Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5490. Magó
nov. 28. 12:59
Szeretnék kérni tapasztalati segítséget. A társházunkban nálam és még az én vonalamon két lakásban sajnos már időnként megjelenik az ágyi poloska. A 4. 3. 1. emeleti lakások mi folyamatosan kérjük a rovarirtást, ám semmi esély nincs a megfékezésre, amíg a forrás nincs megszüntetve. Ezzel kapcsolatban kérnék segítséget. Többször nekifutottunk lakógyűlésen annak a témának, hogy keressük meg a forrást és a közös költség terhére történjen meg az azonnali irtás a további terjedés megelőzése érdekében. Ez mindig zátonyra fut, addig viszont semmi lehetőség a teljes kiirtástra. Volt-e olyan társasház, ahol ezt közös erővel megoldották? Szükség van a pozitív visszajelzésre. Az egészségügyi intézetet is bevontuk az ügyben, de a lakóközösség nélkül nincs jogi lehetőség. Aki tud tippet hova fordulhatnék még, megköszönöm, ha segít.
5489. bopet (válaszként erre: 5488. - Evelin20200708)
nov. 27. 23:19
Üdv. küldtem privát üzenetet
5488. Evelin20200708 (válaszként erre: 5487. - Bopet)
nov. 27. 09:38
Jó napot én megvásárolnám a gépet
5487. bopet
nov. 25. 10:31

Sziasztok!

Én is sokáig küzdöttem ezekkel a dögökkel. A kereskedelemben kapható összes irtószer vegyszer nem sokat ér. Így rászántam magam, megvettem a Polti Cimex Eradicator gőztisztítót. Ezzel sikerült megszabadulni tőlük. Vannak irtó cégek akik szintén ezzel a gőzölővel csinálják, és a neten is sok információ található róla. Mivel nekem sikerült megszabadulni tőlük így ha valakinek szüksége van rá szívesen eladom. Üdv mindenkinek

5486. Andsmooth
nov. 11. 20:51

Sziasztok,


Nálunk Júliusban jelentek meg. Sajnos mire eljutottunk oda, hogy beazonosítsuk őket addigra már más helyiségekben is megjelentek. Azóta is kínlódunk velük de teljesen kiírtani nem sikerült. Leírom az eddigi tapasztalataimat és lennének kérdéseim is.


A kereskedelmi forgalomban kapható "lakossági" írtószereket próbáltuk először. Hatástalanok voltak. Ezután kezdtem el olvasgatni a fórumokat. Gyorsan kiderült, hogy "szakembereket" sem érdemes hívni mivel ők is csak az EU-ban engedélyezett írtószereket használnak amikkel szemben már rezisztensek az ágyipoloskák. Egy másik fórumon írtak egy "gőzös szakiról" aki állítólag nagyon korrekt és már többeket is megszabadított a dögöktől. Kijött, megnézte. Azt mondta, hogy kb 2 óra alatt meg tudja csinálni. Megbeszéltünk egy időpontot de nem jött el. Elérni sem tudtam. Vettünk egy gőztisztítót. Nem a több százezres típust de ágyak és rejtett zúgok átgőzölésre jó. Egy darabig csend volt de utána megint jöttek a csípések. Ezután kezdtünk el alternatív megoldások után nézni. Kaptunk kölcsön egy elég nagy teljesítményű ózongenerátor. Hetekig járattuk, helységenként legalább 3 óráig és utána órákig nem szellőztettünk de nem ért semmit. A matracon körbetekert kétoldalas ragasztó működik. Amióta fent van, nincsenek csípések. Az ágynemütartó ki van ürítve és be lett szórva kovafölddel. A parketta és szegőlécek szintén. Szintén működik ha kontaktálódnak vele, de mindenhova nem lehet szórni és így el tudják kerülni. Nagyjából itt tartunk most. Nem vészes a helyzet de allándóan résen kell lenni. Jó lenne valami igazán hatásos megoldást találni. Az egyik nagy kereskedelmi TV csatornán nyilatkozott egy országos kutatóintézet vezető, rovar és növény szakértő. Írtam neki, hogy a segítségét kérjem. Bemásolom ide a válaszát név és intézmény név nélkül.


Tisztelt xxx,


Elnézést kérek, hogy csak most válaszolok a megkeresésére. Sajnos azonban a poloskák ellen "csodaszer" nincs forgalomban. Jelenleg javarészt különböző piretroid hatóanyagokat használnak a poloskák irtására, mellyel az a probléma, hogy a poloskák hosszútávon elkezdtek ellenállóvá válni vele szemben. További probléma ezen készítményekkel, hogy ezek csak a poloskával való érintkezés útján tudják kifelyteni a hatásukat, tehát nem tudja a poloska például belélegezni az irtószert. Azok a készítmények, amelyeket ködképzéssel juttathatnak ki, általában csak felzavarják a poloskákat, de arra mindenesetre jók, hogy a menekülő poloska nagyobb valószínűséggel szalad a méreggel permetezett felületre, így növelhető az irtás hatékonysága.

Linkelek három olyan oldalt, ahol egészen jó írásokat lehet találni a poloska irtással kapcsolatban. Ezek a következők:

[link]

[link]

[link]


Emellett ezen az oldalon tud tájékozódni afelől, hogy jelenleg milyen készítmények engedélyezettek ágyipoloska irtására:

[link]


Persze létezik olyan készítmény, amely gázosodik is, és például raktárak fertőtlenítésére szokták használni. Ezzel a poloskák is kiirthatóak lennének, de ezeket a készítményeket nem lehet már lakóépületekben alkalmazni, mert sokáig tartana a kiszellőztetésük és emberekre nézve is nagyon mérgezőek. Ezért ilyen készítményt nem is ajánlhatok, mert az alkalmazása balesethez vezethetne. Sajnos csak hasonló tanácsokkal tudok szolgálni, mint amik az általam fentebb linkelt oldalakon olvashatók. A poloskák kiirtása borzasztó nehéz feladat. Nagyon fontos, hogy minimum két irtásra van szükség, ahol a második irtás kb két héttel az első után történik. Így az első irtás során mondjuk tojásként megbúvó poloskák addigra kikelnek és irthatóak lesznek. De sokszor akár három irtásra is szükség lehet. Tehát ne keseredjenek el, ha egyszeri irtás nem hozott megfelelő eredményt. Sajnos a poloska nagyon szívós jószág. Emellett azt javaslom, hogy amilyen ruha- és ágyneműt csak lehet, ott a helyszínen zsákoljanak be (vastag kukászsákokba) és legalább fél évig pihentessék. Fél év alatt nagyjából mindenféle fejlődési alak el fog pusztulni a zsákokban. Hallottam olyat is, hogy valaki csak úgy tudott véglegesen megszabadulni a poloskáktól, hogy a matracot és az ágyat is kidobta. Én azonban először a többszöri irtással és zsákolással próbálkoznék, mert a matrac és ágy kidobása sem jelent teljes garanciát (mivel az ágy környékén bárhol megbújhatnak a poloskák), másfelől így széthurcolhatjuk a lakóépületben a károsítót.


Kitartást kívánok a poloskák elleni harcban!

Üdvözlettel:

xxx


Azt kellene kideríteni, hogy az EU-s idők elött az "átkosban" mivel írtották őket. mert akkor állítóólag ez nem volt probléma. És azt megtudni valahonnan, hogy mik azok a hatóanyagok amik ellen még nem rzisztensek. Ha valaki tudja közületek akkor kérem írja meg. Sok külföldi cikket és tesztet is olvastam. Érdekelne, hogy próbálta-e valaki ezeket:

- Bluestar Cimex-t, [link]

- Tedex [link]

- Cimexa [link] Erről olvastam itt már a fórumban de nem tudom hogyan kelle használni. Hogyan tudom elérni hogy mindenképpen kontaktálódjanak az anyaggal.

- Bed Bug Kit #2. Cimexa is van benne. [link]

- Ortho Home Defense Max Bed Bug. USA tesztekben jókat írtak róla: [link]

- CrossFire® Bed Bug Concentrate [link]


Ha tudtok kérlek segítsetek.

5485. Pikabu (válaszként erre: 5458. - Eraszmo)
nov. 2. 11:20

Kedves Eraszmo!

Hogy alakult az ózonos ágyi poloska irtás? Én is használom, de nem érzem, hogy lenne hatása. Érdekelne a tapasztalatod.

5484. Pikabu
nov. 2. 11:12

Sziasztok! Én is csatlakozom hozzátok... sajnos. Mi augusztusban hoztuk haza egy budapesti szállodából. Azóta kész idegroncs vagyok. Engem nem csípnak, de a gyerekeket igen. Főleg a kicsit. Bugyiban, ruha alatt, sőt nappal a nappaliban is. Este meg főleg. Próbáltam az ózont, de nem érzem, hogy lenne értelme. Megvettem a 180 fokos száraz gőzös gépet. Minden nap szétszedem az ágyat, kigőzölöm, mégis csípnek. Mintha tűt keresnék a szénakazalban. Szórtam ki rovarirtó port, fújtam, amivel tudtam. Még mindig csíp. Mivel családi házról van szó, így egy vagyon lenne az írtás. Ráadásul rengeteg a ruha, cucc ezeket bezsákolni. Most megpróbálunk rá vmi komoly szert szerezni.

Mi ez a Cimex? Rákerestem, de semmit nem találtam róla.

Valami kis remény jó lenne, mert már nagyon fáradt vagyok és kimerült. Hajnal 1-ig fent voltam, nézni a gyerekeket, de nem látok bogarat. Ráadásul este nagy lámpánál alszunk, úgy is csíp.

2023. okt. 5. 05:57
Cimexa rendelesnel figyelni kell a postat mert alt nem adjak meg a telefonszamod igy be kell jarni a postara h jott e csomagod… mert idovel visszakuldik… en bejartam 2-3 naponta h jott e valami stb es vegul megkaptam🫣
2023. okt. 5. 05:55
Nem tudom nekem irtatok e, de igen mi teljesen mentesek vagyunk mar! Mi azota elkoltoztunk abbol a panelbol de anyum lakik ott ugy tunik a cimexa a konnektorokba megtette a hatasat ugyanis semmi gondja azota. Ellenben voltunk egy csaladi nyaralason es voila csak nem agyipoloskas volt a hely… tulaj egybol vedekezett h nem is erti hiszen uj az agy… a gond h nem tudta h mi epp melyik szobaba alszunk… szoval itt az egesz csalad raallt h ne vigyuk haza… mindent zsakokba tettunk(igaz csak a mi szobank volt fertozott ugy tunt) cimexat tettem a zsakokba es par hetig a napon pihent, benn leirtottam tepriddel mielott behoztuk a cuccokat:) hala egnek megusztuk de gondolhatjatok h izgultam… szoval igen! Azota tiszta a helyzet es mar kevesbe felek mert latom ha olyan helyen alszunk is meg tudom oldani🤍
5481. PanniBp.
2023. szept. 7. 16:55
Minden ok.? Nagy a csend.
5480. Zero001 (válaszként erre: 5479. - Jadam)
2023. aug. 3. 12:59
Alapvetően egy szál bugyiban alszom, néha kitakarózva. Nem parázok rá, de nyitott szemmel járok. Lehet eddig is voltak ilyenek, csak nem figyeltem :/
5479. jadam (válaszként erre: 5478. - Zero001)
2023. aug. 3. 11:42
nekem nagyon égtek a csípések és viszkettek. Főleg ott volt, ami kilógott a takaró alól, karomon, bokámon. Ha már ott ennivalót találnak, miért mennének be a takaró alá??
5478. Zero001 (válaszként erre: 5477. - Jadam)
2023. aug. 3. 11:09

Köszönöm, reménykedtem benne én is.


De még mindig kételkedve nézegetem, a pár napja elő-előbukkanó piros pöttyöket, de mind a fenekemen és a combtövemben van, nem viszket, nem fáj.


Remélem csak az izzadás miatt jönnek elő…

5477. jadam (válaszként erre: 5476. - Zero001)
2023. aug. 1. 07:34
5 hét után hatásos irtás nélkül úgy elszaporodnak,hogy nappal is lehet látni futkározó példányt, példányokat. Főleg falakon, ágy körül.
5476. Zero001
2023. júl. 31. 20:50

Sziasztok!


Már majdnem végeztem a fórum végig olvasásával.


Tanácsot kérnék. Hosszú lesz…. :/


Lassan 5. hete stresszben élek, mióta egy erős viszketéses roham után sebesre vakartam a lábam és egyből beugrott ez a büdösbogár.


Tudni kell rólam, valamely érthetetlen okból erős poloska fóbiám van, legnagyobb rémálmom.


A következő napokban 1-2 naponta voltak viszkető foltjaim, néha egy-egy csípés is. Ezek mit ne mondjak, nem segítettek az elme és lelkiállapotomon. 😅


Akkor ette bele a fejembe a poloska gondolata, és teljes ámokfutásba kezdtem a felkutatására.


Ágy kipakolás, éjszakai zseblámpázás több alkalommal, függöny, szőnyeg, lepedő vizslatás. Ragasztós csapdákat is raktam az ágyba. Elutaztunk pár napra, utána direkt egy szál semmiben aludtam, hátha kiderül, hogy mi a helyzet, hiszem biztos megéheztek már, de semmi.


Szépen gyógyultak a sebeim, utána kifogtam egy erős ekcémát, miután az lábaim teljes hosszban viszkettek, egész nap, mindenféle nyom nélkül. Ez tuti ekcéma volt, ilyenem volt már.


Azóta eltelt 1 hét csípés, viszketés és bármi más nélkül. Már kezdtem megnyugodni. Aztán valamit agyon nyomtam az ágyban egyik éjszaka, teljes magamba zuhantam, hogy itt a vég, de másnap egyeztettem 2 irtó céggel is, kép alapján biztosítottak róla, hogy ez biztos nem poloska.


Erre ma délután, ennyi mentes nap után éreztem egy kis viszketést a lábamon, hát 1 nyomorult piros pöttyöm lett, teljesen megzavarodtam már, hogy most tényleg van valami, vagy csak beképzelem már az egészet a hülye fóbiám miatt?


5 hét után csak megettek volna már nem?


Természetesen vidéken a poloska felderítést senki nem vállalta, a pesti cégek nem szállnak ki sajnos.


A legrosszabb az egészben, hogy rajtam kívül mindenki a családban azt hiszi, hogy beképzelem az egészet és nincs semmi probléma. Nagyon remélem, igazuk van, de kételkedek.


Köszi, ha elolvastad! 🙂

5475. PanniBp. (válaszként erre: 5474. - Attila1222)
2023. júl. 31. 17:19
Szia! Hozzád hasonlóan én is, Mi is várjuk a részletesebb tájékoztatást. Szerintem Náluk ismét van, persze ez szubjektív értelmezése a hozzászólásának. Üdv.!
5474. Attila1222 (válaszként erre: 5380. - Thomaser)
2023. júl. 31. 16:58

Szia,


Visszajeleznél, eltelt majd 1 év, azóta is mentesek vagytok? (remélem igen...)

előre is köszi, egy frissen bajbajutott

5473. PanniBp. (válaszként erre: 5470. - Dalszi)
2023. júl. 22. 16:54
Szia! Szerintem sokan várjuk - várnánk - a feltett kérdéseinkre válaszodat. Üdv.!
5472. PanniBp. (válaszként erre: 5470. - Dalszi)
2023. júl. 15. 18:28
Szia! Régi gondondok újra és újra felmerülnek. Kérlek dióhájban meséld el mi történt? A régi, vagy új lakásban találtátok? Esetleg a szomszédból érkezett ismét? Érdemes-e új bútort, ágyat venni, esetleg Ti cseréltetek fekhelyet. Köszönöm válaszodat a Többiek nevében is. P
5471. bopet (válaszként erre: 5470. - Dalszi)
2023. júl. 15. 17:35
Szia! Egy évvel ezelőtt hogy sikerült megszabadulni tőlük?
5470. Dalszi
2023. júl. 14. 12:55

Üdv újra itt.

Pont egy év elteltével, újra kezdődik az őrület.

5469. Polskagyilkos (válaszként erre: 5468. - Bopet)
2023. jún. 10. 12:54
Amerikai amazont probald meg mèg
5468. bopet (válaszként erre: 5467. - Polskagyilkos)
2023. jún. 8. 17:58
Szia! Köszönöm az infót. Sajnos a domyowen most nem szállít Európába. Rendeltem az eBayről Cimexát de sajnos az sem jött meg visszautalták a pénzt. Most olyan szilika gélt keresek aminek szemcseméret olyam a Cimexáé.
5467. Polskagyilkos (válaszként erre: 5466. - Polskagyilkos)
2023. jún. 8. 00:23
Rosszul irtam asszem eleinte hetente v kethetente kell ketszer utana 3 de a leirasban benne van ami rajta van mar nem emlekszem igazan,..
5466. Polskagyilkos (válaszként erre: 5465. - Bopet)
2023. jún. 8. 00:21

Domyown pont com

Temprided ami azert jelzem h eu ban be van tiltva mert mehekre nagyon karos csak belterre szabad hasznalni legalabb a mehekre vigyazzunk:) 1 gallonba kell 8ml szal nagyon sokra eleg, ugy fujod mint az irto falak agy(nem matrac) sarkok, fuggonyok(aljan es a rudnal) csovek kornyeke ajtofelfak, szoba szelei. Kanapera es karpitokra csakis okyan reszere amivel nem erintkezel sose! Agynemu stb tilos!

4 orara elhagyod a terepet 2 oraig szelloztetsz utana, addig se legyel ott, h tuti megszaradjon! Nem kontaktmereg, miutan megszarad szepen dolgozik par nap mulva mar elo egyedet nem valoszinu h fogsz latni. Masnap cimexa (petejre stb legjobb)a matracra a lepedi ala ultravekonyan h ne is lasd a port(felfele kell tartani az uveget ugy pofekelni belole akkor nagyon keves jon) en tettem az osszes konnektorba (panel…….) vekonyan az agyracsokra es szellozo nyilasokba(ismet panel miatt) de ezt barhova hasznalhatod ahol meg tud maradni… en pl leszedtem a szegoket es mogejuk is tettem… 3 hetente kell ismetelni elorol… ha lehet elso heten ne moss fel de ez a szer nem ragad tapad es csak vekonyan kell fujni, nem aztatni mint az irtok… nekem kb 3 honap alatt megszunt a problema teljesen, 1 eve panelban is tiszta;)

Ha aggodsz h szekrenybe is lehetnek bar nem szoktak pakold ki a ruhakat szelen vekonyan cimexazd be az éleknél es ugy tedd vissza! Sok sikert! Ezt a modszert nem en talaltam ki, amerikai forumokon talaltam es ez a leggazdasagosabb. Amerikai irtok ezt a szert is hasznaljak. Van meg egy szer amit kifejezetten agyipoloskara talaltak ki az a crossfire, de annak a kiszerelese 1 kezelesre eleg$50, mig a tempridbol 240 ml(8ml egy adag) $60 lehet adagonkent is kapni de sztem erdemes a nagyot venni megnyugtataskent 🤣… cimexa $17(cimexabol nekem tobb mint a fele meg megvan pedig a gyerek plussoket, takarokat tavaly nyaron stb egy fel evre zacskokba zartam a porral, utana mostam oket) tehat orokke eleg! Sok sikert!

5465. bopet (válaszként erre: 5463. - Polskagyilkos)
2023. máj. 28. 13:22
Szia! Hol sikerült beszerezni a temprid-fx vegyszert? Milyen sorrendben használtad őket?
5464. Polskagyilkos (válaszként erre: 5349. - Csorti)
2023. máj. 27. 07:29
A cimexa nem ugyanaz mint a kovafold amit itthon vasarolsz! Sajnalom h ez meg mindig tudatban van. A kovafold nagyon karos a tudodnek a cimexa pedig nem….
2023. máj. 27. 07:22

Sziasztok! En nem terveztem visszaterni mivel lekopogom (!!!) vegeztunk 3 honap alatt a cimexa+temprid fx komboval! Azota elkoltoztunk de ismeros lakik ott es azota is halalkodik h kiirtottam neki, azota sincs vele gond. Mikor atkoltoztunk akkor itt felelembol irtottam meg ketszer de inkabb megelozo jelleggel hiszen nem lattam oket soha. Azota 3-4 havonta lefujok csak a pokok ellen, de mindenki csodalkozik h nalunk nincs szunyog pedig nincs szunyoghalo😂… bejon a legy is ket oran belul halottan szedem fel valahonnan…

Kitartast van kiut! Tudom h borzalmas de lehetseges! (13 honapja poloskamentes🤍)

2023. máj. 23. 18:14
Én itt rengeteg jó tanácsot kaptam,többször elolvastam kinek mi vált be, mi az, ami kevésbé. Az elején nekem is kellett pár nap, hogy egyáltalán felismerjem, mivel is állok szembe, addig sosem találkoztam ágyi poloskával,a bőrgyógyász doki ill. dokik sem tudták, mi csípett meg a hátamon😬Örülök, hogy itt sokan leírták a sikereiket, a kudarcaikat, hiszen ebből szedtem én is össze, mire vagyok én képes, mikor kell feladnom. Egyelőre úgy néz ki, csatát nyertem. Azért írtam le,hogy én hogy csináltam, hátha hasznos lesz másnak, amúgy semmi új,csak minden egyszerre 😀és kellett a 40 fokos meleg a feketezsákokhoz!köszönöm
5461. Thomaser (válaszként erre: 5460. - Trafikosnéni)
2023. máj. 23. 06:59
En a biokillel egyszer a legyeket fújtam le, vígan elrepültek. Semmit nem ér
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook