tudom. De szerencsére időben kezelted, és nem lett sarkantyú. Az is minél nagyobb, annál több a gond vele. Az egyik sarkamon 4 mm-es, az első szeroidos kezelés után fájdalommentes lett, de a 6 mm-es csak néhány napra lett az. kaptam később is, akkor sem bírtam sokáig vele. Közben megvettem a legjobban magasító lúdtalp betétet, még a papucsba is azt ragasztottam. Így türhető, csak ha elmegyek bevásárolni, cipelek, annak utána fáj. De most már tudom mennyire terhelhetem a lábam, belejöttem :)))és remélem a sók végleg megoldják a problémát. El sem hiszem, hogy a láb boltozatát is megemeli az 1-es só, és nem lesz lúdtalpam. Néhány kúrát biztos meg kell csinálnom.


Most szomszédasszonynak keresgélek sót, neki meg végbél gyulladása van, van hogy véres a széklete is. Ha esetleg tudsz valamit, örömmel fogadnám a javaslatodat.

267. Mezei Virág (válaszként erre: 266. - Bjudit55)
2015. okt. 23. 09:53

Remélem, hogy használ. Nekem "csak" gyulladásban volt az ínszalag, de még nem nőtt sarkantyú.

Sokat jegeltem és gyulladásgátló tapasz, krém elég volt. Manapság a sókat használom én is.

266. bjudit55 (válaszként erre: 265. - Mezei Virág)
2015. okt. 23. 07:46
Igen, és a sarkamat-talpamat ahol fut az ín, és az achiles ínt is kenem az 1-es krémmel. Erről nem olvasttam hogy használna, csak próba-szerencse.
265. Mezei Virág (válaszként erre: 264. - Bjudit55)
2015. okt. 22. 20:35
Sarokcsontra a Calcium fluoratumöt használod? Siliceával?
2015. okt. 22. 20:16

Nem, az arcdiagnosztikát is csak olvasás alapján ismerem, így azonosítottam be magamon is a jeleket, illetve testi tünetek alapján választottam sókat. 4 félét szedek, és krémeket is használok. Belendültem. :)


Végül is a sarokcsont kinövésre kerestem elsősorban megoldást, mert nem akarok több szteroidot szedni. Találtam rá Schüssler sót, és helyileg is kenem ugyanazzal a krémmel, bár arról nem olvastam hogy csontkinövésre a krém hatásos lenne, de most miért ne próbáljam ki? Rólam vam szó, szenvedek mint a kutya, egy próbát megér. :)

Mellette kicsit vizesedek, arra is szedek, és mivel 60 éven túl vagyok már 2 rákos megbetegedésen, méregteleníteni sem árt. Így van 4 szerem, csak azért vagyok bajban, mert súlyos porckorong kopásom és csontritkulásom is van, így alig várom már hogy felpuhuljon a sarokcsont kinövésem, hogy sókat válthassak.

263. Mezei Virág (válaszként erre: 262. - Bjudit55)
2015. okt. 22. 20:01

:))

Nincs szigorú szabály a szedésére, ezért egyszerű a használata.

Vizet lehet inni, de a 15-20 perc szünetet be kell tartani más dolgoknál.


Ha ismered az arcdiagnosztikát, az is segít megtalálni a leghatásosabb szert.

Egyszerre 4 sónál többet nem érdemes használni.

262. bjudit55 (válaszként erre: 261. - Mezei Virág)
2015. okt. 22. 19:54

Hát, érdekes dolog ez. A két könyv kétféleképpen ajánl, ha neten oldalakat nézek azok is mind máshogy írják. Ebből azt szűrtem le, majdnem mindegy hogy szedjük, csak bent legyen. :))) De majd a tapasztalat megmutatja ha így nem jó, majd úgy jó lesz. :) Írnak olyat is, hogy általánosságban hogy kell szedni. Szerintem mindenki beosztja magának.


Szomszédasszonynak homeo-s orvos ajánlotta, ő pesig azért hagyta abba, mert azt mondta neki az orvos, hogy se előtte 20 percig, se utána 20 percig nem ihat semmit. Ez oedig állítólag nem így van, mert vizet azt lehet inni csak mást nem. Hát, ki tudja hol az igazság?

261. Mezei Virág (válaszként erre: 260. - Bjudit55)
2015. okt. 22. 19:47
Akkor most tudod, hogy érdemes alkalmazni?
260. bjudit55 (válaszként erre: 259. - Mezei Virág)
2015. okt. 22. 17:59
Köszönöm kedves vagy. Most olvastam el nem egy oldalt, hanem 2 könyvet. Sajnos a harmadikat nem kaptam meg, de meg lesz az is. Sőt, találtam egy új könyvet is, de az nagyon drága, ráadásul nem hinném hogy újat irna, mert a régebbi dokiktól tanult az írója is, így azt nem vaszem meg.
259. Mezei Virág (válaszként erre: 258. - Bjudit55)
2015. okt. 22. 17:25

Kezdetnek ezt olvasd el.

[link]

2015. okt. 22. 14:03

Rendeltem nagy téteében sókat, valóban nagyon olcsó, 4 ft darabja. Ahogy egyre többet olvasgatok a témában, úgy gondolom érdemes ezeket variálgatva folyamatosan szedni, egészségmegőrzés céljából is.

Eddig ittam 4 kávét naponta, most megiszok kettőt, és a megtakarításom bőven kiadja a Schüssler sók átát. :)


Az elő kérdésemre pedig szerintem tudom a választ. Mivel daganatos betegséghez szól az ajánlás, nagy mennyiségekben kell gondolkodni. Valószínűleg mindegyikből napi 6 db-ot kell bevenni. De ez szerencsére most nem érint, viszont az ajánlások több helyen nem egyértelműek. Ebből arra lehet következtetni, hogy adok is meg nem is, aki pontos ajánlást akar, az fizesen érte homeo-s orvosnak. vagy szedje a sókat próba-szerencse alapon.

257. Mezei Virág (válaszként erre: 256. - Bjudit55)
2015. okt. 15. 21:29

Ez jó kérdés...

Így is lehet érteni

3x1 Silicea +MG ph

3xi Silicae +Ca ph

2015. okt. 15. 17:54

No akkor kérdezek egyet, hátha tudja valaki a választ.

A következő adagolást nem tudom értelmezni, amit a Hans Wagner könyvében olvastam:

"Adagolás: Naponta legalább 6-szor 1 tabletta Silicea D12 felváltva Magnesium phosphorikum D6-tal és Calcium phosphoricum D12-vel."

Tehát naponta 6-szor kell mindegyiket bevenni egymás után felváltva, vagy összesen 6 tablettát kell bevenni, a 3 félét váltogatva?

255. bjudit55 (válaszként erre: 254. - Mezei Virág)
2015. okt. 15. 14:43

A könyvben én is olvastam ezt a szövegrészt a neten. Holnap pedig meghozza a futár a 2 kapható könyvet.

Bár nem tudom régebben milyen néven írtál, de valóban találtam hasznos információkat már nem emlékszem kiktől. Viszont ettől függetlenül akik használják a sókat - most már ide tartozom én is, - leírhatják tapasztalataikat itt, én örülnék neki. Ki mit szed, milyen adagolásban, mire, milyen a változás, és egyebek. Én is írni fogom, és remélem, segíthetek ezzel másoknak.

Addig is várom a tapasztalatokat és jó egészséget kívánok mindenkinek!

254. Mezei Virág (válaszként erre: 252. - Bjudit55)
2015. okt. 15. 14:24

:)

Én a kezdetektől itt vagyok, csak már más néven.

Sok (szerintem) hasznos információt írtam le én is már.

253. Mezei Virág (válaszként erre: 251. - Bjudit55)
2015. okt. 15. 14:19

Az alapanyaguk ugyanaz.


a Schüssler-sók hasonlóan működnek, mint egy építésvezető az építkezésen, aki a munkásokat irányítva pontosan megmondja, hogy hol legyen a ház alapja, miként épüljenek a falak, hol kell festeni, és hol csempézni, azaz a Schüssler-sók a megfelelő felszívódási és beépülési folyamatokat irányítják az ideális sejtműködés mellet. Ennek megfelelően a Schüssler-sók nem szubsztitúciós, azaz helyettesítő terápiát folytatnak, hanem ingerterápiaként irányt mutatnak szervezetünknek a kóros folyamat rendezésére.

Dr. Farkas Orsolya könyvéből

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook