Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Schüssler só tapasztalatok fórum

Schüssler só tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
42. d4b0dd2692 (válaszként erre: 40. - F64f0d9a69)
2010. márc. 4. 10:19
Azt nem értem,hogy ehhez miért kell-,ill. a többi természetgyógyászati irányzathoz akkor miért nem kell orvosi végzettség? Hasznos lenne,ha sok orvos értene a természetgyógyászathoz is ill.a természetgyógyászoknak lenne orvosi diplomájuk.Lehet,hogy csökkenne a gyógyszerfogyasztás és a műtétek száma,ill. nem venne el értékes időt egy esetlegesen hatástalan és drága természetgyógyászati kezelés,mondjuk egy súllyos állapotú betegtől.Mert ilyenre is van példa,hogy már későn kerül orvoshoz valaki,mert a természetgyógyászattal próbált gyógyulni.
41. f64f0d9a69 (válaszként erre: 39. - D4b0dd2692)
2010. márc. 4. 10:17

Majd megsagmázzuk!

(egy kis agykontroll, hókuszpókusz...)

:DD

40. f64f0d9a69 (válaszként erre: 38. - D4b0dd2692)
2010. márc. 4. 09:58
Mármint Mo-n! Nem mindenhol van ez így.
39. d4b0dd2692 (válaszként erre: 36. - F64f0d9a69)
2010. márc. 4. 09:41
Olvastam olyat a Mirenával kapcsolatban,hogy nem mindenkinek fogadja be a szervezete és annak ki kell venni.
38. d4b0dd2692 (válaszként erre: 35. - Pirosalma)
2010. márc. 4. 09:37
Az egyetemen esik szó a homeopátiáról? Úgy tudom,hogy orvosi végzettséggel mehet valaki homeopátiát tanulni.
37. d4b0dd2692 (válaszként erre: 36. - F64f0d9a69)
2010. márc. 4. 09:35
A felsorolás közt meg is említi a spirált.Egyébként nem tudom,hogyan kell értelmezni a kilökődést?Pirosalma ezt biztosan tudja! Begyullad pl egy implantátum? A fogtömés és a spirál pedig egyszerűen kilazul,elmozdul?Nem tudom,de nem merem kockáztatni.
36. f64f0d9a69 (válaszként erre: 33. - D4b0dd2692)
2010. márc. 4. 09:27

Igazad van, én is ismerem ezt a hatását, de a spirál nem beültetve van, hanem fizikailag ott marad. Vagy mégsem???

Az én fogtöméseim (ezt is ki kéne löknie) mind megvannak és már sok éve használom a Siliceát.

35. Pirosalma (válaszként erre: 33. - D4b0dd2692)
2010. márc. 4. 09:21
Én ezt egyszerűen nem hiszem el, annyira abszurd, főleg homeopátiás hígításban.
34. d4b0dd2692 (válaszként erre: 32. - Pirosalma)
2010. márc. 4. 09:19

Szia Pirosalma!


Az izületi gyulladásomra ajánlotta Baranka a Silicea-t,a 11. sót hogy hatásos.

Te mást gondolsz a Schüssler sókról?Hallottál,tapaztaltál valamit?

2010. márc. 4. 09:13

Ezt találtam:

A 11-es számú Schüssler só- Silicea adása, ha a szervezetben idegentest található, mert a homeopátiás Silicea közismert tulajdonsága, hogy kilöki a szervezetből az idegentesteket. Ez Schüssler sóként való alkalmazásánál is megfigyelhető, azaz ne alkalmazzunk Siliceát, ha szervezetünkben valamilyen idegen anyag található. Leggyakrabban traumatológiai műtétek utáni csavarok, lemezek, pacemaker, fogamzásgátló spirál, esztétiaki implantátumok (pl. mell), fogimplantátum, illetve különböző stentek ( pl. coronaria, léguti) fordulhat elő. Ezt a hatását azonban ki is használhatjuk bizonyos esetekben: pl. ha kis üvegszilánkot, vagy kisebb tüskét akarunk eltávolítani bőrünkből.

Összefoglalva: A Schüssler sókra tehát továbbra is igaz az az alkalmazási szabály, hogy mindenkor, mindenkinek adható. Ez alól két kivétel van: a Silicea , ill. laktóz tartalma miatt a laktóz érzékenység.

32. Pirosalma (válaszként erre: 31. - D4b0dd2692)
2010. márc. 4. 09:05

Szia, Ina!


Nyugodt lehetsz afelől, hogy nem lök ki semmit ez só.


Minek neked a glaubersó? Egyáltalán mihez kell neked bátmiféle só?

2010. márc. 4. 08:59

Sziasztok!

Terveztem,hogy megveszem a Silicea-t,az izületi problémámra,de most találtam,hogy ez a só kilöki a szervezetből az idegen anyagokat,Múlt héten rakattam be spirált,úgyhogy nem szeretném kidobatni.Mit gondoltok,helyette jó lenne más esetleg? Pl. a Natrium Sulfuricum?

30. f64f0d9a69 (válaszként erre: 29. - Globus)
2010. febr. 25. 14:14
Nem, mert újra lett telepítve a gépem és ezek a linkek elvesztek.A neten meg lehet találni. Nekem valahol még megvannak a régi újságjaim az arcdiagnosztikáról.
29. globus (válaszként erre: 28. - F64f0d9a69)
2010. febr. 24. 23:03

Na ez az!

Jeleket le tudnád írni?

2010. febr. 24. 22:56

A Schüssler féle biokémiai sók minden élő szervezetben megtalálhatók, nélkülözhetetlenek, és alapfeltételei az egészségnek. 12 fő sóvegyületet ismerünk, amelynek mennyisége, aránya a sejteken belül és kívül meghatározza a szervezetünk felépítését, működését. Ha az egyensúly felborul, különböző tünetek, betegség-állapotok alakulnak ki.


Ezek az ásványi sók természetes módon, táplálkozással nem vihetők be a szervezetbe, mert méretüknél fogva a sejtek membránján nem jutnak át. Így csak a vér és szövetközti nedv raktárai pótlódnak, sejten belül a hiányállapot megmarad. A hiányállapotoknak jellegzetes tünetei vannak, szerkezeti és működésbeli elváltozásokat okoznak. Ezek a jelek könnyen felismerhetők, diagnosztizálhatók.

27. globus (válaszként erre: 25. - F64f0d9a69)
2010. febr. 24. 22:29
Írok privit, pill.
2010. febr. 24. 22:28

Röviden az ÉLET sóinak alkalmazásáról

[link]

2010. febr. 24. 22:25

A CSODÁLATOS SCHÜSSLER SÓK


Gondolná-e valaki, hogy egy só ami gyógyítja a gyomorégést, még rheuma, köszvény, isiász és kimerültség kezelésére is alkalmas? Vagy egy másik amelyik allergiára, szénanáthára, végtagzsibbadás gyógyítására ajánlott, az "mellékesen" aranyérre, alkalmazható?

Ezekből a sókból hazánkban 12 létezik Terápiás rendszerét Dr. Wilhelm Schüssler német származású orvos fejlesztette ki 1873-ban .Ez a sóterápia mellyel a szervezetben jelenlévő 12 féle esszenciális só sejtszintű információs hatását, hiányállapot esetén energetikailag, az információ szintjén pótolni lehet. A homeopátia készítés elvén (hígításos módszerrel előállított információs tartalom, fizikai alkotó nélkül) alapuló technikával hozta létre az ún. Schüssler-féle só szereket, melyek a sók sejten belüli hiányállapotának ingerterápiával való biokémiai megszüntetését, illetve az anyagcsere egyensúly visszaállítását segíti elő.



A sejtek normális működésének alapfeltétele a sók megfelelő mennyisége és a sók egymáshoz viszonyított megfelelő aránya a sejten belül. Táplálékkal nem vihetőek be ezek az esszenciális sók a szervezetbe, mert méretüknél fogva nem tudnak áthatolni a sejtmembránon (sejtfalon). Így csak a vér és a szövetközti nedv raktárai pótlódnak, ezért az ásványi anyagok pótlása szájon át sokszor nem elégségesek, illetve nem érhető el velük a kívánt hatás.


Dr. Schüsslernek és későbbi követőinek sikerült bebizonyítania, hogy a biokémiai sók alkalmazása széles körű terápiás lehetőséget rejt magában. Könnyen megismerhető rizikómentes megodást kínáló, az egész emberre irányuló és természetes terápia a szó legszorosabb értelmében.



.A terápia során részletes állapotfelmérésre kerül sor arcdiagnosztikával összekötve..

majd megállapitjuk kinek-kinek a tünetei alapján azt a sófajtát, amelyre szervezetének szüksége van.A szereknek nincsenek mellékhatásaik, csak tejcukor-allergia esetén.



A Schüssler-só készítmény tabletta formájában, D3, D6, D12 potenciában kapható, mely sók a szájnyálkahártyáján keresztül szívódnak fel. Tehát el kell szopogatni a só-bogyócskákat, és lehetőleg előtte és utána ½-1 órával nem fogyasztani semmi mást, így maradéktalanul fel tud szívódni és hatni a só-biológiai információ a szervezetben, a sejtekben. A sejtek annyit vesznek fel magukhoz a só-biológiai információból, amennyi az egyensúlyuk visszaállításához szükséges


A 12 esszenciális só neve és azok felhasználási területei.



1. Calcium fluoratum: Támasztó- és kötőszövetek, a rugalmasság sója

csont és fogbetegségekre, szuvasodásra, gerincbántalmakra, kötõszöveti és mirigykeményedésekre, daganatok kiegészítõ terápiájára javasolt.


2. Calcium phosphoricum: A biokémia „csont-sója”

csont és fogbetegségeknél a Calcium fluoratummal való kombinációban; idegrendszeri zavarokra és az ezekhez kapcsolódó viszketõ érzésre; gyengeség és lábadozás esetén; felületes gyulladásokra.


3. Ferrum phosphoricum: Az immunrendszer és az elsősegély sója vashiány okozta vérszegénységre, fertõzés iránti érzékenységre, friss sebekre, vérzésekre, gyermekek megbetegedéseire; savóshártya hurutokra ajánlott.


4. Kalium chloratum: - Nyálkahártya sója

fontos szer a különbözõ szervi és nyálkahártya hurutok estében, amikor a váladék fehéres, de hatékonyan alkalmazható oltási reakciók és égések után.


5. Kalium phosphoricum: Nyálkahártya sója

kimerültség, idegesség, álmatlanság, izomgyengeség és kimerítõ fertõzõ betegség után javallott.


6. Kalium sulphuricum: - A máj, a méregtelenítés sója

krónikus gyulladásoknál különösen, ha a váladék gennyes; reumatikus ízületi fájdalmaknál ajánlott, elõsegíti a méregtelenítési és kiválasztási folyamatokat.


7. Magnesium phosphoricum: - Az izmok és az idegek sója – a "forró hetes"egyik legfontosabb görcsoldó szer.


8. Natrium chloratum: - - A folyadékháztartás sója

- a vízháztartást szabályozza, nedvedzõ ekcéma, lesoványodás, étvágytalanság, ideggyengesség, nyálfolyás, könnyezés esetén jól használható.


9. Natrium phosphoricum: Az anyagcsere sója a szervezet sav-bázis egyensúlyát szabályozza; gyomorsavtúltengés, húgysavas diatézis és az ezzel összefüggõ komplikációk, mint pl.: vesehomok, vese- hólyag- és epekövek kapcsán használatos.


10. Natrium sulphuricum: A kiválasztás és "kivezetés" sója

elõsegíti a vízhajtást és a fogyást; vizenyõk esetén, reumatikus panaszoknál, a bõr gombásodásánál, bõrkiütéseknél jól bevált.


11. Silicea: A haj, a bőr és kötőszövetek sója a bõrt, szõrzetet és a körmöket táplálja, erõsíti a csontokat és szilárdítja a kötõszövetet; mirigyek gyulladására és megkeményedésére, hegeknél, gennyes, sipolyképzõdésre hajlamos heveny és krónikus gyulladásoknál kiváló szer.


12. Calcium sulphuricum: - Az ízületek sója

gennyes folyamatokra, tályogokra is javallott; serkenti az anyagcserét.

24. f64f0d9a69 (válaszként erre: 23. - Globus)
2010. febr. 24. 22:25

Nem mindenhol értenek hozzá szerintem...

Én magam szoktam kutató munkát végezni.

Ez is megfigyelés alapján működik elsősorban.

Nagyon érdekes dolog, mint a homeopátia.

23. globus (válaszként erre: 22. - F64f0d9a69)
2010. febr. 24. 22:19
Segít a patikus, vagy autodidakta módon meg kell keresni a terápiás összetételt?
22. f64f0d9a69 (válaszként erre: 21. - Globus)
2010. febr. 24. 22:16
Patikában kapható, nekem tablettában van.
21. globus
2010. febr. 24. 22:06
Nem láttam még sehol, ez van ráírva, ami a neve? Tabletta, por, folyadék, só? :)
2010. febr. 24. 21:37
Én a terhességem végén szedtem amikor vizesedtem. De van több féle dologra készítménye.
2010. febr. 24. 21:34
A Schüssler sók homeopátiás szerek,van belőle nagyon sokféle-így sok problémára megoldást nyújtanak.A lányom vashiányra szedi,meg vagyunk elégedve vele.Az ára is kedvező.A gyógyszertárban kaptunk róla tájékoztató füzetet-érdeklődj Te is!Nekem nagyon sok mindent elmondtak a patikában is és a füzetet is ideadták.
2010. febr. 24. 21:32

Schüssler só.Google a barátom mindent elmond róla.

Hasonló a homeopátiához.

2010. febr. 24. 21:30
Mi az a szüsler só? Mire jó?
16. sirq (válaszként erre: 15. - Veres)
2009. ápr. 25. 19:14

Az orvosom /homeopata/is olyan, hogy lehet telefonon konzultálni. Én már 15 éve csak a homeopátiát használom.

Kitartást és meglátod van gyógyulás az allergiából is!

15. veres
2009. ápr. 21. 08:14
Én javasolnám a homeopátiás orvost mellé. Én a lányommal járok hozzá, és első alkalommal fel is írta a kálium chloratumot. Sokat hányt és stresszes volt az ovi kezdéskor, azóta már szedtük hurutos köhögésre is. A doki mondta. Ja és előtte csinált neki egy személyiség elemzést. Tudom ezek az orvosok nem olcsók, de megéri. Azóta egyre jobban van a lányom. Hosszú távon sokkal jobban megéri, mint a rendes orvos. Ez az orvos homeopátiás és gyerekorvos is egyben. Szerintem nagyon ok, és ha bármikor felhívom szívesen segít, pedig a betegkártyánk még nincs ott. Múltkor vasárnap reggel 8-kor hívtuk telefonon és akkor is segített, nem utasít el. Most éppen a gyerek allergiáját kezeli, holott a gyerekpulmonológus azt mondta, nem indokolt az allergia-teszt, ez csak hiszti, ő pedig megcsinálta és kiderült, hogy végül is csak: tej, tojás, méz, és szója amire allergiásak vagyunk!!!!
14. potyek
2009. ápr. 21. 07:51
A gyógyszertárban adnak egy kis füzetet és abban benne van, hogy hány faja só létezik és melyik mire jó!
13. sirq (válaszként erre: 11. - Csodabogár)
2009. márc. 19. 10:31

A hagyományos kivizsgálásokon nem kapsz választ, mert ott a szöveti sókkal nem foglalkoznak. Az arcdiagnosztikán kívül még az adott betegség is utal bizonyos só/k/ hiányára. Lehet könyveket kapni és az internet-en keresztül is sok-sok információ összegyűjthető, hogy használhasd ezeket a szereket. Ha szeretnéd, privátban szívesen segítek, hogy megtaláld a Neked valót. A sók gyógyszertárban kaphatóak, magadnak megveheted, csak a kiválasztásban segítenék.

Üdv

Éva

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook