Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Candida diéta

Kategóriák: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Más diéták » Egyéb diéták / Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

297. Mendy2016-11-10 14:11
Sziaztok! Voltam biorezonanciás vizsgálaton, ahol azt állapitották meg, hogy egészséges vagyok, de a baktériumok el vannak szaporodva a szervezetemben, ezért vannak gyomor-bélrendszeri tüneteim.
Ez akkor candida vagy teljesen más szerintetek?
Csináltam köpet tesztet, meg vettem a gyógyszertárban candida tesztet mindkettő pozitiv volt.

296. rózsa532016-09-22 21:40
szia!én ittam már kb 6dl.ezüst kolloidit de semmi bajom tőle ,nem vagyok kék.A szádat tiszta sós vízzel öblögesd az jót tesz neki.Én most kezdtem enni a tiszta sót ,mert azt olvastam hogy nagyobb mennyiségben megöli a candida gombákat.Fokozatosan kell enni ,max 30-50gr-ot,annak aki már hozzá szokott.olvass utána a tejfalussy.com-on.Én cserpes zsíros joghurtot eszek litereset,isteni finom,és cserpes ricottát,ami egy túróféle de nincs benne kazein,mint a túróban,és azt lehet enni .És sült szalonnát,és kacsazsíros kenyeret,só sok lila hagymával az is hízlal kicsit.Ne félj a zsírtól az kell a szervezetnek.Üdvözlettel:Rózsa
(válasz tina2386 295. hozzászólására)

295. tina23862016-03-08 17:58
Sziasztok. Nekem is candidám van a gyomromban is. Nekem fehér gennyes váladék is folyamatosan jön a számból.Próbálom betartani a diétát de ettől csak lefogyok. Mit ehetek amitől felszednék a candida diéta alatt pár kilót? Gondoltam szója fehérje izolátumra, kendermag fehérjére mint amit a testépítők isznak. Elvileg ha nem edzem akkor attól fogok hízni? Hús, köles és zöldséget eszek , ettől pedig egyáltalán nem hízom. Mit egyek amiben nincs szénhidrát , cukor de azért hízlal? Még egy kérdés. Rendelni akartam az patikában ezüstkolloidot hór völgye márkát candidára és kérdeztem hogy tényleg bekékülhetek? A válasz az volt hogy nem tudják. Tényleg be lehet tőle kékülni? De akkor míért nem vényköteles? Köszi

294. Kittypotter2016-02-24 16:41
Sziasztok!Nekem a nővérem 10 éve candidás,neki a regenor segített. Egyáltalán nincs már semmilyen tünete. Én is elkezdem jövő hónaptól inni. Nagyon sok pozitív hatása van.

293. DrPro2016-02-09 15:12
Ja és még valami én tiszta sóval sózott ételekkel gyógyultam ki a candidából.

292. DrPro2016-02-09 15:10
Nincs szükség semmilyen candida diétára, a tiszta sóval sózott ételek szószerint kiirtják a candidát a szervezetből. Ja és még valamit a só nem okoz szívinfarktust és magasvérnyomást. 3L intravénás infúzióval akár 27 g sót is pótolnak az embereknek és jobban érzik magukat tőle.

291. DrPro2016-02-09 15:05
A candidát egyszerűen lehet gyógyítani tiszta sóval sózott kenyérrel.
A sózott szénhidrátokban a candida szaporodásképtelen.

290. Enci6668882016-01-28 14:24
Sziasztok
Kondi termi edzés után candida diétában mit javasoltok?Ami nem romlandó, hordozható?Köszi

289. Ildikoaliz2016-01-10 20:50
Nekem sikerült meggyógyulnom, egy évig jártam orvosokhoz csak kúpokat írtak fel, aztán a Neten hosszas keresgélél után sikerült két nagyon hatékony természetes hatóanyagot találnom az EZÜSTKOLLOIDOT ÉS A GRAPEFRUIT MAG CSEPPET, melyeket két hónapig kellett szednem összekötve diétával és Ginophylus kapszulát is napi kettőt használtam (hüvelybe) később két hét után natur probiotikus joghurtba mártott tampont éjszakára plusz egy hónapig. VÉGLEGES ÉS TELJES GYÓGYULÁST ÉRTEM EL! AJÁNLOM MINDENKINEK!
(válasz hopeless.lena 288. hozzászólására)

288. hopeless.lena2015-12-06 16:42
Sziasztok! Akinek lenne esetleg olyan nőgyógyászról aki képes kezelni és kikezelni a huvelygombát illetve tisztaban van ezekkel a dolgokkal kérem írjon privát üzit elérhetőséggel (1 éve tartó gombás fertőzésem van és sajnos eddig nem találkoztam olyan orvossal aki tudott volna segíteni)

287. bokat2015-09-10 15:43
K. Mariann:)

A hirtelen cukormegvonástól én egyfolytában éhes és enyhén kába voltam. Sportolni az első 3 hétben egyáltalán nem tudtam, egyszerűen nem volt hozzá erőm. Utána immel-ámmal igen. Nekem a diéta nem hozott megoldást!

286. bokat2015-09-10 15:40
Sziasztok, 10 hónapos küzdelem után, sok mindent kipróbálva leírom a tapasztalataimat.

- Candida diéta: 1,5 hónap diéta után sokkal erősebb tünetekkel intenzívebben tért vissza a fertőzés mint addig bármikor!
Egy téves elképzelés hogy fogyaszt, (talán jelentős súlyfeleslegnél igen) 1,5 hónap alatt 2 kg-ot híztam, ugyanis a cukor, liszt megvonástól egész nap éhes voltam Ami velem soha azelőtt nem fordult elő, volt olyan, hogy még éjjel is fel kellett kelnem, hogy egyek.

- Grape Vital (eredeti) csepp: Nagyjából semmit nem ért (5400 Ft egy havi adag!), a fertőzés gyógyulásában, megelőzésében egyáltalán nem segített.

- Antal Vali féle, házi kúp, teljesen hatástalan, na meg próbálj meg egy erős fertőzésnél teafa olajas krémet kenni magadra, be fogsz pisilni a fájdalomtól, minden esetre én megtettem, de ha lehet még rosszabb lett.

Ami azonnal segített amikor nagy baj volt az a canesten kúp, krém, - nem vagyok boldog, hogy ezt kell írnom - és amint lehet orvos, gyógyszert felíratni.

Orvosról annyit, hogy csak tárogatja, a karjait nem tud segíteni, felírja a gyógyszereket aztán csókolom, de legalább nem bunkó.

Most olvastam incilány hozzászólását, nekem is ez lesz a következő lépés, felíratom a gyógyszert és belevágok a 6 hónapos kúrába.

Még annyit a fórumokban elhangzó tanácsokról, lelkiismeretetek rajta, de aki amúgy is bajban van azon lökni még egyet azért, hogy az ilyen olyan nem olcsó termékeiteket eladjátok gusztustalan dolog!

Remélem tudtam segíteni, legalább abban, hogy mit ne próbáljatok.

285. bokat2015-09-10 15:25
bbb

284. incilány2015-05-20 21:02
Sziasztok!

Két évig küzdöttem a Candidával. Ha jó orvoshoz mentem volna elsőre 1-2 hónapon belül kikezel. Két év visszatérő Candida Albicans hüvelyi fertőzés után egy Nistatin nevű gyógyszert szedtem napi 3 szemet három hónapon át. Hüvelyi úton nistatin-neomicin tartalmú kúpot (receptre gyógyszertár állítja elő) akkor, mikor tünetet éreztem, 10 napig. Egy doktornő kezelt, meg is gyógyultam, nem kellett semmi diéta. A 3 hónapig tartó kezelésre azért volt szükség, mert hosszú ideig voltam beteg. Higgyétek el, a Candida kezelhető, csak egy jó orvosra van szükség. A betegségem alatt sokszor voltam reményvesztett, jártam az orvosokat (vagy tíznél voltam), próbáltam diétázni. A Nistatin bevált. Azóta a második terhességem után ismét előjött a Candida, de sima nistatin-neomicin hüvelytabletta kezeléssel meggyógyultam, nem tért vissza. (Egy hasznos info: az első havi adagot nőgyógyász, a többit háziorvos írta fel. Ugyanis háziorvos is felírhatja.)
Mielőbbi gyógyulást mindenkinek!

283. szunyig2015-05-13 10:48
Sziasztok Lányok!!

Szeretnék megosztani veletek valamit, ami igen is hat a Candida ellen. Egy éve olvastam róla egy külföldi internetes fórumban. Segíteni szeretnék ezzel az információval. Igaz én Férfi vagyok de azért tudjuk, hogy ez minket is érinthet, bár nem olyan tünetekkel vagy épp tünetek nélkül de minket is érinthet. (Férfiak kikezelésére: Glycerinum boraxatum krémet ajánlom.) Mert ha a férfi nincs kikezelve jöhet a ping-pong effektus….

Sajnos én is nagyon sokat szenvedtem a barátnőmmel (Havonta visszatérő CANDIDA, már a nevét is utáltam….), míg meg nem találtam. Szerencsére semmi varázsszerről nincsen szó, egyszerű Biológiai Erjesztésű Almaecet. Mióta issza napi 3x1-et és minden menstruáció után Irrigál is vele azóta semmi baja. Ennek lassan egy éve és semmilyen tünete NINCS! Azóta már több nő ismerősömnek is mondtuk ők is elkezdték az almaecetezést és náluk is elmúltak a panaszok (5-ismerős).

A 3x1 Ivását annyival tudnám segíteni mivel rettenetes íze van az almaecetnek, főleg hosszú idő után, hogy ne vízbe hanem almalébe keverjétek. (2dl almalé+1evőkanál ecet) Sajnos viszont abbahagyni nem érdemes mert volt ismerősöm aki abbahagyta az ivását és 2 hónapon belül vissza jött neki.
A barátnőm 3 hónapig itta a 3x1-et azóta, 2x 1-et iszik. Ha esetleg olyat eszik ami veszélyes erre (édesség, alkohol) akkor vissza tér kb 1-2 hétig a 3x1-re

Az irrigálás: Mindenkinek az az első kérdése nem csíp, nem egyáltalán nem (természetesen a beszámolókból tudom)!!!! Ugyan az a ph értéke mint a hüvelyé. Így nem csíp. a Barátnőm is nagyon félve kezdte el. Azóta ha kicsit is érezne valamit azonnal viszi magával az almaecetet a fürdőbe és irrigál (2dl Vizbe 1 kávés kanál ecet). Amíg gombája volt addig minden nap öblített. De azt mondta, hogy már az első öblítés után megkönnyebbült és nem érezte azt az égő, viszkető érzést.

A Barátnőm elmesélte a nőgyógyászának ezt a CSODASZERT és azt mondta, hogy akár működhet is.
Következőleg mikor ment hozzá már azzal fogadta, hogy ő is kipróbálta magán és tényleg működik és ajánlani fogja a betegeinek.

Így mivel a mi sztorink is egy ilyen fórum olvasásával indult, gondoltam megírom nektek hátha kipróbáljátok. A segítség volt a szándékom! Hátha így egyre több nőhöz eljut.

Ha esetleg bármilyen kérdésetek merülne fel: huszkaallas kukac gmail.com-on ha tudunk válaszolunk.

282. ezsezs2014-11-11 11:50
Udv,

hatha segit valakinek, Candida dietas oldal:

[link]

281. K Mariann2014-08-25 20:59
engem pedig az érdekelne,hogy a hirtelen cukormegvonás az gondolom nem vezet jóra?van valakinek tapasztalata?megírná nekem priviben kérlek?mert nem mindig olvasom a fórumot,viszont látom ha van valami üzim.köszi :)

280. Babóca012014-05-26 17:43
Sziasztok! Új vagyok még ezen a fórumon, de évek óta küzdök candidával. Nekem főleg nőgyógyászati panaszaim vannak, de jellemző a puffadás is bizonyos ételek (lisztes, hüvelyesek) után. 1 hete kezdtem el a diétát miután már végkép megelégeltem hogy minden hónapban kiújul és hiába a kúpok, kenőcsök újra visszatér és megkeseríti mind az én mind a partnerem életét. Nagyon elletmondásosak az ételek listája amit a diétában lehet fogyasztani: ilyenek a teljeskiörlésű lisztek, barna rizs, tojás és az előflórás fehéj joghurt. Vannak diéták melyek ezeket megengedik, és vannak amelyek nem, most melyiknek kell hinni? Tivábbá még az a problémám hogy mióta csinálom a diétát és gyakorlatilag semmi szénhidrátot nem eszem, csak ami a zöldségekben van...egész nap szédelgek rosszul vagyok, éhen akarok pusztulni, hiába eszek akkor is éhesnek, erőtlennek érzem magam....ez normális??? Mikor fog elmúlni, mert sportoló vagyok és így edzeni sem tudok normálisan! Köszi annak aki válaszol! :)

279. Miciamaja2014-04-14 07:53
Szia! Írnál erről a teáról nekem ... esetleg megvan még ?
(válasz gazsi01 267. hozzászólására)

278. bendibibi2014-03-20 16:19
A másik érdésem pedig a diétával kapcsolatos. Három hónap után ugyanolyan roszz let a (kenet) eredményem. Az olvasottakhoz képest lehet, hogy nem volt annyira szigorú a diéta de a fő dolgokat betartottam. A candidának nincs valami mérőszáma amit mérnek mert a vizsgálati lapon csak három felkiáltójel jelzi nálam a candida súlyosságát. El vagyok kenődve. Nálam is van olyan tünet, hogy majd leesik a fejem szinte ülve elaludnék a helyemen . Erre most döbbentem rá hogy ez attól lehet... A candidateszt milyen? csak +/- eredményt ad vagy mennyiségileg is közli?

277. bendibibi2014-03-20 15:50
Még új vagyok itt ezért kérdezek (lehet hogy nagy butaságot) de Abonettet lehet enni?

276. Csipcsibusz2014-01-25 11:41
Rendejl Candida tesztet a patikában, é kiderül, mi os az ok!:)
(válasz Orkida 273. hozzászólására)

275. Orkida2014-01-23 16:47
Tuneteim meg ezek is voltak:tavaly magas majenzim ertek,jobb oldali tompa hasi fajdalom,es a tarkomon van egy piros ,hamlo,viszketo folt.Na azt hiszem ennyi:))

274. Orkida2014-01-23 16:14
Ami meg aggaszt egy kicsit hogy 168cm-hez csak 55 kg vagyok.Fogynom nem kene:(

273. Orkida2014-01-23 16:11
Sziasztok:)
Nemreg jartam egy termeszetgyogyasznal,aki biorezonancias vizsgalat utan azt mondta candidas vagyok.Tuneteim a kovetkezok voltak,amire semmifele orvosi vizsgalat nem talalt okot:masfel eve allergias orrfolyas,ami neha felulfertozodott,es szinte arcuregbe ment at,non-stop orrdugulas,es kb.4-5 honapja zavaros a fejem,neha ajulaserzetem van,nem tudok koncentralni es egyfolyataba aludnek.Sokaig arra fogtam hogy tenleg ki vagyok merulve(3 kicsi gyerekkel itthon,eleg gyorsan jottek egymas utan,a legnagyobb 3 eves a legkisebb 9 honapos:) ),de mar sok volt ez a mulni nem karo fej tunet.Kopony ct-tol elkezdve mindent megcsinaltam,minden labor eredmenyem jo:)
Tegnap ota probalok raallni a candida dietara,+valami termeszetes szereket ajanlottak szedni,tisztitasra,gombaolo stb...
Kerdesem a kovetkezo volna:valakinek hasonlo tunete volt-e?Nem faj a fejem csak zavaros.es vajon akkor tenleg candida-e szerintetek?Orrvaladekbol neztek,nem jott ki.Koszonom elore is valaszaitokat:)Esetleg valami jo kaja otlet?

272. Mixe2014-01-23 15:52
Sziasztok!
Voltam egy vizsgálaton és kiderült, hogy Candida gomba túlszaporodott bennem a kelleténél, az összes tünet illet rám. Így hát elkezdtem a diétát kb. 2 hete, vettem probiotikumot és nehézfén kiürítő kapszulát (természetgyógyász ajánlásával)Most, hogy eltelt picivel több mint 2 hét a diéta alatt, teljesen rosszul vagyok, 3 napja lázas vagyok 38,9 nem kapok levegőt, leverség, nem tudok aludni normálisan, a torkom úgy fáj, mint még soha, hiába köhögök a váladék nem tud felszakadni. Arra gondoltam, hogy a szervezetem sokkot kapot, hogy megvontammagamtól a külömböző "rossz" ételeket és most így reagál. Mit gondoltok, tényleg ez lehet az oka? Esetleg valakivel történt ilyen ??? Nagyon elvagyok keseredve, gyógyszert pedig nem szeretnék szedni!

271. Csipcsibusz2014-01-21 07:17
Candida. Szeretném megosztani azokkal a tapasztalataimat, akik nem érzik elég erősnek magukat, nem biztosak magukban a diétával kapcsolatban. Én megéreztem a helyzet súlyát, hiszen az életem egyre "élhetetlenebb" lett. A tüneteim a következők voltak: fáradékonyság, 2-3 hónapig kimaradt mensi, pánikroham, fejfáfás, szorongás, folyamatos hőemelkedés, hajhullás, ingerlékenység, és a folyamatos hízás. És itt meg is állnék, hiszen ez tette be a kaput. Hetente kellett új nadrágot vennem, elegem lett. Pár hónap alatt 10-13 kg-ot híztam, és megelégeltem. Orvosról-orvosra jártam, hiába mondtam, hogy nincs rendben valami, hiszen érzem! A saját testem, szervezetem működését nálam jobban senki nem ismerheti, elküldtek pajzsmirigy, cukor vizsgálatra, elmentem hormon vizsgálatra, minden negatív, íg csak legyintettek. Majd sok utánajárás után elmentem és megnéztem a Candida tesztet, hát, határozottan pozitív. Hagytam magamnak két hetet, hogy lelkileg eléggé motivált és felkészült legyek. Majd nekiláttam. Az első 6 napom léböjt volt, ami vízből, és ebédre egy natúr teából állt. Az első nap borzalmas volt, este perceken keresztül hánytam a gyomoraavamat, sírtam, de egy percig sem akartam annyiban hagyni, hát megkezdtem a második napomat is. Ez sem volt sokkal könnyebb, de a harmadiktól a hatodikig sokkal jobb lett, sőt, energikusabb lettem. 7. Naptól a 14.ig folytattam ezt az elvet, annak kivételével, hogy délben átváltoztam nyúllá, és zöldsalátát ettem. A 14. Naptól rávezettem a szervezetemet a csirkehusira, azt is csempésztem a saliba, szépen, fokozatosan. Ezek mellett amit fogyasztottam: Reggel elkevertem munkába menet előtt egy t.k. útifű maghéjat egy kis pohár vízben, lehúztam. Olvassatok utána, miért jó ez. Már a ruhatáramon is meglátszott, 5 kg-ot fogytam ez alatt. Egyenlőre ennyit mondanék, vágjazok bele, sokkal jobb lesz minden , a kezdeti nehézségek ellenére! Sok sikert mindenkinek!

270. Pmihályfa2014-01-09 11:51
Szevasztok!
Valaki kipróbálta már a Keles Angéla -féle módszert? Kérem, hogy ossza meg a tapasztalatait

269. gazsi012012-10-17 20:41
Neked milyen tünetek vannak?Mivel derítették ki?
(válasz dorakk 268. hozzászólására)

268. dorakk2012-10-04 13:23
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, pár éve csináltam candida diétát, mivel nagyobb mennyiségben kimutatták a gyomromban!Azonban most ismét előjöttek a problémák és szeretnék csinálttani candida tesztet, estelge tudna Nekem ajánlani valaki egy jó helyet?Budapesten!!Illetve mi a jobb a vérvétel vagy más szűrési módszerek, mert Nekem korábban nem vérvétel alapján állapították meg!Előre is köszönöm!Üdv

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10